• Külső szűrőt keresel?

    Akkor a következő szűrőket áttekintő tájékoztató oldal neked készült. Gyári adatok, Green Aqua ajánlás és a fontosabb paraméterek. Szűrő választási tájékoztató.

    Tudtad, hogy az EHEIM 2275-ös szűrője az egyik legnépszerűbb termék a Professional 3 szériából? A Green Aqua-ban ezt a szűrőt önállóan 120-180 literes akváriumokhoz használjuk. 240 literes akváriumaink alatt két ilyen szűrő dolgozik tökéletesen.

    Ha szűk a keret, megfelelő alternatíva lehet a Tetratec EX 1200-as szűrő. A szűrőanyagokat később itt érdemes cserélni, de induláshoz megfelelő lehet.

    Tipp: Ha egy kis Purigennel kiegészíted a szűrőd, a vized kristálytiszta és színtelen lesz.

    További külső szűrők a Green Aqua kínálatából.

  • Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Eheim Classic Széria

Sokkal hasznosabb lenne mondjuk, ha elektronikusan (nem fojtással) szabályozható motor lenne a szűrőben, vagy pedig megnövelnék a tartály méretét.
Szívemből szólsz. Kicsi vödör, túltolt pumpa. Ezt a betegséget bezzeg sohasem fogják orvosolni. Az ilyen furcsaságok miatt toldjuk meg a szűrőket plusz tartályokkal. 🙂
 
igen, csak a program eléggé rosszul van kitalálva hozzá. Mikor etetés van, kell az áramlatnak 2-3 perc, hogy lassuljon, addig megy ezerrel az áramlat s vele együtt a hal kaja is. innentől értelmét veszti a 10perces lassítás
Használsz hozzá Feeding station-t is?
 
Szerintem nálam nagyobb geek kevés van a fórumon. Én aztán minden kütyüt imádok és érdekelnek az okos otthon rendszerek. De semmi értelmét nem látom a szűrők ilyen irányú fejlesztéseknek.
Persze mérhetné at az átfolyást, szólna ha nagyon eltömődött a szűrőanyag, de én nem látom ebben a nagy segítséget azoknak akik ilyen szűrőt vesznek.
Inkább csinálnának egy olyan szériát, amiben megfizethető fűtés van a széria minden tagjában. Jelenleg nincs ilyen.
 
Sokkal hasznosabb lenne mondjuk, ha elektronikusan (nem fojtással) szabályozható motor lenne a szűrőben, vagy pedig megnövelnék a tartály méretét.
Ha valóban BLDC motoros, akkor éppen ez a lényeg: könnyen szabályozható fordulatszám, kisebb NVH - halkabb működés, (ha jól sikerül a motorkontroll :D).
A Wifit én sem tartom túl sokra, de a BLDC szerintem nagyon jó irány.
 
jól sejtem hogy ez a holtjáték már több mint oké? (4éves Eheim Classic, nagyon hangosan "búg")
Mikor beleteszed a tengelyt, és a zárórészt ráfordítod, na akkor nem szabad neki kotyogni. Abból lesz a cicergés majd a morgás kívűlről hallva.
 
