• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Garnélás Crystal Grove (Kristály Liget)

Nem lehet, hogy az ADA aljzatadalékok köpködnek a pH-ba? (OK, hülye kérdés, de se ADA-val, se ISTA soillal nem volt dolgom.)

Nem hinném, hogy azok lennének. Ai Ista soil elvileg 5,5-ös, amikor rátöltöttem vele a meglévő talajra, nem vettem észre, hogy felvitte volna a PH-t, maradt stabilan 6 -körül. A szűrődbe milyen töltetet raktál? Csak a pumice-t, vagy van kerámiagyűrű esetleg szinterelt üveg is? (A második kettő viheti feljebb a PH-t.)
Viszek magammal PH csepptesztet, megmérjük azzal is.
 
Nem hinném, hogy azok lennének. Ai Ista soil elvileg 5,5-ös, amikor rátöltöttem vele a meglévő talajra, nem vettem észre, hogy felvitte volna a PH-t, maradt stabilan 6 -körül. A szűrődbe milyen töltetet raktál? Csak a pumice-t, vagy van kerámiagyűrű esetleg szinterelt üveg is? (A második kettő viheti feljebb a PH-t.)
Viszek magammal PH csepptesztet, megmérjük azzal is.
Szivacs - pumice - perlon
Mondjuk a hadszkép VASfa, lehet, hogy az keményít be. :ROFLMAO:
 
Ez a nap is eljött: a Crystal Grove ünnepélyes átadása. :love:

Először persze el kellett hozni és beüzemelni akvarizálásom történetében az első vadi új külsőszűrőmet, egy EHEIM Experience 250 mosógépet. Ezer hála és köszönet @Denior amiért segítettél!
IMG_1755.JPG

Persze nem feledkeztem meg róla, és elvittem a kávédarálót, hogy Balázsnak jól induljon a napja. Asszem, sikerült.
Balage &coffee grinder.jpg

Ténylegesen magasabbra került a léc, amit át kell ugranom: @Szépe Kálmán jóvoltából megkaptam az ifjú CRS-eket. Köszönöm, Kálmán, különösen a türelmedet! 😘
Egy kübliben infúziós szerelék segítségével akklimatizáltam az új lakókat, majd zutty a mélyvízbe. Zokszó nélkül birtokba vették a ligetet, és aprólékosan matatnak faltól falig.
IMG_1760[1].jpg IMG_1761[1].jpg

Végül jöjjön az egészalakos:
IMG_1765[1].jpg

Köszönöm hogy benéztetek a most már benépesített Ligetbe. 🙂

U. i.:
Külön köszönet, amiért ezt az amúgyis fantasztikus napot mintegy megkoronázva eljöttetek az idei első növényfejes duma-bulira @Zuzmi @Luigi13 @star67 @TGY__ @Szella @Denior @evavigh @Szépe Kálmán
 
Jelentem, a CRS-lak a legnagyobb rendben van, illetve majdnem.

A garnivédő eleinte szuper volt, jól nézett ki, de hamarosan már hallottam a szűrőt. Ez pedig egy zsír új Experience 250-től zokon vehető. Megnéztem, hát a szívóágon szívott volna, ha tudott volna a trutyitól:
IMG_1774[1].jpg
Nagyon sűrű szövésű a kisebb garnivédőmhöz képest, gondolom, ez okozhatta a galibát. Próbáltam megtisztítani, de nekem ez nem egy 2 perces feladat lett volna, így hagytam a csudába. A szívóág alsó tekerentyűjét úgy fordítottam, hogy "félállásban" legyen:
IMG_1776[1].jpg
Bízom benne, hogy a garnélák is bírnak olyan kognitív képességekkel, hogy megtanulják, azt az izét kerülni kell. Ahogy figyeltem őket, hamar elillannak, amint a garnipopókat megcsapta a víz svungja. Persze, valamit majd tenni kell, ha ezt az akvát is "ellepik a legyek".

Az első vízcsere is megvolt, 135-re visszasózott vízzel, a pH még mindig 6,3.
Egy pici Borneo Wild White-tal megbolondítottam a vizet, amitől meg a garnélák bolondultak meg. Sebtiben össze-vissza száguldoztak az akváriumban, és matattak, ahol találtak a búgatóporból.

