• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Low-tech Derült égből akvárium!

Megfelelo elokeszites utan a lejatszo test Audi feher szint kapott, 16 reteg zongoralakkal. A gyari labak helyett keszitettem gumi csillapitasos fem labakat. A plexi tetobe olvasztott csillagszoro nyomat sikerult kicsiszolni, majd az egeszet polirozni. A cerna vezetekelest csereltem felsokategorias hangszerkabelre. Kapott egy eredeti uj tut, es egy uj szijat. A mechanika osszes alkatresze meg lett kenve..
Ilyen lett...
2015-12-23 13.06.42.jpg2015-12-23 13.06.24.jpg2015-12-23 13.08.26.jpg2015-12-23 13.08.12.jpg2015-12-23 13.04.34.jpg2015-12-23 13.04.05.jpg2015-12-23 13.04.59.jpg2015-12-23 13.09.18.jpg
 
Utoljára módosított:
Megfelelo elokeszites utan a lejatszo test Audi feher szint kapot, 16 reteg zongoralakkal. A gyari labak helyett keszitettem gumi csillapitasos fem labakat. A plexi tetobe olvasztott csillagszoro nyomat sikerult kicsiszolni, majd az egeszet polirozni. A cerna vezetekelest csereltem felsokategorias hangszerkabelre. Kapott egy eredeti uj tut, es egy uj szijat. A mechanika osszes alkatresze meg lett kenve..
Ilyen lett...
View attachment 80871View attachment 80872View attachment 80873View attachment 80874View attachment 80875View attachment 80876View attachment 80877View attachment 80878
Eszméletlen szép lett ! 👍 Megérte a munkát.
Először úgy néztem, hogy a műanyag test helyett, csináltál neki pozdorja házat, de aztán láttam, hogy a gyári test maradt és csak a fóliát cserélted le festékrétegre.
Ha most másik fórumon lennénk, megkérdezném, hogy mennyivel változott a hangja ? ... de ez nem az a fórum. ;)
 
Eszméletlen szép lett ! 👍 Megérte a munkát.
Először úgy néztem, hogy a műanyag test helyett, csináltál neki pozdorja házat, de aztán láttam, hogy a gyári test maradt és csak a fóliát cserélted le festékrétegre.
Ha most másik fórumon lennénk, megkérdezném, hogy mennyivel változott a hangja ? ... de ez nem az a fórum. ;)
Koszonom! Eloszor uj testet terveztem mdf, vagy retegelt lemezbol, de vegul maradt az eredeti test. Ezen adott volt minden kialakitas, furat, csak egy jo feluletkezelest kellett ratennem.
A mely tartomany kevesbe elmosodott, kicsit feszesebb basszussal. A kozeptartomany talan nyiltabb enekhang, fuvoshangszerek. Ezen a ketton tul sok javulas nincs. A magas viszont sokkal tisztabb lett, olyan reszletek is hallhatova valtak, amik korabban nem.
 
A heten nem volt idom az akvaval bibelodni, meg is nott a haja rendesen. 😁
Egyszeruen nem tudok szabadulni ettol a nemkivanatos vendeg algatol.. pedig mar mindennel probalkoztam.
View attachment 80936View attachment 80937View attachment 80938
Mikor cserélsz vizet, és már nem éri a víz, carbózd le. Ha úgy is megjelenik, akkor vágd le azt a levelet amiről nő. (ahogyan a reklámban van - gyökrestűl kell eltüntetni a gombát) :) ;)
 
Mikor cserélsz vizet, és már nem éri a víz, carbózd le. Ha úgy is megjelenik, akkor vágd le azt a levelet amiről nő. (ahogyan a reklámban van - gyökrestűl kell eltüntetni a gombát) :) ;)
Adrian, akkor nem maradna semmi noveny az akvaban, ha mindenhonnan tobol levagnam az algas reszt... :ROFLMAO: Igy marad a ket-harom naponta hurkapalcas feltekeres..
 
