• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

EHEIM PROFESSIONEL széria kérdések

Proci said:
tibicuk said:
Levettem a szűrőfejről és úgy kentem be halványan.A zárókart is lehet kenni,nem oldódik be az akiba?
Vazelint használtam.
Vazelint használtam én is (más is) és nem tapasztaltam semmilyen negatív hatást.
Vazelin kissé nyúlós-ragadós lesz a víz hatására.
Természetesen semmilyen a halakra káros anyag nincs benne.
Lehet kapni "élelmiszer ipari mínőségű" szilikonzsírt és sprayt (megjegyzem az eheim spray is az, 3k/150 ml) 3k az 500 ml_es spay!
Autós spryt meg ne próbáld!!!!!
 
Proci said:
Megjegyzem, ez lesz a második alkalom, hogy javítani kell küldeni :cry:

Bazz, azt hittem, az újjal már nem lesz gond... :thumbdown:

A szűrőanyagokat tedd egy harisnyába, és lógasd az akiba + belsőszűrő. Legalább a bacik ne nullázódjanak.
 
viktorlantos said:
vapega said:
Próbálkoztam és úgy néz ki működik ...remélem.

Nah ez jó :thumbup: Azért néhány hét múlva beírhatnál, hogy tartós lett e a megoldás.

Jelentem 1 hónapja csepegésmentes. Ebből 3 hete éles üzemben. Éles üzem indítása óta kétszer szedtem szét aktívszén csere okán és (koppkopp) semmi gáz.
 
Nekem van egy Prof3 2078-as szűrőm ,amit használtan vettem, és már gari nem volt rá, de nekem is az probléma lépett fel, mint amit itt már sokan említettek, hogy egy szép napon a munkából hazaérve kisebb tavacska keletkezett az akvárium szekrényben és a parkettán! Szerencsére még időben hazaértem, és sikerült a bútort és a parkettát is megmenteni a szétázástól! Ekkor tettem egy próbát az Eheim szervízzel, de gari hijján nem is reménykedtem a cserében, viszont gondoltam legalább javítható lesz a szűrőfej! Hát nem, azt a választ kaptam hogy ez széria hiba, és nem javítható, (a légtelenítő pumpa gumimembránja alatt engedte ki a vizet) és a gumi szimering cseréje sem oldja meg a problémát.
Hozzáteszem, gari ide, vagy gari oda, rá van irva hogy Eheim, és szomorú, hogy egy ilyen, amúgy remek és minőségi termékeket forgalmazó cég egy ilyen konstrukciós hibát nem visszahívással orvosol. Ez a cég érdeke is lenne, hisz szerintem sok vásárlót veszithet ezzel. Általában nem csak a design, és a kényelem miatt vásároltam Eheimet, hanem azért mert több év távlatában gondolkodtam, de látva ezeket a szűrőket szerintem nem lesz 10 éves darab!

Szóval hazavittem a szűrőt, és úgy döntöttem megjavítom majd én! Vettem barkácsáruházban szilikon tömítőt (lehet olyat kapni,ami nem tartalmaz ecetet, és más acetil származékokat, és nem oldódik ki vízben semmi ki belőle), és ezzel a gumimmebár talpát és az azt burkoló műanyag házat körbe kikentem! Egy napot vártam hogy megszáradjon, azóta mind a légtelenítő pumpa, mind pedig a komplett szűrő hibátlanul működik immáron 3 hónapja! Az Eheim álltal forgalmazott kenő sprayt megvettem, és mindenkinek csak erősen ajánlani tudom, mert sok bosszankodástól kímél meg! Utána garantáltan nem recseg, nem ropog és nem törik az adapter! :)

Ezt azért gondoltam hogy megosztom veletek, mert sokan vannak akiknek bizony nincs garijuk, vagy épp haszánltan jutottak egy ilyen szűrőhöz...
 
Reméltem, hogy mostanában nem kell ideírnom, de úgy látszik peches vagyok e téren.
A hideg miatt nem küldtem még vissza az adapterrel beszorult fejet. úgy látszik jól döntöttem.
Most már lehet visszaküldeni az egész szűrőt.
Nyirkos a szőnyeg, mi a szösz. Azt hittem ereszt a co2 rekator csatlakozás. Keresem, kutatom a csatlakozásokat, sehol semmi. Lámpa elő és lám. Finoman csöpög a fej. Van ugye a 4 sarkánál 1-1 kis tartály, na 4-ből 3 teli van és több oldalról is apró cseppek vannak. Nem tudom honnal jöhet, lehet, hogy a forráshelye egy.
Tettem alá egy tálcát, pár perc alatt már tócsa állt ott.
A mellett lévő kis puffos fotelt kivettem, alja vizes, oldala penészes :s Gondolom felszívta a szőnyegről és beposhadt .

