• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Garnélás Chillax

Ugyan azt, mint két hettel ezelött: ez egy duplapöcölös, csavrt lábú hapsi.

Mary: egyébkent egyre szebbek és szebbek az akváriumok, amiket épitesz, nagyon ügyes vagy! 😍
A fenti bejegyzésedben, a paros Foto nagyon tetszik. ❤️❤️❤️
Szerintem, ez egy baromi fáradt fazon, és az útpadkán ülve, fél kezére támaszkodva próbál fuvart stoppolni. :D

Köszi, nagyon jólesik @bamboocha46 😘
Eljátszottam a gondolattal, hogy mit építenék, ha egészséges lennék... Aztán felébredtem.
 
Kezdem az apró részletekkel, a növényekkel:
- az egyetlen elültetett növény Pogostemon helferi, amit @star67 Csillától kaptam
View attachment 149916
- a Felipe WS óta bóti cserépben éldegéló (és virágzó) Bucephalandra sp. "Lamandau Mini Red"
View attachment 149919
- @Luigi13 meglepije, az "ondolált" Microsorum sp. "Mini Curly"
View attachment 149922
- Hookeriaceae distichophyllum @ezsolt80 gyújteményéből
submersen
View attachment 149915
és emersen (Nem kell ide ADA-féle gatyakoptató szalag. Elég, ha kicsit kalapáccsal megrepesztjük a fát. ;))
View attachment 149921
- pico Bucék @czegebi Bálint jóvoltából
View attachment 149918
- és még egy páfrány féle, Lomariopsis cf. lineata csipetke abból az ipari mennyiségből, amit anno @Tibi adott
View attachment 149917

Párosan szép az élet: a Bölcső új kégliben, a régibe meg újat alkottam.
View attachment 149920

Éééééés most lehet offolni, sőt, szinte kötelező, hogy ki mit, kit, mivel, hány pöcölővel lát az akváriumban. :D
View attachment 149913
"- az egyetlen elültetett növény Pogostemon helferi, amit @star67 Csillától kaptam"
Ez meg hogy lehet? Nem rég, még egy egész erdőnyi Pogostemon helferi burjánzot az akváriumodban.
Abból adtál nekem is. :love:
 
Pogostemon helferi
Meséljetek kicsit erről a növényről légyszi!
Pont egy ilyen különleges fodrozott levelű növénnyel akarnám feldobni az előteret 2 oldalt. Mennyire marad ilyen kis termetű hosszú távon? Nem akarom, hogy később elnyomjon minden mást, beleértve a többi növényt és a dekorokat is. Ilyen itt-ott egy kis bokros hatást szeretnék tőle. Erre jó lenne?
 
Meséljetek kicsit erről a növényről légyszi!
Pont egy ilyen különleges fodrozott levelű növénnyel akarnám feldobni az előteret 2 oldalt. Mennyire marad ilyen kis termetű hosszú távon? Nem akarom, hogy később elnyomjon minden mást, beleértve a többi növényt és a dekorokat is. Ilyen itt-ott egy kis bokros hatást szeretnék tőle. Erre jó lenne?
Ez kinézetre a közönséges erdei páfrány vízalatti tesója. Nem nő nagyra (nálam max. 4 cm volt a legnagyobb. Az anyatövön neveli a babákat, amiket lecsippentve/metszve el lehet ültetni.
A néhai Vízalatti Füvészkertben P. helferi volt nekem, ahol láthatod a bal sarokban, a frontüvegnél, hogy mennyire kis kompakt szépség.
 
Ez kinézetre a közönséges erdei páfrány vízalatti tesója. Nem nő nagyra (nálam max. 4 cm volt a legnagyobb. Az anyatövön neveli a babákat, amiket lecsippentve/metszve el lehet ültetni.
A néhai Vízalatti Füvészkertben P. helferi volt nekem, ahol láthatod a bal sarokban, a frontüvegnél, hogy mennyire kis kompakt szépség.
Szuper, köszi, akkor azt hiszem rápróbálok. :)
 
Sajnálom. 🤢 Követtem a naplódat, de ez az utolsó momentum, elkerülte a figyelmem.
Viszont, amin tényleg csodálkozom, az az, hogy nem tudtad legyőzni. Rajtad, aki minden élőlény betegségére tudod a gyógymódot, egy ilyen bestia kifog... 😟
Sajnos ezzel a szörnyeteggel nehéz felvenni a harcot. Itt nem elég ha képben vagy a fény tápozás széndioxid szűrés terén, sokszor csak az antibiotikum használ, vagy az sem. :confused:
 
Sajnos ezzel a szörnyeteggel nehéz felvenni a harcot. Itt nem elég ha képben vagy a fény tápozás széndioxid szűrés terén, sokszor csak az antibiotikum használ, vagy az sem. :confused:
Igen, azt hallottam már, hogy csak az antibiotikum hatásos ellene, de @mmccannon minden ilyesmivel tisztában van, és tudja használni is. De ha neki nem ment, akkor egy magamfajta pancsernek mekkora esélye lenne? Nulla.
 
