• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Bemutatkozó

Varga Kovács Roland vagyok, Pécsett élek feleségemmel, és 5 éves kislányommal. Építőmérnökként dolgozom és víz alatti növényezéssel hobbizgatok. ;) Ezen kívül 25 éve dobolok ilyen olyan formációkban, jelenleg a D.I.M. nevű progresszív rockzenekarban immáron több, mint 10 éve. Basszus ezt korábban kellett volna idefirkálni, elnézést érte, mindenkit üdvözlök mégegyszer...sokadszor is...:)
 
Na jó rollreich,akkor én is pótolom e hiányosságom,és beállok a sorba.Szóval Simon László volnék,Bátaszéken élek "jelenlegi":),na jó az első feleségemmel és két kislányommal.Evelin 10 ,Réka 7 éves.Tizenév cégeknél ledolgozott idő után , negyedik éve maszekként dolgozom,megunva hogy másnak a zsebét tömjem.Kőműves-és hidegburkolóként keresem a kenyerem ,hobbim pedig a zene ,és lassan egy éve lesz ,hogy betévedtem a bajai kisállatkereskedésbe- ahol megpillantottam életem első igazi növényes akváriumát(köszönet Tibicuk:love:)- na azóta az akvarisztika is.:)
 
Ezt En is kihagytam anno sracok,de most szeretnem potolni.
Lang Viktor a becsuletes nevem 33 eve mar.Szekesfehervaron lakunk,edes felesegemmel Szilvivel es meg edesebb 5 eves kislanyommal Annaval. Munka teruleten jelenleg egy nyilaszarokat ertekesito cegneo dolgozom,de 13 eve mar folyamatos kereskedelem a szakteruletem. Az akvakerteszet kb egy eve bolonditott el,es kb fel ev kellett hogy elinduljon az elso akvarium. A csalad tolerans egy mertekig,foleg ugy hogy ehy komoly ps3 fuggoseget valtottam le az akvakerteszetre.
Na akkor ez is potolva lett ;)
 
Ha nem bánjátok akkor én is bemutatkozom, már páran néztétek a 620 literes projectemet.
Ispán Péter vagyok, Budakeszin- Budapest környékn élek.
14 éves vagyok, nyolcadikos diák, és megkockáztatom, hogy a legfiatalabb is itt talán, ezért sokmindenben kérem majd a naplóimban segítségeteket.
Elég sok tapasztalatom van már azért az akvarisztika terén, de komoly kertészkedésbe csak most fogok majd egy igen nagytudást igénylő projekttel. Eddig csak low-low-low- tech :D növényesem volt tulajdonképpen ez nem más mint egy szép anubiasos medence kis fénnylel, kis szűréssel kiskis mindennel. De azért szép volt.
Most viszont belefogtam egy 620 literes monstrum megépítésébe ami egy egész vízalatti birodalom lenne törperazbórákkal, amandákkal, otokkal RC garnikkal és sok kis mütyűr cuccal :D 156 hosszú, 50 mély és 75cm ( nagyon dúrván ) magas.
Ezt viszont igen komolyra tervezem, amazonia talaj lesz, fémhalogén szimmetrikus refikkel( össz.450W), brutális szűréssel, 30 kg CO2 palackkal.
Mindent megterveztem, árral tisztában vagyok...
Havi költségét is kiszámoltam. Ettől függetlenül mégis belevágok, szerencsére apukám támogatásával :D

Tudom, hogy ez egy profi számára is kihívás lenne, de most ezt a méretet a fejembe vettem nagyon. Az akvárium meg is van, azt úgy kaptam szóval választásom nincs, én magamtól hülye lennék ilyen magasat csinálni. De nagyon tetszik is, és szerintem a technikám megbirkózik vele.
Bocsi, hogy ilyen hosszúra húztam, a naplómban ha érdekel valakit a terv tud olvasgatni.
Szűrésem a héten már meg is lesz.
Hát ez lennék én és a tervem :)
 
