• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Növényes Egy kezdő szárnypróbálgatásai

Persze, igazad van, csak nagyban fugg a csapviz ertekeitol. A mienk, mint kiderult, alkalmatlan novenyezesre (de kerdezheted akar Gyukker kollegat is) :)
A legjobb eredmenyt megis az RO-val tudod elerni, ugy allitod be ami neked es a novenyeidnek optimalis es a nem belevalo karos anyagokat is kiszeded.
Szerintem sokunknak nagy álma az RO vizes akva, de nem mindenki tudja megvalósítani. Engem például kidobna a feleségem, ha műanyag hordókat tárolnék a fürdőben, ha az olcsóbb RO készüléknél maradunk... a drágább megoldás ami csapraszerelhető, az már 150e-nél kezdődik. Nekem a 180l-hez nyilván sokat kellene matekozni. [emoji58]
Nano akvánál működhet a palackos ioncserélt víz.
úgyhogy énis alkalmazkodok inkább a csapvízhez, ami szerencsére nem olyan gázos nálunk.
De Bobek ne szegje kedved, egyelőre csináld úgy ahogy neked belefér. aztán fejlesztesz ha tudsz. [emoji6]
 
Szerintem sokunknak nagy álma az RO vizes akva, de nem mindenki tudja megvalósítani. Engem például kidobna a feleségem, ha műanyag hordókat tárolnék a fürdőben, ha az olcsóbb RO készüléknél maradunk... a drágább megoldás ami csapraszerelhető, az már 150e-nél kezdődik. Nekem a 180l-hez nyilván sokat kellene matekozni. [emoji58]
Nano akvánál működhet a palackos ioncserélt víz.
úgyhogy énis alkalmazkodok inkább a csapvízhez, ami szerencsére nem olyan gázos nálunk.
De Bobek ne szegje kedved, egyelőre csináld úgy ahogy neked belefér. aztán fejlesztesz ha tudsz. [emoji6]
Az enyem is csapra van szerelve es olcso volt... Mondjuk a csapra szereles azt jelenti, hogy oda van rakötve, de a WC felett kenyelmesen elfert...Ez ne riassza el a nejed. Eleinte meg en is csak hetvegere hurcoltam fel a hordot a fürdöbe, de mara mar a dekor szerves resze lett a nagy kek 60 literes hordo:D
innen ismerszik meg az akvakertesz...kek hordo a fürdöben.
A viccet felreteve, az en kis RO masinam 50 Euroba került, 8 ora alatt keszitek vele 60 liter RO vizet, es nem is olyan rossz az elfolyo viz aranya...
Kicsi, kompakt, a mosdo alatti szekrenyben is elferne, ha akarnam.
 
Én teljesen laikusként arra gondoltam, hogy először a világítást javítom fel, aztán a Co2-t, aztán a szűrőt. A Ro vízig nem jutottam el. :(
A Co2-vel pont az a gondom, mint mindenki másnak. Szeretném, hogy legyen, de nincs rá 70-80 ezer forintom. Most költöttem ennyit a kezdésre. A kis 95 grammos szett tudom, hogy nem a legprofibb, de még benne van abban a keretben, amit kérhetek a Jézuskától;)(y)
Lehet, hogy hosszútávon pénzkidobásnak tűnik, de nekem most jó lesz egy-két évig a 30 l-hez.
Desztvizet pedig akkor inkább megveszem. Ekkora mennyiséghez egyelőre elegendő lesz ez a megoldás.
 
Az enyem is csapra van szerelve es olcso volt... Mondjuk a csapra szereles azt jelenti, hogy oda van rakötve, de a WC felett kenyelmesen elfert...Ez ne riassza el a nejed. Eleinte meg en is csak hetvegere hurcoltam fel a hordot a fürdöbe, de mara mar a dekor szerves resze lett a nagy kek 60 literes hordo:D
innen ismerszik meg az akvakertesz...kek hordo a fürdöben.
A viccet felreteve, az en kis RO masinam 50 Euroba került, 8 ora alatt keszitek vele 60 liter RO vizet, es nem is olyan rossz az elfolyo viz aranya...
Kicsi, kompakt, a mosdo alatti szekrenyben is elferne, ha akarnam.
Azt hiszem az én férjem is kiakadna a kék hordón. Bár nekünk a pincében elférne... Ki köti azt be? Vízszerelő?
Ez az ár, amit írtál, egész baráti. Elárulod a lelőhelyet?
 
Akkor folytatom a kiskocka naplóját.

