• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Bemutatkozó

Most,hogy ezt a topikot felfedeztem, úgy döntöttem,hogy illendő volna bemutatni magamat, mivel csak nyár közepe óta vagyok aktív nagyjából. :D
Szalma Lőrinc vagyok, 17 éves, Budajenői lakos és (még...) a II. Rákóczi Ferenc Gimnázium (ELTE gyakorló ;) ) folyosóin rontom az értékes levegőt.
Mindig is volt akváriumom már 5-6 évesen is dédelgettem 2 törpe aranyhalat 1 műnövény társaságában egy gömbakváriumban...
4. éve foglalkozom komolyan akvarisztikával, és kb. ez év elején fertőződtem meg ezen különösen szép 'vírussal', az akvarisztika szerintem elit ágával az akvakertészettel.
1-ső növényesnek csúfolható medencémet nem mutogattam, de a 2. itt feszít az aláírásomban, ő úgy gondolom,hogy már vállalható darab. Növényezés mellett vannak afrikai sügereim, bibron gekkóim, és afrikai achát csigáim. Kertészmérnöknek készülök, remélem hamarosan a Corvinus Kertészettudományi karán folytathatom tanulmányaimat.
Úgy hiszem ennyi elég is volt belőlem. :LOL:
 
Sziasztok!

Mint mindenhol ha bekerülünk egy társaságba illendő egy-két szóban bemutatkozni. Így hát én is ezt tesztem.
SZ. Richárd vagyok szekszárdi, kb 4 hónapja nős, és kb áprilisi előrejelzéssel leendő apuka. (Ha minden rendben lesz...)
Az én akvarisztikai előéletem nem mondhatnám, hogy régre nyúlik vissza. Jó ideje foglalkoztat a növényes akvarisztika, és igen sokat is olvastam a témában itt-ott. Néhány kollégám régebben űzi eme tudományt, így tőlük is sok mindent hallottam, tanultam, de a gyakorlati kivitelezés egészen ez év elejéig váratott magára. Ekkor "alkottam meg" első tanuló akváriumomat 112l térfogattal, minimális koncepcióval... Azóta már kiépült az infrastruktúra, hogy technikailag, komolyabb akit hozzak létre. De mindent szép sorjában! Sokat kell még tapasztalni, tanulni, fejlődni, amiben remélem a fórumtagok segítségemre lesznek. Jelenleg a medence 112l, Odyssea 4*24W világítás, JBL növény táptalaj, Manado aljzat, nagynyomású CO2 rendszer, GA diffúzor, Atman AT-3338 szűrő, tápozás Green Aqua Micro-macro+ easy carbo
Kezdésnek talán ennyi.
Üdvözlet: Ricardo
 
Sziasztok!

Mint mindenhol ha bekerülünk egy társaságba illendő egy-két szóban bemutatkozni. Így hát én is ezt tesztem.
SZ. Richárd vagyok szekszárdi, kb 4 hónapja nős, és kb áprilisi előrejelzéssel leendő apuka. (Ha minden rendben lesz...)
Az én akvarisztikai előéletem nem mondhatnám, hogy régre nyúlik vissza. Jó ideje foglalkoztat a növényes akvarisztika, és igen sokat is olvastam a témában itt-ott. Néhány kollégám régebben űzi eme tudományt, így tőlük is sok mindent hallottam, tanultam, de a gyakorlati kivitelezés egészen ez év elejéig váratott magára. Ekkor "alkottam meg" első tanuló akváriumomat 112l térfogattal, minimális koncepcióval... Azóta már kiépült az infrastruktúra, hogy technikailag, komolyabb akit hozzak létre. De mindent szép sorjában! Sokat kell még tapasztalni, tanulni, fejlődni, amiben remélem a fórumtagok segítségemre lesznek. Jelenleg a medence 112l, Odyssea 4*24W világítás, JBL növény táptalaj, Manado aljzat, nagynyomású CO2 rendszer, GA diffúzor, Atman AT-3338 szűrő, tápozás Green Aqua Micro-macro+ easy carbo
Kezdésnek talán ennyi.
Üdvözlet: Ricardo
Üdv a növenyfejek között.ovatossan,nehogy teged is elkapjon az aqualäz.:D
 
Sziasztok!

