• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Kocsa 112literes akváriuma

kocsa

Kertész szaki
Sziasztok!

Kotsis Csabának hívnak 34 éves vagyok, Sopronban élek a párommal és a 2 éves kislányommal. Szeretném bemutatni az akváriumomat, és szívesen venném tanácsaitokat és kritikáitokat, hogy még szebb és egészségesebb lehessen az akváriumom.
2008-ban mikor megvettem a Juwel akvárium szettemet, sajnos még nem találkoztam növényes blogokal, és nem tudtam mi kell egy szép növényes akvárium fenntartásához. Azóta rengeteget olvastam a témában,és szép lassan elkeztem összevásárolni a szükséges dogokat.
Augusztus 20-án újrarendeztem az akváriumomat.
Alábbiakban az adatok:

Akvárium:
-típus: 112literes Juwel szett
-méret: 80cm x 35cm x 40cm

Technika:

I. Szűrés
1. JBL e900-as külső szűrő
-teljesitmény: 900l/h
-szűrőanyagok: kerámiagyűrű, Eheim SubstratPro, szivacs, perlonvatta
-tisztitáskor 1db ADA Bacter Ball elhelyezve

2. Juwel belső szűrő
-teljesitmény: 400l/h
-szűrőanyagok: szivacs

II. Világitás:
- ATI Sun Power 4 x 39W fénycső Osram 865-ös ( ebböl csak 2 müködik ) napi 8,5 órá

III. CO2 rendszer
-jelenleg élesztős, ha sikerül szereznem co2 palackot akkor indulhat a nagynyomású.

IV. Hőmérséklet szabályozás:
-Fűtés: 100W-os termosztátos fűtő
-Hűtés: jelenleg még nincs

Hardscape:

Aljzat:
-JBL Aqua Basis Plus növény táptalaj 5kg
-JBL Manado általános növénytalaj 15kg

Dekoráció:
-ADA Dragon -Ohko kő, ( kb 8kg )

Tápozás:
-GA Mikro és Makro: naponta 5ml
-Easy carbo: naponta 4ml
-Vízcsere: heti 40%

Vízkezelés:
-ADA klór semlegesitő, vízelőkészitő ( ha elfogy, Seachem Prime vízelőkészitő )

Élőlények:

Növények:
-Hemianthus callitrichoides "Cuba"
-Pogostemon helferi
-Taxiphyllum barbieri (jávai moha)
-Staurogyne repens (beszerzés alatt)
-Anubias barteri var. angustifolia
-Anubias barteri "coffeefolia"
-Bolbitis heudelotii
-Cryptocoryne wendtii "green"
-Cryptocoryne wendtii "brown"
-Hemianthus micranthemoides
-Microsorum pteropus
-Rotala sp. "green"
-Rotala rotundifolia

Halak:
-Otocinclus affinis
-Hemigrammus erythrozonus (Izzófényű pontylazac)
-Inpaichthys kerri (Kéklazac, királylazac)
-Paracheirodon axelrodi (Vörös neonhal)
-Corydoras aeneus
-Corydoras panda
-Crossocheilus siamensis

Garnélak:
-Caridina multidentata (Amano garnéla)
-Neocaridina denticulata sinensis (Red cherry)

Az akvárium tanuló, kisérletező és növény megismerős jelegel müködik. Az álmom egy 90 x 45x 45-ös akvárium, ezért az armatúrám már ehhez az akvárium mérethez lett vásárolva.
Képek sajnos nem túl jó minőségüek!

A kezdet 2008-ban:
Vegyes020.jpg

Akvriumom20081210001.jpg


2010-ben talaj és világitáscsere után nyitott akváriumként:
akvrium20100404006.jpg

Akvrium2010jnius001.jpg


Újra rendezve:
Akvriumj002.jpg

Akvriumj004.jpg


Köszönöm hogy megnéztétek az akváriumomat.
 
Szia! Szerintem jól néz ki. Jól látható a fejlődés és hogy elindultál te is a növényes akváriumok irányába. A HC nagyon szépen terjedt kár érte. :? Ha meg lesz a palackos co2 is akkor a növények még szebbek lesznek ;)
A fő kő szerintem nem elég hangsúlyos a második (Fukuishi) kőhöz képest, de ez az én meglátásom. De lehet, meg változik a véleményem ha megnőnek a növények.
Jó lesz ez. :thumbup: :clap:
 
Szép lesz ,bár nekem az előző is nagyon tetszett.
Grat hozzá és sok sikert a továbbiakban.
 