Sajnos ezzel a szörnyeteggel nehéz felvenni a harcot. Itt nem elég ha képben vagy a fény tápozás széndioxid szűrés terén, sokszor csak az antibiotikum használ, vagy az sem. :confused:
Igen, azt hallottam már, hogy csak az antibiotikum hatásos ellene, de @mmccannon minden ilyesmivel tisztában van, és tudja használni is. De ha neki nem ment, akkor egy magamfajta pancsernek mekkora esélye lenne? Nulla.
Egyvalamiről megfeledkeztetek (ami valahol jólesik): nem veszitek számításba, hogy mozgásszervi fogyatékos vagyok. Nekem nehezebb napi vízcseréket megejteni egy cyano attak esetén. Vagy elugrani egy hobbitárshoz antibiotikumért, várnom kellett, míg házhoz hozták. Bő fél évig bírkóztam vele, tehát a türelem és kitartás megvolt, csak az a kicsi mozgékonyság, csak az hiányzott és mindig hiányozni fog.
De ez nem veszi el a kedvemet. Akármilyen nyominger vagyok teljes életet akarok élni, azt meg akvakertészkedés nélkül el sem tudom képzelni. :)
 
No, minden növény, ha lassan is de szépen fejlődik. A @czegebi Bálint-féle mikro Bucék is hoznak új hajtást. (Remélem senki nem vár képeket róluk, mert ahhoz már egy elektronmikroszkóp is kevés volna. 🔬)

Meglepő, hogy a Pogo szinte azonnal otthon érezte magát, és már szemmel láthatóan fejlődött.

Egyedül a frontüveget pucizom, az oldalakat hagyom szép ződen, hogy a majdani kapirgász had kedvére falja az algás biofilmet.

IMG_1679.JPG
 
Na, hogy ne érje szó az akva elejét, jelentem, megvagyunk.
Az emers Hookeriaceae distichophylluma meglepően jól érzi magát:
IMG_1733.JPG

Amúgy már most szeretem, hogy nem kell majd folyton köszörülni az ollót. Minden olyan nyugis tempóban nődögél, ami csak a Pogon látszik. :D
IMG_1734.JPG

Köszönöm, hogy benéztél, ééééés holnap tali. :love:
 
Birtokba lett véve a kvártély, @T.Norbee jóvoltából 16 Racoon Tiger számolja az aljzatszemcséket.
A szállításban a Fórum Tündére, @star67 segített (meg Cory pygmi vadászatban :D, de az egy másik történet).

Íme, az egyik új lakó:
IMG_0092.JPG

Ha már a szomszédban hullanak, mint a legyek, remélem, hogy az új tigrincsek belehúznak a kufircolásba.

Köszi, hogy benéztél. :)
 
Mellemnek lett szegezve a kérdés, hogy vajon mire vertem el az Afterpartyn kapott nyereményemet.
No, lecseréltem a vacak csájnízt egy minőségibb csájnízra. Egy Chihiros C251 LED lámpára, és naná, hogy dimmelhető. :love:

Tetszik a letisztult formája, a felszerelése gyerek- és nyomingerjáték. Bár ezt a típust kisebb akváriumhoz ajánlják, de egy 303030-as garnélás fölé untig elég, sőt, dimmelnem is kellett, nem keveset.
Nehogy azt mondjátok, hogy "Peeerszeee, csak a szája jár!", íme a pixelkupac, mint bizonyíték. :D
IMG_0108.JPG

IMG_0117.JPG

Hátul a Lomariopsis lineata egy szép fekete lávakőre fog költözni. Ezúton is köszönöm a Major 1001 Mesterének, hogy a kiválasztott kővel kapcsolatos kérésemet - "Legalább három darabra törd, lécci." - teljesítette. 😘

És ha már itt tartunk, @Ádám_ Te mivel lepted meg magad?

Köszi, hogy benéztél. 🙂
 
Utoljára módosított:
Mellemnek lett szegezve a kérdés, hogy vajon mire vertem el az Afterpartyn kapott nyereményemet.
No, lecseréltem a vacak csájnízt egy minőségibb csájnízra. Egy Chihiros C251 LED lámpára, és naná, hogy dimmelhető. :love:

Tetszik a letisztult formája, a felszerelése gyerek- és nyomingerjáték. Bár ezt a típust kisebb akváriumhoz ajánlják, de egy 303030-as garnélás fölé untig elég, sőt, dimmelnem is kellett, nem keveset.
Nehogy azt mondjátok, hogy "Peeerszeee, csak a szája jár!", íme a pixelkupac, mint bizonyíték. :D
View attachment 153160

View attachment 153161

Hátul a Lomariopsis lineata egy szép fekete lávakőre fog költözni. Ezúton is köszönöm a Major 1001 Mesterének, hogy a kiválasztott kövel kapcsolatos kérésemet - "Legalább három darabra törd, lécci." - teljesítette. 😘

És ha már itt tartunk, @Ádám_ Te mivel lepted meg magad?

Köszi, hogy benéztél. 🙂
Jó döntés volt. Én is használok egy kicsit nagyobbat a nevelőüvegen. Nagyon jó lámpának tartom.
 
Back
Oldal tetejére