Én is írnék egy bemutatkozót.
Péter vagyok, 31 éves, Zalaegerszeg mellett lakom. Foglalkozásom dísznövénykertész. Az akvarisztikával úgy kerültem kapcsolatba, amikor gyerek koromban láttam
a rokonomnál, nagyon megtetszett és elhatároztam nekem is kell ilyen. 14 éve van akváriumom folyamatosan, a 100 L-es Low-tech akváriumomban kis fényigényű növényeket tartottam.
Korábban jobban csak a halak érdekeltek, ma már a vízinövények is. 2010 elején találtam rá Nigro blogjára és a növényes akvarisztika
elkezdett érdekelni, bár akkor még távoli dolognak tartottam. Sokat olvasok erről a vízi kertészkedésről, hogy megtudjak minél többet és a legtöbbet ki tudjam hozni
az akváriumomból. Ez a fórum sok segítségemre van ebben. Idén elkezdtem fejleszteni a technikát, szép lassan meg lesz minden ami kell.
Hobbim kirándulás, bringázás, billiárdozás, bowling, úszás.
Üdv: Platty :)
 
Sziasztok!

Én is írnék egy bemutatkozót.
Péter vagyok, 31 éves, Zalaegerszeg mellett lakom. Foglalkozásom dísznövénykertész. Az akvarisztikával úgy kerültem kapcsolatba, amikor gyerek koromban láttam
a rokonomnál, nagyon megtetszett és elhatároztam nekem is kell ilyen. 14 éve van akváriumom folyamatosan, a 100 L-es Low-tech akváriumomban kis fényigényű növényeket tartottam.
Korábban jobban csak a halak érdekeltek, ma már a vízinövények is. 2010 elején találtam rá Nigro blogjára és a növényes akvarisztika
elkezdett érdekelni, bár akkor még távoli dolognak tartottam. Sokat olvasok erről a vízi kertészkedésről, hogy megtudjak minél többet és a legtöbbet ki tudjam hozni
az akváriumomból. Ez a fórum sok segítségemre van ebben. Idén elkezdtem fejleszteni a technikát, szép lassan meg lesz minden ami kell.
Hobbim kirándulás, bringázás, billiárdozás, bowling, úszás.
Üdv: Platty :)
Üdv a forumon.remelem a többi hobbira is marad idöd,es energiäd.
 
Sziasztok!

Gábor vagyok, a 30-on már pár éve túl, Bp.-től nem messze egy kis faluban élek. Egyik kollégám nano installációját látva kaptam hosszú évek után ismét kedvet az akvarisztikához. Nem utolsó sorban azért, hogy a gyermekeimmel is megismertessem ezt a szép hobbit. Szinte mindig is voltak állataim, főleg madarak: jelenleg egy pár katalinpapagáj, néhány pinty és kanári alkotja a "baromfiudvart".
Egy 20L-es nano indítását tervezem. A főbb hozzávalók beszerzésén már túl vagyok, talán az akvárium látványterve is véglegesedik hamarosan. De addig is, igyekszem olvasgatni a témával kapcsolatos irodalmat. Ezúton is szeretnék gratulálni az akvakertész fórum létrehozóinak: egyrészt meglehetősen színvonalas és tartalmas portált sikerült összehozni, és öröm látni a fórum berkein belül kialakult közösség összetartását.
Jómagam inkább passzív fórumozó vagyok, nem tudom megigérni, hogy minden topicban lesz hozzászólásom :). Igyekszem azért az akvárium indítását és fejlődését a naplóban is megmutatni.

Üdv!
 
Sziasztok!

Gábor vagyok, a 30-on már pár éve túl, Bp.-től nem messze egy kis faluban élek. Egyik kollégám nano installációját látva kaptam hosszú évek után ismét kedvet az akvarisztikához. Nem utolsó sorban azért, hogy a gyermekeimmel is megismertessem ezt a szép hobbit. Szinte mindig is voltak állataim, főleg madarak: jelenleg egy pár katalinpapagáj, néhány pinty és kanári alkotja a "baromfiudvart".
Egy 20L-es nano indítását tervezem. A főbb hozzávalók beszerzésén már túl vagyok, talán az akvárium látványterve is véglegesedik hamarosan. De addig is, igyekszem olvasgatni a témával kapcsolatos irodalmat. Ezúton is szeretnék gratulálni az akvakertész fórum létrehozóinak: egyrészt meglehetősen színvonalas és tartalmas portált sikerült összehozni, és öröm látni a fórum berkein belül kialakult közösség összetartását.
Jómagam inkább passzív fórumozó vagyok, nem tudom megigérni, hogy minden topicban lesz hozzászólásom :). Igyekszem azért az akvárium indítását és fejlődését a naplóban is megmutatni.

