• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Bemutatkozó

Sziasztok!

Nagy Tibor vagyok és 54 éves, Nyíregyházán lakom. A családban gyerek-, középiskolás koromban volt három négy akvárium. Nagybátyám, 50 évvel ezelőtti, 200 l-es, 150 cm széles, külső üvegharangos, levegőszűrős akváriuma mindig lenyügözött. Csodáltam az üvegen túli világot. Az üvegharangban az akváriumból átvezetet víz felülrül lefelé áramlott, a durvább, finomabb kavics, faszén, tőzeg anyagokon keresztül. Alul egy üveg tölcsér kirekesztette aszűrőanyagokat és az így megszürt vizet egy bevezetet levegőcső buborékai a tölcsér üvegcsövén kersztül, az akvárium felett elvezetve a tuloldalon visszavezették az akváriumba. Az akvárium feletti üvegcső meg volt világitva az armaturán keresztül egy kis résen (gyakran színes üveglapokon keresztül) A vizszintes csőben a buborékok kitágultak és egyenletes víz, buborék, viz buborék... csikok szaladtak az üvegcsőben. Mai szemmel giccsesnek tűnő megoldás gyerek fejjel csodálatos volt. De gondoljatok bele 50 évvel ezelőtt így oldotta meg a nyitott akváriumok vízfodrozás által, a led égők mennyezetre vetülését.
Valószínüleg igaz az a mondás, hogy minden apa úgy vesz ajándékot a fiának, hogy saját maga tudjon vele játszani. Így vettem én is a fiamnak egy 160 l-es juvel szettet... Elkövettem azt a hibát, hogy az akkor 12 éves fiamat féltettem, nem bírja el a vízzel teli vödröt, eltöri az üveget, gyorsan dolgozzunk, mert megiscsak élőlényekről van szó. Maradt a kavicsmosás, súrolás, a segédkezés, oldalról figyelés. Jöttek a gondok: algásodás, növények nem fejlődtek, tönkre mentek, halak pusztulása. A fiam egyre kevésbé érdeklődött, másfelé fordult, győzött a számítógép. Kiváncsi lennék mások hogyan tudják a gyereket, családot bevonni ebbe a szép hobbiba. Okos, célravezető tanácsokat szívesen vennék. Visszatérve... a problémák foglalkoztattak az akvárium körül, így bukkantam rá az akvakertész fórumra, hát ez egy csoda. Eladtam a nagy akváriumot, és tervezgetésbe fogtam.
Egy negyven literes növényes akváriumot tervezgetek, talán egyszer összeáll. A technikai dolgok mellett a növények megismerése is korlát a számomra, így a wabi-kusát felhasználva elindítottam két tálat. Az egyik, jóidőben, jóhelyen, tállal elindultam a H.A.C.2013-on illatkert címmel. ...hát sikerült, azóta a jutalomként nyert eheim 16 akváriumot is elindítottam. Vettem a bátorságot és aktívabban kezdek fórumozni, nem csak olvasni, naplókat nyitni az aktuális wabi tálaknak és akváriumoknak.
 
Sziasztok!

Budai Szabolcs vagyok 26 éves, Tatabányán lakom és itt is dolgozom.
Nagyon régen kb 10 évvel ezelőtt volt egy nagyobbacska 380 literes akváriumom.Benne volt sok szép növény és halacska. Akkoriban, mivel még nem igazán volt a kis falucskámban - ahonnan egyébként származom - internet, nem is igazán tudom milyen halak voltak benne.Ami biztos hogy volt benn 6 db vitorlás, és sok egyéb apróhalacska, ha jol tudom főleg guppik, ebben nem vagyok biztos.Nekem nem igazán volt külső szűrőm, hanem édesapámmal ugy oldottuk, meg a vizcserét, hogy a rendes vizhálózatunkra rákötöttünk egy csövet ezen folyt befelé a viz, és egy másikon pedig folyt kifelé.Aljzatnak valamiféle kavicsot és homokozós homokot használtam.Na de ennek az kváriumnak kb 1-1,5 év után szörnyü vége lett, az fronzüveget egy butorcsere alkalmával kicsit megkoccintottuk butor fém lábával, és egy pillanat alatt a szőnyegre került az összes viz a medencéből.Gondolom mondanom sem kell, hogy a szüleim mennyire örültek nekem, és, hogy majd 18 éves fejjel sirtam a halaim után - a vitorlások már nagyon nagyok voltak és voltak már 13-an a kicsikkel együtt.

