• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Növényes Egy kezdő szárnypróbálgatásai

hát ez azért ettöl kicsit bonyolultabb, nekem volt van mindkettö! az elsö gép volt az olcsóbb! Jó/rossz víz arányt 1/3 produkált nyomásfokozó pumpa nélkül 10liter víz 1órába került! nyomásfokózóval 4óra alatt jött le 70liter víz a vizarány 1/1-1/2 re javult! a második gép az már egy AMG! jó víz/rosz viz 1/1 és 1óra alatt legyárt 70 liter vizet! azaz percenként több mint 1 liter víz! ide már nem nagyon kell hórdó, meg hallgattni semm kell annyi ideig ahogy csurog a viz! hát remélem érthetöen leírtam mi a lényegbeli különbség!
Köszönöm, értem.
 
Azért jót tett neki az a CO2... ;-)
Úgy tűnik ártani nem ártott. Én is tervezek majd bele de én citromsavas verziót. Lassan fél éve vásárolgatok kínából apróbb akvás cuccokat (pl. garnélás tálka, ültetőcsipesz, olló, mágnesszelep...) a postás csak reméli, hogy az akva üveget nem onnan veszem. :)
Nekem tetszik a nanód egyébként, követem a naplód, gyűjtöm a tapasztalatot. :)
 
Nagyon figyelj oda, mert szerintem a vasfa mozog![emoji33]

Szépen alakul. Ne hagyd, hogy a növények mindenhol átvegyék a hatalmat!
 
Úgy tűnik ártani nem ártott. Én is tervezek majd bele de én citromsavas verziót. Lassan fél éve vásárolgatok kínából apróbb akvás cuccokat (pl. garnélás tálka, ültetőcsipesz, olló, mágnesszelep...) a postás csak reméli, hogy az akva üveget nem onnan veszem. :)
Nekem tetszik a nanód egyébként, követem a naplód, gyűjtöm a tapasztalatot. :)
Köszönöm! Te még nem indítottad el a tiédet?
 
Nagyon figyelj oda, mert szerintem a vasfa mozog![emoji33]

Szépen alakul. Ne hagyd, hogy a növények mindenhol átvegyék a hatalmat!
Nem baj, nem jut messzire. ;)

Szombaton lesz egy nagyobb rendezkedés odabent. Valahogy létre kell hoznom azt az ösvényt!
 
Na végre a képek. [emoji846]
Szerintem szép munkát végeztél, látszólag jól érzik magukat a gazok.
A co2 szerintem mindenképp kell, ha szebb növényt szeretne az ember.
Ha meglesz az új lámpa, a co2, akkor már óriásit léptél.
Próbálj vizet cserélni ballonos vízzel.
éééés... türelem. [emoji3]
 
Köszönöm! Te még nem indítottad el a tiédet?
Az enyém még várat magára, egyrészt anyagi korlátok miatt, de addig barkácsolom a lámpát hozzá, a bútort is megtervezem, összeszerelem és bekábelezem. Aztán valamikor jövő tavasszal felmegyek a GA-ba és elbeszélgetek velük, valamint bevásárolok mindent az indításhoz.
Közben pedig hyűjtöm az infókat is. :)
 
Az élesztős cuccot már eltávolítottam a penészedés miatt. Nem tetszett nekem, nyálkásodott.
A kicsibe én is használok ilyet. Az elején én ebben a cipőben jártam. De a még beruházol egy nagy nyomásura, addig mondok egy pár tippet, a penészedés ellen, ha még használni akarod.;)
Nem találtam hogy milyen diffit/porlasztót használsz, de ha akrilos, 2-3x forrázd le. NE hogy főzd, mert eldeformálódik. Ezt 2-3 hetente ismételni kell. Buborékszámlálót mindenkép kel használnod , mert az is egy szűrő a élesztős gáznak. Mikor diffit forrázod, a bubi számlálóban is cseréj vizet, és jó mosd át.
 
Az enyém még várat magára, egyrészt anyagi korlátok miatt, de addig barkácsolom a lámpát hozzá, a bútort is megtervezem, összeszerelem és bekábelezem. Aztán valamikor jövő tavasszal felmegyek a GA-ba és elbeszélgetek velük, valamint bevásárolok mindent az indításhoz.
Közben pedig hyűjtöm az infókat is. :)
Ha én ilyen megfontolt és türelmes ember lehetnék! :)Irígyellek ezért!
 