Koszonom! Eloszor uj testet terveztem mdf, vagy retegelt lemezbol, de vegul maradt az eredeti test. Ezen adott volt minden kialakitas, furat, csak egy jo feluletkezelest kellett ratennem.
A mely tartomany kevesbe elmosodott, kicsit feszesebb basszussal. A kozeptartomany talan nyiltabb enekhang, fuvoshangszerek. Ezen a ketton tul sok javulas nincs. A magas viszont sokkal tisztabb lett, olyan reszletek is hallhatova valtak, amik korabban nem.
Őszintén irigylem, akinek ilyen "white" füle van. A lényeg, hogy minden tekintetben sikerült pozitív hatást elérni.
 
Utoljára módosított:
Egyszeruen nem tudok szabadulni ettol a nemkivanatos vendeg algatol.. pedig mar mindennel probalkoztam.

Valakitől bérelj pár napra 2-3 fiatal crossocheilius reticulatust. Nálam eddig háromszor oldották meg a problémát.

Ui.: Graula a szurohoz meg az akihoz, meg a szekrényekhez meg mindenhez. Nagyon ügyes vagy. :)

Ui2.: Ha a halak helyett a tovabbiakban is magad kivanod algatlanitani az akit, akkor hurkapálca helyett ajanlom egy fogkefe bevetéset.
 
Valakitől bérelj pár napra 2-3 fiatal crossocheilius reticulatust. Nálam eddig háromszor oldották meg a problémát.

Ui.: Graula a szurohoz meg az akihoz, meg a szekrényekhez meg mindenhez. Nagyon ügyes vagy. :)

Ui2.: Ha a halak helyett a tovabbiakban is magad kivanod algatlanitani az akit, akkor hurkapálca helyett ajanlom egy fogkefe bevetéset.
Koszonom szepen a kedves szavakat☺!
Allando lakom ket sziami algazo, de nem igazan szagulns a problemahoz. Most, hogy alacsonyabb a lakas hofok, vele egyutt az akva viz is, sokat javult a helyzet.
 
Elado!
Akvarium: 80x 38x 38cm, 8mm mart elu sikuveg. Karcmentes.

Vilagitas: fuggesztett aluminium lampatest szinterezve. Cri+95 ledszalaggal. Tc420 ledvezerlo.

Szures: Eheim 2273, full seachem matrix, uveg szkimmer, lily pipe. Eheim 2222, 1l matrix, 1l siporax, uveg szivoag, lily pipe.

Co2: 2kg frissen toltott palack, dennerle reduktor, dennerle magnesszelep, dennerle muanyag vagy uveg bubiszamlalo, Gyukker medic kulso reaktor.

Dekor: kb 15liter Ada Amazonia, kb 2kg redmoor, kb 5kg lavako.

Novenyek: rengeteg buchepalandra, keves crypto, keves blxya, monte carlo....

Elolenyek: kb 50db sakura garnéla, 2db sziami algazo, 2d anci, 9db espei razbi.

Csak egyben elado, nem viszem sehova, erte kell jonni.

120.000.Ft
IMG-1462372dd7241c31a33b3a857e45141a-V.jpg
 
Elado!
Akvarium: 80x 38x 38cm, 8mm mart elu sikuveg. Karcmentes.

Vilagitas: fuggesztett aluminium lampatest szinterezve. Cri+95 ledszalaggal. Tc420 ledvezerlo.

Szures: Eheim 2273, full seachem matrix, uveg szkimmer, lily pipe. Eheim 2222, 1l matrix, 1l siporax, uveg szivoag, lily pipe.

Co2: 2kg frissen toltott palack, dennerle reduktor, dennerle magnesszelep, dennerle muanyag vagy uveg bubiszamlalo, Gyukker medic kulso reaktor.

Dekor: kb 15liter Ada Amazonia, kb 2kg redmoor, kb 5kg lavako.

Novenyek: rengeteg buchepalandra, keves crypto, keves blxya, monte carlo....

Elolenyek: kb 50db sakura garnéla, 2db sziami algazo, 2d anci, 9db espei razbi.

Csak egyben elado, nem viszem sehova, erte kell jonni.

120.000.Ft
View attachment 81276
He? Ezt most miert is? 😦
 
Back
Oldal tetejére