• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Bemutatkozó

Sziasztok!

Kovács Viktornak hívnak, 34 éves vagyok, évek óta lelkes olvasója a fórumnak. Most jött el a regisztráció ideje, olyan kérdéseim lettek, amire nem találtam meg a választ :) Kb 1,5 éve indítottam újra az akváriumomat jópár év szárazság után, új alapokra helyezve, de túlzottan nem sikerült a kitűzött célt betartani. Múlt péntek óta zajlik a legújabb kori akváriumom, mindent elkövetve azért, hogy a tökéletest megközelítsem!
 
Sziasztok!
Először is üdvözlök minden fórumtagot, kiket nickből és avatarból már régóta követek "ismerek".
T. Krisztiánnak hívnak, harminchét éves voltam tavaly :) Akvarisztikával 5 éve fogalakoztam nem túl sok sikerrel mikor rátalátam a növényes stílusra.
Úgy 2 éve gyüjtögetem az információkat, tudást, eszközöket megszállotként (minél többet tudok annál nagyobb a homály) nem igazán szeretek kísérletezni, inkább választok bevált módszereket.
Növények terén egyenlőre jobban megy a nyírás a Photoshop-on keresztül. Költözés miatt nem sok időm volt a hárdszképen gondolkodni sajnos így elég salátabár kialakítása lett az akváriumnak.
Jelenleg egy 86 liter körüli medencében tartok terrort melynek neve:Scurry

Minden kedves fórumozónak algamentes gyöngyszemet kívánok a nappaliába.
 
Sziasztok!

Mostmár tényleg itt az idő, hogy bemutatkozzak, mert volt már pár hozzászólásom, de ez elmaradt! :)
Vaszkó Viktornak hívnak és 34 éves vagyok, Budapesten lakom és dolgozom!
Korábban gyerekkoromban kerültem először kapcsolatba az akvarisztikával, de valmilyen rejtélyes módon megszakadt a "kapcsolatunk". De hugomat sikerült megfertőznöm, ezért ő folytatta tovább. Majd most -mikor hugom elköltözött kicsiny hazánkból- én visszavettem tőle a stafétát! :)
Kicsit újra kellett olvasnom mondennek és eközben találtam erre a fórumra, ahol igen sok érdekes dolgot tanultam, elevenítettem fel! :) Köszönöm mindenkinek!
A fórum olvasása során kedvet kaptam a növényezéshez! Jelenleg próbálom - a fórumokból tanultak alapján- összeállítani a szükséges eszközöket és megpróbálok egy igazi akváriumot indítani! :)

Üdvözlettel :
Vick79
 
Sziasztok!
Nem vagyok bőbeszédű,ezért röviden mutatkozok be.
Dombi Éva vagyok és külföldön lakom.Már gyermekkoromban is volt akváriumunk,aztán hosszú évek kihagyása után 2 évvel ezelőtt ujrakezdtem.Volt több is de jelenleg egy 200l-es és 14 nano van üzembe helyezve.
Remélem sok uj barátot szerezhetek,és segitségetekkel még szebbé tehetem az akváriumaimat.
Köszönöm,hogy itt lehetek.
Szép Napot Mindenkinek!
 
Sziasztok és üdv a fórumon. Köszi a pár soros bemutatkozót. (y)
Remélem sok hasznos infót találtok majd és kellemesen telik majd a fórumozással töltött idő.

Egy tipp a meglévő infók kereséséhez:

A fórum motor topikokban keres alapból.
Tehát, ha pl arra vagytok kíváncsiak ki használ Elatine növényt a naplójában/akváriumában, akkor a naplók gyűjtő topikra kattintva fent az oldal tetején csak írjátok be Elatine és a rendszer azonnal listázza ezen hozzászólásokat a naplók között.

De ugyanez igaz pl ha egy Manado aljzat iránt érdeklődtök és kíváncsiak lennétek rá, ki használ ilyet.

