• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

DIY kókány megoldások topikja

:Dhát igen, épp a kíváncsiság beszélt belőlem...:woot: :cyclops:

de még mindíg nem tudom mi történne...Tán kiölné a faunát?!?!?

HA már a meméknél tartunk...
me-gusta-creepy-me-gusta-l.png
Mondjuk kicsit drága lenne kísérletezni...

Megtölteni egy akváriumot reagensel...
 
Nem, de ez tök jó! Ha van otthon lötty akkor párszáz forintból megvan :D
 
Ez azért sokkal kifinomultabb :D Most kedvet kaptam valami újjat kokányolni :D

Sok lesz ott a CO2!... :D Nagyon ötletesek, ráadásul nekem nem is ez a szép üveg DC-m van amire öröm ránézni, hanem Aquatic Nature-os műanyag csoda, így örülnék ha el lehetne távolítani a medencéből.
 
Ìbèjrõl egybk fillèrekèrt hozzá lehet jutni a kínai üveg verzióhoz az nekem tettszet de az akrill megoldás sokkal jobban tetszik :)
 
Sziasztok!

A korábbi 30 literes medencémben használtam flakonos CO2-dal:

K%25C3%25A9p%2520008.jpg


Egy műanyag kémcső alakú cső végét kifúrtam, beragasztottam sziloval egy levegőztető vezetéket, arra tettem egy visszafolyásgátlót, utána egy elzáró csapot (fő a biztonság), és a végére kötöttem a sprayt.
Tapadókoronggal rögzítettem az akvárium belső üvegén.
Minden reggel lámpa oltás előtt kiengedtem a bent maradt gázt (fel fordítottam a víz alatt) és újra töltöttem.
Persze látványos eredményt nem értem el vele, de jól el játszogattam (se plusz fény (9W), se plusz táp, így inkább hiánytünetek léptek fel, amit akkor még nem ismertem)!

A.ttila
 
Nos hogy még jobban égessem magam mutatok egy kísérletet amit elkövettem :
IMG_20130209_145754.jpg


IMG_20130209_145725.jpg


IMG_20130209_145736.jpg

Mint látjátok a belső szűrőmből lett egy külső :D Természetesen ez csak egy teszt volt :) Túl csunya volt benne a belső szűrő és rengeteg helyet elfoglalt így kibróbáltam ,hogy működe ez a megoldás. Megtervezem majd rendesen és felépítem :)
 
Ez ötletes ;)
Ha a kajásdobozt, és az ásványvizes palackot lecseréled valami szebbre akkor tök jó lesz. Mondjuk egy kicsit rizikós, nem? Mer' ha az a gégecső kifordul az akiból, és a motor csak pörög üresben az baj elvileg.(szerencsére még nincs hasonló tapasztalatom) :D
 
Ez ötletes ;)
Ha a kajásdobozt, és az ásványvizes palackot lecseréled valami szebbre akkor tök jó lesz. Mondjuk egy kicsit rizikós, nem? Mer' ha az a gégecső kifordul az akiból, és a motor csak pörög üresben az baj elvileg.(szerencsére még nincs hasonló tapasztalatom) :D

Mögvan az úgy csinálva kéremszépen ,hogy az ne forduljon ki :D
 
Kijelentem ,hogy nem azért tákolok mert igénytelen vagyok ! CSak azért sikerülnek ezek a tákolmányok mert olyan ember vagyok akinek ha van egy ötlete azt szinte azonnal ki kell próbálnia :) és a környezetemben található anyagokal dolgozok . :D
 
Kijelentem ,hogy nem azért tákolok mert igénytelen vagyok ! CSak azért sikerülnek ezek a tákolmányok mert olyan ember vagyok akinek ha van egy ötlete azt szinte azonnal ki kell próbálnia :) és a környezetemben található anyagokal dolgozok . :D
Érik a McGuyver cím! :D
 
Akár hiszed akár nem olyan örvényt csinál ,hogy csak na :D
Igen, látom. Jól meg van ez kancafülézve kérem. (y) Nekem nagyon tetszik a kreativitásod. Itt nem az a lényeg, hogy mennyire esztétikus, hanem az ötlet és a kísérletező kedv. Aztán vagy finomít rajta az ember fialánya, vagy elveti az ötletet.
 
Kezdem lassan összeszégyelni magam ... Nos hozzájutottam egy hiányos roncs EHEIM 2222-eshez és nem volt hozzá pipa és a közeljövőben nem is fogok tudni hozzájutni így muszály volt valamit csinálnom ,hogy használhassam a szűrőt ,de a helyére egy EHEIM 2075-ös van tervezve úgyhogy ideglenes a megoldás... A munkám előnye ,hogy rengeteg "hulladék" anyaghoz hozzájutok és egy igen jó műhellyel rendelhezik így összedobtam valamit gyorsan kv szünetben :)

IMG_20130215_161537.jpg
 
Sziasztok!
Nálam gondot szokott okozni az akvárium üvegének belső tisztítása. Elég nagy a felület és mély az akva, nem annyira szeretek benne hónaljig turkálni. :confused: A mágneses algakaparóval sikerült már két kisebb karcolást ejtenem a frontüvegen, pedig nagyon vigyáztam hogy makulátlan legyen. A pengés algakaparó egyrészt haladatlan (másfél négyzetméter kb. ;)), másrészt a merevítők akadályoznak.
Gondoltam egyet, és a Tetratec törlőkendőt összehajtogatva beraktam az üveg belső fele és a mágnes pengés része közé. És tadaaam! Tíz perc alatt ragyog mindenhol! :) Utána csak kiöblítem a kendőt és kész. Az igaz, hogy szép komótosan kell vele dolgozni, semmi ifjonci heveskedés, kapkodás, de így is nagyon haladós!
Akinek van kedve hozzá, próbálja ki nyugodtan, merem ajánlani a módszert.
alga_www.kepfeltoltes.hu_.jpg
 
Back
Oldal tetejére