• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Garnélás Chillax

Ezt nézd @bamboocha46 , Mary eltemette a mohák alá az ágaskodó pöcölőket!😭
Így már nem is igazi, ugye?
De vajon mitől van itt ilyen őrült szaporulat?:unsure:
A rejtett pöcölőben a titok. :ROFLMAO:
De már megbocsáss, zokon van véve, hogy az ondolált mellszőrzetre fittyet sem hánysz. ☹️
Pedig tényleg egy keveset kaptam @Luigi13 párostól, és ahogy megjósolták, ha jól érzi magát, teret hódít. Ez a kedvenc Microsorumom. 😍
 
Vízcserét megejtettem.
Ritkítottam az úszónövényeket, mert már a gyökereiktől semmit sem láttam. Szerintem a garnélák sem.
Tetszik ez a "zsebretett kezekkel" művelt garnéla tartás. Itt és a Bölcsőben a talajszűrő kifogástalanul bevált, a Kristályban, meg az Eheim Experience.
Faxni-mentes növények, csak kaját kell bedobnom a siserehadnak. Ennyi.
IMG_0668.JPG
 
Hű de rég "csináltam bele" a naplóba.

A Raccoonok sokasodnak, de most már a növények is egyre több vizet szorítanak ki.
Mindenhol látni kicsiket, aminek nagyon örülök:
247722B0-23AE-498F-94D6-67798E3106C3.jpg

A microsorumot is lassan ritkítanom kell, de még nem vészes.
6E7B8AAF-2354-4E66-BFFA-F95183E28582.jpg

Az egy szál Buce is becélozta a vízfelszínt.
419782B4-900B-4F3D-9F32-21A07CC47985.jpg

Ami viszont brutálisan meglódult, az a Hookeriaceae distylium. Ez a kedvenc mohám.
B1742863-5064-4315-8478-F0C68929B442.jpg

Végül jöjjön egy egészalakos.
IMG_0802.JPG

Azt tapasztaltam, hogy az ilyen, epifitákkal teli szképhez a legjobb világítás a Chihiros (esetemben a C251) LED lámpa. A spektruma jobban kedvez az epifitáknak, mint pl. az ONF Flat Nano. (Utóbbi a Bölcső felett teljesít szolgálatot.) Igaz, fotózni, pláne a telómmal - mással nem is tudnék -, kihívás, mert függőleges árnyékok vannak, akárhonnan is akarok fényképet készíteni.
A talajszűrő továbbra is meggyőzően teszi a dolgát.
Viszont ami fenomenális, az az aljzat: Ebi Gold. Nem porlad, atom stabilan tartja a pH-t.
Ezt a Kristályban lévő ISTA aljzatról nem mondhatom el. Elhatároztam, hogy ott is Ebi Goldra fogok áttérni.

Köszi, hogy bekukkantottál. :)
 
IAPLC után vízcsere, és brutál kopasztás.
Hátulról egy rahedli Lomariopsis cf. lineata került ki, meg a huki-muki mohát sem kíméltem.

Most kb. úgy néz ki, mint bő fél évvel ezelőtt. Szóval akkor most jön 6 hónap nyugi.
IMG_1315.JPG

Köszi, hogy benéztél, ha benéztél. :)
 
Back
Oldal tetejére