• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Beni Low-Tech növényese, 240 literben

Nálam low-ban az Echinodorus tenellus jött be eddig. Korábban hagyományos volt, ami nagyobbra nőtt és vörösödött, de kényesebb volt. A mostani zseléssel nincs ilyen gond. A sessiliflorával mik a tapasztalataid? Hogyan nyírod?
Sokszor, és alaposan. Nagyon gyorsan nő, gyönyörű növény egyébként, de hajlamos a terjeszkedésre, ha nem akarod, hogy behálózzon mindent, akkor nagyon figyelni kell rá.
 
Sziasztok!
A mai napon megtörtént a "nagy" utazás, közel 40 kg lávakővel, 10 liter táptalajjal, 1-1-1 adag tenellussal, HG-val (hemianthus glomeratus) és Eleocharis parvula mini 'pusilla'-val, meg némi táppal gazdagabban, és persze néhány ezressel szegényebben, de mindenképp boldogan értem haza.
Valamint köszönöm @viktorlantos -nak és csapatának az "életmentő" kávét (feleségem üzeni, hogy isteni volt), és a garnéla tápot, egyúttal köszönöm, hogy ismét csodás akváriumokat láthattam!
Holnaptól indul a legózás az erkélyen...(y)
WP_20160604_19_36_20_Pro.jpg
 
Feltöltéskor kapott az akvárium 5-6 ml SeaChem Prime-ot, most vízcserekor pedig Tetra Aquasafe-t használtam. Ha most nem lesz fehéredés, és a legközelebbi Prime-os után pedig igen, akkor megvan a tettes. A Prime még új Nekem, most próbáltam ki először, bár nem hiszem, hogy tudna ilyet okozni, de azért figyelni fogom.
Nálam a manado a gyanúsított, mert állítólag keményíti a vizet, ami már a csapból 25-30 NK körüli keménységgel folyik ki, és ez a fehér réteg Nekem nagyon vízkőre hasonlított.
Szia tetszik az akvárium
 
Sziasztok!
A mai napon megtörtént a "nagy" utazás, közel 40 kg lávakővel, 10 liter táptalajjal, 1-1-1 adag tenellussal, HG-val (hemianthus glomeratus) és Eleocharis parvula mini 'pusilla'-val, meg némi táppal gazdagabban, és persze néhány ezressel szegényebben, de mindenképp boldogan értem haza.
Valamint köszönöm @viktorlantos -nak és csapatának az "életmentő" kávét (feleségem üzeni, hogy isteni volt), és a garnéla tápot, egyúttal köszönöm, hogy ismét csodás akváriumokat láthattam!
Holnaptól indul a legózás az erkélyen...(y)
View attachment 12328
É is szemezgettem ilyen kővel, tetszik a struktúrája, de a színe nekem nem jött be. Biztos jó scape lesz. Hajrá.
 
É is szemezgettem ilyen kővel, tetszik a struktúrája, de a színe nekem nem jött be. Biztos jó scape lesz. Hajrá.
Manadohoz szerintem a legjobban illő kő a vörös lávakő, és a red moor fa. Ezekkel nem lehet mellényúlni, már csak az a kérdés, hogy szerény szépérzékemmel mennyire jó köveket sikerült válogatnom (azért sok csúnya darab volt), és azt hogy tudom elrendezni. Időm van, 1-2 hónapig úgyis a ma vett növényeket tanulmányozom-termesztem az áralakításhoz, addig mehet a legózás az erkélyen.
 
Manadohoz szerintem a legjobban illő kő a vörös lávakő, és a red moor fa. Ezekkel nem lehet mellényúlni, már csak az a kérdés, hogy szerény szépérzékemmel mennyire jó köveket sikerült válogatnom (azért sok csúnya darab volt), és azt hogy tudom elrendezni. Időm van, 1-2 hónapig úgyis a ma vett növényeket tanulmányozom-termesztem az áralakításhoz, addig mehet a legózás az erkélyen.
Jó legózás lesz, nem kétlem.
Van nekem is ilyen egy darad, de nekem a vörösége még szárazon ok, de bent az akiban tök terrakotta szín, mint az agyag cserép. Arra is gondoltam, hogy befestem...
 
Jó legózás lesz, nem kétlem.
Van nekem is ilyen egy darad, de nekem a vörösége még szárazon ok, de bent az akiban tök terrakotta szín, mint az agyag cserép. Arra is gondoltam, hogy befestem...

afuji kő is lávakő ám, csak fekete;) + a másik boltban van fekete lávakő is

@Beni, ha hiszed ha nem, épp ma gondoltam rá, hogy itt lenne az ideje egy kis átalakításnak :p

Szurkolok! :)
 
Nem lesz egy blitzkrieg, az biztos. Először csak megnézem, mi marad meg a tegnapi növényekből...
 
Szia Beni.
Szép mennyiség gratula. Meg tudhatjuk mi a terv? Új aki,vagy a régi bal oldali alakítás,vagy teljesen új berendezés?
 
Szia Beni.
Szép mennyiség gratula. Meg tudhatjuk mi a terv? Új aki,vagy a régi bal oldali alakítás,vagy teljesen új berendezés?
Teljes átalakítás, és megpróbálok valami gyepet összehozni. 3 lehetséges növényből vettem, azokat ma elültetem, megnézem mi működik. Ha egyik se, akkor moha lesz a talaj, de ez még azért 1-2 hónap, addig átmeneti állapot lesz/van.
 
Teljes átalakítás, és megpróbálok valami gyepet összehozni. 3 lehetséges növényből vettem, azokat ma elültetem, megnézem mi működik. Ha egyik se, akkor moha lesz a talaj, de ez még azért 1-2 hónap, addig átmeneti állapot lesz/van.
Láttam a növény vásárlási listát. Sok sikert kívánok és várom a fejleményeket.
 
Kíváncsian várom az újat :)
A HG - H. glomeratus, az tul.képp megegyezik a HM-el (H. micranthemoides) ugye ?
Abból szerintem biztos tudsz gyepet csinálni, még magas vízoszlopnál is.
De szép kis akva volt ez, folyton visszajártam ebbe a naplóba.
 
Kíváncsian várom az újat :)
A HG - H. glomeratus, az tul.képp megegyezik a HM-el (H. micranthemoides) ugye ?
Abból szerintem biztos tudsz gyepet csinálni, még magas vízoszlopnál is.
De szép kis akva volt ez, folyton visszajártam ebbe a naplóba.
Megnézzük, mi lesz a következő lépcső, sikerül-e feljebb menni, vagy visszagurulás lesz... :LOL:
 
Szigorúan, csak ha nincs otthon az asszony, egy kör lement, 1 hátravan... [emoji38]
A pohárban 2 dl ecet van, biztos ami biztos alapon.
View attachment 12801
A lágyító sót és az öblítőt kiszedted az akció idejére vagy nem is használtok ilyeneket, hanem sok-in-1 tablettákkal dolgoztok. Egy kicsit én félnék a vegyi anyagok miatt, de jobban az asszony haragjától, hogy rájuk...
 
Back
Oldal tetejére