• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Cikkek, hírek, érdekességek

Ha jól rémlik egy ponton még a GA logó is fent volt. :rolleyes: De lehet az egy indonéz bolt volt korábban. Már nem rémlik.
10+ éve sehol nem szerepelt még a GA, amikor megálmodtuk. Lehetnék rá büszke is, de ....
Mondjuk a logohasznalat mar tenyleg eros. Rakerestem, egy kis indiai EV-nek tunik, talan nem jelent veszelyt. :)
A K9-es kutyahamos magyar ceg ugrott be, roluk olvastam, mekkora energiat emeszt fel, hogy a kulonbozo hamisitvanyokkal kell jogilag megkuzdeni. Ahogy irtad, egyreszt buszkeseggel tolthet el, de inkabb idegesito.
 
Tipikus példája annak, hogy miért nem lenne szabad agy nélkül minden halfajt beakvarizálni.
Ő itt Betty, egy 18 éves gyümölcsevő piranha, avagy Colossoma macropomum. Apró bébiként került a gazdájához, és közel 2 évtized alatt akkorára nőtt, hogy egy 470 literes akváriumban csak előre-hátra képes hintázni.
A YouTube csatorna, az Ohio Fish Rescue óriáshalak mentésére specializálódott, így kerülhetett Betty egy jól megérdemelt 3000 gallonos (kb. 11 ezer literes) akváriumba.
Márványsügért sem veszünk 30 literbe ugye...

 
Utoljára módosított:
Tipikus példája annak, hogy miért nem lenne szabad agy nélkül minden halfajt beakvarizálni.
Ő itt Betty, egy 18 éves gyümölcsevő piranha, avagy Colossoma macropomum. Apró bébiként került a gazdájához, és közel 2 évtized alatt akkorára nőtt, hogy egy 470 literes akváriumban csak előre-hátra képes hintázni.
A YouTube csatorna, az Ohio Fish Rescue óriáshalak mentésére specializálódott, így kerülhetett Betty egy jól megérdemelt 3000 gallonos (kb. 11 ezer literes) akváriumba.
Márványsügért sem veszünk 30 literbe ugye...

Ez nekem valahogy nem kerek. Hiába nagyra növő faj, korlátozott körülmények közt nem nőhetett ekkorára. Lájkvadász, nézettségnövelő videónak tűnik. Ez a hal nem nőhetett fel ekkora medencében. @mmccannon Mary? Mi a véleményed tenyésztőként?
 
Láttam már korábban is ezt a videót, akkor is szörnyülködtem rajta és most is :) Elképesztő, milyen körülmények között tartanak egyesek állatot. A tulajdonos (ha jól értettem) 10 éven át próbálta elpasszolni a "családi kedvencet" jobb helyre. Nehezen tudom elképzelni, hogy ilyen körülmények között egyáltalán életben maradt 18 évig. Az még kevésbé hihető, hogy ivadék méretből ilyen hatalmasra nőtt ekkora helyen. Látható, hogy torzak a hal úszói, tehát valószínűleg tényleg szűk helyen élt. Azt sem értem, miért kellett sódert szórni az akvárium aljára. Szerencsétlen hal még össze is karcolja magát, ha mozogni akarna. Érdemes megnézni a másik két akváriumot is. Algás műnövények, gagyi háttérfotó, mészkövek, csúnya kerámiák, egymáshoz nem illő halak. 🙁 Ez nem igazán természetközeli látvány :(
Magyarországon is sokan tartanak nem akváriumba való méretű halat. Sok helyen lehet kapni cápaharcsát, édesvízi ráját vagy akár pacut is. Egyszer láttam már eladó arowanát is,
 
Ez nekem valahogy nem kerek. Hiába nagyra növő faj, korlátozott körülmények közt nem nőhetett ekkorára. Lájkvadász, nézettségnövelő videónak tűnik. Ez a hal nem nőhetett fel ekkora medencében. @mmccannon Mary? Mi a véleményed tenyésztőként?
Nagy az Isten állatkertje.
Kasi Mátyás egy kifejlett Astronotus ocellatust mentett meg 80 literből.
Jómagam pedig egy szintén teljesen kifejlett vitit (Pterophyllum scalare) hoztam haza egy 54 literesből. Kb. 3 hónapba tellett, mire rájött, hogy kell rendesen úszni egy 210-es üvegben.
 
Back
Oldal tetejére