Na de ennyit a multról, most közel kilenc év után ujrakezdtem az akvarizálást.
Körülbelül 2 honapja kaptam egy kollégámtól egy 160l es akváriumot felszereléssel, halakkal, növényekkel együtt.Amikor elhoztam tőle a felszerelést, hát hogy is mondjam elég érdekes volt, mert már kb 3 honapja nem cserélt vizet és az egész medence csupa alga volt.Kb 6 órámba telt mire kipucoltam és az aljzatot is elfogadható tisztaságura mostam.Ezután következett a növények szelektálása.Algás levelek levág ( nem sok maradt meg az egye töveken), aztán kicsit ovatosan folyó vizben átmostam őket a látható algák eltávolitása érdekében.A medence leeresztésekor sikerült megmenteni közel 50 liter érett vizet, igy azzal töltöttem fel kezdésnek az akváriumomat, aztán ment rá a csapvíz.Sajnos nem állt módomban méregetni, hogy milyen paraméterei vannak a csapvizünknek, igy nem is tulajdonitottam neki nagy jelentőséget.Növényeket visszaültettem, dekorációkat behelyeztem, majd jöttek vissza a halak.Ez eddig mind szépen is nézett ki mig kb 3 nap mulva nem vettem észre hogy a növények folyamatosan algásodnak.Utánnanéztem a neten milyen algáról is van szó, meg is találtam ecsetalga volt.Másnap mivel akkor voltam szabadnapos, utánnanéztem mivel lehetne visszaszoritani az ecsetalga szaporodását.Olvastam sokfélét sokhelyen, igy azt alkalmaztam amit logikusnak találtam.A fertőzött leveleket eltávolitottam a növényekről, a teljes aljzatot kicseréltem tisztára, és végrehajtottam egy 2/3-os vizcserét.Közben kicsieréltem a külsö szűrőmön is a csöveket pipát illetve vásároltam hozzá egy uúj esőztetőt illetve szívóágat.Ezek után a világitást visszavettem 12 óráról 10-re és már nincs is olyan sok ecsetalgám ami van azok is látványosan pusztulnak és az ancijaim szivesen fogyasztják.
Szóval meggyült a bajom az ujdonsült szerzeménnyel de sok örömöm volt benne még olyan lett amilyet szeretnék.

Mióta meg van olvasgatok rendszeresen interneten infok után mit hogyan kellene és nagyon megtetszettek a növényes akváriumok is.
Jelenleg gondolkodom, hogy inditsak egy 54l-es növényes akváriumot élesztős co2-vel.A külső szűrőm már megvan hozzá még a töltetet kell bele megvennem, ami egy eheim 2222-es 500l/h-s lesz.
A növények amiket szeretnék bele:
Anubias barteri nana
Valisneria americana
Lilaeopsis brasiliensis
és Gömbmoha illetve Májmoha.

Olvasgattam már hogy hogy is kellene, demég elég sokat kell utánnajárnom.

Tehát ezek a terveim a jövőre nézve és remélem majd naplózni is tudom a kis 54-est és másoknak is tetszeni fog nem csak nekem :D

Kicsit hosszura sikeredtem, ugyhogy mindenkinek köszönöm aki türelmesen végigolvasta.

