• Külső szűrőt keresel?

    Akkor a következő szűrőket áttekintő tájékoztató oldal neked készült. Gyári adatok, Green Aqua ajánlás és a fontosabb paraméterek. Szűrő választási tájékoztató.

    Tudtad, hogy az EHEIM 2275-ös szűrője az egyik legnépszerűbb termék a Professional 3 szériából? A Green Aqua-ban ezt a szűrőt önállóan 120-180 literes akváriumokhoz használjuk. 240 literes akváriumaink alatt két ilyen szűrő dolgozik tökéletesen.

    Ha szűk a keret, megfelelő alternatíva lehet a Tetratec EX 1200-as szűrő. A szűrőanyagokat később itt érdemes cserélni, de induláshoz megfelelő lehet.

    Tipp: Ha egy kis Purigennel kiegészíted a szűrőd, a vized kristálytiszta és színtelen lesz.

    További külső szűrők a Green Aqua kínálatából.

  • Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Eheim Classic Széria

Köszönöm mindenkinek, a garnélavédő lehet a hunyó. Lejjebb húztam, s így elég durván megnőtt a vízhozam. Eddig azt gondoltam, a poppy pipe-pal kevés lesz a vízáramlás, most meg azt nézem, hogy kilő a víz belőle szinte. :) (Mondjuk még pont oké a sodrás.) Gondolom, ez a levegősséget is megoldja.
Ha túl erős az áramlás, megpróbálhatod a kifolyó ágon lévő duplacsapot állítani.
 
Sziasztok!
Eheim Classic 250-el és a hozzáadott esőztetővel szűröm az 54literes akváriumom.
Jelenleg van egy kis alga problémám, az okokat egyelőre keresem. Egyik lehetséges ok amire gondolok az az erős áramlás.
Készítettem egy videót a jelenlegi áramlásról, illetve felszín fodrozódásról. Link

Tapasztalt akvaristákat kérdeznék, hogy szerintetek ez az áramlás erős vagy megfelelő-e?
Nem túl sok a felszín fodrozás?

Esőztető helyett esetleg át kéne álljak egyéb kifolyócsőre?
 
Nem túl sok a felszín fodrozás?

Esőztető helyett esetleg át kéne álljak egyéb kifolyócsőre?
Nem sok a felszínmozgás. Látok némi olajfilm réteget a felszínen. De ezektől nem hiszem hogy algásodnál.
Az fórum lakók nagy része lily-t használ Úgyhogy ha gondolod át állhatsz arra.

A képről nem látszik milyen algád van. Akkor fognak tudni segíteni ha csinálsz az algáról képeket és a megfelelő algás topikba beteszed, világítás, szűrés, tápozás CO2 infókkal együtt.
 
Sziasztok!
Eheim Classic 250-el és a hozzáadott esőztetővel szűröm az 54literes akváriumom.
Jelenleg van egy kis alga problémám, az okokat egyelőre keresem. Egyik lehetséges ok amire gondolok az az erős áramlás.
Készítettem egy videót a jelenlegi áramlásról, illetve felszín fodrozódásról. Link

Tapasztalt akvaristákat kérdeznék, hogy szerintetek ez az áramlás erős vagy megfelelő-e?
Nem túl sok a felszín fodrozás?

Esőztető helyett esetleg át kéne álljak egyéb kifolyócsőre?
Vágd le az ecsetalgás leveleket
 
Sziasztok. Valaki tudnál abban segíteni, most vettem használtan egy 2213-as szűrőt, megtöltöttem Matrix-al és szivaccsal, beüzemeltem folytás nélkül, de olyan hangos hogy nem lehet vele megmaradni egy konyhában, próbáltam egy kicsit rázogatni, szerintem a levegő az összes kijött belőle, be van zárva az akvárium alatti szekrénybe, de így is iszonyatosan hangos.
Tudnátok segíteni hogy mit tudnék még csinálni, mert olyat is olvastam aki egy szobában alszik vele, és hát ezzel így biztosan nem aludna...
 
