• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

DIY kókány megoldások topikja

Sziasztok!
Nálam gondot szokott okozni az akvárium üvegének belső tisztítása. Elég nagy a felület és mély az akva, nem annyira szeretek benne hónaljig turkálni. :confused: A mágneses algakaparóval sikerült már két kisebb karcolást ejtenem a frontüvegen, pedig nagyon vigyáztam hogy makulátlan legyen. A pengés algakaparó egyrészt haladatlan (másfél négyzetméter kb. ;)), másrészt a merevítők akadályoznak.
Gondoltam egyet, és a Tetratec törlőkendőt összehajtogatva beraktam az üveg belső fele és a mágnes pengés része közé. És tadaaam! Tíz perc alatt ragyog mindenhol! :) Utána csak kiöblítem a kendőt és kész. Az igaz, hogy szép komótosan kell vele dolgozni, semmi ifjonci heveskedés, kapkodás, de így is nagyon haladós!
Akinek van kedve hozzá, próbálja ki nyugodtan, merem ajánlani a módszert.
alga_www.kepfeltoltes.hu_.jpg



Kipróbáltam, tényleg jó ötlet!
A makacs dolgok nem jönnek le vele, de hát nem kell tisztátlanul tartani sokáig az üveget!
 
Sziasztok!
Szeretnék kókányolni egy kelléktartó állványt és ehhez szeretném megkérdezi tőletek, hogy mekkora az átmérője és teljes magassága egy Brighty K 500ml-es kiszerelésnek. Rakok fel kókányképet, ha készen lesz. Viszont ez fontos lenne. No nem annyira, hogy ezért valakit telefonon nyaggassak.
 
Sziasztok!
Szeretnék kókányolni egy kelléktartó állványt és ehhez szeretném megkérdezi tőletek, hogy mekkora az átmérője és teljes magassága egy Brighty K 500ml-es kiszerelésnek. Rakok fel kókányképet, ha készen lesz. Viszont ez fontos lenne. No nem annyira, hogy ezért valakit telefonon nyaggassak.
Nu rájöttem pont dobozos sör méret :)
 
Hát eztetet sikerült kókányolnom:
DSC_1208.JPG


Mivel nincsen brájtlikám meg más adásötszázmilliliteres cuccom, ezért másik akvakertész kellékkel pótoltam a hiányt :)
DSC_1210.JPG


Természetesen azonnal meg kellett osztanom semmi polírozás, sallangtalanítás, majd később. Mondjuk az adagoló pumpákat még oda kell képzelni.

Üdv.: Tofi
 
Már régóta akartam kókányolni egy diy vuppát. Kb fél éve láttam a walkingfarmon egy nagyon pöpec akril csőből készített verziót és elhatároztam, hogy ilyen nekem is kell. :D
Sajna akril csövem nincsen, szóval az edény nagy kérdőjel volt, de ma vettünk két kis flakon cserpes kakaót és úgy döntöttem, hogy tesztelésre pont ideális lesz! :D
Egy mosdószivacsról applikáltam le hozzá durva szivacsot, vízpumpaként pedig a régi juwel belsőszűrő motorja kapott helyet benne.
Folyamatos üzemre terveztem, de a 280L/h motor nagy flowt csinál, kb fekteti a viviparámat hátul. :p
Remélhetőleg sikerül majd találnom valami szép műanyag edényt, amibe bele pakolhatom a cuccot, meg valami megoldást a fojtásra. Tibicuk Máriától lehet lopni fogom a borászati mérőhengert, és megpróbálom majd úgy megoldani, hogy önszabályozó legyen, vagyis a víz szintjéhez igazodni tudjon. A fojtást pedig talán egy kis gardena csappal tudom majd megoldani és akkor mehet majd folyamatosan is akár. :)
Oldalról:
8667262575_6350748608_z.jpg

A vízszint ennyit esik, de egyelőre ez csak egy 1.0 verzió. :)
8667262889_f8552f2f3d.jpg

Ma parvula nyírás és nagytakarítás lesz, kíváncsi vagyok, hogy vizsgázik a "rendszer". :D
 
Jelentem, tökéletesen működik a cucc! :)Tarvágást rendeztem az akiban és a hálót elő sem kellett vennem a nyesedékhez. Csodásan bedarálta a kis kütyü a kis darabkákat. :)
Szerencsére így a pénzügyminiszter is rábólintott a fejlesztésre így remélem hamarosan elkészül a Mark II. típus. :D
 
Üdv.
Szeretném megosztani a tisztelt nagyérdeművel a szükség szülte világításomat. Egyenlőre a költséghatékonyság az elsődleges szempont... :(
Tehát kezdjük az elején: Néhány év kihagyás után az év elején hozzájutottam egy berendezett, működő akváriumhoz, (aukciós link moderálva) amihez nem volt világítás.
Mivel az akvárium helyére nem süt be a nap, ezért nagyon gyorsan össze kellett dobnom valamit a fiókban, és a cégnél található anyagokból....

