• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Garnélás Crystal Grove (Kristály Liget)

@Gyukker fele low-budget megoldas ;)
Igen @mmccannon Mary, fűkaszadamil és egy kis darab geotextilia... az üveg szett tisztításhoz tömény domesztoszt szoktam használni, nincs az a kosz, ami ne jönne le fél ferc sikálás alatt.
 
Igen @mmccannon Mary, fűkaszadamil és egy kis darab geotextilia... az üveg szett tisztításhoz tömény domesztoszt szoktam használni, nincs az a kosz, ami ne jönne le fél ferc sikálás alatt.
Abból alkottam, ami volt itthon, mivel mostanság nemigen merészkedem ki.
Hypó volt itthon és nem okozott csalódást.
Viszont kívülről elfelejtettem megsikamikázni. 🙈 Hiába, tanulófázisban vagyok még mindig. :D
 
Most nem azért a 2 fillérért, de csak az én szemeimet bántja az amúgy szépséges albida brown?
Annyira középen van, hogy rettenet. (Vagy megint az éjszakai tanulás kezdte ki szemeimet?)
IMG_1839[1].jpg

Ma érkezik egy adag M. tenelum, az fog a bal hátsó sarokba kerülni. Éjjel ki is főztem a lávakövet, amire fel fogom kötözni.

Ezt leszámítva, a 0. naptól változott az akva. Ti mi javítani, ill. szépítenivalót láttok?
 
Tegnap megérkezett a Monosolenium tenerum, brutálisan gyönyörű, harsogó zöld, szóval pazar, de az adag is. Nagyon köszönöm @Tibi és @Nexus !

Két követ be is borítottam, és elhelyeztem a kopasz sarokba. Ezután szigorú MEO-n esett át a kötözés. :D
M ten 01.jpg kötözés meo.jpg

Még mindig nem tudok betelni kis barátaimmal. 🦐
crs anu.jpg

A mini Fissi nagyon szépen nő és terjed a neki szánt helyen. Meglehet, hogy a Riccardia helyére is az fog kerülni.
mini fissi.jpg

És akkor jöjjön az egészalakos, ahol végre nincs baloldalt kopár rész. Szerintem azzal, hogy bekerült a tenerum, mégjobban kiemeli a fák intrikált formáját és textúráját. De lehet, hogy elfogult vagyok.
45 full.jpg

Köszönöm, hogy bekukkantottál a Ligetbe. :)
 
No, tisztába tettem a kapirga-brigádot.

Az étvágyukkal nem vagyok kibékülve. Akármit adok nekik, ezek a kis bitangok, csakis az algát komálják, meg a M. tenerumon matatni.
crs01.jpg

A növényvilággal az ég adta világon semmi probléma, mindegyik szépen fejlődik. Igaz, egy alien felbukkant. @evavigh mi lehet az, ami kidugta fejét a riccardia közül?
What moss.jpg

A mini tripartita ragaszkodik, hogy a csúcson legyen.
mini tri.jpg

Végül egy egészalakos:
45 full.jpg
Mit gondoltok, elöl a riccardiát nem kellene "szinkronba hoznom a hátsó mini fissivel? @evavigh @xman @Keinrath Adrian @Zuzmi @viktorlantos @star67 @Luigi13 @matrai @Gyukker @SMAdrián ?
Úgy érzem, ahogy fejlődik, egyre inkább eltakarja a két fa közötti átláthatóságot.
Szeretnék tanulni, hogy a növények elhelyezése, metszése hogyan vágja haza, vagy emeli az összképet.
45 mod.jpg

Köszi, hogy benéztél a Ligetbe. :)
 
No, tisztába tettem a kapirga-brigádot.

