• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Cyanobacteria / kék-zöld alga (BGA) - Blue Green Algae

Az álláspontja szerint ténylegesen irthatatlan, és csak a környezeti változók menedzselésével lehet kordában tartani. Ha már benn van, akkor a számára ideális körülmények felszámolásával vissza lehet szorítani, de nyugvó állapotban továbbra is a rendszerben marad addig, amíg nem klórozod ki az egész mindenséget, vagy semmisíted meg, ami fertőtleníthetetlen. Utána viszont bármikor visszatérhet, ha kintről bekerül ÉS ideálisak számára a körülmények. Szóval nincs mindenható csodaszer vagy kúra, csak a szokásos tüneti kezelések, vagy az okok felszámolása (pfff), meg a jószerencse és kitartás. Cuki, nem?

Úgy gondolom, a sötétkúra a legkevésbé hatásos módszer hosszú távon.
Az antibiotikum pedig elméletben, egy petricsészében lehet, hogy tökéletesen működik, de egy zegzugos akváriumban, ahol nem mindenhova juthat el a szer, már necces, hogy nem szuperbaktérimokat tenyésztünk ki vele :)
 
Utoljára módosított:
Az álláspontja szerint ténylegesen irthatatlan, és csak a környezeti változók menedzselésével lehet kordában tartani. Ha már benn van, akkor a számára ideális körülmények felszámolásával vissza lehet szorítani, de nyugvó állapotban továbbra is a rendszerben marad addig, amíg nem klórozod ki az egész mindenséget, vagy semmisíted meg, ami fertőtleníthetetlen. Utána viszont bármikor visszatérhet, ha kintről bekerül ÉS ideálisak számára a körülmények. Szóval nincs mindenható csodaszer vagy kúra, csak a szokásos tüneti kezelések, vagy az okok felszámolása (pfff), meg a jószerencse és kitartás. Cuki, nem?

Úgy gondolom, a sötétkúra a legkevésbé hatásos módszer hosszú távon.
Az antibiotikum pedig elméletben, egy petricsészében lehet, hogy tökéletesen működik, de egy zegzugos akváriumban, ahol nem mindenhova juthat el a szer, már necces, hogy nem szuperbaktérimokat tenyésztünk ki vele :)

Szuper, akkor marad a reménykedés, hogy nem kedvez neki a környezet.
 
Sziasztok. Én a fonal alga ellen vásároltam 3 db black mollyt és két nap alatt az utolsó foltig föl ették a BGA-t. Persze eszik a fonalat is rendesen. De ez azért engem meg lepett. Ha úgy érzitek próbáljátok ki.
 
Sziasztok. Én a fonal alga ellen vásároltam 3 db black mollyt és két nap alatt az utolsó foltig föl ették a BGA-t. Persze eszik a fonalat is rendesen. De ez azért engem meg lepett. Ha úgy érzitek próbáljátok ki.

A tüneteket tudja ez is enyhíteni, mint a blackout, de nem irtja ki a baktériumfertőzést.
 
Természetesen, nem is írtotta ki, de teljesen vissza szorította. Csak a talajban van már jelen, kis mennyiségben. Kvázi meg mentett az inváziótól. Kezelni meg úgyse tudtam volna, meg az itt olvasottak alapján fölösleges is lett volna.
Szóval csak érdekesség képpen osztottam meg veletek, erről nem olvastam és meg lepett, hogy föl falták és hátha hasznos lesz másnak is az infó. Úgyhogy nem okoskodni akartam.
 
Mi a véleményetek arról hogy a BGA ra milyen hatással lenne a víz savasítása árnyékolása levelekkel ,tudom nem ez probléma fő megoldása de talajtisztításon már túl vagyok és semmi pozitív változás nem történt .
 
Mi a véleményetek arról hogy a BGA ra milyen hatással lenne a víz savasítása árnyékolása levelekkel ,tudom nem ez probléma fő megoldása de talajtisztításon már túl vagyok és semmi pozitív változás nem történt .
Bo-t neki es szedegesd ugy is feladja.

Tapatalkkal küldve az én MI 6 eszközömről
 
Mi a véleményetek arról hogy a BGA ra milyen hatással lenne a víz savasítása árnyékolása levelekkel ,tudom nem ez probléma fő megoldása de talajtisztításon már túl vagyok és semmi pozitív változás nem történt .

A BGA tipikusan a nem ideális áramlás algája. Érdemes ezt is figyelembe venni, ha feltűnik.
 
Mindenkepen lod be a helyes aramlatot, ne legyen olyan sarok stb ahol megall a viz. Merj nitratot vagy ha nem szeretnel akkor szimplan emelj rajta picit. Eltunni nehezen fog de ha szedegeted nem jon ujra. Menet kozben gyozodj meg rola nincs e bomlastermek a vizedben. Mulmozz ezerrel es vagd tele blackmollyval. Akar berelj vagy kerj kolcson ha nem tervezel tartani ilyesmit.

