• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

DIY-LED szalagos világítás

az alu lenezt néztem, de nagyon drágán találtam. alu profilt nem találtam ami jo lenne. esetleg tudol ajánlani?
Az a baj, hogy a LED szalagok hűtéséhez megfelelő felület kell, valami (viszonylag) jó hővezető anyagból. A megfelelő hővezetéshez a felület nem elég, "vastagság" is kell. Ha megnézed, minden LED lámpa alumíniumból van. Ennyi ember nem tévedhet...
A másik dolog pedig, hogy az alumíniumot alapjában súlyra adják (még, ha a kiskereskedelmi árcédulán folyóméter is szerepel, a profilok esetében). A legolcsóbb a lemez. A profilok csak ennél drágábbak, akár mennyire is nem úgy tűnik.
 
3 mm vastag alu lemez elég lehet? kb 10 sor 1,5 m hosz led szalaghoz.
Ha lemezben gondolkodsz egy 3 mm vastag alu lemeznek elég tartása lesz hogy akár merevítés nélkül is "megálljon" az általad tervezett 150*40-es méretben. Egyébként valamilyen keretet mindenféleképp készítened kell amire fel tudsz erősíteni plexi lapot, a szalagok nem viselik jól a fröccsenő vizet, sem a párát.
A hőleadása egy ilyen lámpának csak 60-70%-on hajtva lesz elég ( épphogy ), ha ki akarod használni a lámpád teljes fényerejét akkor hűtőbordával, vagy aktív hűtéssel tudod biztosítani hogy ne melegedjenek túl a szalagok.
 
Sziasztok.
Segitséget szeretnék kérni , és tanácsot.
Szeretnék összerakni egy led szalagos villágitást : kb 150*40.
Első kérdésem az lenne ki milyen alap lapot(amire épitem a ledszalagot) tudna ajánlani?
Szia!
Ezt a lámpát a Jászberényi úton, a Martin Metalnál kapható polikarbonát leszorító aluminium sínből készítettem.
Csak ez a fajta jó, mert a többinek nem sík a sima oldala, hanem íves!
Nagyon jó alapnak bizonyult. Azóta már készítettem belőle mégegy lámpát. Az is nagyon jól szuperál. A nagyobbik hossza 90 cm, de elég merev, hogy ne görbüljön. A hűtése is kiváló.
DSC_0914.JPGDSC_0923.JPGDSC_0921.JPGDSC_0925.JPGDSC_0917.JPGDSC_0915.JPG

Ez pedig a nagyobbik:
IMG_20190712_202551.jpgIMG_20190712_202715.jpg

És ezt pirítja:
IMG_20191213_172434.jpg
 
Sziasztok!
Olyan gyári alu profilt tudtok ajánlani,amiben három sor led elfér és lehet kapni hozzá búrát is?
 
Szia!
Ezt a lámpát a Jászberényi úton, a Martin Metalnál kapható polikarbonát leszorító aluminium sínből készítettem.
Csak ez a fajta jó, mert a többinek nem sík a sima oldala, hanem íves!
Nagyon jó alapnak bizonyult. Azóta már készítettem belőle mégegy lámpát. Az is nagyon jól szuperál. A nagyobbik hossza 90 cm, de elég merev, hogy ne görbüljön. A hűtése is kiváló.
View attachment 86484View attachment 86485View attachment 86486View attachment 86487View attachment 86488View attachment 86489

Ez pedig a nagyobbik:
View attachment 86490View attachment 86491

És ezt pirítja:
View attachment 86492
Szia.

Gratula a lámpához, szép munka, az aki is szép :).

Az enyém ilyen lett:
IDbfDW1fI0nWgY1sIlXsxs9lfj9B_GtnMz0g=w1920-h682-no.jpgyCuk0iwSvPVTf-Ux30bdmd7VCuzbTrqV2pgg=w1920-h697-no.jpg

és amikkor világít (83%-on):
qKq3VV1xLXS_OKv7PZuZlv1Vemzx1b7npFvw=w1268-h950-no.jpg
Üdv.
A.S.O.N.
 
Szia!
Ezt a lámpát a Jászberényi úton, a Martin Metalnál kapható polikarbonát leszorító aluminium sínből készítettem.
Csak ez a fajta jó, mert a többinek nem sík a sima oldala, hanem íves!
Nagyon jó alapnak bizonyult. Azóta már készítettem belőle mégegy lámpát. Az is nagyon jól szuperál. A nagyobbik hossza 90 cm, de elég merev, hogy ne görbüljön. A hűtése is kiváló.
View attachment 86484View attachment 86487

Szia! A lámpa tetején a "hűtőborda" mi volt eredetileg?
 
Tetszik nagyon a lámpád! Hasonlót akarok én is, nyitottá akarom tenni az akváriumot. Szerinted ezek az alu profilok 120cm hosszban nem hajlanak meg?
Köszi. Nos, az enyém úgy van kialakítva, hogy van az alap, ami 5 mm vastag alulemez és 90 cm hosszú (ezen vannak a LED-ek is) és erre csavaroztam rá alulról az L profilokat előre és hátra merevítés céljából. Bár azt tapasztaltam, hogy egy kicsit még így is hajlítható. Nem tudom, hogy milyen profilra gondolsz? Hogy meghajlik-e vagy sem, az függ az alumínium összetételétől, illetve a profil kialakítástól, minél több borda van rajta, annál merevebb.

Üdv.
A.S.O.N.
 
Szia!
Tetszik a lámpa! Az oldala az 3D nyomtatott, vagy azt hogyan csináltad?
Szia!

Köszi. Marva lett CNC-én egy kollégám által (mivel nekem nincs maróm), én csak megterveztem, anyaga eslon-dc pvc és 15 mm vastag, ez egy puhább fajta műanyag, könnyű forgácsolni, én ilyet tudtam szerezni, egyébként bármilyen műanyagból kialakítható.

Üdv.
A.S.O.N.
 
Szia! A lámpa tetején a "hűtőborda" mi volt eredetileg?
Semmi, ezt direkt így terveztem és építettem meg nulláról. Egyébként a "hűtőborda" egy 5 mm vastag, 900 mm hosszú és 150 mm mély vagy széles alumínium lemez.

Üdv.
A.S.O.N.
 
Semmi, ezt direkt így terveztem és építettem meg nulláról. Egyébként a "hűtőborda" egy 5 mm vastag, 900 mm hosszú és 150 mm mély vagy széles alumínium lemez.

Üdv.
A.S.O.N.

Ez a kérdés H. Gábornak ment, de azért köszi a választ! 😂😂😂
 
Köszi. Nos, az enyém úgy van kialakítva, hogy van az alap, ami 5 mm vastag alulemez és 90 cm hosszú (ezen vannak a LED-ek is) és erre csavaroztam rá alulról az L profilokat előre és hátra merevítés céljából. Bár azt tapasztaltam, hogy egy kicsit még így is hajlítható. Nem tudom, hogy milyen profilra gondolsz? Hogy meghajlik-e vagy sem, az függ az alumínium összetételétől, illetve a profil kialakítástól, minél több borda van rajta, annál merevebb.

Üdv.
A.S.O.N.
Mennyi lument adnak le a szalagok? Lumen/liter arány?
 
2125 lumen/85 cm, mivel ilyen hosszú egy LED sorom és 5 db van benne, ez ugye 4,25 m, így összesen 10625 lumen-em van, illetve 65,58 lumen/liter az arányom.
Remélem jól számoltam :giggle:.
Adagolsz co2-őt, vagy lowtech akvád van? Én még csak 30l/l-nél járok.
 
Back
Oldal tetejére