• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Kerti tó Békacsaloga-tó

No kérem. Ma volt a Magyar Madártani Egyesület Kétéltű és Hüllővédelmi Szakosztály (MME KHVSZ) éves közgyűlése. Mivel meghívtak és sikerült szabaddá tennem magam, elkocsikáztam Budapestre.
Éééés,.... Dobpergés:🥁🥁🥁🥁
IMG_20221217_160935.jpg
A közgyűlése beszámolóját később linkelem. Ezúton is köszönöm mindenkinek, aki egy-egy adat megosztásával hozzájárult ehhez a sikerhez. Mondható az is, hogy a lelkes ismerősök tettek naggyá, mert pont annyival előztem meg a tavalyi 1. helyezettet, amivel a közvetlen baráti köröm és néhány kedves fórumtárs megajándékozott.
 
No kérem. Ma volt a Magyar Madártani Egyesület Kétéltű és Hüllővédelmi Szakosztály (MME KHVSZ) éves közgyűlése. Mivel meghívtak és sikerült szabaddá tennem magam, elkocsikáztam Budapestre.
Éééés,.... Dobpergés:🥁🥁🥁🥁
View attachment 171874
A közgyűlése beszámolóját később linkelem. Ezúton is köszönöm mindenkinek, aki egy-egy adat megosztásával hozzájárult ehhez a sikerhez. Mondható az is, hogy a lelkes ismerősök tettek naggyá, mert pont annyival előztem meg a tavalyi 1. helyezettet, amivel a közvetlen baráti köröm és néhány kedves fórumtárs megajándékozott.
Gratulálok!🥇
 
szia Zsolti!
nem tudom a szezon elkezdődött-e már tó és béka ügyben, de nálunk ez volt ma hajnalban a fűben:

View attachment 174752 View attachment 174753
Aztán megmentettük a kutyánktól :)
Igen, már megkezdődött.
Nos, ha már tavasz van, nekem is illik valamit mutatni. Az erdei békák lassan túl vannak a nászon. Már február 25-én petét raktak. IMG_20230225_184606.jpg
Ez persze meg is fagyott egy hétre rá, de gondot nem okoz a porontyoknak. IMG_20230304_084531.jpg
Az elkövetők:IMG_20230308_203738.jpg
 
Tegnap este lett teljes a boldogság. 2 aszályos év után ismét megjelent nálam a dunai tarajosgőte. Egy hímre lettem este figyelmes. Remélem lesz nőstény is. Tavaly már kérdezte Dr. Vörös Judit a MME KHVSZ-től hogy visszajöttek-e. Meg is jegyezte, hogy túl sokat várok, ennyi faj nem lehet egyszerre jelen. Pedig de. Tegnap megvolt az első zöld gyík is a kertben. A tóban jelenleg van 4 kecskebrekkencs, ami azért érdekes, mert csak 3 nőstény volt tavaly. Bent vannak a februári peterakásból az erdei béka ebihalak, 2 barna varangy legény, több ezer petével, és a gőte. 1 napon belül 4 kétéltű faj a tóban, 1 hüllő a kertben. 🙂 IMG_20230411_211436.jpgIMG_20230411_145225.jpg
A gyík nyakában egy kullancs is volt. Kiszedtem. 🙂
 
Utoljára módosított:
Újabb híreim vannak. Egyrészt szakítottam a tóba kútvíz direktbe töltésével. Esővíz bekötve, szabályozhatom, egy hordó segít. Illetve szereztem 10 liter kevertágyas gyantát is a nyári esőhiányos időszakra. (akár többet is lehet, ha kéne) Egész elfogadható áron regenerálják nekem, hamar tudok cserélni.
A nagyobbik és nekem örömtelibb esemény, hogy megérkezett egy nőstény tarajosgőte is. Kövér, mint egy disznó. 😃 Lesz itt szerelem, meg új generáció. IMG_20230417_210347.jpg
 
Jelentem 3 gőte van. 2 nőstény 1 hím. Rakosgatják a petét, én meg vadászom a szitakötő lárvákat, átkerülnek a kisebb tóba.
Takarítottam is a tavalyi leveleket, most kezd vállalhatóvá válni a tavacska. IMG_20230427_175635.jpgIMG_20230426_212248.jpg
Anyunak van érzéke a peterakás helyszínével. 2 nappal előtte ültettem be az alábbi sekély részt Myriophillummal. Már itt is vannak a peték:IMG_20230427_180607.jpgIMG_20230426_145845.jpg
 
Utoljára módosított:
Back
Oldal tetejére