Sziasztok

Lehoczky Zoltán vagyok, 17 éves biológia tagozatos tanuló. Budapesten élek, szabadidőmben szeretek haverokkal bulizni, vagy a háziállataimmal foglalkozni. Ha felnövök programozó szeretnék lenni, jelenleg pedig, ha a főnököm tud munkát adni, akkor kürtöskalácsosként dolgozom (rendelést bármikor lehet leadni privátban:D). Az akvarisztikával 12 évesen kezdtem el megismerkedni, amikor karácsonyra kaptam egy 30l-es akváriumot, amit aztán egy 35l-es váltott fel, ez a mai napig megvan jelenleg azonban üres, majd neonhalakat szeretnék benne tenyészteni. Pár hete vettem egy juwel vision 260l-es akváriumot. Mivel ez egy "kicsit" nagyobb ,mint az előzőek, ezért komolyabban is szeretnék foglalkozni vele, így kerültem ide, erre a fórumra azzal a céllal, hogy tanuljak. Pénz hiányában nem tervezek egy high-tech akváriumot, de azért igyekszem, hogy szép legyen.
 
Sziasztok

Lehoczky Zoltán vagyok, 17 éves biológia tagozatos tanuló. Budapesten élek, szabadidőmben szeretek haverokkal bulizni, vagy a háziállataimmal foglalkozni. Ha felnövök programozó szeretnék lenni, jelenleg pedig, ha a főnököm tud munkát adni, akkor kürtöskalácsosként dolgozom (rendelést bármikor lehet leadni privátban:D). Az akvarisztikával 12 évesen kezdtem el megismerkedni, amikor karácsonyra kaptam egy 30l-es akváriumot, amit aztán egy 35l-es váltott fel, ez a mai napig megvan jelenleg azonban üres, majd neonhalakat szeretnék benne tenyészteni. Pár hete vettem egy juwel vision 260l-es akváriumot. Mivel ez egy "kicsit" nagyobb ,mint az előzőek, ezért komolyabban is szeretnék foglalkozni vele, így kerültem ide, erre a fórumra azzal a céllal, hogy tanuljak. Pénz hiányában nem tervezek egy high-tech akváriumot, de azért igyekszem, hogy szép legyen.
Isten hozott a növényfejek között! (y)
Megelőztéééél:mad::mad::mad:(n):):):):D
 
Üdv
Lassan de biztosan eljön annak is az ideje hogy elkezdjek jobban elmerülni a "fűfejek" világában és ezen apropóból írnék pár sort magamról...

Dénes vagyok, 28 éves. A TIVIZIG(Tiszántúli Vízügyi Igazgatóság - Debrecen)-nél dolgozom mint gátbiztos.Párommal több mint 1,5 éve élek együtt Tiszacsegén és Ő szerettette meg velem valamelyest az akvarisztikát illetve egyik kollégámnak vannak rákjai. Ezen felbuzdulva Én is belevágtam eme vizes hobbiba ha már a munkám is ehhez kapcsolódik.Eddig tetszik és ahogy érzem nem mostanában fogok felhagyni ezen hobbival.Kezdésnek volt egy apró kis akvárium egy kis teknőssel aki sajnos elpusztult :( . Ezután következett az 54 l amiben mai napig Jolán lakik(procambarus alleni) aki nagyon jól érzi magát mivel amikor megvettem kb. 1,5 cm volt most pedig kb. 15 cm ;) .Ezután jött a mostani 112 literes amit most szeretnék kicsit bezöldíteni. Jelenleg 2 lakó van benne (procambarus clarkii) de ők új gazdára fognak találni ha elkezdem berendezni az új akváriumot mivel mindent felfalnak ami csak ehető...Low-tech akváriumot szeretnék összehozni -az talán olcsóbb- mert hát a mai világban elég sok mindenre kell kiadni(főleg úgy hogy szárazon is vannak állatok, a baromfiudvar sem üres "faluhely" lévén "mellékállásban" ezzel is foglalkozom és még van két "konnektor orrú"-ahogy párom hívja őket- kis röfi is úgyhogy nem unatkozom)....Ezzel úgy érzem be is fejeztem ezen kis bemutatkozó írását...Minden nemű véleményt,hozzászólást szívesen fogadok...
 
Sziasztok!

