• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Cyanobacteria / kék-zöld alga (BGA) - Blue Green Algae





 
Sajnos amig nincs meg a megfelelo mennyisegu hsz-ed nem tudsz kepeket feltolteni. A ciano zoldeskek, tud pokhalos lenni de igen szuros szaga van. Nem mondanam mocsar szagnak inkabb olyan szuros kellemetlen szagu. Nem tudunk technikai leirast sem, mennyit vilagitas, mivel, mekkora akvariumban stb. Az a pokhalos anyag milyen tapintasu, milyen szinu, vedd kezbe, ugy szagold meg stb.

Tapatalkkal küldve az én MI 6 eszközömről
 
Üdv! google drive-ról vagy valami képmegosztóról tudsz belinkelni képet: segíteni fog ha láthatjuk is.
 
Sziasztok
Blue exit kúrát kezdtem tegnap .
Azt írják hogy az aktív szenet hagyjuk el .
A folyékony carbo is kimarad ilyenkor ?
 
Kilóg teljessen a vízből!
Megkinálom sztem erythormycinel !
Valahol mindig vissza jön!
Amióta úgymond rescepeltem!


Az én iPhone készülékemről küldve a Tapatalk segítségével
 
Az első képen, mintha kaja maradékot látok. Vagy tévedek?:cool:
View attachment 45474
Jo a szemed, de nem tudtam beazonosítani mi is az, kivettem lehet hogy pellet darab volt de nem mondanám 100% ra.
Azért köszi! a tablettát megkapta az aqua :confused:
Azt hittem eltudok vele bánni de januárba uj scapet szeretnék inditani s a meglévöböl is szeretnék megmenteni dolgokat!
Ugyhogy remélem hogy az élölényeim nem sinylik meg a kúrát!
 
Sziasztok
Az Easy life Blue Exit et használta már valaki ?
A kúrát 12 napja kezdtem ,de egyáltalán nem változott semmi .
Van olyan akinek használt ez a cucc?
üdvG
 
Sziasztok
Az Easy life Blue Exit et használta már valaki ?
A kúrát 12 napja kezdtem ,de egyáltalán nem változott semmi .
Van olyan akinek használt ez a cucc?
üdvG

A legnagyobb baj vele, hogy túl sokáig kellene vízcsere néljül járatni az akváriumot, ami nem reális olyan akváriumoknál amit mi is üzemeltetünk itt a fórumon.
Ha pl azért van Cyano, mert túl sok a szennyeződés, kevés a flow, koszos a szűrő stb, akkor 3-4 hét vízcsere nélkül szerintem többet árt mint bármilyen vegyszer használna.

Hatékonyságban valószínűleg sehol sincs az antibiotikumok stb mellett.
Még az is lehet, hogy egy 5-7 napos sötétkúra is hasznosabb.
 
A legnagyobb baj vele, hogy túl sokáig kellene vízcsere néljül járatni az akváriumot, ami nem reális olyan akváriumoknál amit mi is üzemeltetünk itt a fórumon.
Ha pl azért van Cyano, mert túl sok a szennyeződés, kevés a flow, koszos a szűrő stb, akkor 3-4 hét vízcsere nélkül szerintem többet árt mint bármilyen vegyszer használna.

Hatékonyságban valószínűleg sehol sincs az antibiotikumok stb mellett.
Még az is lehet, hogy egy 5-7 napos sötétkúra is hasznosabb.

Értem
Valahogy sejtettem hogy gyenge kis cucc ..
B O már volt de visszajött 4 5 nap után.
 
Ezután is vissza fog jönni. Az antibiotikum után is visszajön általában.

Sajnos igen
Vannak olyan gondolataim hogy mi lenne ha kis páncélosokat tennék az akiba amik "összetördelnék" talán a talajon összejött kis algaszőnyeget .És a talaj felszínét is kicsit megmozgatnák. :)
 
Sajnos igen
Vannak olyan gondolataim hogy mi lenne ha kis páncélosokat tennék az akiba amik "összetördelnék" talán a talajon összejött kis algaszőnyeget .És a talaj felszínét is kicsit megmozgatnák. :)
Takaritsd ki rendesen az aljzatot, minden zugbol szedd le a mulmot,el nem fogyasztott, kaja maradekot, novenyi bomlas termeket, es a cyano nagyreszet. Cserelj 50 szazaleknyi vizet. Ha meggyozodtel rola, hogy tiszta az akvariumod, emelj a nitraton. Ha van teszted a foszfathoz merd. Ha nincs siman emelj rajta leiras szerinti adagolassal, legalabb 10mg/literre. Ezt nem igazan toleralja. A baj ezzel csak az ha a foszfat nitrat egyensullyod eltolodik, a cyano ugyan elmegy de jon heyette zold alga.
 
Back
Oldal tetejére