• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Növényes Egy kezdő szárnypróbálgatásai

bobekdr

Kertész szaki
Üdvözlet minden olvasónak!

Akvarista múltamról: Gyerekkoromtól kezdve volt a családunkban akvárium, teljesen amatőr kivitelben. Később berendeztem egy 120 litereset, szintén amatőr módon, de amikor ereszteni kezdett és eláztatott mindent, akkor feladtam. Aztán 2008-ban, már két gyermekes anyaként belevágtam egy 180 literes sügéresbe (Juwel Rio 180). Nagyon szerettem, bár voltak vele küzdelmek már az elején. (Pl. a férjem véletlen ráült a világításra még az összeállítás során, úgyhogy az új lámpa megérkezéséig eltelt idő alatt rögtön ellepte az akváriumot a barna alga. :() Végül helyrejött, évekig gondoztam, szép volt, bár a sügérek agresszivitásával meggyűlt a bajom. Szerettem, de időközben a gyermekeim száma négyre nőtt, az akváriumra fordított időm pedig ezzel arányosan csökkent. Végül ellepett mindent az ecsetalga, és egy idő múlva elfogyott a lelkesedésem, elkeseredtem a kilátástalan küzdelemben, és hirtelen felindulásból odaadtam az öcsémnek @Mr.Bobnak, akit talán ismertek innen a fórumról. Ő kezdett bele a növényes akvarisztikába. Ennek kb. egy éve. Aztán pár hónapja megkérdezte, hogy én mikor kezdem újra? Mondtam, hogy majd nyugdíjas koromban.:) De elkezdett motoszkálni valami bennem. Arra gondoltam, talán kicsiben még én is tudnék gondozni egy növényest. És elkezdődött...
 
Köszönöm! A Bob és Bobek még a chat aranykorából való, régmúlt felhőtlen fiatalkorunkból. ;)

Annyira van már konkrét terv, hogy lassan két hete üzemel a kis ékszerdoboz.:)
Képeket még nem tudok feltenni a fórumszabályzat miatt, de hamarosan az is lesz. Részleteket írok hamarosan, egyelőre annyit elárulok, hogy egy Dennerle nano cube-ot vettem. 30 literes. Egyelőre gyönyörűen muzsikál. :)

Hamarosan írom a részleteket.
 
Üdvözlet minden olvasónak!

Akvarista múltamról: Gyerekkoromtól kezdve volt a családunkban akvárium, teljesen amatőr kivitelben. Később berendeztem egy 120 litereset, szintén amatőr módon, de amikor ereszteni kezdett és eláztatott mindent, akkor feladtam. Aztán 2008-ban, már két gyermekes anyaként belevágtam egy 180 literes sügéresbe (Juwel Rio 180). Nagyon szerettem, bár voltak vele küzdelmek már az elején. (Pl. a férjem véletlen ráült a világításra még az összeállítás során, úgyhogy az új lámpa megérkezéséig eltelt idő alatt rögtön ellepte az akváriumot a barna alga. :() Végül helyrejött, évekig gondoztam, szép volt, bár a sügérek agresszivitásával meggyűlt a bajom. Szerettem, de időközben a gyermekeim száma négyre nőtt, az akváriumra fordított időm pedig ezzel arányosan csökkent. Végül ellepett mindent az ecsetalga, és egy idő múlva elfogyott a lelkesedésem, elkeseredtem a kilátástalan küzdelemben, és hirtelen felindulásból odaadtam az öcsémnek @Mr.Bobnak, akit talán ismertek innen a fórumról. Ő kezdett bele a növényes akvarisztikába. Ennek kb. egy éve. Aztán pár hónapja megkérdezte, hogy én mikor kezdem újra? Mondtam, hogy majd nyugdíjas koromban.:) De elkezdett motoszkálni valami bennem. Arra gondoltam, talán kicsiben még én is tudnék gondozni egy növényest. És elkezdődött...
Na hát jól lebuktatott a drágalátos nővérem... [emoji41]

Nagyon örülök annak, hogy az én kudarcaim és sikereim egyaránt hozzájárultak az újrakezdéshez. Azt hittem volna, hogy az én bénázásaim elrettentenek mindenkit.

Annyit elárulhatok, hogy a kiskocka nagyon szépre sikerült, buzdítalak is rendesen, hogy ha lesz HAC nevezés, akkor mindenképp indítsd.

Ahogy beszélgettünk már erről, sajnos sok idő és pénz fog belemenni még, hogy olyan technika legyen amit szeretnél.

Én drukkolok és segítek, de az itt lakó nanomesterek fognak tudni irányt mutatni ha nagy gond lesz...
Hajrá. a képeket nagyon várjuk. írj sok hozzászólást, kérdést, hogy mihamarabb meglegyen a minimum.
 
Na hát jól lebuktatott a drágalátos nővérem... [emoji41]

Nagyon örülök annak, hogy az én kudarcaim és sikereim egyaránt hozzájárultak az újrakezdéshez. Azt hittem volna, hogy az én bénázásaim elrettentenek mindenkit.

Annyit elárulhatok, hogy a kiskocka nagyon szépre sikerült, buzdítalak is rendesen, hogy ha lesz HAC nevezés, akkor mindenképp indítsd.

Ahogy beszélgettünk már erről, sajnos sok idő és pénz fog belemenni még, hogy olyan technika legyen amit szeretnél.

Én drukkolok és segítek, de az itt lakó nanomesterek fognak tudni irányt mutatni ha nagy gond lesz...
Hajrá. a képeket nagyon várjuk. írj sok hozzászólást, kérdést, hogy mihamarabb meglegyen a minimum.

