• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Növényes Dry Riverbed

Egy egyszerű kérdés merült fel bennem, mégpedig az, hogy milyen hal pajtás legyen benne.
3 választást gondoltam..
1 ne legyen hal
2 kubotai
3 boraras brigi
 
Egy egyszerű kérdés merült fel bennem, mégpedig az, hogy milyen hal pajtás legyen benne.
3 választást gondoltam..
1 ne legyen hal
2 kubotai
3 boraras brigi
Mindenképp legyen benne hal.
Kubotai szerintem nem lenne elég kontrasztos a színe miatt, ezért én a szúnyogokra, vagyis a brigittaekre tenném a voksomat.
 
Szerintem a fák robosztussága miatt nyugodtan mehetne bele kubotai, a brigik kis szúnyogok hatását keltenék.
Nagyon szépek a kubotai , még eldől. :)
Mindenképp legyen benne hal.
Kubotai szerintem nem lenne elég kontrasztos a színe miatt, ezért én a szúnyogokra, vagyis a brigittaekre tenném a voksomat.
Lehet, mondjuk, piros sakurák vannak most benn, ha beszaporodnak, sok lesz a piros. :)
 
Mostantól áttérek a 3 napos vízcserékre.
Ma is vízcsere volt, indikátor folyadékot a Dc-ből cseréltem, és kicseréltem jobb oldalt, a üveg befolyót, vissza kínai lillyre, így még is jobb az áramlás.
Kaptam szép barna algát, fonalat is , de , lassan lábalok ki belőle, úgy is én nyerek , nem nagyon érdekel az alga. :)
A csiguk, és a garnélák remekül érzik magukat.
RO vízzel cserélek, aztán az akiba visszasózom 135-re.
A micro/macro tápot emeltem 4-re, a baci kultúra folyamatosan megy minden nap.
Ammónia, nitrit, nitrát, foszfát nulla , ezért kap foszfátot, meg emelt tápot.
Alakul, jó lassan . :)
Egy képecske.


1.JPG
 
Ma Ga látogatáson voltam,az volt a baj, hogy szinte semmit nem tudtam megnézni, célirányosan mentem csak, mivel jó negyed órám volt csak, de , a bolt összképe, fenomenális, nagyon szép, a Ga-s csapat, akivel, ott találkoztam negyed óra alatt, mind segítőkész, baráti az egész hely ! Pár amanot , ezüst fonalalgázót, sziámikat, süncsigákat, félcsőrös csukát, törpe coryt hoztam.
Amanok, sziámik, sünik, ezüstök jöttek ide, mert nagy a pusztulat alga téren, vagyis volt.
A világítást feljebb emeltem, a mic/mac 2 mili lesz csak/nap, aztán majd meglátjuk.
Mikor hazajöttem délután, pár darab sakura a földön hevert :( , gondoltam, itt baj van, mértem mindent, minden optimális volt, egyedül a ph nem, az 5,2 volt..
Gyors vízcsere, egyébként is ma akartam az új jövevények miatt, meg egyébként is, szűrők kitakarítása, purigenek kicserélése, diffuzor beáztatása, üvegsikamika, porszívózás, üveg ki/be folyók elmosása, kész is lettem mindennel.
Az élőlények beszoktatása is megtörpént, jó 2 óra megvolt.
Maradok ezentúl a fele kezelt csapvíz, fele Ro víz mellett, nekem a másik akiba bejött. Így a ph szépen 6,7 , és nem süllyed le sehová, a tds , meg 140.
Remélem, most már stabilizálódik az algamizéria, de én ráérek ! :)
Pár kép .


3.JPG




1.JPG




2.JPG
 
Valami nem stimmel, tesztek alapján, már minden stimmel, de mégsem.
Ez a második alkalom már, hogy rengeteg garnéla, hal, fenn van a víz tetején.
Ammonia 0 nitrit 0 Co2 normális.
Fogtam kivettem az Eheim 2213 -ast, és a Mountainside Forestből az egyik 901-es jbl-t, úgy ahogy volt átraktam a poppyval, és 5 perc múlva, már mindenki lenn matat.
Lehet, szűrőgondok voltak.
Egy ezüst fonalazó, és egy amano választotta a szárazföldet , sajnálom őket, meg magamat is, mert nem mókából tesz bele állatokat az ember, remélem több baleset nem lesz.
 