Alulnézet: http://kephost.hu/share-1413_5183E023.html

Felülről: http://kephost.hu/share-293E_5183E023.html

Ahogy kinéz vakuval: http://kephost.hu/share-ED4B_5183E023.html

Vaku nélkül: http://kephost.hu/share-4F97_5183E023.html

A lámpatest a raklapok élvédő papírelemeiből készült, (2 idom lett összeragasztva) majd az egészet bevontam öntapadós alumínium szalaggal, amit az elszívórendszer összeillesztéseinek tömítésére használok...
Eredetileg "mezei" 2700K-s kompaktizzók kerültek bele. Mivel ez volt a fiókban... :sick:
Pillanatnyilag 3db FS09 Full Spectrum CFL kompaktizzó oszlatja a homályt... :D
Tehát így elsőre ennyi.. :D
Ja kíváncsi vagyok vajon a képek hogyan fognak megjelenni...
Nem ismerem ezt a fórummotort... :sorry:

Valamiért nem megy a képbeszúrás...:(
 
Sziasztok!
Nem voltam megelégedve a cső tisztító kefémmel így kiegészítettem...

Kellékek: 1/2 Mosogató szivacs és 2db műanyag gyorskötöző. Remélem működni fog:).
Jelentem nem működik... A szivacs elcsúszik, ha meg nem, akkor meg nem töröl többet mintha csak a kefe lenne, és nem fér bele a csapoknál a csőbe.:(
 
Én a szűrőcsőtisztítót nagyon egyszerűen megoldottam egy nagyobb vastagabb tompa facsavar rákötözve fonál pont akkora vastagságban mint a cső átmérője - a cső egyik végén "betáraz" és zuhany csövet rászorítva víznyomással átsuhan a csavar a cső belsejében :) a folyamat megismétel párszor és tiszta csövek a végeredmény :)
 
Sajna a felturbózott medenceszűrős bejegyzésem áldozatul esett a rendszer visszaállításnak , sebaj itt az újabb barkácsolásom a medence vizének tisztán tartására, ez egy felszínleszívó akar lenni :) alapja egy 1200liter/órás atman pumpa , két kólás flakon, egy szűrőzsák és pár gyorskötöző. Egész jól műkszik, ami látszik a zsákon is :)
19317187_7a6adf7997dc03e31b74448564766dfb_xl.jpg
 
Ha megmondjátok mi ez, akkor...
9726930618_36f63761e5_c.jpg
DSC04800 by lano27l, on Flickr
9726930490_41dabc41fc_c.jpg
DSC04801 by lano27l, on Flickr
9723701813_9759e940a0_c.jpg
DSC04802 by lano27l, on Flickr
9726930224_ca031a0c50_c.jpg
DSC04804 by lano27l, on Flickr


Nagyon ügyesek vagytok!

Ez egy szárítottbolha daráló.
Egy PAX tollbetét műanyag vége, egy csavar, és PIKO játékmotor vasmagjából két lemez kiélezve, köztük egy alátéttel. A cucc 1988 környékén üzemelt az alábbi módon:
Gyógyszeres üvegbe bolhák beönt, a darálófej rányom egy csakugyan PIKO játékautóból kioperált motorra. A cucc beledug az üvegbe, a motor nagyobb, így lezárja az üveget. A motor rácsatlakozik egy walkman adapterre, az egész összefog, és juhéjj!
Az ivadék guppik így jóllakhattak. A lemezes táppal évekkel később találkoztam, pedig lehet, hogy létezett már akkor is.

Pedig ha nem barmolom szét a távos Wartburg rendőrautóimat, most el lehetne passzolni legalább 20-30e-ért... :)
 
Tőlem kapsz egy kókány mester címet :D Az életben ki nem találtam volna mi ez.
 
Ez az én első élesztős co2-őm és a házi difim :D

http://kepfeltoltes.hu/view/131021/P_20131021_192412_1__www.kepfeltoltes.hu_.jpg
http://kepfeltoltes.hu/view/131021/P_20131021_192412_1__www.kepfeltoltes.hu_.jpg

Ez elképzelés jó lenne (HA lenne :D )
De a megalkotás pocsék :D

Amúgy működik és jó is lenne csak kicsit változtatni kéne.........:D
Majd ha a nagy aksiba meglesznek a cuccok akkor ragasztok hozzá tapadókorongot meg majd a tű felfelé lesz.
Csak az a baj hogy nagy bubikat köpdös :D
Egyébként láttam a youtub-on hasonló tűs megoldást de ott sok kicsi bubi lett nekem meg kevés nagy bubit csinál :(
Amúgy a "tartály"(vagy mi) résznél az ott bubiszámláló is lenne csak elcsesztem... kifojt a víz onnan :D de ha van valami baj le tudom simán venni a végét :)
Hát ez igazán kókány :vomit: de ezt csak hülyeségből próbáltam ki!

!!!Lehetne versenyt indítani hogy melyik legjobb és mely a legocsmányabb, legrosszabb!!! ;)
 
Back
Oldal tetejére