• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Crossocheilus siamensis - Sziámi ormányos márna

Sziasztok,

Tudnátok mondani nekem valamit erről a halacskáról? :D mennyire szereti a zöld fonal algát? nagyon durván elterjedt a 100-asban. a fény idejéből csökkentettem, de valaminek el kellene pusztítani a rengeteg algát. Arra gondoltam hogy pár hétre a 100 literes aksiba bele kerülne 3db fiatal/kicsi hal. Mennyire jelenthet megoldást?
köszönöm :)
Azért csodát ne várj tőlük, a meglévő algát le kell szedni, amennyire tudod, a sziámikkal egyszerűbb fenntartani az egyensúlyt. Egy gond lesz, hogy kifogni szinte lehetetlen őket, nekem maguk oldották meg a kérdést sajnos, mert 2-3 hónap különbséggel mindhárom kiugrott :(
 
Ja ja Pepenek igaza van. Baromi nehéz kifogni őkelmét. Egy hónapot kínlódtam vele mire "beszákoltam".
Sajnos rákaphatnak mohákra is. (tapasztaltam) Haveromnál Tripartitát is teljesen lezabálta. Ecsetalgát viszont szerette nagyon.;)
 
Jó kis melósok, de vigyázz velük, mert iszonyú gyorsak, szinte lehetetlen kivadászni őket egy sűrűn növényesített akvából.
 
1 órámba került, de kifogtam azt az 1 darabot, ami az akváriumomban volt (sűrű növénnyel teli háttérből) :D
Valami gyorsítót használhatnak ezek a halak :D
 
Nagyra nő, iszonyú nehéz kihalászni, hát, én semennyit nem tennék be. :D

Anno a 240-esbe tettem négyet, abból hármat csak akkor tudtam kikapni, mikor bontottam az egész akváriumot. :D És tényleg nagy halak, agyonnyomják teljesen az arányokat. :(
 
A méretükön kívül nincs más baj velük. Esetleg egymást hajtják egy kicsit, de nem veszélyes.
DE!
Csak ismétlem magam: nagyra nő, iszonyú gyors, és sok növény közül szinte lehetetlen kivadászni. Csak szólok. :D
 
A méretükön kívül nincs más baj velük. Esetleg egymást hajtják egy kicsit, de nem veszélyes.
DE!
Csak ismétlem magam: nagyra nő, iszonyú gyors, és sok növény közül szinte lehetetlen kivadászni. Csak szólok. :D
rájöttem közben, hogy hogyan lehet őket kiszedni. Leírom, hátha valakinek segít. Este lámpakapcsolás után, egy elemlámpával/telefonnal bevilágítasz amikor már tartalékra rakták magukat és annyira megijednek, hogy könnyen ki lehet szedni őket. Legalábbis eddig 1db-al bejött. Ki kell szednem őket, sajnos elkezdtek mindent szétrendezni mióta beraktam a garnikat.
 
A méretükön kívül nincs más baj velük. Esetleg egymást hajtják egy kicsit, de nem veszélyes.
DE!
Csak ismétlem magam: nagyra nő, iszonyú gyors, és sok növény közül szinte lehetetlen kivadászni. Csak szólok. :D
Én simán kicsapdázom a pet palackos módszerrel. Zabagépek, mindig ők az elsők a palackban, ha úgy rakom, hogy beférjenek.
 
Ugyanez, csak akváriumban. Félbevágod, befordítod, kaja (és egy kő) bele, és már úsznak is bele, kijönni meg nem tudnak...
View attachment 17127
Tényleg profi ez a módszer, de csak felügyelve használjátok! Garnélákat próbáltam még régebben befogni vele és beraktam egész napra, mire észrevettem már késő volt, rengeteg garnéla ment bele, de mindegyik elpusztult,:( gondolom oxigén hiányában. Csak rövidebb időre érdemes berakni a csapdát vagy megfurkálni a falát, hogy tudjon benne cserélődni a víz.
 
Nálam a hal 10 cm-es pédányai rájárnak a Pogostemon Helferi leveleinek a végére. Nem tudom 100% biztosra mondani, de az összes levél legvége le van csípve. Lehet, hogy nem ők hunyók, lehet hogy a növény így nő?
A növény kibírja. Az akváriumban levő többi növényhez nem nyúlnak.
 
Utoljára módosított:
A dekorhomokot mennyire csapják szét az intenzív mozgolódásuk közben?

Nálam nem dekorhomok van, vagy az egész talaj dekor...:rolleyes::D szóval kvarchomok 0,7-1,2 mm szemnagyságú, max. 1-2 szemcse arrébb gördül ha megijednek, de nagy "homokvihart" nem csinálnak.;)
 
Back
Oldal tetejére