Az étvágyukkal nem vagyok kibékülve. Akármit adok nekik, ezek a kis bitangok, csakis az algát komálják, meg a M. tenerumon matatni.
View attachment 97186

A növényvilággal az ég adta világon semmi probléma, mindegyik szépen fejlődik. Igaz, egy alien felbukkant. @evavigh mi lehet az, ami kidugta fejét a riccardia közül?
View attachment 97187

A mini tripartita ragaszkodik, hogy a csúcson legyen.
View attachment 97188

Végül egy egészalakos:
View attachment 97189
Mit gondoltok, elöl a riccardiát nem kellene "szinkronba hoznom a hátsó mini fissivel? @evavigh @xman @Keinrath Adrian @Zuzmi @viktorlantos @star67 @Luigi13 @matrai @Gyukker @SMAdrián ?
Úgy érzem, ahogy fejlődik, egyre inkább eltakarja a két fa közötti átláthatóságot.
Szeretnék tanulni, hogy a növények elhelyezése, metszése hogyan vágja haza, vagy emeli az összképet.
View attachment 97190

Köszi, hogy benéztél a Ligetbe. :)
Ha már megidéztél, igaz hogy ezt nem jelezte, akkor kezdem én. Amit én csinálnék, az hogy, azta 3 ágat beborítanám mohával, a hajlásig, és nem hagynám megnőni, alulra, elől, mehetne valami kisebb levelű buce. Ez így, most a reggeli órákban, álmosan. :)
 
Ha már megidéztél, igaz hogy ezt nem jelezte, akkor kezdem én. Amit én csinálnék, az hogy, azta 3 ágat beborítanám mohával, a hajlásig, és nem hagynám megnőni, alulra, elől, mehetne valami kisebb levelű buce. Ez így, most a reggeli órákban, álmosan. :)
Köszi a javaslatot, Adrián. :)
 
Igaz, egy alien felbukkant. @evavigh mi lehet az, ami kidugta fejét a riccardia közül?

Ez kérlek, egy moha, amit valamikor, valakitől kaptam, viszont nálam úgy benőhette a riccardia, hogy csak szunnyadt, de Nálad magára talált! A moha neve khmm.., izé... azt nem tudom :unsure:, de majd a nálam sokkal okosabb moha-guruk megmondják!
Ha nem akarod a ligetbe az alien mohát, legközelebb szívesen megszabadítalak tőle. ;)
 
Nem voltam kibékülve a magas pH-val (6,86), ezért bedurrantottam a CO2-t.
Eddig sem voltam rosszban az Aquario difikkel, de EZ az új fényévekkel jobb elődeinél.
Naponta lehelet finoman tuningoltam a tűszelepet, és most tartok a pH 6,7-es értéknél. Folyt. köv.

A szívóágon is kicseréltem a csőtoldót dupla csapra, szóval most már sokkal könnyebben fog menni a karbizás.
(Persze ennek is @star67 az oka. 😍)

Vízcsere, aljzatporszívózás megy, növények egyre inkább otthon érzik magukat. Kivéve egy 3partita mini cafatot, aki dezertált és az akvárium másik sarkába fészkelte be magát:
mini 3.jpg

A kis kapirgászok is most már vehemensebben vetik rá magukat a kajára:
PRL banda.jpg

Ééééés, itt is egy cafka bekapta a legyet. 🤗
cafka 01.jpg

Végezetül egy totál a Kristály Ligetről (1001 bocsi a tükröződésért):
grove full.jpg

Köszönöm, hogy bekukkantottál a Ligetbe. 🙂
 
Nagyon szép lett az albida is.👍
A Tripartita mini inkább a felszínhez közel szeret lenni, főleg ha ki is kapaszkodhat a friss levegőre.
Ott van, még emersen ki is mászott. De ez az inci-finci meg leköltözött. Kis különcke.
Ami elöl van (és szúrja a szememet) az tényleg szép. Ahol viszont bombázza a Gyukker-fényágyú (41%-on), ott nem annyira.
Majd ha meg lesz emelve az armatúra, akkor akkora tereprendezést fogok csinálni, hogy még.
 
Utoljára módosított:
Back
Oldal tetejére