Én már legalább két és fél éve olvasom a fórumot, több mint egy éve regisztráltam is, de eddig inkább a háttérből nézelődtem, tanultam a hobbi alapjait. Ennyi idő alatt már eléggé megismertem a kis közösséget, úgy gondoltam itt az ideje hogy legalább én is bemutatkozzam.
Balajthy Zsófiának hívnak, Szegeden élek és a Szegedi Radnóti Miklós gimnáziumba járok immár harmadik éve biológia szakra és ebben az irányban is szeretnék majd továbbtanulni.
Persze nekem is volt egészen kis koromban akváriumom kisebb-nagyobb megszakításokkal. Majd egy hosszú szünet és egy költözés után úgy döntöttem berendezek egy kis vízalatti világot. Természetesen én is elkövettem a kezdők összes hibáját és én is idetaláltam a fórumra. Ettől kezdve abba sem tudtam hagyni az olvasását :bookworm: Szépen lassan pedig az akváriumom is fejlődött.
Annak idején beleugrottam sok lelkesedéssel egy nagy akvárium építésébe (300 liter), ezt ma már nem bánom, de tudom hogy sokkal egyszerűbb lett volna apránként megtanulni az akvakertészet buktatóit. Így szépen, lassan átalakult a növényes vonal felé. És ma már többé-kevésbé elégedett is vagyok vele. (Persze azért még mindig van hova fejlődni.) Pár napon belül indítok neki egy naplót is.
Ezek után pedig igyekszem kicsit aktívabb is lenni:)
Zsófi
 
Sziasztok!

Én már legalább két és fél éve olvasom a fórumot, több mint egy éve regisztráltam is, de eddig inkább a háttérből nézelődtem, tanultam a hobbi alapjait. Ennyi idő alatt már eléggé megismertem a kis közösséget, úgy gondoltam itt az ideje hogy legalább én is bemutatkozzam.
Balajthy Zsófiának hívnak, Szegeden élek és a Szegedi Radnóti Miklós gimnáziumba járok immár harmadik éve biológia szakra és ebben az irányban is szeretnék majd továbbtanulni.
Persze nekem is volt egészen kis koromban akváriumom kisebb-nagyobb megszakításokkal. Majd egy hosszú szünet és egy költözés után úgy döntöttem berendezek egy kis vízalatti világot. Természetesen én is elkövettem a kezdők összes hibáját és én is idetaláltam a fórumra. Ettől kezdve abba sem tudtam hagyni az olvasását :bookworm: Szépen lassan pedig az akváriumom is fejlődött.
Annak idején beleugrottam sok lelkesedéssel egy nagy akvárium építésébe (300 liter), ezt ma már nem bánom, de tudom hogy sokkal egyszerűbb lett volna apránként megtanulni az akvakertészet buktatóit. Így szépen, lassan átalakult a növényes vonal felé. És ma már többé-kevésbé elégedett is vagyok vele. (Persze azért még mindig van hova fejlődni.) Pár napon belül indítok neki egy naplót is.
Ezek után pedig igyekszem kicsit aktívabb is lenni:)
Zsófi
Örülünk neked :) amikor én pár éve elkezdtem akváriumozni, és is majdnem az összes hibát elkövettem amit a kezdők szoktak. Érdekes milyen tudatlan akkor az ember és nem tudja a buktatókat. Én szeretem a szép nagy akikat, én most indítok egy 430literest ezért nagyon örülök, hogy szaporodnak a nagy akik a fórumon, van kikről példát venni. Várjuk a naplót írásban és képek formájában is :)
 
Balajthy Zsófiának hívnak, Szegeden élek és a Szegedi Radnóti Miklós gimnáziumba járok immár harmadik éve biológia szakra és ebben az irányban is szeretnék majd továbbtanulni.
Végre egy újabb Csongrád megyei növényfej. :) Üdv a fórumon, és várom a naplót. :)
 
Sziasztok!

Én már legalább két és fél éve olvasom a fórumot, több mint egy éve regisztráltam is, de eddig inkább a háttérből nézelődtem, tanultam a hobbi alapjait. Ennyi idő alatt már eléggé megismertem a kis közösséget, úgy gondoltam itt az ideje hogy legalább én is bemutatkozzam.
...

Üdv a fórumon. Illetve üdv köztünk, mert már olvasgatsz egy ideje. :)
 
Sziasztok, szép estét!

