• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Fontos CO2 beoldás - difi, atomizer, reaktor

Azt még esetleg kipróbálhatod, hogy nem engeded leesni a nyomást a csőben. A hosszú CO2 nélküli napszakban (ami >10 óra) is bizonyos időszakonként rövid időre kapcsold be a mágnesszelepet. Mondjuk 2 óránként 10 percre, vagy ahogy jónak látod (ill. ahogy az időzítőd képes rá).
 
Köszi, a kimerítő választ/képeket. Akkor az a lényeg, hogy a jelenség létezik, de ha minden eleme jó a rendszernek, akkor nincs jelentősége. Nálam valószínű egyszerre krepált be a difi és kezdtem el figyelni erre is.
 
Azt még esetleg kipróbálhatod, hogy nem engeded leesni a nyomást a csőben. A hosszú CO2 nélküli napszakban (ami >10 óra) is bizonyos időszakonként rövid időre kapcsold be a mágnesszelepet. Mondjuk 2 óránként 10 percre, vagy ahogy jónak látod (ill. ahogy az időzítőd képes rá).
Ezt nem láttam, most egy ilyesmiben gondolkozom, beszámolok majd az eredményekről. Ettől függetlenül várom, hogy bejöjjön a dooa! Difi szállítmány 😀
 
Nano kockában van valami szabály a CO2 diffúzor elhelyezésére a hatékony CO2 elosztás érdekében? Jelenleg hátul jobb sarokban van a szűrő szívóág és a kimenő ág (lily), velük szemben jobb oldalt elől a diffuzor. Így annyit látni hogy az áramlat alkapja a bubikat még felszínreérkezés előtt és a frontüveg mentén látszik ahogy mozognak balra. Egyébkét az ellentétes bal sarokban hátul van a drop checker és ott a rotalán látszanak szépen a bubik. Még annyit vettem észre, hogy az úszónövények között a vízfelszínen is apró bubik gyűlnek össze...
 
Nano kockában van valami szabály a CO2 diffúzor elhelyezésére a hatékony CO2 elosztás érdekében? Jelenleg hátul jobb sarokban van a szűrő szívóág és a kimenő ág (lily), velük szemben jobb oldalt elől a diffuzor. Így annyit látni hogy az áramlat alkapja a bubikat még felszínreérkezés előtt és a frontüveg mentén látszik ahogy mozognak balra. Egyébkét az ellentétes bal sarokban hátul van a drop checker és ott a rotalán látszanak szépen a bubik. Még annyit vettem észre, hogy az úszónövények között a vízfelszínen is apró bubik gyűlnek össze...
Emlékeim szerint az egyetlen "szabály", hogy lehetőleg mindenhová azonos mennyiségű CO2 jusson.
Ha látod körbehaladni a bubikat, akkor elégnek esélyes, hogy jut mindenhová.
 
Sziasztok.

Véleményetek szerint, ha a tisztító oldatba úgy rakom bele a diffúzort, hogy működik közben, eregeti a bubikat, úgy kitisztul rendesen? Arra gondoltam, hogy ha nyomás alatt van, akkor nem szivárog vissza a tisztító oldat a porlasztón, bele a belsejébe, így nem kéne azt átnyomatni vízzel sokszor, ezzel időt és energiát spórolva (na jó, a lustaság is közrejátszik :D ) Vagy ez így ebben a formájában hülyeség és szét kell szednem mindenképp, tisztító oldat, utána fecskendővel sokszor tiszta vízzel átpréselni, kívülről leöblíteni és úgy vissza?

Köszönöm nektek :)
 
Sziasztok.