Na és a dolog szépsége: Semmit nem csináltam vele már ~2 hónapja. Se tisztítás, se buzerálás, se tekergetés, semmmmiiiii!

Gondolhatjátok, legszívesebben a hóba vágnám ki az egészet :(
 
Pfff, sajnálom Proci úr nagyon. Nem vagy szerencsés a szűrővel, nem tudom mi a szösz történhetett ezzel a szériával. Az anyagi kárt pedig sajnos nem téríti meg senki... :| :?
 
inadsz said:
Pfff, sajnálom Proci úr nagyon. Nem vagy szerencsés a szűrővel, nem tudom mi a szösz történhetett ezzel a szériával. Az anyagi kárt pedig sajnos nem téríti meg senki... :| :?
Én is, ezzel a vétellel mindketten nagyon ráfaragtunk. Már csak abban bízom, hogyha meglesz a csere, akkor végre úgy fognak üzemelni, ahogy a méltán dicső őseik :)

Egy szemléltető ábra, hogy miért nem a fej+vödör közötti tömítéssel van gond. A bekarikázott rész jelzi, hogy valahonnan fentebbről szivárog és oszlik szét a vödör peremén.
 
Proci said:
Én is, ezzel a vétellel mindketten nagyon ráfaragtunk. Már csak abban bízom, hogyha meglesz a csere, akkor végre úgy fognak üzemelni, ahogy a méltán dicső őseik :)

Itt a bűnös: http://www.plantedtank.net/forums/1132075-post10.html a láthatóan összegyűlő dzsuva amit csak a fej szétszedésével lehet kitakarítani (az meg garivesztés). Ez alatt még van egy bonomitból (vagy hasonló műanyagból) készült precíz alkatrész ami a fejre csatlakozik két O gyűrűs "csöccsel" felül pedig a peremére illeszkedik fel a képen látható "gumicucli".
Igazán azt nem értettem, miért mondták Fisch-ék "bzsolt"-nak, hogy nem javítható........fenti két alkatrész cseréjével tuti javítható kivéve, ha a fejen lévő bemenetek közül valamelyik repedt, de arra sztem kicsi az esély.
 
Nem szeretek ideírni. De b***meg már megint eltört az adapter karja amivel el kell zárni a szűrőt. Még bosszantóbb, hogy a komplett fej cserélbe volt 10.14-én. :evil: :evil: :evil: :evil: :evil: :evil: :evil: :evil: :evil: :evil: :evil: :evil: :evil: :evil: :evil:
Még szerencse, hogy zárt állapotban.
 
inadsz said:
Nem szeretek ideírni. De b***meg már megint eltört az adapter karja amivel el kell zárni a szűrőt. Még bosszantóbb, hogy a komplett fej cserélbe volt 10.14-én. :evil: :evil: :evil: :evil: :evil: :evil: :evil: :evil: :evil: :evil: :evil: :evil: :evil: :evil: :evil:
Még szerencse, hogy zárt állapotban.
Április 1.? :roll:
 
stevo said:
inadsz said:
Nem szeretek ideírni. De b***meg már megint eltört az adapter karja amivel el kell zárni a szűrőt. Még bosszantóbb, hogy a komplett fej cserélbe volt 10.14-én. :evil: :evil: :evil: :evil: :evil: :evil: :evil: :evil: :evil: :evil: :evil: :evil: :evil: :evil: :evil:
Még szerencse, hogy zárt állapotban.
Április 1.? :roll:

Lehet az...
A fogaskerekek törtek ki belőle ami mozgatja oldalt a két kis pöcköt. Szétszedtük és most működik, igaz csak nyitott állásban de legalább holnapig jó lesz.
 
inadsz said:
stevo said:
inadsz said:
Nem szeretek ideírni. De b***meg már megint eltört az adapter karja amivel el kell zárni a szűrőt. Még bosszantóbb, hogy a komplett fej cserélbe volt 10.14-én. :evil: :evil: :evil: :evil: :evil: :evil: :evil: :evil: :evil: :evil: :evil: :evil: :evil: :evil: :evil:
Még szerencse, hogy zárt állapotban.
Április 1.? :roll:

Lehet az...
A fogaskerekek törtek ki belőle ami mozgatja oldalt a két kis pöcköt. Szétszedtük és most működik, igaz csak nyitott állásban de legalább holnapig jó lesz.
Ja, hogy ja, azt hittem vicceltél, de akkor mégsem, sajnálom... :? Remélem hamar megoldódik a probléma.
 