Ami belekerült:
Talajt korábban írtam, plusz előre került fehér dekorhomok.
A behelyezett kőben bizonytalan vagyok. Egy noname akvarisztikai boltban vettem, ahol az eladónak fogalma nem volt róla, mi ez. Talán seiryu kő. Nem tudom, majd ti megmondjátok.
Bekerült még 3 vasfa. Igen érdekes formájúak.
A koncepcióm az volt, hogy létrehozzak egy kövek által szegélyezett ösvényt, ami hátra vezet. A valóságban ez nem sikerült, illetve csak részben. Mégpedig a növények miatt. De erről a következő részben... ;)
 
Amikor én megláttam az első növényes akváriumot néhány éve, amikor betévedtem a törökbálinti greenaquába, majdnem elájultam attól a csodálatos zöld színtől, ami mindent belepett. A leginkább a Hemianthus fogott meg. Ezért aztán ragaszkodtam hozzá, hogy az én nanomba KELL ilyen. De amikor elkészült a talaj és a hardscape, akkor már látszott: nincs megfelelő helye a Hemianthusnak. Árnyékba került, ráadásul hozzá se lehet férni. Ma még ott vegetál szegény középen, de szombaton meglesz a nagy átrendezés.
A többi növény, amit beültettünk @Mr.Bob -bal (merthogy ő volt a szakmai háttér ;)):
Rotala rotundifolia
Limnophila Aquatica
Blyxa japonica
 
Köszönöm. Értem. De az olcsó membrán rossz? Nem alkalmas a cél elérésére?
Nem tudom, ti milyen RO készülékekről beszéltek 200000Ft-ért. A GA-ban 32000-ért már lehet kapni 190l/nap teljesítményűt. Nekem ilyen van és hordó nélkül is tökéletesen tudom használni 1db 30l-es és 1db 150l-es akváriumhoz, heti 50%-os vízcserével. Kb fele-fele arányban keverem a csapvizet RO vízzel.
Nálam 5l RO víz előállítása 30 percet vesz igénybe. Amíg matatok az akvákban, addíg 5l kannákba gyűlik a RO víz, a 150l-est pedig egy 5m-es csővel töltöm, ami kb. 3 óra.

Vannak a víztisztítónak nevezett RO készülékek. Ezek ki vannak egészítve visszasózó patronnal és puffertartállyal, meg egy csapteleppel is. Na ezeket adják indokolatlanul magas áron, pedig ugyan az a szűrő van ezekben is, mint az akvarisztikai változatokban.

Szerintem egy 30-40l körüli akváriumhoz teljesen felesleges a CO2. Ha mégis tolod bele, akkor sok fény is kell neki, így meg olyan gyorsan fognak nőni a növények, hogy nem győzöd majd nyírni és a végén úgyis dzsungel lesz belőle.
Szerintem is RO készüléket érdemes inkább beszerezni. A lágy vízben sokkal szebbek a növények, ráadásul vannak olyanok, mellyek csak lágyvízben élnek meg.
A CO2 helyett, ilyen kis akváriumban tökéletesen elegendő a Carbo adagolás.
Ez az algamentességet is segíti.
CO2 nélkül kevesebb fény is elég.
Sokkal tágabb határokon belül mozoghatsz, ami egy kis akvárium esetén nagy előny, mert kis méretben sokkal borulékonyabb az egyensúly.

Szerintem egy jó szűrő, lámpa, és a jó vízhez nélkülözhetetlen RO készülék a legfontosabb technika.

Később lehet feszegetni a határokat, ha már meg van hozzá az alapvető tudás és a tapasztalat.
 
Köszönöm! Igazad van. Csakhát egy kezdő szeretne minél előbb olyan szépet, vagy legalább majdnem olyan szépet alkotni, mint amilyet a GA-ban lát. :unsure:
Hallgatok rád/rátok.
Az élesztős cuccot már eltávolítottam a penészedés miatt. Nem tetszett nekem, nyálkásodott.
Ráállok a víztisztításra.
 
Köszönöm! Igazad van. Csakhát egy kezdő szeretne minél előbb olyan szépet, vagy legalább majdnem olyan szépet alkotni, mint amilyet a GA-ban lát. :unsure:
Hallgatok rád/rátok.
Az élesztős cuccot már eltávolítottam a penészedés miatt. Nem tetszett nekem, nyálkásodott.
Ráállok a víztisztításra.
Hidd el, lehet nagyon szépet alkotni CO2 nélkül is. Sokunknak sikerült már. Nézz körül itt a fórumon! Láthatsz néhàny gyönyörűséget.
Viszont mégegy dologra szükséged lesz: TÜRELEM!
 
Azt áruljátok el nekem, hogy mitől kerül az egyik RO készülék 14000 Ft-bár, a másik meg 200000-be? Az olcsót nem szabad megvenni? Mit tud jobban a drága?
hát ez azért ettöl kicsit bonyolultabb, nekem volt van mindkettö! az elsö gép volt az olcsóbb! Jó/rossz víz arányt 1/3 produkált nyomásfokozó pumpa nélkül 10liter víz 1órába került! nyomásfokózóval 4óra alatt jött le 70liter víz a vizarány 1/1-1/2 re javult! a második gép az már egy AMG! jó víz/rosz viz 1/1 és 1óra alatt legyárt 70 liter vizet! azaz percenként több mint 1 liter víz! ide már nem nagyon kell hórdó, meg hallgattni semm kell annyi ideig ahogy csurog a viz! hát remélem érthetöen leírtam mi a lényegbeli különbség!
 

Hasonló topikok

Back
Oldal tetejére