Tapatalkkal küldve az én MI 6 eszközömről
 
Köszönöm
Akkor a csersav szerintetek nem oldana meg semmit ?
Jo a kerdes. Van az a mennyiseg amitol mar elmenne az eletkedve. Viszont sok eloleny a negyedet sem toleralna. Regebben teszteltem cyanot. Annyi co kellet a reagalasahoz, hogy a dc reagens mar vizszinu volt. Az kovetkezik a sarga utan. Szerintem azzal nem sokra mesz.

Tapatalkkal küldve az én MI 6 eszközömről
 
Ennyire oda vagytok egy kis BGA-tól,:D akkor én erre mit mondjak?:nailbiting: [emoji14] A sügérek elvannak, és kristály tiszta a víz.
View attachment 41821 View attachment 41822 View attachment 41823 View attachment 41824

Bocs az OFF-ért
Nem ezzel van a baj. Neha itt ott megjelenik. De ha ugy erzi, hogy formaban van akkor ott harangoztak mert 2 nap alatt vege mindennwk. Less ra az anonymous naplom elso kepere. Az valosag.

Tapatalkkal küldve az én MI 6 eszközömről
 
Nem ezzel van a baj. Neha itt ott megjelenik. De ha ugy erzi, hogy formaban van akkor ott harangoztak mert 2 nap alatt vege mindennwk. Less ra az anonymous naplom elso kepere. Az valosag.

Tapatalkkal küldve az én MI 6 eszközömről

Bocs. 3.-4.

Tapatalkkal küldve az én MI 6 eszközömről
 
Bocs. 3.-4.

Tapatalkkal küldve az én MI 6 eszközömről
Tudom Henrik, nem kell mondanod.
Mikor már nem látszik a kavics tőle, ki szoktam szedni, átmosom és utána asztatom fél órát ecetes vízben, öblítés, és megy vissza. Kb. egy hónap után szinte ugyan így néz ki, zöld a talaj. Én az áramlaton nem tudok változtatni, mert az építése adott, és így néz ki. Csak ha nem rakok +ban
DSCF0772.JPG
 
Az utóbbi időben karbantartós projektek miatt időnként belefutottunk őkelmébe. Boltban ritkán van és ott kezelhető, de ahol kéthetente jelenünk meg bármi megtörténhet.
Szóval nem véletlenül van tele az összes amerikai fórum az antibiotikummal mint ellenszer. Nemrég talán Karen írt az ADG csoportba hogy megnéztek egy Cyano elleni készítményt amiről kiderült szintén antibiotikum van benne.
Hivatalosan nem írhatják rá, de az API stb cuccok mint kb ilyenek. EU-ban nem engedélyezik az antibiotikumok ilyen jellegű használatát. De azért ha hozzájutsz és szinte mindenhez hozzá lehet, akkor gyors orvosság egy erős fertőzés esetén.
A körülményeken javítani szükséges karbi, áramlás stb az írtás után, de van amikor nehéztüzérség kell.
 
Sziasztok!

Húszliteres akváriumom van egy bettával és négy süncsigával. Heti ötven százalékos a vízcsere (2 napos állott csapvízzel), úgy hogy nano mulmlopóval a teljes talaj tisztításra kerül. Egyszerű szivacsszűrő volt az akváriumba, alacsony áramlással. Majd elkezdett a sziklára ragasztott mohán megjelenni egy fehéres-szürkés pókháló szerű valami. Beszőtte a növényt és alatta buborékok jelentek meg. Az akváririum felszínén meg keletkezett egy zöld nyálkás folt. Egy hét alatt kinyírta a pókháló az összes növényt. Teljes növénycsere, majd az új növénygarnitúrán is megjelent és egy hét alatt végzett velük.

A négy csigát átraktam a másik nano akváriumba a garnélák mellé, a betta átköltözött egy ideiglenes kis akváriumba és minden kidobásra került. A talaj, a sziklák, a növények, a szűrő. Az akváriumot egy óráig fogkefével az illesztések belsejéig kisikáltam ecettel és újra indítottuk az egészet. Új szűrő, új talaj, új növények. Mindent nálatok vettünk. Két hete megy az új aki. Betta benne van már, csigák még nem. A szűrő ismét szivacs szűrő, de most vettem bele biológiait is (Seachem Matrix), ezt ma fogom belerakni. Az áramlás alacsony a betta miatt, mert nem szereti a nagy áramlást.

Tegnap megint megjelent az a pókháló szerű cucc, ismét a mohán. Cianóra gyanakszom, de elbizonytalanodtam. Az akváriumnak ugyanis nincsen szaga, azt írjátok erős mocsárszagot kellene érezni, de ennek semmi szaga nincsen. Ebben az akváriumban még csak egy kis részen jelent meg, de a másik akiban amikor kinyírta a növényeket, akkor teljesen behálózta őket, de ott sem volt szag. Másrészről a talajon nincsen semmi, csak a mohán.

Segítsetek kérlek, az új akvárium gyönyörű lett, teljesen bolondulok érte.

Csatolok képeket. Azok a képek amiken a növényt teljesen behálózta a valami még a régi akváriumból vannak (vörös kövön találhatóak a növények + vízfelszín kép) , az új akváriumról 3 kép van, kettő a karácsony moháról és egy a riccia moháról.

Pontosítok, csatolnék képeket, de nem tudok. Help please!

Köszi!
 
Back
Oldal tetejére