Dani, egy dologban biztos vagyok. Ha valaha az életben törésteszt kell egy termékre te leszel a teszter :lol:
A te kezedben az alu is eltörne az tuti. ;) És ráteszünk a csomagolásra, mint Norbi az ápdétjét. :angel:

Sajnálom a szitut, mák, hogy be tudtad röffenteni. :thumbup:
 
viktorlantos said:
Dani, egy dologban biztos vagyok. Ha valaha az életben törésteszt kell egy termékre te leszel a teszter :lol:
A te kezedben az alu is eltörne az tuti. ;) És ráteszünk a csomagolásra, mint Norbi az ápdétjét. :angel:

Sajnálom a szitut, mák, hogy be tudtad röffenteni. :thumbup:

Áhh, kezdem nem szeretni az eheimet, a fűtőjük se jobb...
Elgondolkoztam az ADA szűrőn ha már alu, de nem volt túl szép a találkozásunk ;)

Az adapter egyébként szétszedhető, a kar a két kis pöcköt mozgatja a szélén fogaskerekekkel, mivel jól kell zárni ezért szoros. Nálam pont a fogaskerekek törtek le a pöckökről. De olyan GERONIMO anyagból vannak, hogy kézben is simán törik. Az összes fogat letörtük így a pöcköt nyitott állásban, de a kar zártban tettük vissza a fejbe, így működik, de elzárni nem lehet.
 
Dani ,nem az Eheimmel van baj ,csak a prof 3 szériával. A prof 1-t agyon nem lehet ütni ,annyira jól eltalált konstrukció. Egyszerű mint a faék ,csak ütni kell ;).
 
N-emy said:
Dani ,nem az Eheimmel van baj ,csak a prof 3 szériával. A prof 1-t agyon nem lehet ütni ,annyira jól eltalált konstrukció. Egyszerű mint a faék ,csak ütni kell ;).

Csak megerősíteni tudom Nemyt!Nekem szeptemberben lesz 6 éves a 2224-esm és csak tömítő gumikat kellett cserélnem benne. :cool:
Meg persze egyszer eltörtem a porcelán tengelyt,annyi kellett,hogy meg tanuljam,mennyire kell vigyázni rá!
 
Na akkor itt a hiba oka. A fogaskerekek törtek le nálam, emiatt lett használhatatlan a cucc. Az alsó két fogaskerék zárja és nyitja a csapokat, és a másik oldalán egy gumitömítés van, emiatt nehéz zárni és emiatt törik el mindig na meg a gagyi műanyag miatt. Amikor szétszedve csavargattam már attól letört 2 belőle...

Nem az összes tört le használat közben "csak" 3, a többit mi szedtük le hogy lehessen addig használni.

Eheim 7428718 Adapter by DanielSzente, on Flickr
 
inadsz said:
Na akkor itt a hiba oka. A fogaskerekek törtek le nálam, emiatt lett használhatatlan a cucc. Az alsó két fogaskerék zárja és nyitja a csapokat, és a másik oldalán egy gumitömítés van, emiatt nehéz zárni és emiatt törik el mindig na meg a gagyi műanyag miatt. Amikor szétszedve csavargattam már attól letört 2 belőle...

Nagyon biztató. Pár hete jött nekem is vissza a komplett fej+adapter cseréből. Azóta szárazon áll. Nagyon filózom, hogy most zsír újan esetleg túladjak rajta :(
Nálam vagy a fogaskerekek törtek le vagy a 2 kis pöcök ott fentebb. Egyik sem fut olyan kényelmesen, hiába rá a kenőcs :)
 
Nem azért vannak ezek a törések,mert ezek a szürke kallantyúk nem jól illeszkedik nyitáskor záráskor?Kivettem , megzsíroztam,akkor egész könnyen ment.Beraktam a helyére,megint akad,nehezen jár.Basszus nekem is el fog törni egyszer.
 
Eheim Pfffff 3 :p .... Ennyi pénzért ennyi csalódás !? Ez a topic mással sincs tele, csak a prof 3 betegségeivel . Gondolom nem csak itt nálunk ,hanem más országokban is jelentkeznek ezek a problémák. Az Eheim mikor fogja felkapni a fejét ,hogy ideje lenne tenni valamit ? Nagyon elássa ezzel az évek alatt felépített hírnevét :( .
 
Back
Oldal tetejére