Baráti üdvözlettel Budai Szabolcs
 
Üdvözlünk téged is a fórumon, azt javaslom, hogy olvasgass tovább és ha még így is van kérdésed tedd fel. :)
 
Sziasztok most találtam rá erre a topikra így már tegnap bemutatkoztam az első naplómban.De megteszem itt is,talán egy kicsit hosszabban.
Barna Péter vagyok 39éves nős, gyerek sajnos még nincs.Telefonhálózat szerelő a végzettségem és ezt is csinálom. Hobbi asztalos és 500mester vagyok. Gyerekként a nagyapám guppis akváriuma volt ami ez a hobbi felé irányított. A végleges lökést Müller Zsolt, egy barátom adta aki mindenféle halat tenyésztet. Ezután akváriumot akvárium követett egyszer csak azt vettem észre 15 aki buborékol a szobámba. Sokat köszönhetek a Trópus Szeged tulajdonosainak akikkel az évek folyamán baráti viszony alakult ki. Pálya futásom kb.89-ben kezdődött és az utolsó akimat (300l)2007-ben szereltem le ideglenesen. Eddig tartott most elkezdtem újra.
Néz meg a naplómat és meg tudsz többet rólam. Nano low->high tech
 
Szépséges napot nektek! A növényeknek pedig elegendő watt/litert!
Tóth Norbert a nevem/a forumon nem az egyetlen/ 36 éves Balatonfüreden élek kedvesemmel Melindával. Egy szép januari napon felvetette -milyen jó lenne egy akvarium...
Azóta szabad időmben olvasok a neten és így akadtam rátok . Elkepesztő informaciokkal lettem gazdagabb ,és úgy érzem lesz pár kérdésem a kedves fórumozókhoz!
A GA tól rendeltem tokkal vonóval
1 Dennerle NanoCube Complete Plus 30 Liter - Nano akvárium szett most csak 37 900,00 Ft - Green Aqua
Nagyon tetszetős és gyermekkorom gömbakváriumai után nem kis lépés 20 év után!
Dekor Red Moor dekorációs fa - S most csak 3 750,00 Ft - Green Aqua
Nagyon szépet választottak a fiúk köszönjük szépen!
Növények
Utricularia graminifolia TC most csak 1 500,00 Ft - Green Aqua
Kicsit benéztem, telóról rendeltem
Nem easy kategória/de még megvannak 10 napja és úgy vettük észre gyarapodik!
Nymphoides sp. Taiwan TC most csak 1 500,00 Ft - Green Aqua
Első perctől kezdve kedvenc kár ,hogy háttér nővény, ezért is tetszik a kocka aki!
Alternanthera reineckii Mini - zselés most csak 1 100,00 Ft - Green Aqua
Aranyosak de még nem indultak meg/ami késik arra várni kell/
Cladophora aegagrophila - gömbmoha most csak 1 300,00 Ft - Green Aqua
Mert zöld és gömb!!!
Jávai moha

Lakók
Eddig :
23 db Rc
1 kislány és két srác galaxy
Miattuk nem lesz bettánk...:-$ ebben az akiban.
Lényeg. A lényeg a fenti élőlények érdekében fogok kérdezni !
Köszönöm a türelmet!
Legyen szép napotok!!!
 
Szépséges napot nektek! A növényeknek pedig elegendő watt/litert!
Tóth Norbert a nevem/a forumon nem az egyetlen/ 36 éves Balatonfüreden élek kedvesemmel Melindával. Egy szép januari napon felvetette -milyen jó lenne egy akvarium...
Azóta szabad időmben olvasok a neten és így akadtam rátok . Elkepesztő informaciokkal lettem gazdagabb ,és úgy érzem lesz pár kérdésem a kedves fórumozókhoz!
A GA tól rendeltem tokkal vonóval
1 Dennerle NanoCube Complete Plus 30 Liter - Nano akvárium szett most csak 37 900,00 Ft - Green Aqua
Nagyon tetszetős és gyermekkorom gömbakváriumai után nem kis lépés 20 év után!
Dekor Red Moor dekorációs fa - S most csak 3 750,00 Ft - Green Aqua
Nagyon szépet választottak a fiúk köszönjük szépen!
Növények
Utricularia graminifolia TC most csak 1 500,00 Ft - Green Aqua
Kicsit benéztem, telóról rendeltem
Nem easy kategória/de még megvannak 10 napja és úgy vettük észre gyarapodik!
Nymphoides sp. Taiwan TC most csak 1 500,00 Ft - Green Aqua
Első perctől kezdve kedvenc kár ,hogy háttér nővény, ezért is tetszik a kocka aki!
Alternanthera reineckii Mini - zselés most csak 1 100,00 Ft - Green Aqua
Aranyosak de még nem indultak meg/ami késik arra várni kell/
Cladophora aegagrophila - gömbmoha most csak 1 300,00 Ft - Green Aqua
Mert zöld és gömb!!!
Jávai moha

