• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Cikkek, hírek, érdekességek

Az ilyesmi kiforgat magamból.
A Chicago folyó, ezáltal a Michigan tó még súlyosabb gondokkal küzd a "megunt alganyalók" folyóba dobása miatt. Számtalan halfaj kipusztult miattuk.
De említhetném a Hévízi tavat is.
Ilyenkor ordítva kérdem, hol van a felelős állattartás?!?
Egyetértek, nagyon szomorú. Mivel nagyon kevesen szeretnék és tudják is normális körülmények közt tartani, így szinte kizárólag a kereskedőknek vált a hasznára az importálásuk. biztos megérte...
 
Egyetértek, nagyon szomorú. Mivel nagyon kevesen szeretnék és tudják is normális körülmények közt tartani, így szinte kizárólag a kereskedőknek vált a hasznára az importálásuk. biztos megérte...
Nézd, amikor még tenyésztettem halakat, mindenre igyekeztem felkészíteni őket, mert nem lehet tudni, haltartónál vagy akvaristánál kötnek ki.
Az egész állományt lefertőztem darával, hosszú-koplaltatás (2-3 hét a nyaralást imitálva), hol rendszeres, hol ritkább vízcsere, száraztápot és élőt is kaptak, stb. Persze árgus szemekkel figyeltem az állatokat, és ha láttam, hogy gond van, akkor beavatkoztam.
Általában jellemző, hogy hazai tenyésztőtől makkegészséges állatokat lehet venni. A hal értékére csak a rezsiköltséget (takarmány, víz- és áramdíj) szoktuk rátenni.
 

Aki egy kicsit érdeklődik a csillagászat iránt és/vagy látott már egy hollywood-i katasztrófafilmet ilyen témában, annak úgy összeszorul a gyomra, ha lát egy ilyet élőben.
Mi lenne, ha egy kicsit nagyobbacska (pár száz méter, netán pár km átmérőjű) "kis dekorkavics" telibe verne minket?
Nem mintha bármit tudnánk tenni ellene, még ha észleljük is, de furcsa lenne úgy kimenni a szabadba, hogy koromsötét van délután 1-kor...
 
Ev madara szavazas:
Ennek is megvan az eredménye:
2022 év madara - a zöld küllő
A Magyar Madártani és Természetvédelmi Egyesület (MME) 1979-ben indította el "Év madara" programját, melynek célja a természetvédelmi problémákkal érintett fajok vagy madárcsoportok társadalmi szintű bemutatása. A több mint négy évtizede futó akció legutóbbi állomásaként a lakossági internetes szavazást a zöld küllő nyerte.
 
Ennek is megvan az eredménye:
2022 év madara - a zöld küllő
A Magyar Madártani és Természetvédelmi Egyesület (MME) 1979-ben indította el "Év madara" programját, melynek célja a természetvédelmi problémákkal érintett fajok vagy madárcsoportok társadalmi szintű bemutatása. A több mint négy évtizede futó akció legutóbbi állomásaként a lakossági internetes szavazást a zöld küllő nyerte.
51543329023_b5ee82c695_c.jpgP1640570 by Zsolt, on Flickr

Az év hüllője pedig a homoki gyík. 🐸
P1010082.JPG

Éljenek a győztesek! :)
 
Sose bánkódj. 🙂 Ritkaszép mintázatú fürge. A homoki hátán középen végigfut a zöld sáv és jóval szélesebb a feje. Nekem sem sikerült még találkozni vele. Fent van a bakancslistámon. 🤞
Gyerekkoromban - az Alföldön - szerintem elég sokat láttam. Azért most a fürgének is örülök. Mindig vártam, mikor lesz a betonkerítésen. 4 év ökokertészkedés után tavaly végre felbukkantak az első példányok. :) Érdekes amúgy megfigyelni, hogy a kertben hogyan változik az állatállomány. Pl. tavaly hosszabb ideig volt hideg késő tavasszal/kora nyáron, s kisebbre is nőttek az imádkozó sáskák. Annak mondjuk nem örülök, hogy meztelen csiga is több lett.
 
Akkor ha szerencséd van, előbb utóbb megjelenik 1-2 kuszma is. Kevesen tudják, hogy a lábatlan gyík fő tápláléka a meztelencsiga. A Dunántúl nedvesebb részein általánosan jelen van, mégha ritkán is látni. A kerti komposztáló kedvenc helye, annak bontásakor lehet vele találkozni. 🙂
A Pilisben már láttam, úgyhogy nem kizárt. :) Ha igazi szerencsém van, akkor mondjuk a sörcsapdák teszik a dolgukat majd, meg remélhetőleg sikerül nemaslugot is beszereznem, s az is ritkít. Arra kíváncsi lennék, hogy a spanyolcsigát is meg tudja-e enni. Az nagyobb és sokkal több nyálkát termel, így egy csomó hazai állat nem tud megbirkózni vele. Az igazi megoldás az indiai futókacsa lenne. Állítólag a polosokat is ritkítja. :)
 
Az igazi megoldás az indiai futókacsa lenne. Állítólag a polosokat is ritkítja. :)
Sőt! Szereti a krumplibogarat is. Volt kollégám, aki alföldi volt. Szülei 1 pár ilyen futókacsával kártevőmentesítették a krumplit. Annyira működött, hogy a két kertszomszéd engedélyt kért tőlük, hogy egy - egy kaput csináljanak a kerítésükre a kacsák számára. 😃
 
Utoljára módosított:
Back
Oldal tetejére