• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

EHEIM PROFESSIONEL széria kérdések

N-emy said:
Ez a topic mással sincs tele, csak a prof 3 betegségeivel . Gondolom nem csak itt nálunk ,hanem más országokban is jelentkeznek ezek a problémák.
A német aukciós link moderálva pl. tele is van (vagy legalábbis 1 éve biztosan tele volt) Prof hármasokkal, ezekből elég sokat úgy hirdetnek/hirdettek, hogy új fejjel, gyárilag felújítva, stb...

Nekem egyébként egy 2073 és egy 2075 van az aki alatt, szerencsém volt, mert a 2073 fejével volt ugyan gondom, de nem eresztett, hanem levegősödött. Korrektül cserélte a Fisch.
 
Hiába van tele a topik, ha ez kb csak néhány százaléka az eladásoknak sajnos. Nem tudom miért nem öntöttek még jobb anyagot erre az adapterre, mert akkor nulla probléma lenne kb. De hát ők tudják.
 
Ennek megfelelően a Prof 3 2071-73-75 adapter a legolcsóbb az EHEIM adapterek közül.........a Fisch Kft szerint pedig nincs semmilyen ismert típushibája ennek a sorozatnak ( :silent: ).
Nem panaszkodom igazán mert nekem így lett 2073-am (egy Nokia 6310i :twisted: adtam érte), mondjuk nem volt egyszerű mutatvány a fejből kioperálni a bennragadt adaptert de sztem megérte.......mondjuk az is igaz, hogy később előjött as szintén nem szériahiba (sic) szivárgás is a fejben, de az is javítható két O gyűrű cserével és alapos takarítással (rettenet trutyi tud a "gumicucliban" ami a pumpa szerepét tölti be összegyűlni).
 
Elkeserítő olvasni ezt a panaszáradatot. Másfél éve győzködöm magam egy 2071..75 között, erre ezt kell olvasnom.
Minden rendbe jött az eddigi gépekkel, hogy nincs új post cca 90 napja?

Szériahibát egy gyártó sem fog elismerni. A hiba beismerését hatóságok vagy annak látszó szervezetek tudják kikényszeríteni. Talán nem lenne fölösleges a hazai fogyvédnek jelezni, hogy milyen problémák vannak és nekik van lehetőségük utánamenni a dolognak. Nem mondom, ha Németország nem aktivizálja magát, akkor itt sem teremhet sok babér, de talán ... EU vagy mi a szösz.

A http://www.eheim.com/faqs/faqQuestionAnswer/8 meg nem létezik...
 
Még régebben írtam ezt, de a tisztánlátás végett ismét:

Az akvakertészek táborának jelentős része használ Eheim szűrőt. Közülük is rengetegen a prof 3.-at.
Azt gondolom a prof 3. szűrők eladási adatait viszonylag jól látjuk... :sneaky:
Az általam látott eladási adatok és az itt felmerült meghibásodott szűrők hibaszázalékos aránya 2-3% közeli. Azt hiszem ez még belefér a megbízható kategóriába. ;)
A Green Aqua-ban több mint 2 éve üzemel 7 db Prof 3, 6db Ecco Pro, néhány Prof 2 és Prof 1. Még soha nem romlott el egyik sem. Persze ez nem jelenti azt, hogy nem fog valamelyik elromlani, de azt gondolom, hogy az 5 év gari azért megnyugtató. Másrészről nincs még egy márka, ahol ne látnánk ennyire pontosan, hogy mely szériánál lehet meghibásodásra számítani és hogy milyen hibák várhatók. Attól még, hogy sokat beszélnünk róluk és van köztük meghibásodás (leginkább az első Prof. 3. szériák voltak ilyenek) azért az Eheim továbbra is a külsőszűrők etalonja. ;)(PR duma vége, :twisted: de mivel valóban sok hívást kapunk, hogy bizonytalanok, mert annyi rosszat olvasnak a fórumon erről a szűrőről - és mivel az Eheim importőr nem kommunikál kellőképpen a témában, - ezért ezt mindenképp le kellett írnom)
 
Mostanság mintha kevesebb lenne a visszajelzés ténylegesen. Talán kipörgött az első széria. Fene tudja.
Az eladások nem változtak, de a viszajelzések erősen megfogyatkoztak.
 
Még régebben írtam ezt, de a tisztánlátás végett ismét:

Thx. Tehát amit most árultok az a tudottan problémás szérián kívül van? Egy parkettás lakásban katasztrófával ér fel a víz. Tapasztalat. :(
Ennek ellenére nem könnyű döntés, de aki kiviszi a vizet az aksiból annak reálisan számolnia kell ezzel is.
Nem tudom milyen meghibásodást takar a 2-3%, de ha ez csak a lakások elázása, akkor nagyon sok szvsz. Más típusú hiba max kellemetlenséget okoz, de nem lesz csatolt kár.
Most míg írom jut eszembe; esetleg a szűrőt egy kisebb tartályba állítani, amiben ha megemelkedik a víz, akkor egy kis szivattyút vezérelő elektronika működésbe lép és egy sönt ágon visszapumpálja a vizet az aksiba.
Kulcsszó: Folyadékszint kapcsoló
 
A Prof 3 széria meghibásodásának 90%-a a teljesítmény állító kar törése volt. Ez nem okoz ázást.
Ettől függetlenül ha nem bízol ebben a szűrőben, nyugodtan válassz mást. ;)
 
