• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Low-tech Bamboocha mindenféléje

Mi van az alaposan átmosott új növényeken, hogy az amanok egyiknél sem birják ki, hogy ne tépkedjék ki öket a talajból?!

View attachment 180994

A másik: Vettem tápkapszulákat, melyek 4-8 héten ketesztül fokozatosan engedik ki magukból a tápanyagokat. Ti ilyenkor hogy szoktatok talajporszivozni?... Én felirtam magamnak, hogy hova kerültek be a kapszulák és probálom a következö 2 hónapban ezeket a részeket kerülni. Van jobb megoldás?
A friss ültetést sokszor a neo is kiszedi. Nagyon mélyre tedd, épp csak a hegye látszon ki. Illetve egy nehezebb talaj is segít. (kavics) Esetleg saválló dróthálóval takar az ültetést. Azt a teljes talajon átívelő mulmozást felejtsd el. Gyepre vágysz. 🙂
 
A friss ültetést sokszor a neo is kiszedi. Nagyon mélyre tedd, épp csak a hegye látszon ki. Illetve egy nehezebb talaj is segít. (kavics) Esetleg saválló dróthálóval takar az ültetést. Azt a teljes talajon átívelő mulmozást felejtsd el. Gyepre vágysz. 🙂
Kavics talajom van, nem manado. Ha egyszer újrainditom, tuti hogy újra fekete kavicsot fogok választani.

A multkori ültetéskor "eltemettem" a növényeket, az tényleg jobb volt amano-tépkedési szempontból. 🤔 Valamiert azt gondoltam, hogy ez sokat árt a növényeknek... nem tudom, miert gondoltam ezt, hiszen tegnap a megnyúlt palántákat is _____________ (nem ismerem rá a szakkifejezést, googlet hivtam segitségult).
1000033638.jpg
Tehát, el- vagy megpöcsöltem* tegnap a palántákat.
*pöcsölés: a pöcsölés azt jelenti, hogy az ültetötálban kikelt csirákat külön ültetjük. Néhány csirának/palántácskának -például paradicsom - kedvez, ha mélyebbre ültetjük, mint ahogy kikelt. Konkrétan a növény szára a föld alá kerül.

Gyepre vágysz.
Igen, vágyok a gyepre. 😅 De amig az arka szállitmányok nem érkeznek meg europába, addig nem lesz gázositás az akváriumban, s addig nem is nagyon lesz sürü gyep (hogy co2 mellett lesz-e, az a jövö zenéje...).



(Az egyértelmüség kedvéért: németül a pikieren nem pöcsöt jelent, hanem azt a folyamatot, amely során a fiatal palánták átültetésen mennek keresztül.)
 
Alighanem van benne valami, ami a fogyasztóhoz alakítja a javaslatokat. :D
németröl (nem finnröl) kell magyarra, úgy lesz GERONIMO belöle 😅

Az egyik munkatársunk nem beszél németül ezért minden Emailt automatikusan angolra forditatt.
Amikor úgy három hónapja dolgozott velünk, bizalmasan odajött hozzám és megkérdezte, hogy ki a az a Nicole, aki heti több levelet is ir a mi csoportunk nevében.
Kiderült, hogy a fordito az egyik munkatársunk - Thilo nevét "leforditotta angolra".
 
A multkori ültetéskor "eltemettem" a növényeket, az tényleg jobb volt amano-tépkedési szempontból. 🤔 Valamiert azt gondoltam, hogy ez sokat árt a növényeknek...
Nem nézel elégszer, vagy nem elég figyelmesen GA vidiket. Balázs tuti minden 5. ültetési résznél elmagyarázza, hogy nem gáz mélyre ültetni. 🙂
A palántát a nagyszüleink egy cserépbe vetették, majd a biztos kelés és erősödés után egyenként pikírozták kis cserepekbe. Feleségem nagyanyja még zellert is csak így ültetett. 😉
 
A húsvétot teljes lustaságban töltöttem. Hétfön például 12 órán keresztül nem keltem fel igazàn.... jó..ma kiderült, hogy csak 11 óra volt, mert már megint megloptak egy órával. Egyébként úgy derült ki (hogy óraátállitás volt) hogy a konyhában ugye a sütön az órát nem állitgatom: igy nyári idö szerint jól jár, télen meg egyszerüen le kell vonni egyet abból, amit mutat. egyszerü.