Sziasztok. Valaki tudnál abban segíteni, most vettem használtan egy 2213-as szűrőt, megtöltöttem Matrix-al és szivaccsal, beüzemeltem folytás nélkül, de olyan hangos hogy nem lehet vele megmaradni egy konyhában, próbáltam egy kicsit rázogatni, szerintem a levegő az összes kijött belőle, be van zárva az akvárium alatti szekrénybe, de így is iszonyatosan hangos.
Tudnátok segíteni hogy mit tudnék még csinálni, mert olyat is olvastam aki egy szobában alszik vele, és hát ezzel így biztosan nem aludna...

Valószínűleg sérült a rotor. Ezeknél a szűrőknél ez az egyik gyenge pont.
 
Én adtam el soosbalázsnak kb 1 éve cseréltem rotort benne nekem nem volt vele ilyen problémám 2 hónapja még használtam...

Más hangja nem nagyon van, de akkor kérhetnél tőle egy vidit amin megnézed a hangját. Hátha közelebb kerül a megoldáshoz.
 
Sziasztok. Valaki tudnál abban segíteni, most vettem használtan egy 2213-as szűrőt, megtöltöttem Matrix-al és szivaccsal, beüzemeltem folytás nélkül, de olyan hangos hogy nem lehet vele megmaradni egy konyhában, próbáltam egy kicsit rázogatni, szerintem a levegő az összes kijött belőle, be van zárva az akvárium alatti szekrénybe, de így is iszonyatosan hangos.
Tudnátok segíteni hogy mit tudnék még csinálni, mert olyat is olvastam aki egy szobában alszik vele, és hát ezzel így biztosan nem aludna...
Vedd ki a rotort, nézd át tüzetesen, repedést, törést keress. Ha a lapátok teljesen körbeforognak, azt simán meg tudod ragasztani pillanatragasztóval. Negyed/félfordulatot kell mozogniuk a lapátoknak, az normális.
Ha a mágnes törött, akkor rotorcsere.
A tengely két végén a gumibölcső legyen rajta rendesen, ha az gyenge és félrecsúszik benne a tengely attól is nagy hangja van.
Ha nem törött a rotor, akkor esélyes, hogy ingyen/nagyon olcsón meg tudod oldani.
És attól még lehet benne levegő, hogy szerinted nincs. Volt már, hogy vízszintesre elfektettem, hogy kijöjjön a levegő belőle.
 
Sziasztok. Valaki tudnál abban segíteni, most vettem használtan egy 2213-as szűrőt, megtöltöttem Matrix-al és szivaccsal, beüzemeltem folytás nélkül, de olyan hangos hogy nem lehet vele megmaradni egy konyhában, próbáltam egy kicsit rázogatni, szerintem a levegő az összes kijött belőle, be van zárva az akvárium alatti szekrénybe, de így is iszonyatosan hangos.
Tudnátok segíteni hogy mit tudnék még csinálni, mert olyat is olvastam aki egy szobában alszik vele, és hát ezzel így biztosan nem aludna...
Biztos, hogy nem maradt benne levegő? Változik a hangja, ha működés közben enyhén oldalra billented (max. 15-20 fokban)? Ha igen, akkor még légteleníteni kell. Mozgó alkatrész nem sok van benne. Ha kerregő hangot ad, akkor a rotorral lehet gond (kopott vagy sérült), esetleg a kerámia tengely görbült. Az is lehet, hogy a tengely nem illeszkedik rendesen a gumi papucsokba.
Szerintem ez egy kimondottan jó konstrukciójú szűrő. Kicsit fapados, de nagyon megbízható.
 
Sziasztok.
Köszi a sok választ mindenkinek.
Hát... Legalábbis szerintem nincs benne levegő. Billegtettem, sokszor ki-be kapcsoltam. Egy ideig köpögette ki a levegőt, most már nem jön belőle bár mit csinálok vele.
Indulásnál van egy pillanatnyi darálós hangja, de nem tudom, hogy az oké vagy nem.
Szét szedtem végül, a tengely szabad szemmel láthatóan volt kopva, így hat azt kicseréltem. (@habee -nak köszönhetően ezt kaptam a szűrővel együtt).
A rotor szerintem szép állapotban van. A propeller is szerintem pont annyit fordul, amennyit kell.
A mágnes egyis sarkán le van pattanva egy kisebb mint 1mm-es darabka. Nem tudom, hogy ez okozhat e bár mi gondot.
Összerakás után hang nem változott.
Most kapott maga alá szivacsot, így még pont súrolja az elviselhető kategóriát, de a felső oldalról.
Most így olyan a hangja, hogy ha nem lenne bent a szekrényben, hanem az akvárium szekrénye mellé tettem volna a földre, nem hiszem, hogy nagyon meg tudnék maradni vele egy szobában huzamosabb ideig...
Hirtelen más ötletem nincs, hogy merre induljak még el.
 
