• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Garnélás Cheile Nerei sp.

Sziasztok ,
Megérkezett a várva várt messziföldröl.. az a gumiharang amit a makró objektívre kell rátenni s megszünteti a tükröződést mivel teljessen rálehet tenni az üvegre s nem kell hogy merőleges legyen jöjjön pár kép!
Természetessen ma megint nem stimmelt valami az akvárium vizével, a garnélák rögtön jeleznek ha valami nem stimmel a vízparaméterekkel! tettem be nekik tobozt meg katapakérget tegnap este 2toboz 1katapakéreg.
ma reggelre az összes garnélám a vízfelszínközelében volt:eek::eek::eek: sokkhatás! elkezdtem irogatni garnélatenyésztöknek mi lehet?? mit jelezhetnek.? persze a 3 ból egy volt csak vevő a kérdésemre ö Jurij volt.. azt irta ne tulajdonítsak neki nagy jelentöséget, nehogy valamit gyorsba rosszul döntsek s ezmiatt nyiffantsam ki az állományt! nitrit jó, oxydator 2 katalizátorral megy, szürő túlméretezve vízhöfok 23fok gh 5 kh 1 tds 170 ph-t nem mértem! nem hagyott nyugodni a dolog cseréltem 5 liter vizet gyorsba gh+ viszasózva.. besz..va mentem dolgozni mivel tudtam hogy csak este tudok ránézni az akváriumra. hazajöttem egy megpurcant garnéla, több mint a fele elbújva.. egy kettö még mindig feljebbi közegben les, egy petés az aljzaton keresgélt! ennyi. azt vettem észre igen agresszív pár példány! párzás miatt-e nemtudom! valaki esetleg tapasztalt ilyet @szentgyo te mint tapasztalt motoros e téren, avagy @Etele vagy @dexkill @Szépe Kálmán köszi elöre is a válaszokat!EOS 750D-0169 1.jpgEOS 750D-0171 1.jpgEOS 750D-0176 1.jpgEOS 750D-0179 1.jpgEOS 750D-0172 1.jpgEOS 750D-0173 1.jpg
de persze jöjjön pár kép!
 
Sziasztok ,
Megérkezett a várva várt messziföldröl.. az a gumiharang amit a makró objektívre kell rátenni s megszünteti a tükröződést mivel teljessen rálehet tenni az üvegre s nem kell hogy merőleges legyen jöjjön pár kép!
Természetessen ma megint nem stimmelt valami az akvárium vizével, a garnélák rögtön jeleznek ha valami nem stimmel a vízparaméterekkel! tettem be nekik tobozt meg katapakérget tegnap este 2toboz 1katapakéreg.
ma reggelre az összes garnélám a vízfelszínközelében volt:eek::eek::eek: sokkhatás! elkezdtem irogatni garnélatenyésztöknek mi lehet?? mit jelezhetnek.? persze a 3 ból egy volt csak vevő a kérdésemre ö Jurij volt.. azt irta ne tulajdonítsak neki nagy jelentöséget, nehogy valamit gyorsba rosszul döntsek s ezmiatt nyiffantsam ki az állományt! nitrit jó, oxydator 2 katalizátorral megy, szürő túlméretezve vízhöfok 23fok gh 5 kh 1 tds 170 ph-t nem mértem! nem hagyott nyugodni a dolog cseréltem 5 liter vizet gyorsba gh+ viszasózva.. besz..va mentem dolgozni mivel tudtam hogy csak este tudok ránézni az akváriumra. hazajöttem egy megpurcant garnéla, több mint a fele elbújva.. egy kettö még mindig feljebbi közegben les, egy petés az aljzaton keresgélt! ennyi. azt vettem észre igen agresszív pár példány! párzás miatt-e nemtudom! valaki esetleg tapasztalt ilyet @szentgyo te mint tapasztalt motoros e téren, avagy @Etele vagy @dexkill @Szépe Kálmán köszi elöre is a válaszokat!View attachment 71649View attachment 71650View attachment 71651View attachment 71652View attachment 71653View attachment 71654
de persze jöjjön pár kép!
Esetleg a tobozokat kellene elhagyni egy kis idore es figyelni oket. Lehet hogy azokon/azokban van valami ami nem tetszik nekik.

A tul sok oxigen sem egeszseges ha jol remlik, valahol olvastam. Csat otletelek...
 
Esetleg a tobozokat kellene elhagyni egy kis idore es figyelni oket. Lehet hogy azokon/azokban van valami ami nem tetszik nekik.

A tul sok oxigen sem egeszseges ha jol remlik, valahol olvastam. Csat otletelek...
a toboznál azt olvastam 1db-ot ajánlanak 20 literre lehet a 2db nem kellett volna,. de kivettem!
 
nem nem ütögettem ki, vannak
A magokat gondolom kiütögetted belőle, mielőtt betetted? Azt mondják mérgezőek.
Vagy csak szimplán túl savas vizet csinált - bár nálam alacsony PH miatt még sosem lógtak a víz tetején.
benne magok?!?:unsure: ph 6,2 volt co2-vel este amikor megmértem.. de barna vizet azt igen!
d57b6f4113a2c0caf11a5648cfb0b069.jpg
Még csak ki sem volt nyílva
 
nem nem ütögettem ki, vannak

benne magok?!?:unsure: ph 6,2 volt co2-vel este amikor megmértem.. de barna vizet azt igen!
View attachment 71664
Még csak ki sem volt nyílva

Igen, vannak benne aprócska magok, hisz ez a fa termése. Amik nekem vannak, egész nyílottak, könnyű kiütögetni belőle, Ennyire zárttal még nem is találkoztam - mármint azok között, amiket garnélknak árulnak.
 