Ezt sose értettem.minek bele a csappviz???Nem az a lényeg,hogy tudd,mi van a vizedben?A csappvíz tele van olyan dolgokkal,ami nem valo,egy növényes akváriumban.És az Ro vizzel ezt kivesszük,kapunk egy teljessen tiszta vizet,amit vissza sózunk.De ha te raksz bele csappvizet akkor meg minek?Bocs de nem ertem.
swábos spórolás @kuchi ! bocsi @W.Márk nem hagyhattam ki!
amúgí jól nézel ki! hol szted a fákat?
 
swábos spórolás @kuchi ! bocsi @W.Márk nem hagyhattam ki!
amúgí jól nézel ki! hol szted a fákat?
Még valamikor vettem, vagy 4 éve.
Nekem valahogy nem jön össze sima RO vízzel a dolog, fele/fele arányba, minden stimmel. 6,8 ph szerintem elég egy növényesbe, ugye nem lágyvízes garnélákat tartok.
Ja, fél óra alatt lejön kb 22-25 liter víz, nem számítana, a csak lágy víz. :)
 
Még egyszer rámértem mindenre, minden optimális, és mindig fenn vannak az állatok jó nagy része, ez nem jó...
Mindjárt megy egy vízcsere megint, mert nem tudom mi lehet a probléma, ha minden teszt stimmel.
 
Még valamikor vettem, vagy 4 éve.
Nekem valahogy nem jön össze sima RO vízzel a dolog, fele/fele arányba, minden stimmel. 6,8 ph szerintem elég egy növényesbe, ugye nem lágyvízes garnélákat tartok.
Ja, fél óra alatt lejön kb 22-25 liter víz, nem számítana, a csak lágy víz. :)
de a ro viz nem befolyásolja elvileg a ph-t! talaj, szürőközeg, co2 , Gh, Kh már igen! ahogy a Patrik is irta azért használjuk "elvileg" a Ro-t hogy 0 tartalmú vizet rakj az akváriumba és azt állítsd be olyanra amilyenre szeretnéd! én idáig a ph-n ppm en kívül semmit nem mértem az akváriumomban! az tudom hogy mennyi Green Aqua Micro Macro megy bele meg karbo.. heti szigorúan ro csere! az elején kellett kh-t beállítani mivel a ph 5 körül mozgott!
bocs a nem ide tartozó részért! gondoltam leírom az én meglátásom!
 
de a ro viz nem befolyásolja elvileg a ph-t! talaj, szürőközeg, co2 , Gh, Kh már igen! ahogy a Patrik is irta azért használjuk "elvileg" a Ro-t hogy 0 tartalmú vizet rakj az akváriumba és azt állítsd be olyanra amilyenre szeretnéd! én idáig a ph-n ppm en kívül semmit nem mértem az akváriumomban! az tudom hogy mennyi Green Aqua Micro Macro megy bele meg karbo.. heti szigorúan ro csere! az elején kellett kh-t beállítani mivel a ph 5 körül mozgott!
bocs a nem ide tartozó részért! gondoltam leírom az én meglátásom!
Érdekel a meglátásod, meg másé is , azért osztom meg minden tapasztalatom én is, hogy mások tanuljanak belőle, legyen rossz, vagy jó döntés. :)
2,5 héten át állítgattam a gh/kh , co2 beoldást, és még sem stimmelt.
A másik naplómba, nem szórakoztam, és az elejétől fele/fele arány ment, és olyan szép élőben, hogy el sem hiszem, alga gondom sosem volt ott, ami más , az a talaj itt, amazonia, és nem ada tápozás, és ez a más az szerintem, amiért nehezebb az indulás.
 
Ugye, a nagyba, én Environment talajajjal indultam, ami, ha nem csal a sejtésem, szerintem nem :) , tápanyag nélküli, az amazonia, meg erősen tápanyagos, ez is elég nagy különbség, mondjuk itt a rotala egy erős hét alatt, a zselés állapotból 30 cm- re nőtt. :)
 
Ugye, a nagyba, én Environment talajajjal indultam, ami, ha nem csal a sejtésem, szerintem nem :) , tápanyag nélküli, az amazonia, meg erősen tápanyagos, ez is elég nagy különbség, mondjuk itt a rotala egy erős hét alatt, a zselés állapotból 30 cm- re nőtt. :)
én az elsö héten carbon kívül abszolút nem tápoztam! na igen meg az amazónia erösen ph lehúzó pláne ha csak frissel indítasz! bár erröl a GA ban több infóval szolgálnának hogy mennyire jelent nehézségeket, egy Friss amazonia talajos akva ph-ját belöni!
 
én az elsö héten carbon kívül abszolút nem tápoztam! na igen meg az amazónia erösen ph lehúzó pláne ha csak frissel indítasz! bár erröl a GA ban több infóval szolgálnának hogy mennyire jelent nehézségeket, egy Friss amazonia talajos akva ph-ját belöni!
Majd kialakul a dolog :)
 
Sziasztok !
Talán azt tudom mondani, kezd beállni az akva, ezért kell türelmesnek lenni, és várni, finomítani a dolgokat , de végül az algák úgyis visszaszorulnak . :)
Hátul a rotalak, nagyon megindultak , már a vízfelszínt nyaldossák. Azt nem tudom, hogy lehet-e már nyírni vajon.

1.JPG
 
Back
Oldal tetejére