• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Crossocheilus siamensis - Sziámi ormányos márna

Megosztanám veletek a sziámi ormányos márnákkal kapcsolatban tapasztaltakat:
Nálam ezek a halak előszeretettel dézsmálják a weeping és a jávai mohát! Érdekes, hogy a karácsony mohára, fissire, illetve más növényekre rá sem bagóznak, még úgy sem, hogy a weeping mohát idő közben likvidáltam. Viszont amióta megszűnt a csemege, elkezdték a növények leveleit tisztogatni...
Nagyon fontos, hogy minden nap kapjanak zöld(ség) alapú táplálékot: uborka, falevél, algatabletta, stb.!
 
Megosztanám veletek a sziámi ormányos márnákkal kapcsolatban tapasztaltakat:
Nálam ezek a halak előszeretettel dézsmálják a weeping és a jávai mohát! Érdekes, hogy a karácsony mohára, fissire, illetve más növényekre rá sem bagóznak, még úgy sem, hogy a weeping mohát idő közben likvidáltam. Viszont amióta megszűnt a csemege, elkezdték a növények leveleit tisztogatni...
Nagyon fontos, hogy minden nap kapjanak zöld(ség) alapú táplálékot: uborka, falevél, algatabletta, stb.!
Javítanám magamat. A fissit is lelegelik a sziámik, bár bizonyíték nincs rá, nem láttam, de ők a gyanúsítottak!!! A múlt hétvégén frissen ragasztott mohát ették le.:(
 
Régebben sokat szerencsétlenkedtem, mire a sziámikat kifogtam az akváriumból. Annak idején a 170-esből minden dekort ki kellett vennem, hogy ki tudjam őket fogni és akkor megfogadtam, hogy soha többet ilyen halat nem veszek. Persze vettem. :D
Ma 64l-ből kellett kettőt kiszednem, kb. 1 perc alatt kint voltak. Nem ment a világítás, szépen kint ücsörögtek a gyepen. Egy garnéla pipába szépen bedugtam az orrukat és hátulról egy hálóval zártam el a menekülés útját. Gyerekjáték! :)
 
Tényleg profi ez a módszer, de csak felügyelve használjátok! Garnélákat próbáltam még régebben befogni vele és beraktam egész napra, mire észrevettem már késő volt, rengeteg garnéla ment bele, de mindegyik elpusztult,:( gondolom oxigén hiányában. Csak rövidebb időre érdemes berakni a csapdát vagy megfurkálni a falát, hogy tudjon benne cserélődni a víz.

Ismerős a probléma. @matrai ha mégis lefektetnéd az üveget, a felülre kerülő oldalára, három egymás melletti sorban fúrj apró lyukakat. Az üveg száját az áramlással fordítsd szembe, így folyamatosan keresztüláramlik az üvegben a friss víz. Ha sok a kicsi garnéla, akkor minél kisebb lyukakat készíts, de legalább +1 sorral többet. Tapasztalatból mondom, beválik.
 
Sziasztok. Minap szereztem kettöt ezekböl a halakbol. 14cmesek brominagy nemjo ötlet volt ugyérzem 120literre esetleg ha egyett hagyok belöle talajban berendezésben tehet kárt?
 
Back
Oldal tetejére