Én le szoktam forrázni a tobozokat, mielőtt az akváriumba teszem.(A cattapa leveleket is.) Vízforralóval felforralom a vizet utána ráöntöm.
elvileg igen mindent forrázok ez valahogy kimaradt
Igen, vannak benne aprócska magok, hisz ez a fa termése. Amik nekem vannak, egész nyílottak, könnyű kiütögetni belőle, Ennyire zárttal még nem is találkoztam - mármint azok között, amiket garnélknak árulnak.
a többi ami benne van azok ki vannak nyílva, na jó ezt is tudom már!
 
Én úgy szoktam tutira menni, hogy műanyag multivitaminos tégelybe rakom a tobozokat, és rázom, mint a rumbatököt. Sok apró mag tud kijönni egy pici tobozból, de utána azért az asztal lapjához is odakocogtatom, mielőtt forráznám.
ezekután majd nagyítóval kicsipegetem a magokat!
 
Sziasztok ,
Megérkezett a várva várt messziföldröl.. az a gumiharang amit a makró objektívre kell rátenni s megszünteti a tükröződést mivel teljessen rálehet tenni az üvegre s nem kell hogy merőleges legyen jöjjön pár kép!
Természetessen ma megint nem stimmelt valami az akvárium vizével, a garnélák rögtön jeleznek ha valami nem stimmel a vízparaméterekkel! tettem be nekik tobozt meg katapakérget tegnap este 2toboz 1katapakéreg.
ma reggelre az összes garnélám a vízfelszínközelében volt:eek::eek::eek: sokkhatás! elkezdtem irogatni garnélatenyésztöknek mi lehet?? mit jelezhetnek.? persze a 3 ból egy volt csak vevő a kérdésemre ö Jurij volt.. azt irta ne tulajdonítsak neki nagy jelentöséget, nehogy valamit gyorsba rosszul döntsek s ezmiatt nyiffantsam ki az állományt! nitrit jó, oxydator 2 katalizátorral megy, szürő túlméretezve vízhöfok 23fok gh 5 kh 1 tds 170 ph-t nem mértem! nem hagyott nyugodni a dolog cseréltem 5 liter vizet gyorsba gh+ viszasózva.. besz..va mentem dolgozni mivel tudtam hogy csak este tudok ránézni az akváriumra. hazajöttem egy megpurcant garnéla, több mint a fele elbújva.. egy kettö még mindig feljebbi közegben les, egy petés az aljzaton keresgélt! ennyi. azt vettem észre igen agresszív pár példány! párzás miatt-e nemtudom! valaki esetleg tapasztalt ilyet @szentgyo te mint tapasztalt motoros e téren, avagy @Etele vagy @dexkill @Szépe Kálmán köszi elöre is a válaszokat!View attachment 71649View attachment 71650View attachment 71651View attachment 71652View attachment 71653View attachment 71654
de persze jöjjön pár kép!
Szia
Nekem akkor csinálták 2x is amikor nem járt a szürő valamiért, 1x dugulás,1x áramszünet miatt. De vízcsere után 10l cseréltem
45 literesbe minden tobozt nem használok,de a magokról én is azt olvastam hogy el kell távolítani berakás elött.
Még mindig nagyon szépek azok a garnélák.
 
Az ilyen zárt tobozt nem tenném be, mert a magokban mérgező cucc van, amit anno a halaim is lereagáltak: uszonyfeldobással. :cry:
A éger tobozmagjából, mint ahogy a fenyő tobozmagjából sem, semmilyen káros anyag nem ázik ki a akvárium vízben. Ez csak akkor lehetséges, ha megfagyott, vagy sokat sütötte a nap. Mivel a mag le van védve gyantával. Ez a gyanta csak akkor reped meg a magon, ha a fagy vagy a meleg éri. A gyanta nem oldódik 22-24 fokos akvárium vízben.
 
Én le szoktam forrázni a tobozokat, mielőtt az akváriumba teszem.(A cattapa leveleket is.) Vízforralóval felforralom a vizet utána ráöntöm.
A forrázással,megszabadulunk a nagyobb mennyiségű színező anyagtól, de ki kell rázni belőle a összes magot, mert a meleg víztől feloldódik a gyanta.
 
View attachment 71664
Még csak ki sem volt nyílva
Ez a égertoboz,azért nem volt kinyílva, mert zölden lett leszedve, még nem volt megérve. Egy idő után bebarnul. Normális körülmények közt, ha már barna, ha nincs is kinyílva, meg kell hogy legyen repedve. Csak akkor szokott így kinézni, mikor már egy ideje a vízbe van, és megszívta magát vízzel.
 
A éger tobozmagjából, mint ahogy a fenyő tobozmagjából sem, semmilyen káros anyag nem ázik ki a akvárium vízben. Ez csak akkor lehetséges, ha megfagyott, vagy sokat sütötte a nap. Mivel a mag le van védve gyantával. Ez a gyanta csak akkor reped meg a magon, ha a fagy vagy a meleg éri. A gyanta nem oldódik 22-24 fokos akvárium vízben.

Én még abból garázdálkodom, amit anno magam gyűjtöttem. Mivel lövésem sincs, hogy mennyi napfény érte, vagy megcsípte-e a hajnali fagy, inkább biztosra megyek.
 

Hasonló topikok

Back
Oldal tetejére