Üdv!
Szia!
üdvözöllek az elveszettek között :D
 
Sziasztok!

Vilmányi Imre vagyok Hajdúböszörményből, 42 éves nős három gyermek édesapja. :) Nem is tudom mikor volt elsőnek akváriumom az biztos kisgyerek voltam, azóta kisebb, nagyobb ,szünetekkel,de mindig volt. :).Egyszer már volt discoszos/növényes akváriumom is, de olyan komolyan nem foglalkoztam vele mint ahogyan most szeretnék. Jelenleg is van növényes akkim amit elszeretnék adni és egy kisebbet szeretnék profin berendezni/elindítani. Remélem hogy ebben majd ti is tudtok nekem segíteni:)
 
Sziasztok!

Vilmányi Imre vagyok Hajdúböszörményből, 42 éves nős három gyermek édesapja. :) Nem is tudom mikor volt elsőnek akváriumom az biztos kisgyerek voltam, azóta kisebb, nagyobb ,szünetekkel,de mindig volt. :).Egyszer már volt discoszos/növényes akváriumom is, de olyan komolyan nem foglalkoztam vele mint ahogyan most szeretnék. Jelenleg is van növényes akkim amit elszeretnék adni és egy kisebbet szeretnék profin berendezni/elindítani. Remélem hogy ebben majd ti is tudtok nekem segíteni:)

Udv a forumon es remeljuk sok hasznos es elmenyekben gazdag percet toltesz majd el a kerteszen. Kis akvarium is lehet szep ahogy itt sok remek naplo mutatja. Sok sikert az uj akihoz ;)
 
Udv a forumon es remeljuk sok hasznos es elmenyekben gazdag percet toltesz majd el a kerteszen. Kis akvarium is lehet szep ahogy itt sok remek naplo mutatja. Sok sikert az uj akihoz ;)
Köszönöm a biztatást és én is remélem hogy szupi lesz :)
 
Azt hiszem, itt az idő hogy én is írjak egy bemutatkozó szösszenetet.
Golda Balázs vagyok, 25 éves(mindjárt 26 ;) ). Budapesttől nem messze Nagykovácsiban lakom, de nemsokára a Budapesti lakosok táborát fogom gyarapítani. Fejlesztő informatikusként dolgozom az egyik itthoni nagy telekommunikációs cégnél pár hónapja, illetve emellett a Pázmány egyetem informatikai karán tanulok. Akváriumom kisgyerek korom óta van, de az elmúlt fél évig leginkább az egyszerű akváriumi haltartók közé tartoztam(kövek, műnövény, halak, néha egy élő növény, mely pár hónap alatt elpusztult). Aztán nyáron már nem is tudom hogyan, de belebotlottam Nigro blogjába, és nem volt megállás. Olvasgattam, majd megtaláltam az akvakertész fórumot, és pár hét leforgása alatt már arra eszméltem, hogy gyalog ellátogattam a Green Aqua-ba és kb 15 kilónyi cuccal távoztam. Azóta a régi 10 éves akváriumom megadta magát míg munkában voltam és leeresztett. De nem adom fel, és már tervben van az új akvárium.
Szabadidőmben még szeretek íjászkodni, biciklizni, túrázni, barkácsolni, illetve mint a legtöbb korombeli informatikus, valamilyen informatikai játékkal elütni az időt.
 
