• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Cyanobacteria / kék-zöld alga (BGA) - Blue Green Algae

Hát angolból nem vagyok erős de google chrome fórdit ügyes.Amit ki tudtam belőle venni azt szinte produkálom. Mulm nincs,a halakat már egy ideje kivettem belőle mert nagyon erős a fertőzés,így halkaja sincs.Az aljzat már ahol látszik az algán kívül gyönyörű tiszta. A szűrő ecco pro 300 sztem 50 literre elég nincs eltömődve erős a keringetés a nitrát szintemet nem tudom most nincs tesztem de adagolok napi 2 ml nitrót.Nem tudom az elég-e vagy csekély. 2 black outot csináltam rendkívül hatásos módszer de szinte 3-4 nap alatt visszajön.Lehet fertőtleníteni kellett volna a szűrő anyagot?Gondoltam veszek uv lámpát de ha az sem hatásos felesleges pénz kidobás.Tudom az okot kellene megszüntetni :) de ahhoz az kell hogy rájöjjek mi az ok.Egy hétig betettem az ecco mellé egy eheim 2213-ast így több mint 1000 l/h volt a forgatás így is visszajött.lehet el kell bontanom az akit és restart? Kellene tudnom mi a normál nitrát szint,hogy rájöjjek mi az alacsony :)... Van baj..
Azt nem tudom,hogy tartós megoldást találtam-e de nem hittem a szememnek,hogy tegnap este elkezdtem egy műveletet és ma reggelre egy db cyano se volt.Nem szeretném elkiabálni még van egy másik kezelés is ami a mikro sejteket is kinyírja .Ha ez tartósan megoldja a bajomat akkor ez hűűűha. Készítettem egy videót egy nem barátságos megoldásról ha megvagyok a másik kezeléssel megosztom itt ha lehet.Egy biztos. Cyanora gyúrtam de a rengeteg ecset alga váz vagy gyapjú is levált.Ami fent maradt az szinte érintésre leválik. Waaao
 
Azt nem tudom,hogy tartós megoldást találtam-e de nem hittem a szememnek,hogy tegnap este elkezdtem egy műveletet és ma reggelre egy db cyano se volt.Nem szeretném elkiabálni még van egy másik kezelés is ami a mikro sejteket is kinyírja .Ha ez tartósan megoldja a bajomat akkor ez hűűűha. Készítettem egy videót egy nem barátságos megoldásról ha megvagyok a másik kezeléssel megosztom itt ha lehet.Egy biztos. Cyanora gyúrtam de a rengeteg ecset alga váz vagy gyapjú is levált.Ami fent maradt az szinte érintésre leválik. Waaao
Nah ez szerintem sokakat érdekelhet (y)
 
Azt nem tudom,hogy tartós megoldást találtam-e de nem hittem a szememnek,hogy tegnap este elkezdtem egy műveletet és ma reggelre egy db cyano se volt.Nem szeretném elkiabálni még van egy másik kezelés is ami a mikro sejteket is kinyírja .Ha ez tartósan megoldja a bajomat akkor ez hűűűha. Készítettem egy videót egy nem barátságos megoldásról ha megvagyok a másik kezeléssel megosztom itt ha lehet.Egy biztos. Cyanora gyúrtam de a rengeteg ecset alga váz vagy gyapjú is levált.Ami fent maradt az szinte érintésre leválik. Waaao
Kíváncsian várom a megfejtést :)
Nálam nagyon drastikus módszer segített fél éve, de előtte vért izzadtam.
 
4 hete szenvedek vele és nagyon drasztikus ez a megoldás is gyorsan jó hatást mutat viszont túl korai még az öröm holnap végzek a második fázissal a vidi 3/4 ig össze van vágva és utána már csak várakozás,hogy visszajön-e.Elméletem szerint ez csírájában ki kell,hogy irtsa és nem maradhat benne élő cyano sejt. Nem hinném,hogy én találtam fel a spanyol viaszt lehet ezt már többen próbálták itt de itt, ahol helye lenne a megoldásnak nem találtam ilyen jellegű megosztást. Black Out is nagyon hatásos volt de szinte azonnal visszajött.
 