Megfordítva a sorrendet, azaz 1 héttel a naplóm indítása után szeretnék bemutatkozni...:sorry:
Schmidt Attila vagyok, 32 éves, Kecskemétről. Bár már gyerekkoromban is volt akváriumom, de nagyon alap színvonalú. Most párommal szerettünk volna egy akváriumot és berendezési ötleteket keresve ráleltem a növényes akvarisztika világára. Pár hónap gondolkodás és tervezés után el is indítottam nemrég első növényes akváriumomat, melynek - remélhetőleg nem túl rövid - életét naplómban kísérhetitek figyelemmel.

Bármilyen tanácsot, javaslatot szívesen veszek és örülök, hogy rátok találtam:)
 
Sziasztok!

Surányi Szebasztián vagyok, 27 éves, Hatvanban lakom. Már jó ideje gondolkodom egy akvárium indításán, de eddig még nem léptem a tettek mezejére csupán read-only módban voltam jelen a fórumon is. Nyáron költöztem be az új lakásomba, ahol a nagyobbik szobámat szeretném egy szép akváriummal feldobni. Igazából akvarista múltam nincs, ezért egy low-tech aksival fogok kezdeni egyszerűbb, kevésbé igényes növényekkel és (remélhetőleg) egy csapat Galaxy razbórával. Részletekről majd még írok...

Sikerekben gazdag 2014-et Mindenkinek!
 
Sziasztok!

Surányi Szebasztián vagyok, 27 éves, Hatvanban lakom. Már jó ideje gondolkodom egy akvárium indításán, de eddig még nem léptem a tettek mezejére csupán read-only módban voltam jelen a fórumon is. Nyáron költöztem be az új lakásomba, ahol a nagyobbik szobámat szeretném egy szép akváriummal feldobni. Igazából akvarista múltam nincs, ezért egy low-tech aksival fogok kezdeni egyszerűbb, kevésbé igényes növényekkel és (remélhetőleg) egy csapat Galaxy razbórával. Részletekről majd még írok...

Sikerekben gazdag 2014-et Mindenkinek!
Üdv itt!

De figyi, az avatárodat cseréld már le. Ez már foglalt.:)
Bár lehet, hogy csak engem idegesít:D

Sok sikert;)
 
Sziasztok!

Kb. 25 éve gyerekkoromban voltam utoljára az akvarisztika közelében. Megtetszettek ezek a növényes megoldások, és egy ideje már agyalok egy akvárium létrehozásán. Egy 80x40x40 es 128 literes medencében gondolkodom.
Az igazság az, hogy a hatalmas rendelkezésre álló információ mennyiség számomra zavaró. :)
Kicsit félek egyedül belevágni, de a kezdeteket már megtettem. A medence ekkora lesz. :)
Örülnék, ha lenne egy személyes segítségem, aki segítene túljutni az első lépéseken. Mivel mindenkinek pénz az ideje, ezért véletlenül sem kérném ingyen. (hú remélem ilyen ajánlatot nem tilos tenni) :)

Szóval ha van szegedi kolléga aki áldozna rám az idejéből és segítene berendezni az első akváriumom akkor szívesen veszem.

Ha nem, akkor is elindulok az úton, csak félek döcögősebb lesz. :)
 
Sziasztok!
Karesz vagyok 29 éves és Budapesten lakom.Akvárium kisebb nagyobb megszakításokkal már 20 éves korom óta
volt itthon egy 54 literes belső szűrővel kevés növénnyel.Ez után volt egy pár éves szünet sajnos nem volt időm
vele foglalkozni,2011 karácsonyán a családom az 54 literes akiba vett 3 vitorlást egy csomó neont és még sok
mindent.Ekkor vettem egy 112l es akit külső szűrőt majd később még egy szűrőt ezt használom most is.
Kicsivel később elvetődtem erre az oldalra és láttam mit lehet kihozni egy akváriumból,rájöttem a sok növényt
hiányoltam én is az akimból.Volt még egy 1éves szünet elment a kedvem az akváriumtól mikor a szűrő kinyomott
80 liter vizet a padlóra és a szobába:eek:De nem a józan ész döntött újra lett akvárium,egy 112 literes low tech
növényes ez az első növényes aksim, kíváncsi leszek mi sül ki belőle.
Jelenleg három hete megy az aki úgy hogy sokat fogok kérdezni még mindig,a technika kiválasztása talán
a dolgok egyszerűbb része volt.
Üdv:mindenkinek
 
Back
Oldal tetejére