Véleményetek szerint, ha a tisztító oldatba úgy rakom bele a diffúzort, hogy működik közben, eregeti a bubikat, úgy kitisztul rendesen? Arra gondoltam, hogy ha nyomás alatt van, akkor nem szivárog vissza a tisztító oldat a porlasztón, bele a belsejébe, így nem kéne azt átnyomatni vízzel sokszor, ezzel időt és energiát spórolva (na jó, a lustaság is közrejátszik :D ) Vagy ez így ebben a formájában hülyeség és szét kell szednem mindenképp, tisztító oldat, utána fecskendővel sokszor tiszta vízzel átpréselni, kívülről leöblíteni és úgy vissza?

Köszönöm nektek :)
Sokan csak egy pohárka Hypoba rakják, miközben nyomja a CO2 - t. Nekik működik. 🙂
Nekem meg legtöbbször ez van:
 
Sziasztok.

Véleményetek szerint, ha a tisztító oldatba úgy rakom bele a diffúzort, hogy működik közben, eregeti a bubikat, úgy kitisztul rendesen? Arra gondoltam, hogy ha nyomás alatt van, akkor nem szivárog vissza a tisztító oldat a porlasztón, bele a belsejébe, így nem kéne azt átnyomatni vízzel sokszor, ezzel időt és energiát spórolva (na jó, a lustaság is közrejátszik :D ) Vagy ez így ebben a formájában hülyeség és szét kell szednem mindenképp, tisztító oldat, utána fecskendővel sokszor tiszta vízzel átpréselni, kívülről leöblíteni és úgy vissza?

Köszönöm nektek :)
Amikor még diffúzoroztam, pont így csináltam. 1-2 óra az oldatban, egy kis lögybölés és ment vissza az akváriumba. Közben végig pöfögött. a CO2. :D
 
Sziasztok.

Vettem BF alatt egy ilyen Co2art atomizert, az lenne a kérdésem hogy ezt a csövezésbe függőlegesen kell elhelyezni vagy mindegy neki hogy áll?
 
Én szoktam, a nagy szűrőtakarítással együtt.

Wow nem aprózod el :)

Persze sokminden függ attól mennyire koszos vizet futtatsz át rajta és milyen a töltőanyag, de azért a reaktoroknak pont az a lényege, hogy ne kelljen piszkálni.
Fél év, 1 év vagy csak bontásnál/átalakításnál. A sűrű hálón vagy szivacson kívül nem nagyon van ami el tud koszolódni benne egy előszürt víz esetén.
 
Wow nem aprózod el :)

Persze sokminden függ attól mennyire koszos vizet futtatsz át rajta és milyen a töltőanyag, de azért a reaktoroknak pont az a lényege, hogy ne kelljen piszkálni.
Fél év, 1 év vagy csak bontásnál/átalakításnál. A sűrű hálón vagy szivacson kívül nem nagyon van ami el tud koszolódni benne egy előszürt víz esetén.
köszi, akkor aktuális mert lassan 2 éve megy....
 
Wow nem aprózod el :)

Persze sokminden függ attól mennyire koszos vizet futtatsz át rajta és milyen a töltőanyag, de azért a reaktoroknak pont az a lényege, hogy ne kelljen piszkálni.
Fél év, 1 év vagy csak bontásnál/átalakításnál. A sűrű hálón vagy szivacson kívül nem nagyon van ami el tud koszolódni benne egy előszürt víz esetén.
Hát én nem 2-3 havonta takarítok szűrőt, 1 évbe talán 2x szoktam, de akkor a reaktorban a dryvit korom fekete.
 
Az enyém 16/22-es, szeptemberben állítottam hadirendbe, azóta még nem nyúltam hozzá. Sunsun előszűrő és egy Eheim Exp350 van előtte, azok 1x-1x lettek takarítva indítás óta. Nem látom dzsuvásnak az oldalfalon keresztül.
Ma kíváncsiságból szétszedtem, hogy tényleg annyira tiszta-e, mint amennyire kívülről annak látszik:

IMG_20231213_191431.jpg
3 hónap használat után is teljesen tiszta a betét benne. Alighanem ezt évente egyszer elég takarítani.
 
Back
Oldal tetejére