A kicsibe én is használok ilyet. Az elején én ebben a cipőben jártam. De a még beruházol egy nagy nyomásura, addig mondok egy pár tippet, a penészedés ellen, ha még használni akarod.;)
Nem találtam hogy milyen diffit/porlasztót használsz, de ha akrilos, 2-3x forrázd le. NE hogy főzd, mert eldeformálódik. Ezt 2-3 hetente ismételni kell. Buborékszámlálót mindenkép kel használnod , mert az is egy szűrő a élesztős gáznak. Mikor diffit forrázod, a bubi számlálóban is cseréj vizet, és jó mosd át.
Diffúzorom üveg japán diffúzor. Tisztítottam többször forró vízzel. Ugyanúgy visszatért a penész. Még gondolkodom a gyári zselés rendszerben is, bár itt többen lebeszéltek a CO2-ről. Azért érdekelnek a tanácsaid.
Ha esetleg beindítok mégis egy zseléset, mindenképp veszek egy bubiszámlálót!
 
Ha mindenképpen akarsz CO2-t, akkor a citromsavasat ajánlom inkább ugródeszkának.
Persze, a nagynyomású az igazi, de azt csak akkor vegyél, ha biztosan szükséged lesz rá, mert ebből is jót érdemes venni, az pedig költséges.

Itt sokféle véleménnyel találkozhatsz. Azt viszont itt még nem említette senki, hogy az akvárium egy összetett rendszer, melyben minden mindennel összefügg.
Éppen ezért minél kevesebb dolog van ebben a rendszerben annál egyszerűbb lesz működtetni és rájönni, hogy mikor, mi a hiba. Mert hibák bizony lesznek.
Szóval nem biztos, hogy érdemes rögtön az elején bonyolítani.
 
@H. Gábor, köszönöm a tanácsokat. Teljesen egyetértek veled. Ezért igyekszem minél többet tanulni itt a fórumtársaktól, hogy minél előbb, minél többet megtudjak a helyes akvarisztikáról.
 
Ma hozom el az első lakókat. Nigro tanácsolta, hogy két héttel az indítás után hozhatok bele pár garnélát. Csak abban vagyok bizonytalan, hogy milyet vegyek. Akinek van jótanácsa ezzel kapcsolatban, szívesen veszem. Délután megyek a GA-ba, addig még bármi lehet a döntés.
Én szívesen hoznék yellow Sakurákat, mert nagyon tetszenek, de talán pár Amano hasznosabb lenne.
 
Az Amanok valóban hasznosak, de nálam pl. lelegelték az összes Riccardiát a nagy akvában. Amúgy yellow jó választás. Ők is hasznosak.
Szerintem bármelyik Sakura jó választás, csak ne keverd őket.
 
:) A kis falánk Amanók! Nem tudtam, hogy kárt is tudnak tenni.
Igen, olvastam, hogy a keveredésükből fakó gyerekek jönnek világra. Nem terveztem a színkeverést.
Ha már itt tartunk. Halakból mit javasoltok? Ilyen kicsi akváriumba szűkek a lehetőségek. Én a vörösorrú pontylazacot néztem ki. Ismeri valaki? Azt írják róla, hogy a félőssége 10 fős rajban megszűnik. Mennyire félős? Nálam a 10 sok lenne. Max. 7-re gondoltam.
 
vörösorrú pontylazac
Tudományos név: Hemigrammus bleheri (Géry, Mahnert; 1986)
Magyar név: Vörösfejű pontylazac
Csoport: Pontylazacok
Származás: Dél-Amerika; Cuiuni folyó (Brazília).
Testhossz: 4 cm
Természetes élőhely: Gyökerekkel és faágakkal eltorlaszolt vizek.
Viselkedés: Társas, rajban él.
Táplálkozás: Mindenevő
Szaporítás: Bonyolult.
Medence: Minimum 100 literes
Halnépesség: 100 literre 12 hal
Dekoráció: Növények, vulkáni kövek és szabadon hagyott tér, ahol lehet úszni.

Ha erre gondoltál, akkor nagyon kevéske lesz ez az akvárium.
 
40l alatt nem illik (törvény szerint nem szabad) halakat tartani. Ha nagyon kistestű és kis helyigényű halakat választasz, akkor szerintem nem ördögtől való cselekedet.
Nálam 5db Gyöngy dánió (Galaxy razbóra) van a 30-asban, és nagyon jól elvannak.
Vannak nagyon pici razbórák vagy lazac félék is ammikkel lehet próbálkozni.
De mielőtt nagy vita alakulna ki erről és tele szemetelnénk a naplódat, engedjük is el ezt a témát.
 

Hasonló topikok

Back
Oldal tetejére