• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Beni első próbálkozása

Kiválóan! Szerintem nagyon tetszik nekik az új helyük, de azt hiszem a régivel sem volt semmi bajuk. (y)
Nálad az amanók/coryk túrtak ki növényt az új talajból?
 
Kiválóan! Szerintem nagyon tetszik nekik az új helyük, de azt hiszem a régivel sem volt semmi bajuk. (y)
Nálad az amanók/coryk túrtak ki növényt az új talajból?

Szia

Nem jellemző inkább a garnélák tudnak rendezkedni a fa alatti részt turták lefelé ami ráment a dekor kavicsra de azt látad is.. .. Coryk már öregednek egyre lustábbak ők nem túrnak:cool:
 
Azért kérdeztem, mert van most 4 panda corym, amiket nagyon szeretek, és nem szívesen válnék meg tőlük, de félek, hogy átrendezés után majd a friss parvulát kitúrják a manadoból. Halakból csak a 3 sziámi algázót, a 2 otot és a 4 coryt tartanám meg, valamint a neonokat végelgyengülésig, a többi mindenképpen menni fog új helyre.
 
Azért kérdeztem, mert van most 4 panda corym, amiket nagyon szeretek, és nem szívesen válnék meg tőlük, de félek, hogy átrendezés után majd a friss parvulát kitúrják a manadoból. Halakból csak a 3 sziámi algázót, a 2 otot és a 4 coryt tartanám meg, valamint a neonokat végelgyengülésig, a többi mindenképpen menni fog új helyre.

Panda cory :panda: imádom őket bár nekem még nem volt sajna, friss manadoban megvan rá az esély hogy kitúrják bár nálam inkább a maláj tornyosok csinálták a bajt.
Utóbbi pár hónapban nem volt gondom mert elégé ,,tömörödött,, a manado az elindítási állapothoz képest. Illetve HM meg más növények nem sok helyett hagytak turkálni.. Sziámi algázó nálam többé nem lesz..
 
A sziámival milyen rossz tapasztalatod volt? Nekem csak annyi, hogy valami rejtélyes okból kifolyólag megették a lángmohámat, de a többi növényt nem bántották. Van 2 kisebb, 8-9 cm körüli, vékonyka jószágom, meg egy böszme nagy 12-13 cm-es kövér benga, amelyik imádja kergetni a másik kettőt, de semmiféle gondom nincs velük.
 
Upsz, "megrendelődtek" a fénycsövek, a fényterelő reflektorok, a talaj és a táptalaj is, január elején jön meg minden. ;)
Növények terén még mindig tanácstalan vagyok, segítsetek! Miből lehetne szép gyepet csinálni 0,5 W/L mellett, CO2 nélkül? Mostanában olvastam, hogy a parvula jól elvan ennyi fénnyel, azonban CO2 igénye is van, és nélküle nem nő túl szépen, úgyhogy elbizonytalanodtam... :(
 
Upsz, "megrendelődtek" a fénycsövek, a fényterelő reflektorok, a talaj és a táptalaj is, január elején jön meg minden. ;)
Növények terén még mindig tanácstalan vagyok, segítsetek! Miből lehetne szép gyepet csinálni 0,5 W/L mellett, CO2 nélkül? Mostanában olvastam, hogy a parvula jól elvan ennyi fénnyel, azonban CO2 igénye is van, és nélküle nem nő túl szépen, úgyhogy elbizonytalanodtam... :(

Sztema parvula szépen nő.. nekem co2 nélkül is szépen meg eredt! Anyi hogy csigák és hasonl talajtúrok ki szedik hamar+ a tól nagy flow is ki szedett nekm egy jó párat!
 
Upsz, "megrendelődtek" a fénycsövek, a fényterelő reflektorok, a talaj és a táptalaj is, január elején jön meg minden. ;)
Növények terén még mindig tanácstalan vagyok, segítsetek! Miből lehetne szép gyepet csinálni 0,5 W/L mellett, CO2 nélkül? Mostanában olvastam, hogy a parvula jól elvan ennyi fénnyel, azonban CO2 igénye is van, és nélküle nem nő túl szépen, úgyhogy elbizonytalanodtam... :(
Nekem volt sima parvula, egy német sráctól vettem egyszer a TP-n. Az elvolt co2 és 0.36w/l mellett. Viszon akkor 1ml/20l/nap-al tápoztam az akit, viszont csurig volt növénnyel akkor, szóval volt minek megenni a tápot.. (aláírás második kép)
 
Szia Beni. Gyepet HM bol is szepet tudsz noveszteni viszonylag rovid ido alatt. Sokan nem is probalkoznak ezzel mondvan kozepso,kisebb akvariumok esten hatso novenykent van kezelve. Pedig ha osszesurusodik akkor tok jo szinezetu gyep lesz belole.;)
 
