• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Paludárium Down by the Riveside

BBálint said:
Azok üveg cuccok?:)
A képhez lehet még jobban is illik ilyen koszosan:)
Na persze csak viccelek, nekem tetszik.
Nem azok plexi csövek. Természetesen Terrára patyolat tiszták lesznek ;)
 
Most már tényleg el kell jutnom hozzád! :D
Hogy viselte a szállítás a kicsike? :unsure:
Hát akkor miért nem jössz???? Hívtalak már ;) Nagyon paráztam a szálításától de egyáltalán nem volt necces. A scape maga nagyon erősen összeállt a gyökerek és amazonia miatt szal meg sem moccant. Végig le volt takarva folpackal szal igazából nem lehetett gondd ha csak el nem ejtem. Ami esélyes volt mert 30 kiló biztos volt :D
 
Amint időm engedi,biztos meghívatom magam! :D
Sikerült sok embert megbabonázni vele?
Sajnos még sem kellett segítenem,úgyhogy nem jutottam ki! :unsure:
 
Hát akkor miért nem jössz???? Hívtalak már ;) Nagyon paráztam a szálításától de egyáltalán nem volt necces. A scape maga nagyon erősen összeállt a gyökerek és amazonia miatt szal meg sem moccant. Végig le volt takarva folpackal szal igazából nem lehetett gondd ha csak el nem ejtem. Ami esélyes volt mert 30 kiló biztos volt :D

Én csak attól tartottam, hogy azt a böszme kaput magadra csukod ahogy korábban rám is. pfff ;)
Az olyan filmbe illő jelenet lett volna. Főleg ha pár hét múlva arra járok még mindig ott vagy és kiabálsz, hogy "könyörgöm valaki nyissa már ki...." :cool:
 
Update. Tegnap nagy nyírás előtt. Nyírás után olyan borzalmas viszont hogy arról nem teszek fel most képet :ROFLMAO:


Getting old by András Tündik, on Flickr

Mint látjátok elöl egy ponton feljött a HC. Lassan az egész mezőre ez vár szerintem. Az élő kövön a moha kicsit megrohadt már olyan sűrűn benőtte szóval azt lekapartam és raktam fel újat ;) Majd ha szakállas bácsi leszek újra szép lesz. De szerencsére megörökítettem a élő kő fénykorát, versenyekre sztem azok a fotók mennek.
 
Baromi szépen egyben van minden!
A meleg miatt engedi el magát a HC,vagy tudsz valamit,amit mi még nem?o_O
Lehet,hogy kicserélhetnéd valami más növényre az előteret,de ne Elatinera!:cautious:
 
Egyszerűen azért jön fel mert hipersűrű. Halogattam pár nyírást és ez az eredménye. Senki ne halogasson semmit úgy általában :D

Nem szeretném kicserélni másra. Max újraültetem majd.


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Nagyon szépen eltűntek a kövek, nagyon tetszik. Én is megakartam kérdezni hogy nem a meleg miatt van-e pláne ilyen kis víztömeg elégé tud ingadozni, ez semmi problémát nem okoz?
 
Hűtöm ventivel kb 26 fokos a víz ;) köszi örülök hogy tetszik


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Ma újraültettem a HC mező nagy részét mert ahogy jósoltam a nagyja felszakadozott. Az ok tényleg nem a meleg volt mert a víz sosem volt melegebb 26 foknál. Az is bizonyítja hogy más volt a probléma hogy a szőnyeg hátsó része amit anno a Blyxa helyére ültettem pár hónappal indítás után, gyönyörűen tartja magát, nem engedett fel. Ez a rész fiatalabb, picit kevesebb fényt kap mint az előtér és még sosem hagytam túl vastagra nőni. A vastagság mellett egyébként gondot jelenthetnek még egy HC szőnyegnél az amanok. Pontosabban akkor ha a szőnyeg egy bizonyos ponton feljött. Az amanok ilyenkor rávetik magukat a szabad teröletre a hirtelen előbukkanó kaja miatt és elkezdenek matatni és ásni. Tudatosan a mező többi része alá ásnak mert tudják hogy ott még több kaja van. Most hogy újraültetés volt ki is szedtem a garnikat és minimum egy hónapig nem is rakom őket vissza amíg meg nem erősödik újra a HC. Remélem HAC-ra meg AGA-ra már szép lesz újra. Ha nem akkor a régi képek mennek.

A palu többi részén egyébként látszik az öregedés. Nem is a növények küllemén, azok szép egészségesek, hanem a növekedés ütemén. Minden kicsit lassabban nő. Ennek örülök is mert kevesebbet kell nyírni.
 
A palu ma átesett egy közel 400%-os vízcserén és nagy generálon. A nemrég újraültetett HC megint újra kellett ültetnem mert rosszul ültetettem legutóbb és feljött :/ egyébként a szőnyeg felszedése után iszonyú gyorsan megjelent egy rakás ecsetalga a köveken és a mohán, ma agyon carboztam mindet. Visszavettem egy kicsit a fényen is (8 órára 10ről) amíg a hc kicsit jobban összeszedi magát. Egy héten belül érdemesnek látom hogy tegyek fel majd új képet.
 
Mutattad,hogy el kezd csöpögni,ha vissza veszel a flowból,de szerintem érdemes lenne,mert látszott,hogy egy ponton tényleg kimosta szép lassan a Hct!
 
Tudod,hogy nagyon szőrszál hasogató vagyok,egyedül a lámpákkal van bajom,de azt leszámítva minden szuper!:sneaky:
Simán jobban fog szerepelni,mint az előd!
 
Megy a drukk, kisujjak keresztben. Reméljük a bírák is annyira értékelni fogják az emers(és submers) munkásságodat, mint a Fórum lakói. :joyful:
 
Köszi mindenki!

Tudod,hogy nagyon szőrszál hasogató vagyok,egyedül a lámpákkal van bajom,de azt leszámítva minden szuper!:sneaky:
Simán jobban fog szerepelni,mint az előd!
Nézd lórikám :) Ezek régi képek, nem is feltétlen versenyre készültek. A palu most már nem szép, így nem tudtam újrafotózni. Akkor mivel egyedül voltam nem tudtam leszedni a lámpát mert nem lett volna elég fényem a fotózáshoz. Macerás volt nagyon. De szerintem így legalább kézzelfogható a tank.
 
Nagyon pöpec. Nekem a főképeden még a lámpa sem zavaró ezzel az ezüstös színnel. Szerintem nagyon jó kép lett. (y)
 
Back
Oldal tetejére