• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

EHEIM PROFESSIONEL széria kérdések

Még egy infót találtam: 09xxx 2073/75 szűrőfejeknél ismert a szivárgási probléma az Eheim által.
 
viktorlantos said:
Egyebkent még mindig azt tudom mondnai, hogy 1 év masszív tesztelés alatt egyetlen prof 3 szűrőnk sem adta meg magát.
A sebváltó kar és a kábeles eresztés sem jelentkezett.

Sorozatszám?

Itthon 2 2075 van még ezekkel sincs gondom.

Na az egyiket beletehetted volna az üres akváriumba amit elhoztam :p

Korábban volt Prof 1 és Prof 2-es szűrőm. A Prof 2-es sajna megadta magát a kábelnél.

A Prof 2-esek sajna szintén feltöltőpumpa nyomorosak, csak ott egy szép nagy O gyűrű hal meg idővel (elkezdtem keresni rá a megoldást mert szerintem LGA ezzel a hibával szív) :thumbdown:.
 
vapega said:
Még egy infót találtam: 09xxx 2073/75 szűrőfejeknél ismert a szivárgási probléma az Eheim által.

Nálam stimmel! A régi szűrőfejem 09-el kezdőtött!
 
vapega said:
Még egy infót találtam: 09xxx 2073/75 szűrőfejeknél ismert a szivárgási probléma az Eheim által.
Ezt belinkelnéd, hogy hol találtad? Meg fogom én is nézni mindkét szűrőfejet, csak hogy kell-e izgulnom... :)
 
inadsz said:
Nálam a fej szériaszáma: 10012 volt :| 2010.2. havi vétel.
Akkor valszeg az első infó volt a jó, hogy a 2010 aug előtt gyártott fejek.......
 
vapega said:
oRphEus said:
vapega said:
Még egy infót találtam: 09xxx 2073/75 szűrőfejeknél ismert a szivárgási probléma az Eheim által.
Ezt belinkelnéd, hogy hol találtad? Meg fogom én is nézni mindkét szűrőfejet, csak hogy kell-e izgulnom... :)

http://www.aquariumadvice.com/forums/f6 ... 60667.html

Thx!

Az eljárás az Eheimtől korrekt, azt viszont nem értem, hogy ha ez tényleg egy általános probléma, akkor miért nem adnak róla tájékoztatást, vagy miért nincs valami visszahívási akció, ha tényleg ennyire nyilvánvaló, hogy az adott a széria hibás? Már csak azért is, mert ha mondjuk egy egyértelműen szériahibás fej miatt elázik a bútor és a parkettát is cserélni kell, akkor kártérítési igény érvényesítése is felmerülhet a céggel szemben... :roll:
 
Hol kell keresni a gyári számot,belül a szűrőházban van,vagy kívül?
Augusztusban vettem,úgyhogy biztos a veszélyes kategória.
 
tibicuk said:
Hol kell keresni a gyári számot,belül a szűrőházban van,vagy kívül?
Augusztusban vettem,úgyhogy biztos a veszélyes kategória.

Kívül van a szűrőfejen, méghozzá ha szemből nézed akkor a bal oldalán.
 
Váltókar látványosan könnyebben mozog, fejből kivenni nem tudom. Valszeg a gányul megalkodott retesz beletörött.
Tipikus hiba.
Fisch úgy tűnik, hogy most már nem küld előre fejet az üresjárat csökkentése érdekében.
Neked kell elküldeni amiből majd kioperálják a beletört adaptert és visszakapod új adapterrel a régi fejedet.

A szívás a dologban az, hogy nem pesti a cég, tehát még az sem játszik, hogy ha Bp-n van dolga a vidékinek, bedobja vagy a Bp-sek elviszik. Tatabányára kell postázni/futárral küldetni ami meghosszabbítja az időt na meg a költségeket is.

Megjegyzem, ez lesz a második alkalom, hogy javítani kell küldeni :cry:

Serial: 10022

Legszívesebben jól fenéken billenteném az Eheimet, de legalább kifizettetném velük a postázási terheket. Oké, hogy valami drága, de akkor elvárná az ember, hogy ilyen fatális hibát ne kövessenek el, mint ez a reteszes marhaság. Már első perctől lehetett látni, hogy az egyik leggyengébb láncszem.
Ha vackot akarok venni, azt harmad áron is meg tudom tenni.
 
Nekem is ma tört el.
Én ki tudtam venni, mert a nyomó oldal maradt zárva.
Szerencsére kb. 40 percre lakom tőlük. Mentem is rögtön és azonnal cserélték a csapot.
Nagyon korrektek voltak.
 
Nem egy nagy kunszt kivenni az adaptert ha megreccsen a zárókar............csakhát garivesztéses mert szét kell kapni a fejet. Különben gondolom, hogy nem véletlenül ez az adapter a legolcsóbb az összes Eheim adapter közül.
Az én 2073-amhoz úgy jutottam hozzá cirka 10k-ért, hogy zakkant volt az adapter +3k adapter és szűr ügyesen (miután elhárítottam a szintén nem szériaproblémát :evil: jelentő légtelenítőpumpa melletti folyást).
 
Én mióta feltűnt ez a hiba,úgy kezelem a zárókart,mint a hímes tojást.Attól még eltörhet.A légtelenítő pumpát ha lehet nem használom.
 
tibicuk said:
Én mióta feltűnt ez a hiba,úgy kezelem a zárókart,mint a hímes tojást.Attól még eltörhet.A légtelenítő pumpát ha lehet nem használom.
Igazából én is...meg nagyon ritkán használtam (tisztítottam), ezért is bosszant a dolog.
Nekem az eheim sprayt ajánlották, mint megelőzés. Kicsit ellenszenvet ébreszt egy típushiba esetén ez a marketinges ajánlás. :shifty:
Azok a dinka karok úgy szorultak, attól féltem kettétörik (másnál volt rá példa).
Adja magával a kérdést: külön eheim sprayre költsek csak, mert az eheim nem képes rendesen összerakni az adapterét? :)
Á, bosszus vagyok nagyon, de akkor is vissza kell küldeni. Addig meg valami matyi belső szűrő talán fenntartja annyira a témát, hogy ne legyen alga bumm :)
 
Egyszer nekem is beszorult.Én sem mertem erőltetni.Igazából még nem kenegettem egyik tömítést sem,csak a hengerfej,akarom mondani a szűrőfej tömítést.Félek hogy beoldódik a zsiradék az akiba.Levettem a szűrőfejről és úgy kentem be halványan.A zárókart is lehet kenni,nem oldódik be az akiba?
Van szilikonsprayom,de nem Eheim,igazából autós,de nem mertem használni.Vazelint használtam.
 
tibicuk said:
Levettem a szűrőfejről és úgy kentem be halványan.A zárókart is lehet kenni,nem oldódik be az akiba?
Vazelint használtam.
Vazelint használtam én is (más is) és nem tapasztaltam semmilyen negatív hatást.
 
Back
Oldal tetejére