• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Garnélás Crystal Grove (Kristály Liget)

Garnis a medence, ahol a növények funkcionálisak: a frissen vedlett egyedek, meg az újszülött kis CRS manók el tudnak bújni.
A növények java lassú növekedésű (Anubias, Crypto, Cyperus), egyedül a Myrio volt stem, pont azért kapott helyet, hogy az esetleges plusz és garnizásnál nemkívánatos cuccot felzabálja. Sajnos, az beadta a kulcsot.
Mivel ezt személyesen is elmondtad, így tudtam, h milyen növények vannak(akkor még lesznek) benne. Mivel korábban azt írtad, hogy *** Myrio kivételével minden növény (igen, az Anubiasok és a Cryptok is!) eszement tempóban hozzák az új leveleket *** ezért nem értettem, h minek izgatod magad a foszfát miatt :)
Myriophyllum pedig (nálam) gond nélkül ki tud pusztulni agyontápozott, hightech akváriumban is.
Amúgy NAGYON TETSZIK az akváriumod. Szuper benne a fa!
 
Mivel ezt személyesen is elmondtad, így tudtam, h milyen növények vannak(akkor még lesznek) benne. Mivel korábban azt írtad, hogy *** Myrio kivételével minden növény (igen, az Anubiasok és a Cryptok is!) eszement tempóban hozzák az új leveleket *** ezért nem értettem, h minek izgatod magad a foszfát miatt :)
Myriophyllum pedig (nálam) gond nélkül ki tud pusztulni agyontápozott, hightech akváriumban is.
Amúgy NAGYON TETSZIK az akváriumod. Szuper benne a fa!
Bocsi, már nem tudom követni, hogy kinek mondtam el élőben.
Az eszement tempó a faj sajátosságához mérten az. Olyat még nem láttam, hogy az Anubias mini vagy két tucat új levelet hoz egy héttel a betelepítás után.
Nyugtával a napot, Gyuri. A legfontosabb számomra, hogy majd ne csupán életben tartsam a CRS galerit, de jól érezzék magukat, és tapsikolva szaporodjanak. :)
 
Az első után megmértem, és mérhetetlen érték jött ki.
Magam is a talajra gyanakszom, de ez az egész nem csak garnizás szempontjából, de akvakertészkedés szempontjából egy roppant hasznos tanulási folyamat kezdete.
Szóval nem csüggedek, csak igyekszem jól csinálni.

Ha a beadás után rögtön mértél is, akkor azért a kapott értéknek nem kellene nullának lennie. Jó-jó, hogy szívja a foszfátot, de hogy meg sem várja, hogy leérjen, máris kizabálja...
 
Ha a beadás után rögtön mértél is, akkor azért a kapott értéknek nem kellene nullának lennie. Jó-jó, hogy szívja a foszfátot, de hogy meg sem várja, hogy leérjen, máris kizabálja...
Dehogy is, vártam 24 órát a méréssel. :)
 
Tegnap @Szépe Kálmán meglátogatott és csinált egy kontroll mérést a saját TDS mérőjével.
Megnyugodtam: jól működik az enyém, mert az eltérés inszignifikáns (~6).
Nyugtalan lettem, mert valóban nagyon magas volt a mért érték.

Kálmán javaslatát követve - és ha már nem tudok aludni -, az imént megejtettem egy 100-as vízcserét. Óvatosan ment a GH+ az akiba. Egyúttal megadtam a növényeknek, ami jár nekik, azaz 8 ml FGP és 5 ml Excel.
pH 6,72
TDS 129
Majd időnként rámérek, hogy megfigyeljem, mozdul-e az érték.

Köszönöm, hogy benéztél a Ligetbe. :)
 
Olyan rég írtam a naplóba, hogy még! :D

Minden szép és jó, meg is mértem, hogy mennyire:
pH 6,72
TDS 134

Sajnos úgy tűnik, hogy a két sünci megmurdált - bár üres házat nem találtam, de nem is látom őket. 😭
Fogalmam sincs, hogy A Márkás Célcérna meddig marad egyben, de a Lánchíd pamut varrócérna (gombvarró, szóval erősebb!) már bomlik.
CG cérna.jpg
Erre akkor figyeltem fel, amikor töltöttem fel az akváriumot, és a legnagyobb Anubias mini bokor raftingolni kezdett. Szerencsére, a többi növény a helyén maradt, meg is dícsértem őket.
A bal hátsó fertály még kopasz, de majd azt is beültetem valamivel. Vadul tájékozódom, hogy milyen vízigaznak felelnek meg a vízparaméterek, és még illik is a szképbe.

Végül jöjjön egy egészalakos a Ligetről:
CG FULL.jpg

Köszönöm, hogy ismét bekukkantottál. 🙂
 
Sejtettem, de akkor hogyan lehet 6.72 a pH? Sokkal alacsonyabbnak kellene lennie már 2 nap után.
A
A TDS sem túl magas. Tehát hiányolom a savas ph-t
Meglehet, hogy a szakirodalom szerint nem optimálisak az értékek.
Kálmántól érkeznek majd a CRS-ek, és azt mondta, hogy OK, "pénteken hozom a garnikat".

Valójában haltenyésztős időszakomban tanultam meg azt, hogy jó tudni az elméletet, de az állatok mondják ki a verdiktet. Növényeknél is (többnyire) ezt tapasztaltam.
Remélem, és mindent el fogok követni, hogy megtanuljam olvasni a CRS-esekt a Tangerine-ek után.
 
A rákocskáknak a 6.72 is megfelel, csak nem értettem, h mitől nem alacsonyabb. :)
Pénteken, feltétlenül küldj majd képeket!
 
Remélem nem reppen el az egész Riccardia pamacs! 😱 Víz alatt tuti nem vállalom visszakötni.



Jól mér a PH mérőd?
Úgy tűnik, hogy
- ragaszkodik a helyéhez,
- életben marad (pedig ilyen még nem fordult elő velem).

Valószínűleg, mert lakmuszteszttel is csekkoltam, és az nagyságrendileg igazolta az értéket.
 
Jól mér a PH mérőd?

A rákocskáknak a 6.72 is megfelel, csak nem értettem, h mitől nem alacsonyabb. :)
Pénteken, feltétlenül küldj majd képeket!

Nem lehet, hogy az ADA aljzatadalékok köpködnek a pH-ba? (OK, hülye kérdés, de se ADA-val, se ISTA soillal nem volt dolgom.)

@TGY__ mit csinálsz péntek délután? Szerintem jobb, ha eljössz megnézni őket. Meg az Évit, Zuzmit, Kálmánt, Csillát, Lacit, meg engem. ;)
 
Back
Oldal tetejére