Lakók
Eddig :
23 db Rc
1 kislány és két srác galaxy
Miattuk nem lesz bettánk...:-$ ebben az akiban.
Lényeg. A lényeg a fenti élőlények érdekében fogok kérdezni !
Köszönöm a türelmet!
Legyen szép napotok!!!
Üdv köztünk,majd csinálj egy naplót amit vezethetsz,kérdezhetsz,és bemutathatod a fejlődést ;)
 
Üdvözlök mindenkit!
A 80-as évek elejétől vannak akváriumaim. Számuk 1-7db-ig méretűk 60-720 literig változott.
Mint mindenki abban az időben én is Horn-Zsilinszky könyvel kezdtem a tanulást.
Azóta sokféle halat neveltem píranyát, diszkoszt, afrikai-sügért, vitorlást, harcsákat, .
Mindig szerettem volna nagy dús növényzetet de vagy a halak miatt nem lehetett vagy párhónap
múlva feladták a növények. Voltak viszont egyes fajok amiket nem győztem ritkítani. Itt sok
mindenre választ kaptam. Köszönet érte mindenkinek.
A Fórumnak kezdetektől olvasója vagyok. Nem vagyok egy irkálós fajta ezt majd észreveszitek.
Majd azért nyitok naplót és teszek fel képeket.
Sziasztok
 
Sziasztok.
Még új tag vagyok és mivel most bukkantam erre a topikra, kicsit késve de bemutatkoznék.
Szentesi Mihály vagyok 28 éves, Kótajban élek a menyasszonyommal, aki (ha minden igaz :) ) augusztusban már a feleségem lesz... :)
2009-ben próbálkoztam először egy 54 literes élő növényes akival, sajnos nem sok sikerrel, ezért egy időre fel is függesztettem ezt a tevékenységet.
Nagyon szeretem a természetet és a horgászatot (szigorúan sport horgászok vagyunk)! Ha tehetjük napokra kiruccanunk és nem is kérdés hogy ha hosszú hétvége jön, mivel fogjuk tölteni. :)
2013 tavaszán költöztünk össze a párommal és mivel több lett a hely, szerettük volna a házunkba is becsempészni kedvenceinket. Azért házunkba is, mert a kertben már van egy tavacskánk, amiben kárászok, keszegek és pontyok is vannak.
Így jött az első akvárium:
120 literes
A hátteret, tetőt, világítást magam készítettem.
Mivel ezzel már szép eredményeket értem el, tapasztalatot gyűjtöttem, így kedvet kaptam egy még nagyobb és jobb akvárium elkészítéséhez, amihez naplót is vezetek.
Röviden ennyi!
Örülök hogy itt lehetek! :)
 
Sziasztok.
Még új tag vagyok és mivel most bukkantam erre a topikra, kicsit késve de bemutatkoznék.
Szentesi Mihály vagyok 28 éves, Kótajban élek a menyasszonyommal, aki (ha minden igaz :) ) augusztusban már a feleségem lesz... :)
2009-ben próbálkoztam először egy 54 literes élő növényes akival, sajnos nem sok sikerrel, ezért egy időre fel is függesztettem ezt a tevékenységet.
Nagyon szeretem a természetet és a horgászatot (szigorúan sport horgászok vagyunk)! Ha tehetjük napokra kiruccanunk és nem is kérdés hogy ha hosszú hétvége jön, mivel fogjuk tölteni. :)
2013 tavaszán költöztünk össze a párommal és mivel több lett a hely, szerettük volna a házunkba is becsempészni kedvenceinket. Azért házunkba is, mert a kertben már van egy tavacskánk, amiben kárászok, keszegek és pontyok is vannak.
Így jött az első akvárium:
120 literes
A hátteret, tetőt, világítást magam készítettem.
Mivel ezzel már szép eredményeket értem el, tapasztalatot gyűjtöttem, így kedvet kaptam egy még nagyobb és jobb akvárium elkészítéséhez, amihez naplót is vezetek.
Röviden ennyi!
Örülök hogy itt lehetek! :)
Üdv itt ,ajánlanám figyelmedbe ezt a topicot is:
Horgászat | Magyar Akvakertész Fórum
 