Thx. Tehát amit most árultok az a tudottan problémás szérián kívül van? Egy parkettás lakásban katasztrófával ér fel a víz. Tapasztalat. :(
Ennek ellenére nem könnyű döntés, de aki kiviszi a vizet az aksiból annak reálisan számolnia kell ezzel is.
Nem tudom milyen meghibásodást takar a 2-3%, de ha ez csak a lakások elázása, akkor nagyon sok szvsz. Más típusú hiba max kellemetlenséget okoz, de nem lesz csatolt kár.
Most míg írom jut eszembe; esetleg a szűrőt egy kisebb tartályba állítani, amiben ha megemelkedik a víz, akkor egy kis szivattyút vezérelő elektronika működésbe lép és egy sönt ágon visszapumpálja a vizet az aksiba.
Kulcsszó: Folyadékszint kapcsoló

Bármilyen technikát nézek az akvarisztikában - szerintem máshol is - ott a meghibásodás előbb vagy utóbb. Nincs örökéletű termék.
Az általunk ismert károk általában kimerültek abban, hogy elázott a bútor. De újraparkettázásról nincs kiemelkedő adat.
Valószínűleg azért, mert egy ilyen eresztés a legtöbb esetben nem annyi, hogy azonnal beborítsa a nappalit.

Az általunk árult termék.... Az eheim korábban közölt egy széria adatot ahol ugyanaz a dolog előfordulhatott. Ezt jó ideje cserélte. De mire a német raktárak és a magyar importokból kipörgött a korábbi széria az idő volt. Erre írtam, hogy talán már ennek a hatásait lehet érezni.
 
Az általunk árult termék.... Az eheim korábban közölt egy széria adatot ahol ugyanaz a dolog előfordulhatott. Ezt jó ideje cserélte. De mire a német raktárak és a magyar importokból kipörgött a korábbi széria az idő volt. Erre írtam, hogy talán már ennek a hatásait lehet érezni.
Ok, kösz!
 
Sziasztok,

egy véletlen mozdulattal - gyakorlatilag meglöktem a csövet - megrepedt a szívóág csatlakozója az eheim pro2 szűrőmön. Szinte biztos vagyok benne, hogy anyagfáradásról lehet szó. A kérdésem az lenne, hogy a pro2 házára vajon rá tudom tenni a pro1 fejét? a kosarak kompatibilisek, de vajon a fej is? Azért kérdezem, mert legkorábban vasárnap visszakapom a volt 2226-omat, minden szűrőanyagot átpakolnék, hogy amíg megjön az alkatrész - amit valahol megrendelek, esetleg tippet kérhetnék? - járjon az egész...

Köszi!
 
Hello!

4 napra elmentem itthonra, amikor visszaértem az fogadott, hogy az Eheim Professionel 3 2071 nem működik. Ártalmatlanítás, lökdösés, szívás, pumpálás, de meg sem mozdul.
És itt jön a nagyobb baj nem tudom kioldani a csöveket valamiért beragadt. (előző tisztásnál volt szilikonozva).
A szűrő működik, mert egyben kiszedtem a helyéről és a fürdőszobában már beindult.

Van valami ötlet a csövekre kioldására?
Köszi
 
Ha garis akkor fejjel együtt Fisch Kft.....................ha nem akkor sok munka és egy új csőadapter, vagy szintén Fisch és sok pénz.
 
Sziasztok!

Az én példányom 2034-es Ecco Pro 200. 3-4 napja csináltam egy vízcserét, növény nyírást ezért kihúztam a konektorból, mikor visszadugtam még nem volt semmi gond, de leginkább tegnap lettem figyelmes arra, hogy eltűnt a nyomás belőle. Jön a víz, de legalább 70 % -os teljesítmény veszett el, ezért most gondoltam egyet és kitakarítottam - amúgy szept. 11-én lett vásárolva és beüzemelve, úgy vettem, hogy képtelenség, hogy már most retkes legyen ennyire, de biztos, ami biztos alapon neki álltam. Nem is jött ki belőle annyi, hogy ez gondot jelentene, persze a teljesítmény azóta is maradt ugyanolyan gyenge. Néztem a papírjait, de se telefonszámot nem találtam, sem semmit ahol érdeklődhetnék, azon kívül, hogy Tatabányán találom őket.
Kérdésem az lenne, hogy hogyan lehetne kapcsolatba lépni velük, vagy esetleg hogyan kéne eljuttatni hozzájuk. GA-ban vásároltam, esetleg, ha elviszem hozzátok, akkor ti eltudjátok juttatni nekik?
Még nem nyálaztam át teljesen mindegyik topikot, hogy hol találhatnék erre megoldást, de gondoltam inkább megkérdezem, hogy szerintetek hogyan és merre tovább...
Ilyen gyenge állapotban is maradjon bekapcsolva? Vagy inkább kikéne venni... ?

köszönöm a segítséget
Móni
 
Közben a nagy kapkodásban és kétségbeesésben (szeretem ezt a szűrőt, csendes, idáig jól is teljesített) találtam egy csomó telefonszámot, hétfőn majd fel is hívom őket, de azért a kérdés még mindig fent áll, hogy menjen-e tovább vagy ne és, hogy vajon mitől veszíthet a motor ekkora teljesítményt?
Aztán még valami eszembe jutott. A szűrőben lévő utolsó "réteg", ilyen finom szemcsés, fehér, kör alakú "izé", azt milyen sűrűn kell cserélni vagy elég alaposan kimosni? Meleg vízben, jó alaposan, vagy óvatosan és vigyázni a bacikkal?
 
Back
Oldal tetejére