Köszönöm a biztató szavakat!
Sajnos az előző elrendezésnél megsinylette a növényzet a nyári meleget. A HC teljesen felszakadt ( víz 29-30C ), azóta hogy ismét 25C a víz hőmérséklete a HC lentmarad és újra terjeszkedik.
Teljesen igazad van inadsz, de sajnos nem volt a kővek között olyan ami nagyobb és jobb lett volna.
 
Jó látni a különböző lépcsőket és hogy sikeresen haladsz a jobb akváriumok felé.

Az utolsó állaponál lehet azt mondanám, hogy a HM növény a jobb hátsó szikla előtt nincs jó helyen. Most még kicsi, de ha nem tartod meg ilyen magasan a bokrot akkor pillanatok alatt betakarja majd a követ.
Lehet mögötte jobb helye lenne.
 
Sziasztok!
Jani örülök hogy tetszik az akváriumom.
Viktor a HM-et igyekszem heti nyírásokkal alacsonyan tartani, majd megláttom hogyan sikerül boldogulnom vele.
 
Sziasztok!

Sikerült beszereznem egy 10kg-os Co2 palackot és remélem hétvégén sikerül összeszerelnem a magasnyomású rendszeremet. Már alig várom hogy végre állandó és megfelelő legyen az akváriumomban a Co2 szint. Meg én is belefáradtam az élesztős keverésébe.
Mai nap megérkezett egy cserép HC és egy cserép Staurogyne repens, igy most teljes a növénylista. Most már csak a növényeknek kell nölniük, meg az algának teljesen eltünniük. Sajnos a zöldpont alga elégé ellepett, meg van egy kicsi ecset is. :(
Egy kicsit bubizott a HC-m az élesztősnél.
akvrium20100404003.jpg



Bocsánat hogy sötét a kép.
 
kocsa said:
Sziasztok!

Sikerült beszereznem egy 10kg-os Co2 palackot és remélem hétvégén sikerül összeszerelnem a magasnyomású rendszeremet. Már alig várom hogy végre állandó és megfelelő legyen az akváriumomban a Co2 szint. Meg én is belefáradtam az élesztős keverésébe.
Mai nap megérkezett egy cserép HC és egy cserép Staurogyne repens, igy most teljes a növénylista. Most már csak a növényeknek kell nölniük, meg az algának teljesen eltünniük. Sajnos a zöldpont alga elégé ellepett, meg van egy kicsi ecset is. :(
Egy kicsit bubizott a HC-m az élesztősnél.
kocsa


Bocsánat hogy sötét a kép.

Talán majd így! :oops: :D
(A "Kép" feliraton jobb klikk és kép megjelenítése!)
 
A HC gyeped elképesztően szépre sikerült... Az új setup szintén nagyon jó lett, megvan a háromszög kompozíció a kövekkel, megvan az aranymetszésben elhelyezett főkő, megvan a térbeli hátrafele-építkezés a kövek elrendezésével. Szóval minden adott... (A hátteredet kivéve, dehát az adottság...) Egyetlen apróságra viszont figyelnetek kell, a kövek száma soha ne legyen páros. Mindig páratlan számú kővel dolgozzatok.

Nagyon várom a folytatást.
 
Szia! Nagyon szép az akvárium. Most veszem észre nekem is ugyanilyen van. Nem szenvedtél sokat a belső szűrőt elrejtő dobozzal ? Nekem egy állandó rémálom volt emiatt a megfelelő áramoltatás. Bár elnézve a korábbi HC gyepet szép rendben lehetett minden. Gratula, biztos jó lesz a mostani setup is !
 
Szia Eqinox! Köszönöm a képmegjelenitési tanácsot! Sajnos a számitástechnikai tudásomat maholnap a 2 éves lányom is lehagyja. :oops: :oops: :oops:

Szia Key! Köszönöm az elismerő szavakat :oops: , nagyon örülök hogy neked is bejön az akváriumom :D :D . Sajnos ebben a setupban nem fért el több kő, de a következőkben erre is odafigyelek. Hát igen a háttér .... vagy valahogy megoldom a cseréjét ( nagyon jó lenne csak nehezen lehet hozzáférni ), vagy remélhetőleg eltakarják majd a növények.