Sziasztok!

Becsületes nevem Papp Ádám,Egerben születtem, lassan 30 éves leszek (sajnos már csak egy év, és pár nap van hátra:cry:), Eger mellett, Makláron élek barátnőmmel, bár már csak pár hónap és újra visszaköltözöm a szülővárosomba. A napjaim egyharmada munkával telik, egy pneumatikát gyártó cégnél dolgozom, szakmám CNC forgácsoló, bár teljesen más munkakörben tevékenykedem, az összeszerelő részlegen vagyok csoportvezető. A második harmad mostanában lázas fórum olvasgatással, akvárium bámulással, gondozással telik, legnagyobb örömömre. A harmadik harmad már kevésbé izgalmas, mint általában mindenki én is alvással :sleep: töltöm.
Na de, ássunk kicsit mélyebbre a második harmad tartalmában:
Már tinédzser korom elején megérintett az akvarisztika szele, akkoriban valamelyik unokatestvérem megunt kb. 60 literes akváriumát megörökölvén belevágtam ebbe a gyönyörű hobbiba, pár évig működött az akvárium, apránként fejlesztgettem (sajnos nem túl széles anyagi korlátok közepette), de aztán elkapott a gépszíj és elkezdtem bulizni járni, egyre kevésbé kötött le a téma és a kedves vevő nagy örömére, potom pénzért megváltam, a korábban nagy becsben tartott szépséges "medencémtől".
Jó pár éven keresztül akvárium nélkül éltem mindennapjaimat(ne is értem, hogy tehettem ilyet! :eek:), aztán 2012 karácsonyán barátnőmmel megleptük magunkat egy 54 literes gyári szettel, hát újrakezdésnek teljesen jó ugródeszka volt. Beindításához a korábbi tapasztalataimat próbáltam újra a felszínre hozni, több-kevesebb sikerrel, illetve elkezdtem a netet bújni. Na az utóbbit "nem kellett volna", mert ahogy egyre jobban elmélyedtem a fórumokban, illetve különböző források rengetegében, megfogalmazódott bennem, hogy szeretnék egy nagyobb, profi akváriumot. Mondanom sem kell barátnőm eleinte még kézzel lábbal hadakozott az ötlet ellen, de végül beadta a derekát és most (3 hete) van egy 120 literes akink,külsőszűrővel, watt/literes világítással, makro, mikro tápozással, és egy fejlesztés alatt álló CO2 rendszerrel(tegnap lett meg a palack, a többit még vadászom). Nagyon megtetszett a fórum és a sok-sok gyönyörű növényes akvárium!!! Most hogy lassan összeáll minden technikai feltétel, szeretnék én is egy növényes akváriumot megalkotni, bár addig még rengeteg tudást kell magamba öntenem.
Ez lennék ÉN!
Köszi hogy itt lehetek!
 
Sziasztok

Tóth Kristóf vagyok 19 éves egyetemista jelenleg Miskolci egyetemen tanulok szerintem még jó pár évig. Körülbelül 1 éve van egy 30 literes akváriumom amit most garnélásnak és nevelő akváriumnak használok nem rég jött meg egy 200 literes akvárium ami még nem túl szép körülbelül másfél hete üzemel. Akvarisztikát unokatesóm barátjának köszönhetem, hogy elkezdtem vele foglalkozni(nagyon sok mindent kaptam tőle) neki van egy 270 literes növényes akváriuma körülbelül ennyit rólam.
 
Back
Oldal tetejére