• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Crossocheilus siamensis - Sziámi ormányos márna

Nálam a nagy akiból átkerültek a crossocheilus reticulatus faj.
Ami igazán durván be volt ecsetelődve a fa. kb 3-4cm hosszú szőrös jószág, és úgy megkopasztották, ahogy elő van írva.
 
Az agancs alga ellen vetettem be, segített is. De csak kiegészítő volt a többi algafékező módszer mellett. Viszont mikor megnött, az volt a hobbija, hogy szálanként húzta ki a frissen ültetett füvem. Kihúzta, ès nézte hogy ùszik felfelé a víz tetejére. Jópofa volt, de mivel ez elég költséges játék: költözött. 2 szemet tartottam, csak az egyik volt kertész, de aranyosak voltak mikor játszottak. Nagy teret igényelnek, mert nagyon gyorsak és pillanatok alatt végigérik az akváriumot. Játék közben rendszeresen eltörték a növényeket.
 
szerintem az ezüst fonalalgázo a ludas , ha kapnának egyéb nekik valo enni valot az algán kivül akkor nem ennék meg a mohát. a sziámi algázom nem eszi az biztos pedig szép a jávai mohám és kapnak a halak és az amano garnélák 2-3 naponta mikroba fött spenotot , nagyon szeretik még a kékpajzsos páncélos harcsák is rá cuppannak.

Köszönöm! A jávai mohát tulajdonképpen megölték. Tegnap bedobtam nekik uborkát, nagyon rácuppantak, szabályosan harcolnak érte. Salátával próbálkoztam, ahhoz hozzá se nyúlnak. Majd spenóttal is próbálkozom. De annyira falánkak, hogy még így is látom őket mohát enni.
 
Köszönöm! A jávai mohát tulajdonképpen megölték. Tegnap bedobtam nekik uborkát, nagyon rácuppantak, szabályosan harcolnak érte. Salátával próbálkoztam, ahhoz hozzá se nyúlnak. Majd spenóttal is próbálkozom. De annyira falánkak, hogy még így is látom őket mohát enni.
ez annak a jele hogy kevés a nekik valo alga. a spenotot nagyon szeretik még a corik is
 
Sziasztok!

Ma nekem is bekerült egy az aksimba. Arra lennék kíváncsi hogy szerintetek rakjak még egyet mellé vagy jó lesz egyedül is?
Gyakorlatilag pár pamacs ecset algám van nagyon és kevéske agancs. 54l , 2x24W , nagynyomású CO2 , tetra 400, 20 db Amanda lazac, 5db Törpe szívóharcsa.

köszi
 
Sziasztok!

Ma nekem is bekerült egy az aksimba. Arra lennék kíváncsi hogy szerintetek rakjak még egyet mellé vagy jó lesz egyedül is?
Gyakorlatilag pár pamacs ecset algám van nagyon és kevéske agancs. 54l , 2x24W , nagynyomású CO2 , tetra 400, 20 db Amanda lazac, 5db Törpe szívóharcsa.

köszi
Ne.
 
Sziasztok!

Ma nekem is bekerült egy az aksimba. Arra lennék kíváncsi hogy szerintetek rakjak még egyet mellé vagy jó lesz egyedül is?
Gyakorlatilag pár pamacs ecset algám van nagyon és kevéske agancs. 54l , 2x24W , nagynyomású CO2 , tetra 400, 20 db Amanda lazac, 5db Törpe szívóharcsa.

köszi

Nagyon ne!
Bár jobban szereti a társas életet a sziámi, már így is túltelepítetted az akváriumot. Az akváriumban pedig 1 kifejlett példány sem igazán fér el (54l). Úgyhogy kezdj el gondolkozni rajta hova kerüljön, ha megnő.
 
Nagyon ne!
Bár jobban szereti a társas életet a sziámi, már így is túltelepítetted az akváriumot. Az akváriumban pedig 1 kifejlett példány sem igazán fér el (54l). Úgyhogy kezdj el gondolkozni rajta hova kerüljön, ha megnő.

Így terveztem én is hogy ha megnő ajándékozva lesz. Első körben 10 Amanda volt , de gyakorlatilag nem is lehetett látni őket (bujdostak) amióta 20 lakik bent látszik hogy van hal is :) A Sziámi most ismerkedik a tereppel , nem eszik még algát, gondolom kell neki kis idő amíg megszokja a helyét.
 
Ja és volt egy idoszakuk amikor bujkáltak alig jöttek elő mintha rosszul éreznék magukat(nem tudom ez mitől lehetett) de mostanában kint vannak állandóan kergetőznek de más halakat nem bántanak.
 
