• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Kocsa 112literes akváriuma

Köszönöm a dicséretet :oops: , igyekszem jól tartani a gyepemet. 1-2 hetente rendszeresen van nyírva. Remélhetőleg nem fog felszakadni a nyári nagy melegig.
inadsz said:
Remélem egyszer nekem is hc gyepem lesz
Dani a tudásod és a technikai háttered adva van a szép HC gyephez. Irányítsd rá a CO2-t, hogy telibe kapja, és meglesz az eredménye. ;)
 
kocsa said:
Akvriumj018.jpg
atyavilág :shock: ez nagyon szép ! :clap:
 
artegor said:
atyavilág ez nagyon szép !
Köszi artegor!
Sajnos az egyik sarokban ahova nem jut elég CO2, ott nem igazán akar nővekedni és sűrűsödni.
 
Sziasztok!
Az elmúlt időben sokmindent sikerült kitapasztalnom, de pár dolgot még mindig nem értek. Sajnos nekem a Rotala rotundifolia nem akar szépen színesedni, csak nagyon halványan. :( Pedig adagolok ADA ECA-t is heti 3*5 csepp-et, és GA Mikro-Makro 7ml-t/nap.
kocsa

Várom ötleteiteket, hogy mit kellene máskép csinálnom hogy nekem is szép színes legyen a Rotala rotundifolia-m.
Bolbitis heudelotii-m viszont szép nagy hajtásokat hozott. Az egyik levélhajtás már 20cm kinőt az akváriumból. Kíváncsi leszek hogyan fogja bírni a víz feletti életet. Majd teszek fel róla képet.
Tapasztalat szerzésből beneveztem HAC-ra az akváriumot. Igaz nem versenyzésre van berendezve, de talán kapok pár olyan tanácsot amivel a következő berendezés jobban sikerül. Azt már most tudom hogy a fényképezésre több időt és energiát( pl.:fekete karton, jobb gép, stb.) kell fektetnem, hogy szebb képeket tudjak késziteni.
 
Szia a Rotalával kapcsolatban, nem tudom milyen fényerővel világítasz, de ha 2*39W-al 8,5 órát, akkor próbáld meg + 1 órával kibővíteni a megvilágítási időtartamot! A megvilágítási idő sokat számít a szines növényeknek!
 
Szia Cecska!
Köszönöm a tanácsodat! Igen 2*39W-al világitok 8.5 órát. Tanácsodat megfogadva emelem a világitás időtartalmát elöször 0.5h, majd ha a zöldpont alga nem hatalmasodik el rajtam akkor emelem 1h-val az idő tartalmat.
Most jutott eszembe, hogy a kemény víz nem nehezitheti a vas felvételét a növények számára?
 
A Rotala színesedését én csak a legfelső pár centiméterben tapasztaltam. Tehát én ebből arra következtetek, amire Cecska. Bár nem időben, hanem erőben növelném a fényt
 
Nitrát szint 10ppm körül tartásával szépen be fog vörösödni. (Nesze neked EI, de valóban működik, sokkal jobban mint a +vas vagy +fény)
 
SOS!!!

Sziasztok!
Segítségeteket szeretném kérni. Szivárog valahol az akváriumom! Leszívtam 20l vízet és ugy tünik most megszünt a szivárgás. Ti tapasztaltatok ilyet? Én nem találtam meg a szivárgás forrását!
Igazából amiben a segitségeteket szeretném kérni: Most hogyan tovább? Ti mernétek vízet hagyni egy ilyen akváriumba? Max 2 napig amig beszerzem az új akit. A talajt márciusban helyeztem bele (alatta táptalaj), az új akiba áttehető vagy újat ajánlott venni?Vagy csak táptalajt. A fűtőnek a vezetéke beleérhet a vízbe (elfektetve 45-60 fokban)?
Hirtelen most ezek az amatőr kérdések jutottak eszembe, de teljes pánikban vagyok.

Mindenki tanácsát szívesen veszem, és előre is nagyonszépen köszönöm!
 
Szia
Szerintem ne nagyon hadj benne vizet sokáig mert ha tovább kezd el szétnyílni a ragasztás akkor nagy özömvíz lesz belőle.
Ha az általános talajt letudod ugy venni, hogy a táptalaj nem keveredik hozzá, akkor max csak táptalajt kell venni, de abba se vagyok biztos mit mondanak majd az okosok :)
A fűtőről meg fogalmam sincs...
Remélem segítettem... :)
 
Én szárazra törölném az éleket és utána feltölteném az akváriumot, közben figyelném,hogy honnan kezd el szivárogni.Ha nem alul, hanem a mostani csökkent vízszint felett akkor belül töröld szárazra az akváriumot az éleknél.Utána fugázd ki valamilyen üvegragasztóval. Utána a szokásos várakozás, ez általában 12-24 óra és utána mehet vissza a víz.