4 hete szenvedek vele és nagyon drasztikus ez a megoldás is gyorsan jó hatást mutat viszont túl korai még az öröm holnap végzek a második fázissal a vidi 3/4 ig össze van vágva és utána már csak várakozás,hogy visszajön-e.Elméletem szerint ez csírájában ki kell,hogy irtsa és nem maradhat benne élő cyano sejt. Nem hinném,hogy én találtam fel a spanyol viaszt lehet ezt már többen próbálták itt de itt, ahol helye lenne a megoldásnak nem találtam ilyen jellegű megosztást. Black Out is nagyon hatásos volt de szinte azonnal visszajött.
Hali_!
Van valami fejlemény?1-2 nap alatt ki kell derüljön.
 
Sziasztok!
Lehetőségem adódott, hogy kedves @letsgodisco kollégától kapok egy adag Pinnatifidát. Sajnos a növények cyanoval fertőzött akvából vannak. Itt olvastam sok hókusz-pókuszt, hogyan lehet kiirtani, de megelőzni mivel tudnám?
@Szabó Henrik kolléga tapasztalataiból kiindulva - ugye ő nem a fejére öntötte a krémperoxidot, hanem az akvába, amitől a cyano iszonyat gyorsan távozott - ha hidrogénperoxid tabláttát feloldok vízben, és befürdetem a növényeket, azzal megelőzhetem a BGA megjelenését? Vagy erre bármilyen más hypo-s, vagy fertőtlenítő-s fürdő megfelel?
 
Sziasztok!
Lehetőségem adódott, hogy kedves @letsgodisco kollégától kapok egy adag Pinnatifidát. Sajnos a növények cyanoval fertőzött akvából vannak. Itt olvastam sok hókusz-pókuszt, hogyan lehet kiirtani, de megelőzni mivel tudnám?
@Szabó Henrik kolléga tapasztalataiból kiindulva - ugye ő nem a fejére öntötte a krémperoxidot, hanem az akvába, amitől a cyano iszonyat gyorsan távozott - ha hidrogénperoxid tabláttát feloldok vízben, és befürdetem a növényeket, azzal megelőzhetem a BGA megjelenését? Vagy erre bármilyen más hypo-s, vagy fertőtlenítő-s fürdő megfelel?
Szerintem csak a növényt áztasd meg! A ciano egy baktérium-alga szóval a hypo is megteszi erősen hígítva pár percnél tovább ne áztasd! Előtte távolíts el minden zöld trutymát majd gyors hypos víz ezt követően gyorsan mosd utána át 2-3x csapvíz alatt! Amennyiben elfogadsz egy tanácsot utána rakd vödőrbe sima csapvízbe 3 napra sötét letakart állapotban s egy levegőztetővel fujasd neki a levegőt majd a 3 nap után csapvíz alatt mosd át 2-3x, igy megállítod az infekciót valamint kiküszöbölöd az akváriumba jutó bárminemű ciano maradvány bekerülését! Persze antibiotikummal is csinálhatod de a klór származék gyorsabb, erősebb, hatékonyabb! Üdv


iPhone 6s plus készülékről küldve a Tapatalk segítségével
 
Szerintem csak a növényt áztasd meg! A ciano egy baktérium-alga szóval a hypo is megteszi erősen hígítva pár percnél tovább ne áztasd! Előtte távolíts el minden zöld trutymát majd gyors hypos víz ezt követően gyorsan mosd utána át 2-3x csapvíz alatt! Amennyiben elfogadsz egy tanácsot utána rakd vödőrbe sima csapvízbe 3 napra sötét letakart állapotban s egy levegőztetővel fujasd neki a levegőt majd a 3 nap után csapvíz alatt mosd át 2-3x, igy megállítod az infekciót valamint kiküszöbölöd az akváriumba jutó bárminemű ciano maradvány bekerülését! Persze antibiotikummal is csinálhatod de a klór származék gyorsabb, erősebb, hatékonyabb! Üdv


iPhone 6s plus készülékről küldve a Tapatalk segítségével
Gepfegyverrel verebre!:punch: :DEzzel tutira megyek az biztos, köszi a tippeket!
 
Black molly nagyon hatásos modszer. Már sajnálom,hogy nem videóztam le.Erős cyanos akvába adtam kölcsön 6 db-ot háát mit ne mondjak egyből neki estek.Másnap ránéztem nem hittem a szememnek.Szinte felfalták. Nagyon hatásos módszer erősen ajánlom!
 
Utánanéztem a dolognak valamennyire.