Egyszer sikerült 16-ig eljutnom a létszámellenőrzésben, de ezek a kis piszkok, folyton fel s alá rodeóznak. Hármójukat azért sikerült lencsevégre kapnom:
IMG_1784[1].jpg IMG_1787[1].jpg IMG_1782[1].jpg

Köszönöm, hogy benéztél a Groveba. :)
 
Utoljára módosított:
Ma vizet cseréltem, mert nagyon malacul ették a GG Snow Flake-et. A tálkát ki is vettem, mert az az első dolguk, hogy kiráncigálják a kaját.
Amúgy jóformán alig esznek mást, mert az üvegen, és a kicsit algásodó fán matatnak folyton.
crs01.jpg crs02.jpg crs03.jpg

Azért tisztába rakás után tette egy kísérletet a GG moringás nyalókával. Egy perc alatt szinte több garnéla lepte el, mint ahány az akvában volt. :D
crs04.jpg

A Tripartita mini nagyon jól érzi magát, kétlaki életmódra váltott:
3 mini.jpg

Végül jöjjön az egészalakos:
IMG_1819.JPG

Amúgy kokettálok a gondolattal, hogy a bal hátsó fertályra inkább lávára kötözött M. tenellummal fogom betölteni az üres teret. Mit gondoltok: stem helyett rokolya-kupac?
 
Ma vizet cseréltem, mert nagyon malacul ették a GG Snow Flake-et. A tálkát ki is vettem, mert az az első dolguk, hogy kiráncigálják a kaját.
Amúgy jóformán alig esznek mást, mert az üvegen, és a kicsit algásodó fán matatnak folyton.
View attachment 95777 View attachment 95778 View attachment 95779

Azért tisztába rakás után tette egy kísérletet a GG moringás nyalókával. Egy perc alatt szinte több garnéla lepte el, mint ahány az akvában volt. :D
View attachment 95780

A Tripartita mini nagyon jól érzi magát, kétlaki életmódra váltott:
View attachment 95781

Végül jöjjön az egészalakos:
View attachment 95782

Amúgy kokettálok a gondolattal, hogy a bal hátsó fertályra inkább lávára kötözött M. tenellummal fogom betölteni az üres teret. Mit gondoltok: stem helyett rokolya-kupac?
Nekem tetszik így.
 
Egyre szebben ketyeg a Liget.
Gyakorlatilag csak vízcserékre van szükség, a növények egyike sem szaladt ki az akvából a guayana óta. Egyedül a Riccardiát metszettem meg egy kicsit, hogy az indításkor cérna alá szorult részek is megeredjenek. Úgy tűnik, jó döntés volt.
A Mini fissit is meg kellene tépkednem, de ahhoz nemigen férek hozzá.
Amióta beüzemeltem a használtan vett Twinstar nano plust, szememben sokkal aktívabbnak tűnnek a garnélák.

A kis kapirgálók elég válogatósak. A GG Snow Flakes, Krautermix 1 és a BW White bejön nekik. A többinél inkább csak turkálnak. Mondjuk az oldalüvegek és a fák szép algásak. Nagyon szeretnek ott matatni.
 
Utoljára módosított:
Ma egy kis üvegpucit iktattam be (üveg szívó- és nyomóág). Legalábbis azt hittem, hogy puci 5 perc és tádá. No, nem így történt.
Az Oase csőgörénye irgalmatlanul ormótlan ilyen feladathoz. ADA-ra meg nem fussa. (Majd ki kell ötölnöm valamit, de tippeket, hasznos praktikákat nagyon szívesen fogadok.)
A mini poppyt képtelen voltam detrutymázni, így hirtelen felindulásból a @Szabó Henrik jóvoltából kapott mini lillyt fogtam hadra. (Sebaj, poppy mehet majd a 27-es új setupba. ;))
Az áramlás meglepett, mert - most már - a mulmozáskor ki nem szivornyázott szutyok körbeúszik az akvában, majd zsupsz, eltűnik a szívóágban. Óóóó jeeee! 👍

Múltkor lemaradt a pixel-halmaz, azt most pótolom:
IMG_1839[1].jpg

Tudom, algás az üveg. 🥺 Majd veszek két süncit, azok szépen polírozzák az üveget.

Köszönöm, hogy betértél a Ligetbe. 🙂
 
Ma egy kis üvegpucit iktattam be (üveg szívó- és nyomóág). Legalábbis azt hittem, hogy puci 5 perc és tádá. No, nem így történt.
Az Oase csőgörénye irgalmatlanul ormótlan ilyen feladathoz. ADA-ra meg nem fussa. (Majd ki kell ötölnöm valamit, de tippeket, hasznos praktikákat nagyon szívesen fogadok.)
A mini poppyt képtelen voltam detrutymázni, így hirtelen felindulásból a @Szabó Henrik jóvoltából kapott mini lillyt fogtam hadra. (Sebaj, poppy mehet majd a 27-es új setupba. ;))
Az áramlás meglepett, mert - most már - a mulmozáskor ki nem szivornyázott szutyok körbeúszik az akvában, majd zsupsz, eltűnik a szívóágban. Óóóó jeeee! 👍

Múltkor lemaradt a pixel-halmaz, azt most pótolom:
View attachment 96716

Tudom, algás az üveg. 🥺 Majd veszek két süncit, azok szépen polírozzák az üveget.

Köszönöm, hogy betértél a Ligetbe. 🙂
@Gyukker fele low-budget megoldas ;)
 
Back
Oldal tetejére