• Külső szűrőt keresel?

    Akkor a következő szűrőket áttekintő tájékoztató oldal neked készült. Gyári adatok, Green Aqua ajánlás és a fontosabb paraméterek. Szűrő választási tájékoztató.

    Tudtad, hogy az EHEIM 2275-ös szűrője az egyik legnépszerűbb termék a Professional 3 szériából? A Green Aqua-ban ezt a szűrőt önállóan 120-180 literes akváriumokhoz használjuk. 240 literes akváriumaink alatt két ilyen szűrő dolgozik tökéletesen.

    Ha szűk a keret, megfelelő alternatíva lehet a Tetratec EX 1200-as szűrő. A szűrőanyagokat később itt érdemes cserélni, de induláshoz megfelelő lehet.

    Tipp: Ha egy kis Purigennel kiegészíted a szűrőd, a vized kristálytiszta és színtelen lesz.

    További külső szűrők a Green Aqua kínálatából.

  • Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Eheim Classic Széria

Nem igazán értem a tömörödésedet. ADA Bio-Rio-m van, a régi. (ilyet már nem kapni) Ahhoz képest a matrix egy nagy dűbér kavics kupac. És az áramlás is túl van misztifikálva. (Aztán meg jönnek az SOS kérések, mert elborított az ecset, mit csináljak...) Egyszerűen kicsi vödröt csinálnak a gyártók, túlméretes pumpával. Ezzel a beígért új Eheim szériával legalább nem kell mechanikusan folytani a pumpát. Ez érték benne. A wifi kontroll, meg a többi tupír csak modern kacat. 🙂
Igazad is van mindenben. De szerintem már tudod :D hogy Én "dinka" vagyok kicsit (lehet nagyon:ROFLMAO:) Nekem egész apró a mátrixom 70% 1cm átmérő kb. kis 250ml-es kiszereléseket vettem hogy apró legyen mert így nagyobb a felület.... Mondjuk DIY-be meg is tudnám csinálni hogy rakok be kerek rácsot és közé távtartókat mint pl a pizzásdobozba van, De az egy más történet és annyira nem is zavar engem csak megemlítettem hogy Én min "fejlesztettem" volna...
 


Totálisan nem a témába vág, csak tényleg érdekel miért írod az összes hozzászólásodat a fórumban mindehol nagybetűvel az én személyes névmást?


A témához is hozzászóljak, ez a wifi kapcsolat nekem egy kicsit olyan, mint a kerti budiban az illatosító. Jó, de minek? Nagyon reméltem a mesterséges intelligenciát is belecsempészik a szövegbe, de sajnos nem.
 
Utoljára módosított:
Totálisan nem a témába vág, csak tényleg érdekel miért írod az összes hozzászólásodat a fórumban mindehol nagybetűvel az én személyes névmást?


A témához is hozzászóljak, ez a wifi kapcsolat nekem egy kicsit olyan, mint a kerti budiban az illatosító. Jó, de minek? Nagyon reméltem a mesterséges intelligenciát is belecsempészik a szövegbe, de sajnos nem.
Wifis DC pumpam van. Már nem volt kapható a régi non wifi. Hülyeségnek tartottam, mégis használom, igaz csak arra h ne kelljen kihúzni a konnektorból, ha a lilyt pucolom. Jópofa az etetési idő után automatikus újraindulás, időzíthető teljesítmény.
Szvsz 2024-ben rakják csak bele, működjön, és hasznos lesz ( minimálisan).
Mondom én aki egy könnycseppet elmorzsolt a Blackberry után...
Gondolom a klasszikus Eheim Classic is kapható marad, akkor meg nem vesznek el semmit.
 
A témához is hozzászóljak, ez a wifi kapcsolat nekem egy kicsit olyan, mint a kerti budiban az illatosító. Jó, de minek? Nagyon reméltem a mesterséges intelligenciát is belecsempészik a szövegbe, de sajnos nem.
[/QUOTE]

