• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

EHEIM PROFESSIONEL széria kérdések

Középsulis jóbarátomat megfertőztem kicsit az akvakertészettel. Ajánlásomra Eheim 2073-at vett. Tegnap átjött, hogy feltuningoljuk az akva tetejét 96W T5-re.
Mutatom a szűrő megbontás fázisait amikor reccsen egyet a kar és a korábbi szorulós mivoltát elfeledve szabadon mozgatható.
A fej piros gombját nem lehet benyomni. Gyanítom az adapteren lévő 2 kis pöcök eltört. Az adaptert nem tudom kivenni.
Szép beugrója volt így a napnak. Csak remélni tudom, hogy azóta valamit javítottak ezen. Az, hogy az a pöcök eltört, elég nagy tervezési hiba. Ívesen mozog, mi a fenébe tud megakadni?
Szóval HAC után mehet a komplett fejcsere. :?
 
Annyi még, hogy az átfolyási sebesség csökken a kar mozgatásával, tehát az elzáró dugó ki-bemegy az adapterbe, a piros gombot azonban tényleg nem lehet benyomni.
Másnál is így volt? Csak az egyik pöcök tört el v. valahol máshol?
 
Üdv Proc!
Ugyan ezzel a problémával szembesültem a 2071-es szűrőmnél.A piros gomb benyomhatatlan és a kar lötyög ellenállás nélkül.
Kedden postáztam mára már kész.Nagyon segítőkészek voltak a Fischesek.THX! :thumbup:
Gondoltam megosztom veled..ha van garid..

hi..P.
 
Piga said:
Ugyan ezzel a problémával szembesültem a 2071-es szűrőmnél.A piros gomb benyomhatatlan és a kar lötyög ellenállás nélkül.
Kedden postáztam mára már kész.Nagyon segítőkészek voltak a Fischesek.THX! :thumbup:
Gondoltam megosztom veled..ha van garid..

Hello
Köszi, igen van gari, csak azért érdeklődtem, hogy vajon mi okozhatja pontosan. Jövőhéten én is felhívom őket.
Még az a szerencsém, hogy az adapter beleszorult és nem kiszorult a fejből :) Így legalább szűrni rendesen lehet vele.
 
Proci said:
Piga said:
Ugyan ezzel a problémával szembesültem a 2071-es szűrőmnél.A piros gomb benyomhatatlan és a kar lötyög ellenállás nélkül.
Kedden postáztam mára már kész.Nagyon segítőkészek voltak a Fischesek.THX! :thumbup:
Gondoltam megosztom veled..ha van garid..

Hello
Köszi, igen van gari, csak azért érdeklődtem, hogy vajon mi okozhatja pontosan. Jövőhéten én is felhívom őket.
Még az a szerencsém, hogy az adapter beleszorult és nem kiszorult a fejből :) Így legalább szűrni rendesen lehet vele.

Nekem is benne maradt úgy postáztam.A gond oka az,hogy az adapternek ez a szériája amiből neked is jutott nincs állítólag megkenve az alkatrészei.
Ezt már a gyártó korrigálta,úgyhogy kiváncsi vagyok a külömbségre.

üdv. P.
 
Azt szeretném kérdezni, hogy ha a szűrőházból Prof II. 2026 pár hónapja hangos kerregő hangot hallat a motor , akkor elég a kerámiatengelyt cserélni vagy meg kell venni a komplett rotort+tengelyt ? Előre is köszi a segítséget!
 
firefrog said:
Azt szeretném kérdezni, hogy ha a szűrőházból Prof II. 2026 pár hónapja hangos kerregő hangot hallat a motor , akkor elég a kerámiatengelyt cserélni vagy meg kell venni a komplett rotort+tengelyt ? Előre is köszi a segítséget!

Szét kéne szedni és megnézni, hogy a rotoron látható kopás ha igen akkor rotor csere is szükséges. Próbáltad már megtisztítani a rotorházat?
 