Az ötletet az adta, hogy a cianobaktériumok akkor alakultak ki, amikor a föld légkörében nagyon kevés volt az Oxigén, de sok volt a CO2. Cianobaktériumok termelték a légköri oxygén jelentős részét. Fotószintézis során, ha sok az O2, de nincs (vagy kevés) a CO2 és van fény, a növény energiát veszít (fotorespiráció). Ennél az állapotnál az is jobb, ha sötétben van a növény. Ennek a csökkentésére a növények az evolúció során bedobtak pár trükköt (C4 és CAM), és azt gondoltam, hogy a ciano rosszabbul tűri ezt mint a növények.

Sajnos ez nem teljesen igaz, és úgy néz ki, a cianó elég masszív egy dög. Tulajdonképpen, ha azt nézzük, hogy mi a létezésének a minimális feltétele, csoda, hogy nem lep el mindent.

Sokszor azt írják, hogy cianó nagyon koszos akváriumban jellemző, de ez nem biztos, hogy teljesen igaz, néhány kriszály tiszta high tech akváriumba is visszatérő probléma tud lenni.

Lehet, hogy a cianót az akvárium baktériumflórája jelentősen befolyásolja? Például túl tisztán tartott akvárium, és sűrű carbozás ami antibakteriális hatású? Ha valami olyan történik az akváriummal, ami cianó-ra szelektál, és nem tud kialakulni egy természetesebb baktérium flóra? Alacsony pH?

Ciano-ra egyébként elég sok vizinövénynél kimutattak alleopatikus gátló hatást.
Helló!A co2-hoz van valami köze.Ugyanis kb 1 hónapja kifogyott a palackom és co2 nélkül a ciano szép lassan eltünt.Amúgy meg minden ugyan az maradt(a tápozást visszavettem minimumra)
 
Üdv! 3 napos black out kezeléssel úgy tűnik sikeresen megszabadultam ettől a dög BGA-tól. Régi levelezőlistán olvastam viszont, hogy csersavat alkalmaznak a baktériumok visszaszorítására, ami egyébként is természetes összetevője sok sötét víznek. Kertészeti áruházban vettem a következő 300 évre elegendő csersavat, és elkezdtem az adagolást. Kíváncsian várom, vissza akar e jönni, beszámolok róla ha van valami érdemleges fejlemény. Egyébként a növényeket egyáltalán nem viselte meg a 3 nap sötét, kicsit világosabbak lettek talán, és mindegyik felfelé néz, mintha nyújtózna, de egyébként jól vannak. A víz is feltűnően tiszta.
 
Üdv ismét, helyzetjelentés :). 5. napja ért véget a BO, cyano nem jött, van valami szürkés vattaszerű az egyik vasfán o_O(ilyen még nem volt... pedig 3 éve van bent a fa, --->tudja valaki mi lehet???) a viz tiszta, néhány crypto mállasztja a leveleit, tipikusan azokat amiket egyébként is levágna az ember, érdekes, hogy egy fajon belül nem mindegyik növény. Mondjuk ez lehet a csersav is, merthogy csökkentem a pH-t folyamatosan. (500ml vizbe 0.5g csersav, ebből adok naponta 15ml-t 1 hónapig, utána csak vizcserekor pótlom majd a hiányt.) Csak akkor is nehogy már lehessen messzemenő következtetéseket levonni... ;). Holnap vizcsere, a mállós cryptokat megynyjrbálom, aztán várok.:D. Estét kivánok
 
Azt mondta nekem egy állatorvos, hogy azért nem ildomos antibiotikummal kezelni, mert szinte biztos a rezisztencia kialakulása: az akvárium nem egyetlen élő szervezet, nincs saját immunrendszere, ami a legyengült, de el nem pusztult baktériumokat is kiirtaná. Így mindig marad túlélő, ami ellen már nem hat a használt szer. Ezért tartják veszélyesnek ezt a módszert.
 
Azt mondta nekem egy állatorvos, hogy azért nem ildomos antibiotikummal kezelni, mert szinte biztos a rezisztencia kialakulása: az akvárium nem egyetlen élő szervezet, nincs saját immunrendszere, ami a legyengült, de el nem pusztult baktériumokat is kiirtaná. Így mindig marad túlélő, ami ellen már nem hat a használt szer. Ezért tartják veszélyesnek ezt a módszert.
És mi a megoldás?
 
Back
Oldal tetejére