Azt hiszem, itt az idő hogy én is írjak egy bemutatkozó szösszenetet.
Golda Balázs vagyok, 25 éves(mindjárt 26 ;) ). Budapesttől nem messze Nagykovácsiban lakom, de nemsokára a Budapesti lakosok táborát fogom gyarapítani. Fejlesztő informatikusként dolgozom az egyik itthoni nagy telekommunikációs cégnél pár hónapja, illetve emellett a Pázmány egyetem informatikai karán tanulok. Akváriumom kisgyerek korom óta van, de az elmúlt fél évig leginkább az egyszerű akváriumi haltartók közé tartoztam(kövek, műnövény, halak, néha egy élő növény, mely pár hónap alatt elpusztult). Aztán nyáron már nem is tudom hogyan, de belebotlottam Nigro blogjába, és nem volt megállás. Olvasgattam, majd megtaláltam az akvakertész fórumot, és pár hét leforgása alatt már arra eszméltem, hogy gyalog ellátogattam a Green Aqua-ba és kb 15 kilónyi cuccal távoztam. Azóta a régi 10 éves akváriumom megadta magát míg munkában voltam és leeresztett. De nem adom fel, és már tervben van az új akvárium.
Szabadidőmben még szeretek íjászkodni, biciklizni, túrázni, barkácsolni, illetve mint a legtöbb korombeli informatikus, valamilyen informatikai játékkal elütni az időt.

Üdv a fórumon, Kolléga! :)
 
Sziasztok !
Zugi Tibor vagyok ! Családos . Van két szép lányom . 40 éves vagyok .Kiskunfélegyházán lakom . Az akvarisztikával már 16 éves koromban kezdtem el foglalkozni . Kisebb kihagyásokkal mindig volt egy akváriumom.
Most egy 112L -est állítottam be.Amazonasinak indult.Az egyik ismerősöm "beszélt rá" a növényes akvárium indítására.Igaz ,annak idején meg én beszéltem rá az akvarisztikára.:)
Úgyhogy ez nem volt nehéz neki :D .
Vannak kezdeti gondok a növényekkel ,de kitartó vagyok ,és remélem a segítségetekkel ezek megszűnnek majd.
Egyébként már a következő projekten is gondolkodom. Egy kis 30L- es garnélás -növényes lesz. Természetesen a 112-est kell először szinten tartani .
 
Szia Tibor!

Sziasztok !
Zugi Tibor vagyok ! Családos . Van két szép lányom . 40 éves vagyok .Kiskunfélegyházán lakom . Az akvarisztikával már 16 éves koromban kezdtem el foglalkozni . Kisebb kihagyásokkal mindig volt egy akváriumom.
Most egy 112L -est állítottam be.Amazonasinak indult.Az egyik ismerősöm "beszélt rá" a növényes akvárium indítására.Igaz ,annak idején meg én beszéltem rá az akvarisztikára.:)
Úgyhogy ez nem volt nehéz neki :D .
Vannak kezdeti gondok a növényekkel ,de kitartó vagyok ,és remélem a segítségetekkel ezek megszűnnek majd.
Egyébként már a következő projekten is gondolkodom. Egy kis 30L- es garnélás -növényes lesz. Természetesen a 112-est kell először szinten tartani .

Üdv a Fórumon!
"Könnyű Katit a táncba vinni...."
Nyiss naplót és kérdezz bátran!

A.ttila
 
Sziasztok!
Dr. Kocsi Béla vagyok (doki), 49 éves, nős, két iskolás korú gyermekem van, Zalaegerszegen lakom.
Az akvarisztikával kb. 2,5 éve foglalkozom, volt kisebb, nagyobb társas akváriumom. Úgy gondolom, hogy még mindig a betanulási időszakban vagyok, bár sokat olvasgatok a témáról. Mint általában mások is, végigjártam azt a nem probléma mentes lépcsőt, amit akvarista társaim is, de soha nem voltam rest a nálam nagyobb tudású emberektől kérdezni, s igyekeztem is megfogadni tanácsaikat. Ennek köszönhetően folyamatosan fejlesztettem a háttértechnikát, egy "egészséges" akvárium összetevőit. Elmondhatom, hogy az utóbbi egy évben nem pusztult el halam a saját hibámból. Azóta fiamat is (15 éves) megfertőztem ezzel a csodálatos hobbival, aki már ésszerű tanácsokkal is ellát.
Utam - mint sokan másoknak - a növényes akvarisztika felé kanyarodott, persze még csak szemlélőként, érdeklődőként. Tetszik ennek a művészetnek a sokoldalúsága, az igényessége.
Most próbálgatunk összerakni egy 60 l-es növényes akváriumot, melyről majd később beszámolok, azonban már most tapasztaltam, hogy egy növényes akváriumba való növények, halak beszerzése szinte lehetetlen vidéken. Az itteni boltok jól elvannak a tucatnövényekkel és halakkal, szerintük nemesebb növényekre és halakra nincs igény, s beszerzésükért sem igazán tesznek lépéseket.
Remélem csak erre a megyére jellemző, de nálunk az akvaristák között sincs igazán összetartás, itt nem megy a csere-bere vagy segítségnyújtás...Ebből a szempontból (is) irigylem a fővárosikat!
Röviden ennyit szerettem volna magamról írni.
 
