• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Kerti tó Békacsaloga-tó

Ti akkor nem kakasszóra ébredtek, hanem békakuruttyolásra alszotok el.
Hááát... fordítva. Kakas van a szomszédban. Az kukorékol. Falusi embernek ez természetes, mint a kutyaugatás. 🙂Mint írtam valamikor, 1 hím kecskebrekkencs volt tavaly is, most is így van. Nincs vetélytárs, nincs koncert sem. 🤷‍♂️
Az milyen jó lehet! Mindjárt le is töltök egy ilyet! :)
Első éven volt brekeke bőven. A szomszéd mondta is, hogy gondolkodott azon, hogy átjön és "belehuggyozik" a tóba, de végül megszokta egy hét alatt. És igazából csak humorizált, mert ő is nagy állatbarát. 🙂
 
A kisebbik pocsolyám megérett egy bejegyzésre. Tavaly tettem bele E. Viviparát és E. Acicularist. Eltelt egy év. Azóta volt tömör jégbe fagyva is, és jelentem hajt. Igaz, hogy nem teljesen úgy néz ki, mint akváriumban(főként a Vivipara), de árnyékosabb tavi partszélen a rézsű megfogására kiváló. A Gh50, Kh35 keménység ellenére élnek. Nem gondoltam volna. Vivipara, csak submers formában nyomul és nem igazán hozza levélvégein a sarjakat, sokkal rövidebb gyep lett:IMG_20220809_100124.jpgAz Acicularis kb ugyanolyan hosszú leveleket hoz, mint az akváriumban, csak szeret emers formában kinézni és mivel ő a naposabb szélén van, folyamatos küzdelem van a fonál, a békalencse, a rucaöröm és közte, de jól áll, mivel sem a fonál, sem az úszónövények nem tudnak erugaszkodni a felszíntől:IMG_20220809_100111.jpg
Tavasszal kivittem nyesedéket ide, Bacopa Caroliniana és Sagittaria Subbulata képében. Előbbi emersen próbál teret nyerni, utóbbi apránként foglal helyet a fenéken. Kíváncsi leszek a tél mit tesz velük. IMG_20220809_100136.jpgIMG_20220809_100150.jpg
 
A kisebbik pocsolyám megérett egy bejegyzésre. Tavaly tettem bele E. Viviparát és E. Acicularist. Eltelt egy év. Azóta volt tömör jégbe fagyva is, és jelentem hajt. Igaz, hogy nem teljesen úgy néz ki, mint akváriumban(főként a Vivipara), de árnyékosabb tavi partszélen a rézsű megfogására kiváló. A Gh50, Kh35 keménység ellenére élnek. Nem gondoltam volna. Vivipara, csak submers formában nyomul és nem igazán hozza levélvégein a sarjakat, sokkal rövidebb gyep lett:View attachment 168775Az Acicularis kb ugyanolyan hosszú leveleket hoz, mint az akváriumban, csak szeret emers formában kinézni és mivel ő a naposabb szélén van, folyamatos küzdelem van a fonál, a békalencse, a rucaöröm és közte, de jól áll, mivel sem a fonál, sem az úszónövények nem tudnak erugaszkodni a felszíntől:View attachment 168777
Tavasszal kivittem nyesedéket ide, Bacopa Caroliniana és Sagittaria Subbulata képében. Előbbi emersen próbál teret nyerni, utóbbi apránként foglal helyet a fenéken. Kíváncsi leszek a tél mit tesz velük. View attachment 168776View attachment 168778
Nagyon szép a tavad. A bacopa nálam gond nélkül átvészelte a telet, invazív is lehetne, ha kijutna a természetbe :)
 
Pont ez jutott eszembe, hogy tó szinten örül neki az ember, ha megmarad, de ha kivadul... Ld..: https://www.hirbalaton.hu/tropusi-l...ben-oriashinar-szaporodik-a-balatonban-24-hu/
Oda azért kellett Hévíz kifolyója, ahova az akvaristák behurcolászták a megunt trópusi halakat, gazokat. És kellett a melegedés is, mert a valiznéria 50 éve is benne volt már abban a melegvizű csatornában....
Amúgy jó látni a kerti tavakat. Utolsó menedékek szegény békáknak.
És még több száz fajnak. A biológusok lépőköveknek hívják az ilyen icipici víztesteket, ahol egypár négyzetméteren is hihetetlen fajgazdag környezet jön létre.
 
Back
Oldal tetejére