Előrendelhető a Eheim Classic 2214 Vario+e 250 rongyos 197,91 € bevezető áron ( üresen ) amin már van 10% kedvezmény. o_O cserébe 440-ről 510 re nőtt a teljesítmény ami szabályozható
  • Megbízható klasszikus külső szűrők generációját fejlesztették ki, és több milliószor bizonyították hatékonyságát a digitális világban.
  • Az elektronikus szűrő beépített Wi-Fi funkcióval rendelkezik, és vezeték nélkül vezérelhető okostelefonról, táblagépről vagy PC/Mac-ről.
  • A szivattyú teljesítménye igény szerint folyamatosan állítható.
  • Különböző üzemmódok léteznek, beleértve a kézi üzemmódot és az impulzus üzemmódot.
  • A teljesítményszabályozásnak köszönhetően az energiafogyasztás nagyon alacsony lehet, 1,7 és 12,5 W között változhat.
  • Ez a szűrő csatlakoztatható az EHEIM Digital család más termékeihez, lehetővé téve például a szivattyú teljesítményének beállítását etetés közben az EHEIM autofeeder+ segítségével, vagy a nappali/éjszakai ritmus szinkronizálását a LEDcontrol+e-vel.
  • Egy jelző jelzi a karbantartás szükségességét, és automatikusan e-mailben emlékeztetőt küld, ha tisztítás szükséges.
  • A szivattyúfej tartósan elasztikus szilikon tömítéssel van ellátva, amely megkönnyíti a zárást és garantálja a tisztítás utáni biztonságát.
  • Ez a szűrő felszerelhető szűrőszőnyegekkel és/vagy ömlesztett szűrőkeverékekkel.
  • A BLDC (egyenáramú motor) szivattyú csendes, alacsony vibrációjú működést biztosít, széles szabályozási tartománnyal és finom fényerőszabályozással.
  • Tartozik hozzá fúvókacső, befolyócső, tömlő és minden, a felszereléshez szükséges tartozék.
  • Édesvízhez és tengervízhez egyaránt alkalmas.
  • 2 év garancia jár rá.
Nem rossz dologok ezek de azért nem fogom lecserélni. ahogy néztem a képet megjelenésben modernebb ez a szürke "füstös" vödör.+ kapott egy kis talpat is. A szűrőkosarat eloszthatták volna 3 részre. Én úgy veszem észre hogy a 2 liter matrix eléggé betömörödik a vödör alján. + aki használ (Én nem) szivacsot azt is összenyomja. jobb lenne 2-3 egymásra pakolható kis szűrőkosár.
 
Én úgy veszem észre hogy a 2 liter matrix eléggé betömörödik a vödör alján. + aki használ (Én nem) szivacsot azt is összenyomja. jobb lenne 2-3 egymásra pakolható kis szűrőkosár.
2-3 kosárral csak a szűrő térfogat lesz kevesebb. Az egymásba rakott kosarak illeszkedése végett. Inkább kevesebb kerül bele, csakhogy össze tudd rakni feszülés nélkül. A többség nem használ már szivacsot. Telibe rakja a kedvenc "kaviccsal", a tetejére perlon, ígény szerint purigennel. Így totál felesleges a szivacs. 🙂
 
A tegnapi vidiben épp egy ilyet tettünk az egyik akvárium alá. Ez mondjuk pár hete volt :)
Vidin beállítottam a timestampet

Tetszik ez a szűrő, és nem csak azért, mert megrögzött Eheim párti vagyok.
Ötletes - mondhatnám nyomi-barátnak is - a fejegységről leválasztható vezetéket is (nem lépek rá és esek pofára).
Nagyszerű a teljesítmény szabályozhatósága, mert több akvárium mérethez bevethető.

DE

Fejpuci közben, ha csak egyetlen csepp víz is a dugaljba (vagy mijébe) pröccen, kampeca az egésznek.
 
2-3 kosárral csak a szűrő térfogat lesz kevesebb. Az egymásba rakott kosarak illeszkedése végett. Inkább kevesebb kerül bele, csakhogy össze tudd rakni feszülés nélkül. A többség nem használ már szivacsot. Telibe rakja a kedvenc "kaviccsal", a tetejére perlon, ígény szerint purigennel. Így totál felesleges a szivacs. 🙂
Én sem használok szivacsot mert a garnélavédőn max por megy át olyan sűrű. Nekem "rokkan" picit a matrix és talán folyt is az áramláson a tömörödés miatt. Egyértelmű hogy csökkenne a térfogat de egy lazább töltés lenne, amin jobban áramlik a víz....
 
Én sem használok szivacsot mert a garnélavédőn max por megy át olyan sűrű. Nekem "rokkan" picit a matrix és talán folyt is az áramláson a tömörödés miatt. Egyértelmű hogy csökkenne a térfogat de egy lazább töltés lenne, amin jobban áramlik a víz....
Nem igazán értem a tömörödésedet. ADA Bio-Rio-m van, a régi. (ilyet már nem kapni) Ahhoz képest a matrix egy nagy dűbér kavics kupac. És az áramlás is túl van misztifikálva. (Aztán meg jönnek az SOS kérések, mert elborított az ecset, mit csináljak...) Egyszerűen kicsi vödröt csinálnak a gyártók, túlméretes pumpával. Ezzel a beígért új Eheim szériával legalább nem kell mechanikusan folytani a pumpát. Ez érték benne. A wifi kontroll, meg a többi tupír csak modern kacat. 🙂
 
Back
Oldal tetejére