• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Do!Aqua be-Soft

Nigro

Alapító
Admin
Szeretném erre a termékre felhívni a figyelmeteket.

doaqua-be-soft.jpg

Sokan nem használnak vízlágyítót, sem gyantát. Ez a termék kifejezetten nekik szól. Nem csak a víz KH-ját csökkenti, hanem a pH-ját is. A megadott adagolást betartva (20 literenként 1/2 kupak).
Ezzel megközelíthetők egy trópusi víz paraméterei. Én egy Hengeli razbórás 40 literes akváriumon teszteltem és a 16-os KH-t 5 perc alatt 10-re csökkentette, a pH-t 7,9-ről 6,9-re. A razbik válasza soha nem látott színesedés volt. ;)
A leírás szerint mérjünk rá másnap is a pH-ra és szükség szerint ismételjük az adagot. Nálam nem volt rá szükség egészen a következő vízcseréig tartotta a szintet. Ha azt nézem, hogy 3,5 ml/20 liter adag esetén heti vízcserével egy 60 literes akváriumban kb 20 hétre elég. Nem rossz. Tudom, marketing szagú az egész, de tényleg jó :D Tessék használni! (y)
 
Hmmm ... Szóval 40L 16-os vízből lett 40L (és 7ml :D ) 10-es?
Ezt RO-val kb így lehet előállítani : ~26L 16-os és ~14L 0-ás (RO) víz. Ha csak az RO pluszköltségét nézem, az literenként cirka (emlékeim szerint minimum, lefelé kerekítek :) ) 6 forint, vagyis a csapvíz árán felül, 84 forint.
A be Soft 200ml-je 2500 forint, ami kb. 1140L vízhez elég (3.5ml-->20L, 200ml/3.5ml=~57 ... vagyis 57x20L vízhez, az 1140 literhez), vagyis 2500/1140 az 2.2.-/L. Tehát DoAqua használatával 40L vízhez 88.- értékű DoAqua kell.
84 áll szemben 88-cal, mondhatni koppra ugyan annyi.

Belegondolva, hogy szinte hetente eláztatom a lakást (bocs család :oops:), tökölök a hordóval, nyitok-zárok, öntözgetek... a be Soft meg még PH-t is beállít az RO-n felül.
Hááát, nemtom', ez elég jól hangzik, nem?
Mit gondoltok, jól számoltam?
 
Azt nem tudom, hogy jól számoltál-e :confused: , de a be Soft viszont nem nyúl a GH-hoz. Az RO ugye azt is nullázza. Tehát továbbra is az RO a legjobb módszer, ez inkább a csapvíz "carbo"-ja :D (sokkal jobb mint a semmi, de nem olyan jó mint az RO)
 
Pár napig még szabin vagyok, aztán megnézem ;)


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Akkor majd én letesztelem ;) Mindenképpen vennem kell valamit a garnis nanoba, mert két vízcsere között felmegy 7 körülire a ph. Mosura ph down vagy e között vacilláltam. a mosura tutira nem viszi le a tds-t is, így ezzel a termékkel csak nyerhetek ha még esetleg ezt is tudja. :)
 
Akkor majd én letesztelem ;) Mindenképpen vennem kell valamit a garnis nanoba, mert két vízcsere között felmegy 7 körülire a ph. Mosura ph down vagy e között vacilláltam. a mosura tutira nem viszi le a tds-t is, így ezzel a termékkel csak nyerhetek ha még esetleg ezt is tudja. :)

Vagy a mosura soft water termék. ezt megnézem még neked. Ez nincs fent még a shopban 4900 pezóba fáj. Letesztelem majd egy low tech bee garnis akin és jelentkezem.
 
Én ma megvizsgáltam a boltban a mosura soft water-t, nekem leginkább a Seachem Purigen-re hajaz a kinézete. Ha ugyan olyan jó is, akkor nincs kérdés.:D(húúú, mennyi új smiley:)(y):wideyed:) Én is hamarosan újraindítom a nanomat, addig teszteljetek skacok!;)
A soft water adagolás érzésre megy? Azt írták, hogy 10ml-vel kezdjünk és folyamatosan mérjük a vizet. Csak azt nem írják, hogy mekkora akinál?
 
Én ma megvizsgáltam a boltban a mosura soft water-t, nekem leginkább a Seachem Purigen-re hajaz a kinézete. Ha ugyan olyan jó is, akkor nincs kérdés.:D(húúú, mennyi új smiley:)(y):wideyed:) Én is hamarosan újraindítom a nanomat, addig teszteljetek skacok!;)
A soft water adagolás érzésre megy? Azt írták, hogy 10ml-vel kezdjünk és folyamatosan mérjük a vizet. Csak azt nem írják, hogy mekkora akinál?

3.5ml Soft Water minden 20 liter csapvízhez.
 
Én ahogy nézegettem a mosura honlapján ezt a terméket, ugy vettem ki, hogy be lehet rakni kis szűrőzacsiban a szűrőbe. Akár belső szűrőbe is,lényeg hogy olyan helyre, ahol jó az áramlás. Vagy akár be lehet lógatni is az akiba. Én a belső szűrőmbe gondoltam. Viszont arról nem találtam semmit se, hogy ez kimerül egy idő után? Mert így szemre olyan mint valami gyanta.
 
Sziasztok, feltűnt, hogy a be-soft erősen szúrós szagúvá vált. Eddig nem vettem észre, megromlott volna? Karácsonykor vettem, elvileg 1 évig használható.
 
Back
Oldal tetejére