Viszont ha most teletöltöd és alul szivárog a víz a megnövekedett nyomás miatt, akkor ideiglenesen kenj a szivárgás helyére szilót, de előtte gyorsan töröld szárazra, és utána máris kend a szilót.Ha kell akkor kend rá többször az odaszánt szilót, a többszöri kenésnél már többnyire annyira megszilárdul a ragasztó, hogy fogni fog. Ez talán ideig óráig megállítja a szivárgást, ideiglenesen jó lesz amíg nem lesz időd az egészet szétszedni és belülről kifugázni.Nekem egyszer így volt vagy 1 hónapig.
 
Köszönöm szépen az eddigi tanácsokat! Nagyon el vagyok keseredve!
Jojo most átérzem az elkeseredésed amikor neked ment szét az akid, de remélem azért nem adtad fel teljesen.
Valószinüleg alul ereszt, mert fent nem találtam szivárgást. Viszont amióta csökkentettem a vízszintet azóta (kb 1 órája) egy cseppet sem látok. Addig is 5 óra alatt kb 1l víz folyhatott el. Kőveket is kiszedtem hogy csökkenjen az aljára nehezedő nyomás, és további vízet is leszivok.
Szűrőt mennyire lehet tartósan lefolytani károsodás nélkül. (min. fordulaton 1-2 napig?) Világitás időtartalmát mennyire csökentsem. Armatúrát a jelenlegi vízszintől 50cm felemeltem.
Ha tudtok tanácsot adni hogyan tudok minél több élölényt és növényt megmenteni a következő pár napban légyszives osszátok meg velem.
Válaszaitokat előre is köszönöm!
 
Sziasztok! Konkrétan ilyen tapasztalataim nincsenek (leszámítva egy éjszakai cunamit, kagylótörés miatt), de ilyenkor mindig beugrik a mi "akváriumunk" a FÖLD törékenysége ez a buborék-lét, és átélem ezt a holdfényes életmentést amit akkor éltem át. Úgy, hogy együtt érzek! :shh:
 
Szia Péter!
Köszönöm az együttérzésedet.
Sajnos újra elkezdett szivárogni az akvárium. Ugyhogy ezer százalék hogy alul ereszt. Szerencse a szerencsétlenségben hogy egyenlőre csak szivárog, bár igy is lesz egy álmatlan éjszakám. És lehet hogy holnap meg már a teraszon alhatok.
Persze mikor történik a baj, persze hogy hétvégén. Ráadásul 40cm hó van és az autó holnap meg müszakizik. A vízet leszivtam a szűrő beszívó csonkjáig. Szerintetek hagyjam müködni vagy inkább húzzam ki? Flow nincs, és inkább a bacik pusztuljanak mint a külső szűrő?
Teljesen elvagyok keseredve! Remélem szerencsésen átvészeli mindenki.
 
A szűrőt én átraknám egy vödörbe vagy valamibe amiben mehet teljes gőzzel. Ha van valami szűrőfejed vagy vízpumpád ami mozgatja a vizet és levegőt old be akkor azt tedd be az akiba, mert a talajban jó eséllyel van annyi bakt., hogy elvégezze a lebontást.
Kitartást :thumbup: :?
 
Ez szörnyű hír. :( Velem is történt hasonló, csak jóval kisebb méretű akival.
A fűtőt nyugodtam elfektetheted és az egészet berakhatod a víz alá, semmi baja nem lesz, elvileg a használati utasításban is szerepel, hogy teljesen víz alatt is lehet. Én is így használom.
 
Sziasztok!
Köszönöm mindenkinek a tanácsokat és az együttérzést.
Megoldódott az eresztő akvárium esete. Ma sikerült kicserélnem egy új akváriumra, amivel remélhetőleg nem lesz semmi probléma. Növények és a halak szerencsésen túlélték az elmúlt napokat. Párom tegnap takarítás közben talált egy kalandor Amano garnéla tetemet 6 métere az akitól. Nem semmi mekkora távolságot meg tudott tenni, akadályok között. :eek: :shock:
Az új akvárium is 112l-es. Megszenvedtem az ültetést, de erről majd egy másik postban..... ;)
Felteszem én is az akváriumomról a képeket, amivel a H.A.C. 23-dik helyét sikerült megszereznem, nagyon nagy örömömre.
November002.jpg


November009.jpg


November014.jpg


Nagyon örülök hogy részese lehettem ennek a nívós versenynek. Minden elismerésem a szervezőknek. :clap: :clap:
 
Back
Oldal tetejére