• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

DIY-LED szalagos világítás

nekem egy ilyen upgrade-elt aquamorf lámpám van. 4x100 cm v-tac 5730-as cri 95 led szalag van benne, soronként 18watt, 2 db 40 wattos táppal amik 2 db külön-külön prograpozható s2pro dimmelővel vannak vezérelve. 70%-on megy napi 8 órát plusz másfél, másfél óra napfelkelte, naplemente van még a halak, garnélák miatt... 😊
szerencsére sem a dimmelő, sem a lámpa nem melegszik nagyon, de idővel szeretném lecserélni, mert az akvárium és a növények szerintem ellennének egy picit nagyobb fényben is... 😊😊
Kezdem elveszteni a fonalat. Jelerősítővel nem lehet feltornászni egy ilyen s2pro kapacitását? Mivel nekem kb. Dupla mennyiségű ledet kéne meghajtani. Jó-jó tc420. Valakinek van eladó?
Amúgy tudom, hogy nem kéne belemászni az olyan dolgokba, amihez nem értünk eléggé... 🙄
 
Kezdem elveszteni a fonalat. Jelerősítővel nem lehet feltornászni egy ilyen s2pro kapacitását? Mivel nekem kb. Dupla mennyiségű ledet kéne meghajtani. Jó-jó tc420. Valakinek van eladó?
Amúgy tudom, hogy nem kéne belemászni az olyan dolgokba, amihez nem értünk eléggé... 🙄
én a helyedben 2 sor solis modult, benne 3-3 sor hidegfehér szalagot, 2 db 60-80 wattos tápot, hozzá 2 db s2pro dimmelőt használnék... 😊
 
Mondjuk erre pont nem gondoltam, de igaz :)

Itt ugye a feszültséget kérdeztem, de igaz, mivel PWM tök felesleges mérni. gondolom szinte minden dimmer PWM.

Bocs ez irónia akart volna lenni. viszont nem vonták ki, kapható még mindig az S2 PRO, boltban.
"gondolom szinte minden dimmer PWM."
Ebben a kategóriában (LED szalag) igen, mind. Ezért alkalmas barkácsolásra.
A komolyabb dimmelhető LED lámpák szabályzott áramgenerátorral működnek, nem PWM-el.
 
én a helyedben 2 sor solis modult, benne 3-3 sor hidegfehér szalagot, 2 db 60-80 wattos tápot, hozzá 2 db s2pro dimmelőt használnék... 😊
Az Anronál csak az alap Solis sín kapható, opál búrával (ez tapasztalataim szerint nem az igazi). Van egy másik cég, ahol nagyobb ebből a választék: többféle színben és hosszban, többféle búrával.
 
Utoljára módosított:
Az Anronál csak az alap solis

Az Anronál csak az alap Solis sín kapható, opál búrával (ez tapasztalataim szerint nem az igazi). Van egy másik cég, ahol nagyobb ebből a választék: többféle színben és hosszban, többféle búrával.
Az meg is van : ledlampahaz. De vajon lehet e takarékoskodni azzal, hogy 2db s2prot sorosan kötök a tápra, ami 24voltos(vagy 3db 36V tápra sorosan)
 
Oké, hogy adott sebességgel villogtatja a ledet. De szerintem a felvillanás/kisülés alatt összesen nem egyenesen arányos mennyiségű fényt bocsát ki. Vagy igen? @tsokee talán megméri luxmérővel :D
Meg kell nézni egy optocsatoló adatlapját, és meglesz a válasz.
Nem egy sima LED adatlapját kell megnézni, mert egy LED-nél értelmetlen sebességről beszélni. Egy közönséges optocsatoló, 80kHz környékén elketyeg. A PWM szabályzókban ennek a sebességnek kb. a századával kapcsolgatják a LED-et. Tehát igen jó közelítéssel mondhatjuk, hogy az átlagos fénykibocsájtás lineárisan változik a kitöltési tényező függvényében.
Viszont az igaz, hogy a fénykibocsájtás és az átfolyó áram között nem lineális az összefüggés. Ha 2x akkor az áram, akkor nem lesz 2x akkor a fényerő.
 
Utoljára módosított:
Kezdem elveszteni a fonalat. Jelerősítővel nem lehet feltornászni egy ilyen s2pro kapacitását? Mivel nekem kb. Dupla mennyiségű ledet kéne meghajtani. Jó-jó tc420. Valakinek van eladó?
Amúgy tudom, hogy nem kéne belemászni az olyan dolgokba, amihez nem értünk eléggé...
A jelerősítő jó ötlet. Gyakorlatilag korlátlanul lehet vele erősíteni a jelet. A terhelhetőséget, attól fogva, a jelerősítő paraméterei határozzák meg (meg persze a tápegységé). A terhelhetőség jobb kihasználása érdekében érdemes 24V-os LED szalagot használni vagy 2db azonos hosszúságú és azonos paraméterű LED szalagot sorba kötni. Ha már ott tartasz, és elfogadod a segítségemet, szívesen segítek a konkrét probléma megoldásában.