Szia sízsak! Köszönöm szépen! A belső szűrőt elrejtő doboz most is megvan. Sajnos nagyon nem szerencsés, én is szenvedek, de a nagyobb forgatás miatt és mechanikai szűrőnek megtartottam. (a kűlső szűrőmet kissé alulméreteztem) Meg azért rengetek koszt is összeszed. Ha újra kezdeném biztos kivenném.

Szeretnék tanácsot kérni töletek. Sajnos a Dragon kőveket is ellepte a zöldpont alga. Fogkefével próbáltam ledörzsölni de nem jött le mindenhol. Easy carbo-t közvetlenül lehet a kőre fecskendezni? Ez jó megoldás vagy van más lehetőség a zöldpontalga ellen?
 
A sziklában nem tesz kárt a Carbo. De az első időben egy kis algásodás természetes. Aztán ha beáll az aki visszaszorulnak a kövekről is. Persze némi takarítás nem árt időnként. Ebből a szempontból a dragon igazi kihívás a sok gödrös felületével.

Fogkefe, esetleg valami mosó kesztyű amivel a teljes tenyereddel tudod takarítani. Szerintem van ilyenből olyan tipus is ami nem erősen dörzsöl.

Én ezekkel próbálkoznék. A kiveszem, megtisztítom, beteszem megoldást nem szoktam javasolni. Több kárt okoz mint hasznot szerintem.
 
viktorlantos said:
A sziklában nem tesz kárt a Carbo. De az első időben egy kis algásodás természetes. Aztán ha beáll az aki visszaszorulnak a kövekről is. Persze némi takarítás nem árt időnként. Ebből a szempontból a dragon igazi kihívás a sok gödrös felületével.

Fogkefe, esetleg valami mosó kesztyű amivel a teljes tenyereddel tudod takarítani. Szerintem van ilyenből olyan tipus is ami nem erősen dörzsöl.

Én ezekkel próbálkoznék. A kiveszem, megtisztítom, beteszem megoldást nem szoktam javasolni. Több kárt okoz mint hasznot szerintem.

Köszönöm Viktor a válaszod, akkor fogkefével megpróbálom leszedni a nagyját, majd közvetlen rányomom a Carbo-t.
 
toxicdog said:
Easy Carbo-t esetleg sikerült itt, helyben beszerezned, vagy rendelted?

Üdv toxidog! Easy Carbo-t rendeltem, helyben nem is kerestem, de még nem is láttam.
 
Sziasztok!
Az akváriumom átalakítása óta eltelt 9 hét.
Közben sikerült beszereznem CO2 palackot így most már üzemel a nagynyomású CO2 rendszerem: -10kg-os CO2 palcak, -Papillon reduktor - nyomáscsökkentő szelep, -Aqua Medic mágnesszelep, -ADA visszafolyásgátló szelep, -Dazs Buborékszámláló - üveg, -Green Aqua Japán Diffúzor - Közepes.
CO2 beoldás 11- 21.30-ig tart, lámpakapcsolás 13.20- 22.00-ig tart. Sajnos zöld pont algám elég sok van, ezért már 2 hete lámpa felkapcsolásig takarom az akvárium elejét . Úgy vettem észre hogy az akvárium üvegén csökkent a zöld pontalga, de a köveken és a régebbi leveleken továbbra is sok van. Lehet hogy a 40cm vízoszlopra erős a 2X39W és a 10 cm lámpatávolság?
A HC viszont nagyon élvezi az erős fényt és a telibekapott CO2-t.

Akvriumj018.jpg


Most hogy megnőnek a nővények vállik számomra is láthatóvá amire az indulásnál figyelmeztetett Inadsz, a főkővem elveszik a növényekben és nem túl hangsúlyos :( . Az ember saját kárán tanul.
 
Gyönyörű az a HC gyep. :shock: :ugeek: :clap: Remélem egyszer nekem is hc gyepem lesz :)
 
Gratulálok! Tényleg gyönyörű szőnyeged van. Nekem is le van takarva az aki eleje, sokat jelent szerintem. Délután 13-kor kapcsol fel a lámpa, de addig elég sok természetes fény éri.
 
Back
Oldal tetejére