Nagyon sok infó van és szerencsére jól kereshető. Ha valamit mégsem találtok, nyugodtan nyissatok neki új topikot.
A naplózások sokat segítenek az alapvető problémák leküzdésében és az akváriumhoz sokkal testreszabottabb tanácsokat kaptok a többiektől.

Jó kertészkedést :)
 
Üdv Mindenkinek! :D
Úgy érzem itt az ideje, hogy bemutatkozzak.:)
Horváth Ádám-nak hívnak 1993. április 04.-én születtem egy Zala megyei kis faluban élek tanuló vagyok jelenleg Erősáramú-Elektrotechnikusnak képzem magam :D . Az akváriumok már nagyon régóta érdekelnek mindig is legyőztek. Kb 1 éve jutottam el odáig, hogy tudtam is venni egyet. Egy kis Eheim 54 L-es szett volt azon kezdtem el gyakorolni. Persze a szokásos mosott kavics műnövény mindent bele hallal:) Az az aki valahogy sose tetszett mindig átrendeztem stb stb egy idő után úgy éreztem hogy már a növényekkel is elbírok tehát szépen lassan elkezdtem különböző növényeket gyűjtögetni. Ezután jött a jó öreg csemperagasztós háttér. Egy idő után úgy éreztem ez az aki nekem kicsi lesz, tavaly nyáron sikerült is eladnom és beindítottam egy 112l-es akit aminél úgy határoztam hogy sügéres lesz, persze csak törpesügér félékkel, hogy a növényeket ne bántsák;) Aztán olyan karácsony tájékán rátaláltam a fórumra ami teljesen lenyűgözött, elhatároztam nekem egyszer lesz egy ilyenem. Karácsony után át is alakítottam sügérek eladás, boltból Manado táptalaj beszereztem egy külső szűrőt(Ami persze kicsi lett, úgyhogy most szívom a fogam) Na mindegy is egyenlőre úgy döntöttem hogy ez az aki egy kis tanulósnak egyenlőre tökéletes lesz, alapozásnak úgy érzem megfelel és kicsit megedz :) Meg persze türelmet tanít. Egyenlőre tervezem egy kb 60 literes aki vásárlását és a hozzá való technikát és egyebeket, de ez még a persely feltöltés verzióban van. Egyenlőre Co2 tuti nem lesz hozzá majd talán idővel. Igyekszem úgy tervezni hogy a Co2-vel is megfelelő legyen a konstrukció. Röviden ennyit. Úgy érzem ez a szenvedély örökre megfertözte az életemet a Szüleim és a Barátnőm nagy örömére:D.
 
Kovács Petra vagyok, 1985. március 20-án születtem Újpesten.
19 éves korom óta egy építőipari cég stúdiójában dolgozok (nagyformátumú /elsősorban mérnöki/ nyomtatásokat csinálunk, illetve nyomtatókat-, kellékanyagokat, és AutoCAD szoftvereket forgalmazunk) Emellett Egerben tanulok az Eszterházy Károly Tanárképző főiskolán, irodalom, nyelvtan, és dráma szakon.
Az állatszeretetemet nem tudom kitől örököltem, de a lényeg, hogy van. 2 papagájjal kezdődött, aztán volt 1 papagáj, tengerimalac, egy akvárium (a részleteket inkább hagyjuk) és most van egy 6 éves kutyám, Molly. És persze Ask, Seek, Knock, a vizivilág :)
Köszönöm Nektek a sok segítséget, és hogy így létrehozhattam ezt a kis csodát. Nagyon klassz, hogy az életterünkön belül van még egy másik, víz alatti élet is (y)
 
Sziasztok!