Pont olyan dolgokat kell csinálni, ami eddig nem csináltál! ;)
 
Utoljára módosított:
Oké, hogy adott sebességgel villogtatja a ledet. De szerintem a felvillanás/kisülés alatt összesen nem egyenesen arányos mennyiségű fényt bocsát ki. Vagy igen? @tsokee talán megméri luxmérővel :D

:oops: Ezt mar regen megcsinaltam. Ez chihiroshoz adott dimmer adatai (9 lepcsos)
lux.png
Igy esik a fenyero lepcsonkent az elozohoz viszonyitva: -25%, -13%, -13%, -13%, -15, -17%, -50%, -55%, -45%
Screenshot_20210607-193523~2.png
 
Utoljára módosított:
3 sor solis modul, profilon ként 3sor(2hideg1piros) szalag.
Én is ugyanitt tartok, de én csak az egyikbe fogok pirosat rakni.
Az Anronál csak az alap Solis sín kapható, opál búrával (ez tapasztalataim szerint nem az igazi). Van egy másik cég, ahol nagyobb ebből a választék: többféle színben és hosszban, többféle búrával.

Az meg is van : ledlampahaz. De vajon lehet e takarékoskodni azzal, hogy 2db s2prot sorosan kötök a tápra, ami 24voltos(vagy 3db 36V tápra sorosan)
Pont itt találtam én is :) az s2pro-t én lehet hogy elfelejtem, 2 áráért, vagy egy kicsivel többért kizárt hogy ne lehessen jobbat kapni.
Nem szerencsés sorba kötni a szalagokat szerintem, az ellenállásokat túl nagy szórással gyártják, szerintem így előfordulhat, hogy foltos lesz a világítás. szerk: na jó lehet hogy ez utóbbi állítás nem igaz.
 
Utoljára módosított:
Lehet hogy felvásároljuk a fórumon az elfekvőket? :D
De amúgy a TC420-nak nincs semmilyen baja? akkor meg miért nem árulják rendesen? a wifiset sem...
Szerintem azért, mert a számunkra előnyös tulajdonságai máshol nem érvényesülnek, a más területre való felhasználásra meg vannak jobb alternatívák is (előnyösebb tulajdonságokkal), nem volt rá elegendő kereslet.
 
Én is ugyanitt tartok, de én csak az egyikbe fogok pirosat rakni.



Pont itt találtam én is :) az s2pro-t én lehet hogy elfelejtem, 2 áráért, vagy egy kicsivel többért kizárt hogy ne lehessen jobbat kapni.
Nem szerencsés sorba kötni a szalagokat szerintem, az ellenállásokat túl nagy szórással gyártják, szerintem így előfordulhat, hogy foltos lesz a világítás. szerk: na jó lehet hogy ez utóbbi állítás nem igaz.
Ha találsz másik vezérlőt, engem is érdekelne. Sokáig kerestem, de az volt az egyetlen reális alternatíva.
 
Lehet hogy felvásároljuk a fórumon az elfekvőket? :D
De amúgy a TC420-nak nincs semmilyen baja? akkor meg miért nem árulják rendesen? a wifiset sem...
Ezt én sem értem. El tudnék olyat képzelni, hogy a megadott időpontban kapcsoljon fokozatmentesen a szobai hangulatvilágítás. Nem hiszem, hogy csak akvarisztikai célra lehetne egy ilyen időzítőt használni.
 
:oops: Ezt mar regen megcsinaltam. Ez chihiroshoz adott dimmer adatai (9 lepcsos)
View attachment 150039
Igy esik a fenyero lepcsonkent az elozohoz viszonyitva: -25%, -13%, -13%, -13%, -15, -17%, -50%, -55%, -45%
View attachment 150040

A buta felvetésem szerkesztett verziója :)

Egyébként meg nem is tudom hogyan gondolhattam, hogy még nincs egy ilyen kész teszted! :D
De amúgy ez sajnos mégsem konkrét válasz a dilemmámra, mert nem tudjuk hogy a fényerőváltozások hány százalékos dimmelésre reagálnak így. Sebaj, majd lehet veszem a fáradságot és megmérem magam - ha lesz hozzá kedvem, végülis saját magamat/saját magamnak szeretném igazolni vagy revidiálni.
 
Back
Oldal tetejére