HM az biztosan lesz, azt most "termesztem" a kis akváriumomban, majd megnézem, hogy fogja bírni. Parvulát és Staurogyne repenst is fogok majd rendelni, a parvula előre, a Stau kicsit hátrébb lesz, majd kiderül, hogy melyik hogy fogja bírni, szeretni a körülményeket, szóval a gyep nagyjából eldőlt.
Nade a fent linkelt ADA-s képen látható tervhez hasonló dzsulgelt milyen növényekből lenne érdemes megcsinálni? Anubiast nem igazán szeretnék, microsorum és crypto fajták biztosan jöhetnek, de még mi, mik? A Ludwigia sp és a
Alternanthera reineckii 'Mini' nagyon tetszenek, de nem tudom, mennyire maradnának meg ennyi fénynél, vagy mennyire lennének szép pirosak. Esetleg tudtok olyan növényt, ami piros lesz/marad 0,5W/L-nél?
 
Csak egy kép, néhány kitúrt növénnyel, csak úgy "lusta" styleban...

072
by BeniDugo, on Flickr

Ez meg egy nagyon öreg, görbe neon, amiről azt hittem már egy hónapja, hogy másnapra nem fog élni:

070
by BeniDugo, on Flickr
 
HM az biztosan lesz, azt most "termesztem" a kis akváriumomban, majd megnézem, hogy fogja bírni. Parvulát és Staurogyne repenst is fogok majd rendelni, a parvula előre, a Stau kicsit hátrébb lesz, majd kiderül, hogy melyik hogy fogja bírni, szeretni a körülményeket, szóval a gyep nagyjából eldőlt.
Nade a fent linkelt ADA-s képen látható tervhez hasonló dzsulgelt milyen növényekből lenne érdemes megcsinálni? Anubiast nem igazán szeretnék, microsorum és crypto fajták biztosan jöhetnek, de még mi, mik? A Ludwigia sp és a
Alternanthera reineckii 'Mini' nagyon tetszenek, de nem tudom, mennyire maradnának meg ennyi fénynél, vagy mennyire lennének szép pirosak. Esetleg tudtok olyan növényt, ami piros lesz/marad 0,5W/L-nél?
Ludwigiával nem nyúlsz mellé. Legjobb piros kevés fényhez;)
 
A hm ből tényleg lehet gyepet csinálni, csak nyírni kell rendesen, most nálam is kb ennyire van visszanyírva :) a ludvigia szép színes marad, és szépen be lehet dúsítani :) az alternenthea szerintem nem lesz túl jó, nálam tele van fehér léggyökerekkel lassan nő és tiszta alga... Persze nem árt kipróbálni...
gyepre még nem lenne rossz az acicularis sem olyan mint a parvula csak nagyobb kicsivel, és ugyanolyan körülmények között szebb lesz mint a parvula és gyorsabb is :) sok sikert hozzá, és boldog karácsonyt!!! :)
 
A leépítés elkezdődött, a halak egy része, és szinte az összes kő kikerült már.


058
by BeniDugo, on Flickr

Fotózni továbbra sem tudok, pedig szent meggyőződésem, hogy ezzel a géppel szupi kis fotókat lehetne csinálni, és a szabadban megy is, de valahogy az akváriumnál nem... :banghead::hungover::cry:

Ezek a képek félhomályban, ködben, kézből, ráadásul némelyik elég komoly zoom mellett készültek (a mókus pl 30X-os), és szerintem egyáltalán nem rosszak:


022
by BeniDugo, on Flickr

026
by BeniDugo, on Flickr

033
by BeniDugo, on Flickr

055
by BeniDugo, on Flickr

036
by BeniDugo, on Flickr
 
Ma kellett volna megkapnom a GA-ból rendelt csomagomat, de nem hozta meg a GLS! :mad::banghead::cry:
 
Mit rendeltél? Én tegnap voltam fent :D Legközelebb írj ha kell valami mert mi kb 1-2 havonta megyünk vásárolni akkor mindig útba ejtem a GA-t!
 
Aquabasis Plust és manadot. Igazából még nagyon ráér, de mára jött értesítő a kiszállításról, és mivel van vagy 30 Kg a csomag, jó lett volna, ha Én tudom átvenni, és nem a feleségemnek kell majd... :(
 
Tegnap jött meg a csomag, dec. 21-én rendeltem. Nem kapkodták el, bekavartak az ünnepek, de legalább megjött! :)
10 liter JBL aquabasis plusz, és 35 liter manado várakozik a szobában az átalakításra. Én meg még várom a fénycsöveket és a reflektorokat...
 
Back
Oldal tetejére