• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Kerti tó Békacsaloga-tó

Megvolt a mintavétel. Megnyugtatott, hogy ez a herpesz vírus valószínűleg nem halálos. Ráadásul a bőrén csak akkor vannak ezek a dudorszerűségek, amikor vízben csücsül huzamosabb ideig. (kiázik, mint a kisgyerek a fürdőkádban😃) Visszaengedhetem, mert már véget ért a szaporodási "munkahét", el fog bújni és nem találkozik a többivel. Viszont nagyon szívesen vette a mintát, mert ugyan rengeteg jelzést kapnak erről a betegségről, de mintát nem tudnak venni béka nélkül. Bátorított, hogy máskor is szívesen fogad ilyen esetben. 🙂(Pont most jött vissza a Bakonyból és csak petéket talált, az erdei békák már eltüntek. Az idei évről már lecsúszott.) 🤷‍♂️
 
Fűnyíráskor a varangyok is veszélyesen élnek. Kézbe vettem csórit, miután a fűnyíró után felbukkant. Ügyesen meglapult a kések alatt. Sértetlenül. View attachment 166339
Pont a pénteki képek láttan gondoltam azon, hogy vajon 100 ebihalból mennyi éli meg az egy éves kort.
Ragadozókra gondoltam, mint tényezö, de a fünyiron teljesen átaiklottam.
 
Pont a pénteki képek láttan gondoltam azon, hogy vajon 100 ebihalból mennyi éli meg az egy éves kort.
Ragadozókra gondoltam, mint tényezö, de a fünyiron teljesen átaiklottam.
Az ebihal fontos fehérjeforrás egy csomó kisebb-nagyobb ragadozónak. Szitakötők, vízi poloskák, csíborfélék... A honos gőték előszeretettel fogyasztják, de már a peterakáskor gondolnak az ivadékaikra. Oda rakják a petéket, ahova a békák. A kezdeti plankton, szúnyoglárvás koszt hamar kicsi a "kis sárkányoknak" bepofázzák az ebihalakat is. Természetesen nem számolatlanul raknak petét. Itt nálam kb. a harmada jön ki a vízből. Az ivarérett kort talán 1 ezrelék éri meg a barna varangynál. Ezért is rak 10000 petét egy kifejlett nőstény. Felnőtt korban az ember a legveszélyesebb egy barna varangyra. Rengeteg esik az autók áldozatává. Érdekes módon ez a szám az erdei békáknál jóval kisebb: 50-100 petét rak 1 nőstény, mégis azt mondanám, hogy ők stabilabbak nálam, mint a barna varangy. 🙂
 
Kezd beindulni a tavacska. Beküldtem a My Pond kutatásnak a mintavételes csomagokat. Kíváncsi vagyok, milyen új dolgot tudhatok meg a tavaimról. Volt a tesztcsomagban a DNS mintavételi fiolákon kívül tesztcsík is. Hááát, a 0-20ppm nitrát elég tág határának számít. 🤣 Csináltam nekik cseppteszteket és azt is beírtam. Magam is meglepődtem.
NO3=0
NO2=0
NH4/NH3=0
PO4=0
SiO2=0
Azt gondoltam rosszak a tesztek, rögtön csináltam a kútvízre egy nitrát tesztet és az biza' 60+ volt, mint tavaly. 😃Nyilván a gazok mindent megettek. Most "ADA rendszerű" lett a tavam... Vagyis a víz nullás. A döbbenet a szilikát értéke volt számomra, az akváriumomban sem mértem még 0,2ppm alatt, pedig az RO víz... Ráadásul tavaly nyáron még 6+ értéket mutatott. Pedig ugyanaz a kútvíz van csak. A mocsárzónában küzdök a fonalalgával, illetve a sima békanyállal. Az alsórendű rákok(vízibolha, kandics, stb) szépen mentesítik már a vizet a lebegő cuccoktól, se zöld víz, se infuzóriumos felhősödés nincs. Egyedül a víz brutális keménysége aggaszt, azt valahogy meg kellene oldani, mert az algásodást nem tudják lenyomni a gazok. Brekeke nem volt, ennek ellenére ma a kecskebrekkencsek petéivel találkoztam. ?hash=bcfb3c71cb1d3dabace3fce397fd650d.jpgIMG_20220507_145246.jpgIMG_20220507_142301.jpg
 

Attachments

  • IMG_20220507_142113.jpg
    IMG_20220507_142113.jpg
    220.5 KB · Megtekintések: 5
Back
Oldal tetejére