Ez a rotorház tisztítás dolog engem is érdekelne.Nekem is 2026 van 3 éve megy nem nagyon nyúltam hozzá még. Valaki össze tudná foglalni, h mire érdemes figyelni megelőzve a későbbi gondokat. Én semmit nem kentem semmivel nem is értek hozzá. Egyáltalán mennyire kell szétszedni ha alaposan ki akarom tisztítani?Mi az a rotor? :lol:
 
keymaker said:
A 2026-os szűrőhöz ez a kerámiatengely kapható.
Van rotor is külön, ha az a hibás...

Nincs hiba szerencsére csak gondoltam hátha kell még valami plusz odafigyelés, kenegetés, h a későbbiekben se legyen.
 
Megrendeltem a tengelyt holnap kiderül, hogy az volt-e a baj. Egyébként közel 6-7 éve megy ez a szűrő nonstop.
 
SOS segítséget szeretnék kérni!

1,5 éves EHEIM 2075-ös szűrőm iszonyatmód elkezdett a fejrészen folyni (pedig 2 hónapja hozzá se volt nyúlva, akkor volt az utolsó takarítása). Az elmúlt fél órában mentettem a menthetőt. Mi a teendő ilyenkor? Jelenleg nincs időm vissza olvasni és szeretném, ha minél előbb mehetne a fej csere. :S
Előre is köszi.
 
Ramen said:
SOS segítséget szeretnék kérni!

1,5 éves EHEIM 2075-ös szűrőm iszonyatmód elkezdett a fejrészen folyni (pedig 2 hónapja hozzá se volt nyúlva, akkor volt az utolsó takarítása). Az elmúlt fél órában mentettem a menthetőt. Mi a teendő ilyenkor? Jelenleg nincs időm vissza olvasni és szeretném, ha minél előbb mehetne a fej csere. :S
Előre is köszi.

Telefonálás Fisch-éknek. Gari levél, számla elfaxol. Vagy kéred, hogy küldjék az új fejet és te küldöd a tiédet mikor megkapod vagy elküldöd a fejet és ők küldik az újat. ;)
 
Köszi Dani! Egyik számon se értem el őket, már biztos hazamentek. :? :(
Holnap az lesz az első dolgom, hogy beszélek velük.
 
Gondoltam bemásolom ide, egy levél részletét, amit az Eheim szervíztől kaptunk. Jó, ha tudjátok ;)

Tisztelt Partnereink!

A hatékonyabb és gyorsabb szervizelés érdekében, javításra átvett Eheim szűrőket kizárólag az alábbi kritériumok együttes meglétekor áll módunkban elfogadni:

Garanciális termékek esetén:
-garancialevél,
-blokk vagy számla
-hiba leírása
-vevőtől átvételi dátum
-elérhetőség
-tisztított szűrő

Nem garanciális termékek esetén:
-hiba leírása
-vevőtől átvételi dátum
-elérhetőség
-tisztított szűrő

Bármely felsoroltak hiányakor nem áll módunkban a javítás.
 
viktorlantos said:
vapega said:
Próbálkoztam és úgy néz ki működik ...remélem.

Nah ez jó :thumbup: Azért néhány hét múlva beírhatnál, hogy tartós lett e a megoldás.

Mondjuk azt olvastam az ukaps.org fórumon (ahol ugyanabban a topikban feltűnt egy ugyanilyen pirospólós, napszemcsis avatar is :p ), hogy a 2010 augusztus előtt gyártott szivattyúfejek szivárognak. Volt akinek az alábbi videóban szereplő "cumit" és fehér bakelit cuccost küldték el mint javítókészletet és megoldódott a probléma. Gondolom itt is a visszaküldött szivattyúfejek mint "refurbished" fognak pikk-pakk új életet kezdeni, mert a motort pl csak kirobbantani lehet belőle e fehér gumipumpa meg könnyen cserélhető.

 
Egyebkent még mindig azt tudom mondnai, hogy 1 év masszív tesztelés alatt egyetlen prof 3 szűrőnk sem adta meg magát.
A sebváltó kar és a kábeles eresztés sem jelentkezett. Itthon 2 2075 van még ezekkel sincs gondom.

Korábban volt Prof 1 és Prof 2-es szűrőm. A Prof 2-es sajna megadta magát a kábelnél.

Úgyhogy drukkolok, hogy ez a hiba ne találjon meg. ;)
 
Back
Oldal tetejére