• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Növényes Bruttó 112literes kezdetektől ködös/föstös

Összeült a családi kupaktanács, megbeszéltük hogy lesz még 1 szűrő.
Mondtam a páromnak, hogy az új Tidal 55 egy 20as, vagy használtan a CF800 szintén 20.
Annyi kérése volt hogy ne veszünk használtat. "szánjunk rá inkább 15-el többet"

Tehát a helyzet az, hogy mondjuk 35 mátyásból gazdálkodok, úgy hogy ebben a töltet is benne kéne hogy legyen.
Ebben az árban ezek jöhetnek szóba szerintem: Eheim Classic 350 szivacs töltettel, Tetra ex800 plus töltettel, Oase Fitosmart200 töltettel
Nekem szimpatikus a tidal család,tidal 55 vagy akár 75ös, 110es is beleférhet az anyagiakba.
Ti mit ajánlanátok?
Szia!
Miért nem cseréled cf 1200-ra a 800-as szűrőt, ha az Atman egyébként szimpatikus?
Az 800-ast eladva lenne keret a plusz szűrőanyagra és szkimmerre vagy szkimmeres beszívóra.
 
Szia!
Miért nem cseréled cf 1200-ra a 800-as szűrőt, ha az Atman egyébként szimpatikus?
Az 800-ast eladva lenne keret a plusz szűrőanyagra és szkimmerre vagy szkimmeres beszívóra.
Szia!
Nem szeretnék "bajlódni" az eladással, illetve ha bármi miatt, az egyik üzemképtelen lenne, a másik még tudja szűrni az akváriumot.
 
Szia!
Nem szeretnék "bajlódni" az eladással, illetve ha bármi miatt, az egyik üzemképtelen lenne, a másik még tudja szűrni az akváriumot.
Egyszerűbb egy szűrőt karbantartani.
Amennyiben kettőt szeretnél mindenképpen, nem lenne célszerű még egy cf 800-at venni?
Minimum tengelyt, mint pótalkatrészt tanácsos tartani otthon (szerintem rotort sem árt).
 
Ha a nagyobb Tidalok tenyleg jatszanak, akkor en a mostani szurod cserelnem 110re es a regit eltennem tartaleknak. Ami matrix van benne, mehet az uj szurobe es kesz is vagy. Ha erdekel nalunk van 110, 55 es 35 is a pinceben, megnezheted/hallgathatod eloben oket.
Sajnos mégsem játszanak a nagyobbak a méret miatt. 80*35*40es az akvárium ugye, és a 80as oldalakon van egy kb 3cm széles merevítés majdnem teljes hosszban. Ez kizárja hogy a hosszú oldara tegyem. Az 55ös elférne a rövid oldalon, viszont a világítást nem tudnám középre tenni, csak hátra, avagy előre.
 
Sajnos mégsem játszanak a nagyobbak a méret miatt. 80*35*40es az akvárium ugye, és a 80as oldalakon van egy kb 3cm széles merevítés majdnem teljes hosszban. Ez kizárja hogy a hosszú oldara tegyem. Az 55ös elférne a rövid oldalon, viszont a világítást nem tudnám középre tenni, csak hátra, avagy előre.
Így tudnám elhelyezni a világítást a tidal55 mellé:IMG_20210712_212026.jpgIMG_20210712_212018.jpg
 
Akvárium csere, merevítő nélkülire?
Kizárt. Akkor inkább, elengedem a tidal témát, és rászánom magam vagy még egy cf800ra, vagy lecserélem egy 1200asra.
Sok lehetőség van ám a függesztésre, vannak akik csőrendszereket használnak, mások a plafonról lógatnak, és van aki egy polcot tesz az akvárium fölé, és onnan engedi le a kívánt magasságra. Egyik sem lehetséges?
Nem sajnos. Félig meddig ideiglenes helyen van az akva. Valamikor lesz csináltatva neki szekrény, illetve a főnökasszony (párom) kitalálja majd a végleges helyét.
 
Kizárt. Akkor inkább, elengedem a tidal témát, és rászánom magam vagy még egy cf800ra, vagy lecserélem egy 1200asra.

Nem sajnos. Félig meddig ideiglenes helyen van az akva. Valamikor lesz csináltatva neki szekrény, illetve a főnökasszony (párom) kitalálja majd a végleges helyét.
Ha ideiglenes helyen van és nem annyira zavaró a ködösödés akkor én várnék semmint tákolnék bármit...