Nekem anno a többszöri gyors egymásutáni 6-8x-i elindítás segített, illetve hogy tettem rá kb 1,5 kilónyi sújt a tetejére. Sokkal jobb hangja lett tőle.
 
Nekem anno a többszöri gyors egymásutáni 6-8x-i elindítás segített, illetve hogy tettem rá kb 1,5 kilónyi sújt a tetejére. Sokkal jobb hangja lett tőle.
Az indítgatást próbáltam, de végül nem erőltettem, mert mikor indul egy pillanatra olyan hangja van, mint ha rizst szórtam volna a propellerek közé...
De csak egy pillanatra
A súlyt kipróbálom, holnap kap vagy 4 térkövet a tetejére... ;)
Egyébként a tető nehezéket másoknál is olvastam. Ennek mi az oka? A tető műanyagja rezeg, vagy csak annyi, hogy a súly hatására, nem tud rezonálni annyira az egész? Vagy ezt a fene se tudja!?
 
Az indítgatást próbáltam, de végül nem erőltettem, mert mikor indul egy pillanatra olyan hangja van, mint ha rizst szórtam volna a propellerek közé...
De csak egy pillanatra
A súlyt kipróbálom, holnap kap vagy 4 térkövet a tetejére... ;)
Egyébként a tető nehezéket másoknál is olvastam. Ennek mi az oka? A tető műanyagja rezeg, vagy csak annyi, hogy a súly hatására, nem tud rezonálni annyira az egész? Vagy ezt a fene se tudja!?
Tengely végein lévő gumibakok megvannak?
 
Az indítgatást próbáltam, de végül nem erőltettem, mert mikor indul egy pillanatra olyan hangja van, mint ha rizst szórtam volna a propellerek közé...
De csak egy pillanatra
A súlyt kipróbálom, holnap kap vagy 4 térkövet a tetejére... ;)
Egyébként a tető nehezéket másoknál is olvastam. Ennek mi az oka? A tető műanyagja rezeg, vagy csak annyi, hogy a súly hatására, nem tud rezonálni annyira az egész? Vagy ezt a fene se tudja!?
Szerintem a rezonancia. Volt aki kitömte a burkolatot vattával, hogy halkabb legyen.
 
Ha az elején kerreg az indulásnál az normális, de azt jelzi, hogy van még benne levegő.
A rotorlapátok csapódnak a légbuborékoknak.
Szétszedés után akár egy óra is kellhet, hogy teljesen légtelenítsen.

Én is a Dani féle metódust használom: egymás utáni ki-be kapcsolások, pár másodperces szünetekkel.

Nincs lefolytva a szívó ág?
 
Ha az elején kerreg az indulásnál az normális, de azt jelzi, hogy van még benne levegő.
A rotorlapátok csapódnak a légbuborékoknak.
Szétszedés után akár egy óra is kellhet, hogy teljesen légtelenítsen.

Én is a Dani féle metódust használom: egymás utáni ki-be kapcsolások, pár másodperces szünetekkel.

Nincs lefolytva a szívó ág?
Elméletben nincs folytva, bár még a hozzá adott csövel használom, ennek 12/16 lenne a gyári cső mérete, de a hozzá adott cső 10/14-es.
Mondhatnám, hogy ez folytatja egy kicsit, de valójában nem, mert a ki és befolyó akril csövek belső átmérőlye sem több szerintem 10-nél.
Bár nem mértem meg, szóval nem tudom biztosan...
 
Szia!

Szerintem, ha a levegő kilökődés után is megmaradt a probléma, akkor a törött mágnes okozza.
Feltételezem, a kisebb fordulaton még számít az a kis kiegyenlítetlenség is, ami abból adódik, hogy hiányzik a mágnes egy darabja, mind tömeg, mind taszítás szempontjából.
De ha csak indulásnál okoz gondot. én e miatt biztos nem cserélném a rotort. ;)
 
Back
Oldal tetejére