• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Garnélás Chillax

mmccannon

Bölcs Ent
Mivel nemsokára az Ohoyamatsumi egy nagyobb akvába fog beköltözni, nincs szívem a mostani otthonát szárazon hagyni.

Száraz adatok
Akvárium: 30x30x30 float üveg
Szűrés: talajszűrő
Világítás: csájníz csíptetős
Aljzat: Dennerle Crystal Quartz

Már néhány hete marokkóztam néhány vasfával. Végül négy darabból ragasztottam össze a hardszképet, cigifilter és pillanatragacs segítségével.

Időközben @Luigi13 páros meglepett Microsorum sp. "Mini Curly"-vel, és anno @ezsolt80 az első növényfejes dumapartira hozott Hookeriaceae distichophylluma is szép terebélyes bokor lett. Azokkat fel is kötöztem.

A "becsavarodott" Microsorum
IMG_1628.JPG

A Hooki-muki (ez kb. a negyede sincs a teljes bokornak, amiből lecsíptem)
IMG_1629.JPG

És egy félkész, de egészalakos
IMG_1627.JPG

Még kerül rá inci-finci Buce @czegebi jóvoltából, több növényt nemigen tervezek. Legalábbis, amíg rám nem jön egy újabb "júj még ezt is" akva-dili. 😬
Állatvilág tekintetében még nem tudtam eldönteni, hogy garnélák, vagy brigik legyenek. Majd megálmodom.

Köszi, hogy szemtanúja voltál az ellazulás első lépéseinek. 🙂
 
Utoljára módosított:
Mivel nemsokára az Ohoyamatsumi egy nagyobb akvába fog beköltözni, nincs szívem a mostani otthonát szárazon hagyni.

Száraz adatok
Akvárium: 30x30x30 float üveg
Szűrés: talajszűrő
Világítás: csájníz csíptetős
Aljzat: Dennerle Crystal Quartz

Már néhány hete marokkóztam néhány vasfával. Végül négy darabból ragasztottam össze a hardszképet, cigifilter és pillanatragacs segítségével.

Időközben @Luigi13ék megleptek Microsorum sp. "Mini Curly"-vel, és anno @ezsolt80 az első növényfejes dumapartira hozott Hookeriaceae distichophylluma is szép terebélyes bokor lett. Azokkat fel is kötöztem.

A "becsavarodott" Microsorum
View attachment 148636

A Hooki-muki (ez kb. a negyede sincs a teljes bokornak, amiből lecsíptem)
View attachment 148637

És egy félkész, de egészalakos
View attachment 148635

Még kerül rá inci-finci Buce @czegebi jóvoltából, több növényt nemigen tervezek. Legalábbis, amíg rám nem jön egy újabb "júj még ezt is" akva-dili. 😬
Állatvilág tekintetében még nem tudtam eldönteni, hogy garnélák, vagy brigik legyenek. Majd megálmodom.

Köszi, hogy szemtanúja voltál az ellazulás első lépéseinek. 🙂
Az az ondolált microsorum, az meg hogy...? :unsure:
 
Ezen a képen tényleg egy EGÉSZ ALAK látható, aki egy fának támaszkodva, végtagjait hanyagul szétvetve sziesztázik. Jó bozontos a szemöldöke, a mellkasa is jó szőrös, csak az a moha pemzli csúszott el jobbra! 😁 - akarom mondani balra.. 🤔
Persze hogy szőrös, mert ez egy macsek, jól kivehetően felénk néz, két szem, két fül, 1 orr, kétkeze között gombolyagot vagy mit tart. :)
És persze macskamódon szétdobott lábakkal ül.
 
Kezdem az apró részletekkel, a növényekkel:
- az egyetlen elültetett növény Pogostemon helferi, amit @star67 Csillától kaptam
IMG_1663.JPG
- a Felipe WS óta bóti cserépben éldegéló (és virágzó) Bucephalandra sp. "Lamandau Mini Red"
IMG_1665.JPG
- @Luigi13 meglepije, az "ondolált" Microsorum sp. "Mini Curly"
IMG_1670.JPG
- Hookeriaceae distichophyllum @ezsolt80 gyújteményéből
submersen
IMG_1662.JPG
és emersen (Nem kell ide ADA-féle gatyakoptató szalag. Elég, ha kicsit kalapáccsal megrepesztjük a fát. ;))
IMG_1669.JPG
- pico Bucék @czegebi Bálint jóvoltából
IMG_1666.JPG
- és még egy páfrány féle, Lomariopsis cf. lineata csipetke abból az ipari mennyiségből, amit anno @Tibi adott
IMG_1664.JPG

Párosan szép az élet: a Bölcső új kégliben, a régibe meg újat alkottam.
IMG_1668.JPG

Éééééés most lehet offolni, sőt, szinte kötelező, hogy ki mit, kit, mivel, hány pöcölővel lát az akváriumban. :D
IMG_1658.JPG
 
Back
Oldal tetejére