Ja és volt egy idoszakuk amikor bujkáltak alig jöttek elő mintha rosszul éreznék magukat(nem tudom ez mitől lehetett) de mostanában kint vannak állandóan kergetőznek de más halakat nem bántanak.
Azt hogy a növényeket ne kostolgassák az megoldhatod hogy raksz be mikrozott /1-2 percig/ spenot levelet vagy uborka szeletet aminek a héját levágod. .élmény amikor megtalálják és eszik
 
Azt hogy a növényeket ne kostolgassák az megoldhatod hogy raksz be mikrozott /1-2 percig/ spenot levelet vagy uborka szeletet aminek a héját levágod. .élmény amikor megtalálják és eszik
Megpróbálom, igaz egyszer már próbálkoztam de nem nagyon találtak rá így kb 5 perc után kivettem.
 
Megpróbálom, igaz egyszer már próbálkoztam de nem nagyon találtak rá így kb 5 perc után kivettem.
5 perc az kevés ahhoz hogy megtalálják és ismerkedjenek vele ha fél nap eltelik és akkor sem kell nekik akkor probálkoznék mással pl: cukkinivel de az enyémek arra nem jártak. de egyszerre csak 1 darabbal probálkoznék
 
Köszi bár én káposzta levéllel próbálkoztam. Azt mondják az is jó. Próbálkozom több mindennel hátha nem szeretném őket kirakni az akiból. Főleg hogy sokan írták ragcsálják a jávai mohát igaz még nincs még de akarok beszerezni jó lenne leszoktatni őket a növényekről.
 
Köszi bár én káposzta levéllel próbálkoztam. Azt mondják az is jó. Próbálkozom több mindennel hátha nem szeretném őket kirakni az akiból. Főleg hogy sokan írták ragcsálják a jávai mohát igaz még nincs még de akarok beszerezni jó lenne leszoktatni őket a növényekről.
káposztalevéllel ovatosan bánnék de a saláta levél is szobajöhet de nálam a spenot a nyerő
 
Azért ne feledjük, hogy gyakorlatilag minden (!) ADA és komolyabb növényes akváriumban ott vannak. :) Nem véletlenül. Én egyáltalán nem látom, hogy növényt enne, igaz, nincs mohám. A mohát viszont gyakran olvasni, hogy szeretik... Viszont észrevettem, hogy mivel gyakorlatilag csak microrasbora-t etetek ez olyan kevés mennyiség és az apró halak úgy elkapkodják, hogy esélye sincs jóllakni, ezért nem tud ellustulni, muszáj neki algázni... :) Szemmel látható alga nincs az akváriumban (némi barna algát kivéve), nem is értem, hogy mitől növekedik, de mégis...

Én azt szoktam csinálni, hogy amikor nagyobbacska kezd lenni akkor elajándékozom és veszek kicsit. Lassan aktuális lesz az ajándékozás, majd felteszem a keres-kínál-eladó topicba. :)

Csak bird oket elkapni:D:mad:
 
Nekem a Rotala wallichire kaptak rá a kb. 1 éves rókák :( Pedig van algám is, bár inkább csak pár pamacs ecset, sok zöld por és nem kevés zöld pont. Leszoktatni nem lehet, ugye? Két-három naponta adok nekik valamilyen zöldséget mostanában, de úgy veszem észre, hogy kb. 1 hete csipkedik a wallichit.
 
Nekem a Rotala wallichire kaptak rá a kb. 1 éves rókák :( Pedig van algám is, bár inkább csak pár pamacs ecset, sok zöld por és nem kevés zöld pont. Leszoktatni nem lehet, ugye? Két-három naponta adok nekik valamilyen zöldséget mostanában, de úgy veszem észre, hogy kb. 1 hete csipkedik a wallichit.
Probálj meg olyan zöldséget adni neki amit szeret én mostanában sütötököt adok amit nagyon szeret a spenot meg a legjobban bejön neki persze elötte a spenotot forro vizzel leöntöm a sütötököt pedig 2-3 percig mikrozom hogy kicsit puha legyen az uborkának a közepét eszi ki de abbol nem sok marad neki mert a nyulcsiga ha rátalál azt nem tudja elzavarni
 
Probálj meg olyan zöldséget adni neki amit szeret én mostanában sütötököt adok amit nagyon szeret a spenot meg a legjobban bejön neki persze elötte a spenotot forro vizzel leöntöm a sütötököt pedig 2-3 percig mikrozom hogy kicsit puha legyen az uborkának a közepét eszi ki de abbol nem sok marad neki mert a nyulcsiga ha rátalál azt nem tudja elzavarni
Az a vicces, hogy a növény már hetek óta bent van és hozzá sem nyúltak. Kb. 1 hete kapják a mezei leveleket, erre most nekiestek a Rotalanak. Amúgy eddig max heti 1 alkalommal kaptak zöldséget, ahogy eszembe jutott. Alga azért még lenne nekik, bár tényleg nem vészes, csak a zöld por, de azt meg nem eszik a dögök.
 
Back
Oldal tetejére