Gondolom azon keresztül ellenőrizhető/szabályozható az áramlás erőssége. Ez nem egy rossz fejlesztés, más gyártónál ezzel -én- nem találkoztam még.
Az, hogy még mindig gyártják az eredeti classicot is, a konstrukció időtállóságát bizonyítja. Nekem is voltak/van Eheim Classic szűrőm és szerintem nagyon is jól és megbízhatóan teszik a dolgukat.
Rendszeresen karbantarva NINCS, ami tönkremenne bennük.
Most elkezdhetném sorolni az összes ezen fórumon leírt feltöltő pumpás, fejlesztett stb. szűrőtípussal kapcsolatos konstrukciós problémát és csak kettő típuscsaláddal nem találtam ilyet beírást. Ez a kettő az ADA szűrői és az Eheim Classic típuscsalád. Ehhez jöhet még az Ocean free szűrői, de azokat nagyon kevesen használják a fórumtársak közül (már akik írnak is róla).
Szóval lehet, hogy ez egy érdemi és szintén időtálló fejlesztés lesz.
Kb. 8 éve olvasom ezt a fórumot. Akkor még az Ati lámpák szupernek számítottak. Most a nem dimmelhető led lámpa már senkinek sem kell.
A classicot meg 50 éve gyártják.
Én műszaki és ipartörtenelmi szemszögből is próbálom megközelíteni ezt a "sztorit". Az Eheim cég ettől a szűrőtől vált azzá az óriás akvarisztikai céggé, ami most. Az alapító Günther Eheim Úr emléke miatt is szurkolok, hogy ez a szűrő sikeres legyen a cég számára.
Nélküle az akvarisztika nem lenne ma az ami.
Béke.
 
Nem vitatom a hasznosságát, biztosan lesz, aki kifizeti. De pont a tartósságról beszéltél, ez egy potenciális hibaforrás egy remek készüléken.
Nem feltétlenül hibaforrás. Ha a wifi bedöglik, attól még a készüléket lehet használni, csak nem tudod monitorozni, meg nem kapsz értesítést. Vagyis olyan lesz mint ha sima Cassicot használnál. A programban is opcionális, hogy akarod a wifit használni, vagy nem... szóval nem kötelező. Persze ha az ember nem akarja használni, akkor minek venne ilyet. 😊
 
… és akkor lesz egy almás óra applikáció mint például a napelemes solar edge rendszernél, így távol otthonról az óra is mutatja mizu? 😉
 
A véleményeteket szeretném kérni.
Nekem csak egy low-tech akváriumom van, mert évek óta még csak most jutottam el odáig, hogy teljesen alga mentesen tudom üzemeltetni és minden oké az akváriumban.
Jelenleg egy Juwel Rio 125 LED akváriumom van egy Eheim 2426 eXperience 350-es szűrővel. Most, hogy minden oké az akváriummal azt tervezem, hogy veszek egy Juwel Rio 180 LED akváriumot :)
Szóval, szerintetek ez a szűrő elbírja a 180-as akváriumot?Vagy esetleg hagyjam benne majd az akváriumban a gyári belső szűrőt? Jelenleg a szűrő hibátlanul viszi a 125-ös akváriumot (nincs benne a gyári belső szűrő) de a 180 egy kicsit nagyobb.
 
A véleményeteket szeretném kérni.
Nekem csak egy low-tech akváriumom van, mert évek óta még csak most jutottam el odáig, hogy teljesen alga mentesen tudom üzemeltetni és minden oké az akváriumban.
Jelenleg egy Juwel Rio 125 LED akváriumom van egy Eheim 2426 eXperience 350-es szűrővel. Most, hogy minden oké az akváriummal azt tervezem, hogy veszek egy Juwel Rio 180 LED akváriumot :)
Szóval, szerintetek ez a szűrő elbírja a 180-as akváriumot?Vagy esetleg hagyjam benne majd az akváriumban a gyári belső szűrőt? Jelenleg a szűrő hibátlanul viszi a 125-ös akváriumot (nincs benne a gyári belső szűrő) de a 180 egy kicsit nagyobb.
Én figyelembe venném a GA ajánlását, miszerint max 150 literig jó.
Én az JUWEL belsőszűröjét is kivenném, idővel zavarni fog a látványban, amúgy meg nem sokat szűr, inkább csak forgatja a vizet...
De én soha többet olyan akváriumot, nem volt egy leányálom használni... 😁
 
Én figyelembe venném a GA ajánlását, miszerint max 150 literig jó.
Én az JUWEL belsőszűröjét is kivenném, idővel zavarni fog a látványban, amúgy meg nem sokat szűr, inkább csak forgatja a vizet...
De én soha többet olyan akváriumot, nem volt egy leányálom használni... 😁
Mi volt vele a bajod?
 