Sziasztok!

Az illendőség kedvéért bemutatkoznék. Nagy Ricsinek hívnak, Zuglóban lakom és 33 éves vagyok. Eddig egy 110 l-es halas és egy 47 l-es tengeri akváriumban gyönyörködhettem otthon, azonban a kedves feleségem karácsonyi meglepetésének köszönhetően idén én is belevágtam egy 18 l-es növényes nano akváriumba.

Bár még csak 3 hete indítottam az akváriumot, máris sok örömömet leltem benne. Remélem, hogy az itt tanultaknak köszönhetően ez így is marad!

Üdv Mindenkenek!
 
Sziasztok!

Szabó Árpád vagyok, 30 éves debreceni informatikus és gyakorló amatőrcsillagász.
Mi?? Mi a szöszt keres itt egy amatőrcsillagász? :) Fogalmazódhat meg bennetek a kérdés. Nos, a csillagos ég mellett a természettudomány csaknem minden ága érdekel. Közel 15 éve foglalkozom akvarisztikával, jobban mondva "van akváriumom". Voltak trópusi halaim, sügereim, a klasszikus, úgymond "lakótelepi" elrendezésekben. De igazi, tudatos akvárium-építésbe csak most mertem, illetve merek belefogni. Ha nem is kimondottan növényes, de egy olyan trópusi, egyfajos akváriumot tervezek, ami növényes akvárium alapjain nyugszik. Aztán rátaláltam erre a nagyszerű oldalra, és rájöttem, milyen kicsinek is érzem magam az igazi akvarisztikához, növénykedéshez! Igyekszem nőni, növögetni; akárcsak, reményeim szerint, majd a növényeim is. :)
 
Szabó Árpád vagyok, 30 éves debreceni informatikus és gyakorló amatőrcsillagász.

Szia Árpi!

Üdv a fórumon! Mindenek előtt sok sikert kívánok a majdani elsö növényes akvádhoz! Az ok igazából, amiért rögtön így az elején "letámadlak", az a kiemelt rész a bemutatkozódból! ;)(y) Amatőrcsillagász!

Faterral régebb óta tanakodunk és tipródunk egy komolyabb távcső beszerzésén, de nem merjük meghozni a végső döntést. Nagyon szívesen meghallgatnám a véleményedet majd a témában, ha kedved van nem csak akvarisztikáról diszkutálni. A célunk egyébként, hogy még az amatőrnél is amatőrebben, magunk szórakoztatására csillagászkodjunk, észleljünk, megfigyeljünk a távcsővel. A gond, hogy a mély-egezés és az objektum/bolygó megfigyelés, mi több az asztrofotózás is érdekelne minket. Azért van a piacon távcső választék, meg kell hagyni...
Fotózáshoz talán az apokromatikus lencsés távcső lenne a legjobb, de azokat túl drágának találjuk. Több gyakorlati szempontot figyelembe véve egy Newton távcső mellett tettük le a voksunkat (200/1000). Ekvatoriális (belepő szintű EQ-5) mechanika óragéppel kiegészítve. Nagyon kíváncsi lennék, hogy te mit gondolsz erről, illetve mik a te tapasztalataid. Akár privátban is mehet, de lehet, hogy az off-topicokban indíthatunk egy társalgást.

Üdv tehát még egyszer itt a fórumon és még 1x sok sikert az jövőbeni aki indításhoz. Szívesen segítek én is illetve itt a srácok a fórumon bármilyen - akár kémiai vonatkozású - kérdésed is merülne fel! :)

Üdv: Robi
 
Back
Oldal tetejére