• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Cikkek, hírek, érdekességek

Törpeharcsa és egyedül, nem csapatban... ez már önmagában is érdekes. :)
Óriási rajban úsztak sajnos azt nem sikerült felvenni. Azt figyeltem meg irány váltáskor egy egy leszakad a rajtól, úszkál keveset majd csatlakozik vissza.
Ma ismét neki mentem a témának, többször ellenőriztem a kamerát menet közben is (megy a felvétel), többször körbe is úszták a kamerát, sok sok felvétel.
Haza jöttem na most megvan a sok felvétel, ellenőriztem is folyamatosan. Ismét nincs egy percnyi felvétel sem🤬 valami gubanc van a kamerámmal🤬
De nem adom fel, akkor is megmutatom nektek a törpe harcsa rajt😁
 
A hír, és hogy mindez itt van a "hátsó kertben" több, mint nyugtalanító, de ezen felülemelkedve: de jó lenne, ha ennyire értenék a kertészkedéshez, és ennyire nem számítana a bele ölt pénz! ;)
Ha eltekintünk az objektum funkciójától, azt kell hogy mondjam, műszaki szempontból zseniális!
Növényeket nevelni a természetes napfénytől teljesen elzárva, igen előre mutató dolog a jövő generációk élelmezésére nézve.
Mindehez nem kell más, mint egy polcrendszer, víz, táp, levegő, mesterséges fény. ...és már indulhat is a kis magoncok termesztése!
Azon gondolkodom, hol is láttam már ilyet... ? :unsure:
 
Ha eltekintünk az objektum funkciójától, azt kell hogy mondjam, műszaki szempontból zseniális!
Növényeket nevelni a természetes napfénytől teljesen elzárva, igen előre mutató dolog a jövő generációk élelmezésére nézve.
Mindehez nem kell más, mint egy polcrendszer, víz, táp, levegő, mesterséges fény. ...és már indulhat is a kis magoncok termesztése!
Azon gondolkodom, hol is láttam már ilyet... ? :unsure:
Kecskemét környéke? :D
 
Nem, nem. Engem nem vettek be a buliba! :(
Ne bánd. Nagyon sok évet kell bent tölteni érte.
Viszont abból a szempontból példaértékű, hogy azon országokban, ahol erre megérett a társadalom, miként is kell állami monopólium alapján termesztő-ütemeket létrehozni.
A legutolsó kutatási eredmények alapján kijelenthető, hogy nem teljesen ártalmatlan a fű, mivel a társadalom egy nagyon kis százaléka rosszul reagál rá, főként ha alkohollal és egyéb drogokkal együtt fogyasztják. Sajnos itthon a társadalom az alkoholt is felelőtlenül fogyasztja. Ha nem így lenne, simán állami kontroll és termesztés/elosztás mellett (egészségügyi kártyára) bevezethető lenne. Tulajdonképpen még a Btk-t sem kellene módosítani jelentősen.
Ezzel a metódussal jelentős előnyök lennének: kiemelt adóbevétel, bűnözői réteg alól bevétel kihúzása, kontrollálható fogyasztás, egészségügyi kontroll stb. A legfontosabb az életveszélyes mesterséges herbál anyagok visszaszorítása lenne.
De ahogy írtam nem érzem a hazai publikumot felelősségteljesnek erre, a politikai boszorkányüldözést meg ne is említsem.
 
Ne bánd. Nagyon sok évet kell bent tölteni érte.
Viszont abból a szempontból példaértékű, hogy azon országokban, ahol erre megérett a társadalom, miként is kell állami monopólium alapján termesztő-ütemeket létrehozni.
A legutolsó kutatási eredmények alapján kijelenthető, hogy nem teljesen ártalmatlan a fű, mivel a társadalom egy nagyon kis százaléka rosszul reagál rá, főként ha alkohollal és egyéb drogokkal együtt fogyasztják. Sajnos itthon a társadalom az alkoholt is felelőtlenül fogyasztja. Ha nem így lenne, simán állami kontroll és termesztés/elosztás mellett (egészségügyi kártyára) bevezethető lenne. Tulajdonképpen még a Btk-t sem kellene módosítani jelentősen.
Ezzel a metódussal jelentős előnyök lennének: kiemelt adóbevétel, bűnözői réteg alól bevétel kihúzása, kontrollálható fogyasztás, egészségügyi kontroll stb. A legfontosabb az életveszélyes mesterséges herbál anyagok visszaszorítása lenne.
De ahogy írtam nem érzem a hazai publikumot felelősségteljesnek erre, a politikai boszorkányüldözést meg ne is említsem.
"Ne bánd. Nagyon sok évet kell bent tölteni érte." Ha elkapják őket! Szerintem már régen egy nagyon jól fizető ügyvezető-igazgatói állásban vannak, egy másik kontinesen, ahonnét biztos, hogy nem adják ki őket.
"kijelenthető, hogy nem teljesen ártalmatlan a fű," ... mert eddig úgy tudtuk, hogy ártalmatlan? Egyáltalán nem vagyok képben, ezért csodálkozom a kijelentésen. ... Sőt, gyógyszer??? Az ópium fájdalomcsillapító hatásáról hallottam, de a többi... (?)
"simán állami kontroll és termesztés/elosztás mellett (egészségügyi kártyára) bevezethető lenne" Nem rég mutatták a TV-ban, hogy a '70-es években Magyarország egy jelentős drog termelő / exportáló ország volt. (erről sem tudtam). Tehát az a társadalom már elég érett volt a drog termesztésre, csak azóta visszafejlődtünk? :unsure:
 
Back
Oldal tetejére