• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Növényes Dragon Island (240l)

amennyiben új scape lesz, mindenképp számítok a véleményetekre, lesz szavazás! 😊😊
egyébként gyanítom hogy új scape lesz, mert van egy olyan érzésem, hogy ezt az irgalmatlan méretű ecsetalgásodást nem a elhanyagolás, hanem sokkal inkább a dragon wood okozza…
és ez ki fog derülni hamarosan…
Már nagyon várjuk! (mármint a szavazást) ;)
Az ecsetet biztosan nem a dragon okozza, mert sokunknál van rengeteg ecset, miközben a dragont még hírből sem ismeri az akvárium. Illetve fordítva is igaz: sok akváriumban használják, ecset nélkül.
 
Utoljára módosított:
sziasztok,
túl vagyunk a 7 napos bo-n.
az alga zöme eltűnt, de még mindig rengeteg van, főleg ecset… 😱
a növények is megsínylették sajnos, főleg a rotala green, az gyönyörű volt előtte most meg bebarnult az egész… 😔
hagyom így pár hétig és ha nem tudok kibékülni vele, új scape lesz…

View attachment 170984
Excelt vagy APT fixet próbáltál korábban ecsetre fecskendezni?
 
Papa, legalább a kifolyót takarítsd le, hogy ne terjedjen tovább. Plusz a fákat.
Ki és befolyókat tömény fehérítővel szoktam tisztítani, aztán alapos öblítés. Ott esélye sincs bárminek rajta maradni. A fákon ha nincs moha, akkor szívd le a vizet amennyire csak tudod, aztán pici ecsettel tömény Carboval (vagy hasonlóval) kell megkínálni az ecset algát. Aztán 10 perc száradás és mehet vissza a víz. Ha van moha, akkor csak víz alatti fecskendezés jöhet szóba tömény Carboval. Itt arra kell figyelni, hogy nagyon lassan mozogj a vízben. 15 percig álljon a szűrő, aztán mehet. Én a napi max adag 1,5 szeresét simán be szoktam nyomni, hogy haladjunk is reggel és este is, elvégre 6-8 óra a lebomlási idő. Nönyényeket meg vágni kell, ha rajtuk is van.
 
Hát itt nem csak egy-két fa került ki. Ez már dragon island 2.0
Mi a terved vele, lesikálod, kap még egy esélyt vagy felgyújtod algástúl?
az a terv, hogy kap egy esélyt a dragon island 2.0. 😊
bízom benne, hogy fák, epifiták és mohák nélkül ez nem fog algásodni.
megtettem minden tőlem telhetőt, mert volt üvegpucolás, szűrő takarítás, reaktor takaritás, porszívózás…
 
Back
Oldal tetejére