Gergő vagyok. 31 éves, Budapesten élek, végzettségem szerint építészmérnök és műemlékvédelmi szakmérnök vagyok, építészettörténet oktatásból keresem a betevőt. A névválasztás a fórumra annak köszönhető, hogy alkalmasint a feleségem, Emőke is szeretné használni ezt a profilt, így egy semlegesebb nevet akartunk választani. (És neki igen kedves gyerekkori emlékei kötődnek a kurta baingokhoz.) Akváriumozni is együtt szoktunk. Mondjuk a feleségem még nálam is bátortalanabb, hogy egy ilyen tudós társaságban megszólaljon…

Gyerekkorunkban mindkettőnknek volt akváriuma, de azok az idők elmúltak. Aztán most ősszel, esküvőnkre, nászajándéknak kaptunk egy 72 literes akváriumot. És az persze hónapokig porosodott a sarokban… Mígnem kitaláltam, hogy karácsonyra veszek a feleségemnek néhány halat, ő úgyis nagyon szereti az állatokat. Ez meg is történt, és így lépéskényszerbe kerültünk, mert a halaknak hamar otthont kellett teremteni. Az első napok, hetek bénázás-sorozatának leírása túlmutat ennek a bejegyzésnek a keretein, de talán könnyen el lehet képzelni. A problémák egymást követték, és nemegyszer az interneten kerestük a választ. Így bukkantunk rá Nigro blogjára, aztán pedig az akvakertész versenyekre… A csodálat hamar függőséggé alakult, és egyre jobban beleszerettünk ezekbe a víz alatti zöldségekbe. Előkerültek mindenfelől a család elásott akváriumos cuccai (és a Horn-Zsilinszky), és persze nagy bevásárlásokba is fogtunk. Azóta már négy akvárium lett otthon (ebből kettő bátortalan növényes-próbálkozás), és ki tudja, mi jön még…?

Számunkra ebben a tevékenységben a szépséget az élet csodálata jelenti, és a mögötte álló sok technikai csűrcsavartól néha csak fogjuk a fejünket, mert hamarjában befogadhatatlan. És mivel a pénztárcánk sem mondható éppenséggel túl vastagnak, ezért néha olyan „okos” megoldások is születnek, amik inkább járnak tapasztalattal, mint sikerrel.
Szóval egyelőre még csak össze-vissza csavargunk a zsákutcákban, de hála Istennek így is sok apró gyönyörűséggel és örömmel ajándékoznak meg minket a víz alatti kis kertjeink.
 
Sziasztok!

Szabolcs vagyok, 37 elmúltam. Csákváron lakom, Törökbálinton dolgozom, szerencsére a GA-tól egy köpésre. :D

Valamikor gyerekkorom legelején kaptam első akváriumomat, melyet később nagyobbra cseréltem. Aztán egy tv miatt az akvárium ügyben hatalas szünet következett, egészen tavaly nyárig. Addigra sikerült mindent úgy alakítani, hogy beindítottam egy 140 literes akváriumot. Halakkal, mutatóban növényekkel. Aztán újra ráakadtam erre a fórumra és az akvárium újragondolása máris folyamatban van...

Munkából hazatérve marha jó nézni a halakat és azon agyalni, hogyan is tovább.

És akkor mondjuk azt, hogy kezdődjön innen a történet... :)
 
Sziasztok!
Novák Péternek hívnak, Gyöngyösön lakom. Már 14 éves koromban kezdtem el az akvarisztikával foglalkozni, de tapasztalat hiányában nem sok sikerrel. 10 év kihagyás után egy 540L akváriumot sikerült összehoznom a legnagyobb örömömre. 2011-ben megváltam tőle költözés miatt, de most 720L akváriumot tervezek és szeretném megcsinálni a lehető legjobban.
Ezért is fontos, hogy Viktornak köszönhetően elég komoly fórum és közösség alakult itt ki. Nagy méretből adódóan nem kertészkedek, de az első szempont hogy több és szebb növényeim legyenek! A legtöbb információt és tapasztalatokat itt megszerezni, és ezzel tovább segíteni akik még csak most kezdenek belekóstolni az akvarisztika világába.
Üdvözlet mindenkinek!
Peti
 
Back
Oldal tetejére