Köszönöm a támogatást! Minden segítséget szívesen fogadok.
Van is mindjárt egy kérdésem: egy-egy növény, főként egy rotala, ami a hátsó sarokban van, elkezdett barnulni. Teljes hosszában. Ez normális jelenség?
 
Szia, fény, talaj, táp, co2, Ro víz? ezekböl mifélét használsz? valamint mióta ketyeg az akva? üdv a klubban! a rotala barnulást sok minden idézheti, természetessen nem normális de aklimtaizálódnia kell!:ROFLMAO:
 
Az akvárium 11 napja megy.
Talaj:tropica általános talaj és powder, Dennerle 9in1 tál talaj.
A fény gyenge gyári tartozék Dennerle Style LED M, 6W, elvileg 500 lumen. Már rendeltem egy Chihiros Serie A-t. Az ennél lényegesen jobb lesz, remélem.
Tápok és egyebek: Green Aqua Micro és Macro heti kétszer 1-1 ml. Seachem Stability, Prime, minden vízcserénél. Excel naponta. Első héten napi 50%-os vízcsere volt, ezen a héten kétnaponta.
CO2 kb. egy hete megy élesztős DIY. De szeretnék szombaton venni egy gyári zseléset, aztán karácsonyra egy kis Tropica 95 grammos palackos rendszert.
A víz budafoki csapvíz.
 
Én arra gondoltam, talán nagyon árnyékban van, mert a többi szép zöld és nőnek mint a bolondgomba. ;)
 
Én arra gondoltam, talán nagyon árnyékban van, mert a többi szép zöld és nőnek mint a bolondgomba. ;)
Azokat a fórumokat amik a táp/fény/co2 arányokat fejtegetik, sokszor olvasd el.
több fény mellé több táp és co2 dukál, algabumm esélye nő, illetve vékonyabb a sáv ami az egyensúlyt illeti...
vigyázat mélyvíz, csak úszóknak. [emoji3]
 
A másik gondom a fehér penész-szerűség. Nálam a drop checkeren jelenik meg, hiába szedem le, tisztítom ki, mindig visszatér. Ugyanígy a diffúzoron is. Lehet ez az élesztős CO2-től? Beiktattam közé egy sima vizes palackot is.
 
inkább gondolkozz egy komolyabb co2 rendszerben, megspórolsz pár forintot! de elsősorban egy Ro viztisztitóra invesztálnék be a helyedben! az egyik fő alapja sztem a növényes akvarisztikának! hogy tudd mit teszel a vízbe és hogy mi van benne!!!
 
Hallgass Adrianra ;) A feny mar ugyis uton van, a kovetkezo az RO legyen. A csapvizre sok noveny erzekeny, lehet hogy a rotaladnak is az a baja. Peldakent a munkahelyi akvat tudnam emliteni: amig 3/4 aranyban ioncserelt 1/4 aranyban kezelt csapvizet kapott (co2 nelkul) szepen fejlodott minden. Miutan lealltunk az ioncserelttel, mert a fonok nem finanszirozta tovabb a beszerzest és full csapvizre alltunk at, a vizicsillagon, az anubiason es a bucekon kivul minden eltunt a vizbol. Pedig volt szepen fejlodo ambulia, reineckii mini, par fajta rotala stb. A CO2 raerosebb, de ott is inkabb sporolj kicsit tovabb es normalis nagynyomasura ruhazz be. Ezek a kis kiszerelesu izek nagyon nem gazdasagosak, hiaba csak nanod van.
 
Értem, köszönöm a segítséget! Akkor most ebben az irányban olvasgatok tovább itt a fórumon.
 
Én még csak a lámpámat készítgetem de nem terveztem Ro víztisztítót pedig úgy tűnik létfontosságú lenne. Itt békés megyében annyira nem szélsőséges talán a víz, bár akvarisztikai szempontból nincs tapasztalat. Ha más nem eleinte tolom az ion cseréltet is bele.
 
Én még csak a lámpámat készítgetem de nem terveztem Ro víztisztítót pedig úgy tűnik létfontosságú lenne. Itt békés megyében annyira nem szélsőséges talán a víz, bár akvarisztikai szempontból nincs tapasztalat. Ha más nem eleinte tolom az ion cseréltet is bele.
Őszintén szólva én sem terveztem egyelőre ilyen beruházást. Nem gondoltam volna, hogy a vízkeménység ennyire befolyásolja a növények fejlődését. Pedig bioszfaktos voltam gimiben. Csak épp a használható tudás nem jött át.
 
Üdv a fórumon!
A keresztnevedet elárulnád nekünk, hogy könnyebben megszólíthassunk? (Vagy maradsz a Bobek-nél..?:))
Niki, Atti
 
Nem szeretnék beleszólni mert én is csak lelkes amatőrnek nevezném magam de szerintem van szép növényes aki csapvízzel is. Természetesen vízelőkészítővel kezelve. Nekem csapvízben van reicniki, reicniki mini és semmi bajuk köszönik!

Üdv a fórumon és algamentest neked is!
 
Nem szeretnék beleszólni mert én is csak lelkes amatőrnek nevezném magam de szerintem van szép növényes aki csapvízzel is. Természetesen vízelőkészítővel kezelve. Nekem csapvízben van reicniki, reicniki mini és semmi bajuk köszönik!

Üdv a fórumon és algamentest neked is!
Persze, igazad van, csak nagyban fugg a csapviz ertekeitol. A mienk, mint kiderult, alkalmatlan novenyezesre (de kerdezheted akar Gyukker kollegat is) :)
A legjobb eredmenyt megis az RO-val tudod elerni, ugy allitod be ami neked es a novenyeidnek optimalis es a nem belevalo karos anyagokat is kiszeded.
 

Hasonló topikok

Back
Oldal tetejére