Találja ki szíved választottja, hogy hol szeretné látni az akvát, adig tegyél félre eleget és vedd meg azt a szűrőt ami biztosan elég. 112 literhez szerintem az Eheim Experience 350el nem lőhetsz mellé....

Én legalábbis így csinálnám...

Szerk. Javítottam egy két mondatot, mert visszaolvasva nem volt értelme :D
 
Utoljára módosított:
Ha ideiglenes helyen van és nem annyira zavaró a ködösödés akkor én várnék bármi tákolmány beruhazásra....

Találja ki szíved választottja, hogy hol szeretné látni az akvát, akkor tegyél félre és vedd meg azt a szűrőt ami biztosan elég. 112 literhez szerintem az Eheim Experience 350el nem lehetsz mellé....

Én legalábbis így csinálnám...
Detto. Nem kell elkapkodni semmit. Inkább tegyetek félre és nézzétek menet közben a jó ajánlatokat. Ezt is lehet még ésszerűen és olcsón növényesíteni. Mielőtt belevágtok egy nagyobb technikába, maxoljátok ki a megszerezhető tudást ezen. Olvassatok sokat és próbálkozzatok különféle egyszerű növényekkel. Pl. dekorra kötözhető növényeknek sem kell hatalmas fényerő. Mindig osztogatnak ingyen itt a fórumon növényeket.
Nyomjatok tápot a kavics alá és mehet a növényes próbálkozás. A növények tisztítanak a legjobban. Annyira kell figyelni, hogy ne hagyjatok semmit belerohadni és a szűrő bírni fogja.
 
A chihirosnak van fem laba, ami nem ilyen rafektetos. A sima szerianal 5 cm a femlabak tavolsaga, gyanitom ennek a lampanak is hasonlo, en arra cserelnem vagy 3d nyomtatnek a mostanihoz egy kiegeszito tartot. A csere utan, myugodtan tehetnel bele Tidal75-ot (neki 23,4 cm szelesseg kell, annyi meg akkor is van ha 1 cm vastag az uveged (35-8)). A lampat nyugodtan lehet a szurore fektetni a labbakkal kozepen igy (volt munkahelyi, aquaclear szurovel):
IMG_20190701_080056.jpg
 
Ha ideiglenes helyen van és nem annyira zavaró a ködösödés akkor én várnék semmint tákolnék bármit...

Találja ki szíved választottja, hogy hol szeretné látni az akvát, adig tegyél félre eleget és vedd meg azt a szűrőt ami biztosan elég. 112 literhez szerintem az Eheim Experience 350el nem lőhetsz mellé....

Én legalábbis így csinálnám...

Szerk. Javítottam egy két mondatot, mert visszaolvasva nem volt értelme :D
Az Eheim experencie 350 mellé jár töltet. Beüzemelhetném a gyári töltetével, vagy valamennyit kéne átraknom a jelenlegi biológiai szűrőanyagomból a bacik miatt?
 
Ez a 3 szűrő kb egy árban van, (cristalprofi olcsóbb mint a másik 2) mind a háromhoz jár gyári szűrőtöltet:

Eheim Experencie 350 pumpateljesítménye 1050l/h, szűrőtérfogat 4,9l
JBL Cristalprofi pumpateljesítménye 900l/h szűrőtérfogat 4,7l
Hydor Professional 350 pumpateljesítménye 1050l/h (gyári mért vízátfolyás 900l/h) szűrőtérfogat 6,6l

Érdemben jelentenek ezek az adatok valamit, vagy ha már az ember rászánja a forintot, "mindegy" hogy melyiket veszi, mert kb. ugyan az a kategória?
 
Ez a 3 szűrő kb egy árban van, (cristalprofi olcsóbb mint a másik 2) mind a háromhoz jár gyári szűrőtöltet:

Eheim Experencie 350 pumpateljesítménye 1050l/h, szűrőtérfogat 4,9l
JBL Cristalprofi pumpateljesítménye 900l/h szűrőtérfogat 4,7l
Hydor Professional 350 pumpateljesítménye 1050l/h (gyári mért vízátfolyás 900l/h) szűrőtérfogat 6,6l

Érdemben jelentenek ezek az adatok valamit, vagy ha már az ember rászánja a forintot, "mindegy" hogy melyiket veszi, mert kb. ugyan az a kategória?
Szerintem nincsenek egy kategóriában. Az Eheim sokkal jobb minőségű. A gyári szűrőtöltet általában felejtős, érdemes lecserélni.
 
Back
Oldal tetejére