Hogy most már lehet többet tudni az új szériáról, alapvetően nincs vele bajom. 2024-ben egy ilyen Eheim Classic szériás terméknek ilyennek kell lennie.
Na de a több!?

Szerintetek nagyon nagy elvárás lenne 2024-ben olyan top szűrő ami tudja az alábbiakat?

- Jól szűr, praktikusan használható (értem ez alatt, hogy nem kell egy 10 kilós szűrőt kibányászni a szekrényből az előszűrő tiszításakor. Piros pont Oase)
- Fűt
- Hűt
- CO2-t beold
- Connectivity, Wifi, BT, jó app, smart dolgok
- Megfizethető
 
Hogy most már lehet többet tudni az új szériáról, alapvetően nincs vele bajom. 2024-ben egy ilyen Eheim Classic szériás terméknek ilyennek kell lennie.
Na de a több!?

Szerintetek nagyon nagy elvárás lenne 2024-ben olyan top szűrő ami tudja az alábbiakat?

- Jól szűr, praktikusan használható (értem ez alatt, hogy nem kell egy 10 kilós szűrőt kibányászni a szekrényből az előszűrő tiszításakor. Piros pont Oase)
- Fűt
- Hűt
- CO2-t beold
- Connectivity, Wifi, BT, jó app, smart dolgok
- Megfizethető
Nemtom, de meglehet, máshogy vagyok bekötve, de szerintem a legfontosabb (mindig is az lesz):
- megbízhatóan azt csinálja, amire gyártották (szűrő szűr, lámpa világít, stb.),
- JÓ a szervíz háttere,
- jó az alkatrész utánpótlás.

Bocs, @Stefán Tamás de a wifis, bt-s, smart, stb. dolgok keveseknek jön be. Egyrészt technikai kompromisszum-készség hiánya (van a fórumon, akinek az Istennek nem tudsz eladni egy okostelót), másrészt az áruk miatt.
 
Bocs, @Stefán Tamás de a wifis, bt-s, smart, stb. dolgok keveseknek jön be.
Én is írtam fentebb, hogy nekem nem hiányzik a Wifi egy szűrőből, de errefelé megy a világ, ez már alap egy 2024-ben tervezett/gyártott készülékben.
Én annak tudnék nagyon örülni ha tudna hűteni, fűteni, co2-t beoldani. Ezt mind bele lehetne tenni ma már egy szűrőbe.
 
Én is írtam fentebb, hogy nekem nem hiányzik a Wifi egy szűrőből, de errefelé megy a világ, ez már alap egy 2024-ben tervezett/gyártott készülékben.
Én annak tudnék nagyon örülni ha tudna hűteni, fűteni, co2-t beoldani. Ezt mind bele lehetne tenni ma már egy szűrőbe.
na azért ezeket nem szeretném egyben látni, nyilván azért lehet olyanokat külön kapni. Mert ha én nem akarok fűteni, akkor ne fizessem már meg az árát.
nem mellesleg ez a mindent belerakok egy szűrőbe ahogy az imént leírtad, szerintem az életbe nem venné meg senki, mert az ára csillagos ég lenne...
 
Én is írtam fentebb, hogy nekem nem hiányzik a Wifi egy szűrőből, de errefelé megy a világ, ez már alap egy 2024-ben tervezett/gyártott készülékben.
Én annak tudnék nagyon örülni ha tudna hűteni, fűteni, co2-t beoldani. Ezt mind bele lehetne tenni ma már egy szűrőbe.
A beépített "vízregenerálót" kifelejtetted, mert akkor má' az a nyamvadt szűrő a vízcserét is küszöbölje ki.
Csak akkor kérdem, utána még akvaristának lehet nevezni egy olyan emberformájú egyedet, aki egy zakkundpakk szűrővel tolja az akváját? :unsure:

na azért ezeket nem szeretném egyben látni, nyilván azért lehet olyanokat külön kapni. Mert ha én nem akarok fűteni, akkor ne fizessem már meg az árát.
nem mellesleg ez a mindent belerakok egy szűrőbe ahogy az imént leírtad, szerintem az életbe nem venné meg senki, mert az ára csillagos ég lenne...
Ezért jó a mostani temékpaletta, mert a faéktől a fűtős, duplaszívóágas szűrőig mindent lehet kapni a Majorban.
Szerintem az árak már sok fórumozót elgondolkodtatnak egy-egy vásárlás előtt.
 
Utoljára módosított:
Back
Oldal tetejére