Tehát már az nagyon furcsa volt, hogy a reggel 9kor elkészitett (sütö szerint 10:00-1= 9:00) kávém a napi szokásos 10:05 órai (szamitogép szerinti, 10:05=10:05) megbeszéléskor még nem fogyott el!
Érdekes, hogy az feltünt, hogy egy óra alatt nem ittam meg a kavémat, de arra fel sem figyeltem, hogy közvetlenül a meeting elött pár perccel készitettem el.
Aztán ebédszünetben ért a következö meglepetés: már sütö szerinti 11 kor (tehát 12-1) már nagyon éhes voltam,( kétszer ki is nyitottam az üres hütöt, hogy hátha termett benne valami)..de azért még kicsit tevékenykedtem, mire elindultam ételért. Megettem a másik lakásban amit vettem , és amikor végeztem, megdöbbenten láttam a telefonom, hogy már majdnem 13 óra van! (A sütö szerint 11:20 kor keltem útra, de ekkor a valóságban már 12:20 volt...). megdöbbentem, hiszen ha 12 elött megyek enni, szokott még idöm lenni sétálgatni a városban, és nem kell ilyen meglepö hirtelenséggel visszarohannom dolgozni..
Ma este pedig a párom kérdezte, hogy holnap melyik vonattal megyek Bázelbe: a 6:56ossal, volt a válaszom. Erre pedig irta, hogy az nagyon korai, hiszen régi idö szerint az 5:56 lenne. Idén igy értesültem a nyári óraátállásról.
Minden évben, amióta az eszemet tudom, évente kétszer beleesek ebbe a csapdába!

Na... de azt akartam igazából csak irni, hogy hétfön fel sem keltem, amig el nem készült az unikornis feje:
1000035041.jpg
Ez annyira spermaszerüen nézett ki, hogy igazán nem gondoltam volna, hogy ilyen cuki lesz a kész lény:
1000035087.jpg
1000035088.jpg
 
Nyugi, @bamboocha46 nem vagy egyedül. Nekem idén pluszba bekevert a 4 napos hétvége: szombat volt pénteken, vasárnap szombaton, mivaaaan?!? vasárnap a hétfő meg a világvége, mert ahány óra, annyit mutatott. 🤪

Über cukkerbomba a kis unikornis. 😍 De ki volt a sperma donor? :X3:
 
Nyugi, @bamboocha46 nem vagy egyedül. Nekem idén pluszba bekevert a 4 napos hétvége: szombat volt pénteken, vasárnap szombaton, mivaaaan?!? vasárnap a hétfő meg a világvége, mert ahány óra, annyit mutatott. 🤪
Én is ma mondtam a munkatársaimnak, hogy ma még csak hétfö van. Az egyiknek ezután annyira megfájdult a feje, hogy mára beteget mondott. 😳


De ki volt a sperma donor
Ha ezzel azt kérdezed, honnan veszem a fonalat: amazonról és temuról 🙈
 
Kaptam egy kedves lengyel akvarisztától malawa garnélákat pár növényért cserébe.

Küllemben hogyan tudom a malawákat a neocaridináktól megkülönböztetni?
a felnött és nagyobb egyedeken látom a csikokat, de nálam gyakran igy néznek ki a szelektálatlan neok.

1000035343.jpg
Némelyiknek enyhe kékes árnyalata van.

1000035302.jpg


Nem szivesen vallom be, de azért szereztem be öket, hogy az utódaik betta kajaként végezzék. 😬
Floppy 1.0 a hónapok alatt ügyes vadász lett, kiette a cyclopsokat, majdnem az összes tubifexet, és neocaridinákból is meglepöen kevés maradt. A nagyon nagy 3+ éves piros nöstény neot újra meg újra látom, a többit nem ismerem fel " személyesen"... mindesetre volt 1-2 citrom és narancssárga egyed, melyeket már hetek óta nem látok. A hal az amanoktól még tart: etetéskor olyan pofonokat kap az amanoktól, hogy Floppy inkább odébb szokott állni. Viszont szeretném ha ez igy is maradna, tehát ha halnak mindig lenne lehetösége egyszerübben fogyasztható kaját (=malawa) vadásznia a t amanók helyett.
 
Kaptam egy kedves lengyel akvarisztától malawa garnélákat pár növényért cserébe.

Küllemben hogyan tudom a malawákat a neocaridináktól megkülönböztetni?
a felnött és nagyobb egyedeken látom a csikokat, de nálam gyakran igy néznek ki a szelektálatlan neok.

View attachment 181336
Némelyiknek enyhe kékes árnyalata van.

View attachment 181337


Nem szivesen vallom be, de azért szereztem be öket, hogy az utódaik betta kajaként végezzék. 😬
Floppy 1.0 a hónapok alatt ügyes vadász lett, kiette a cyclopsokat, majdnem az összes tubifexet, és neocaridinákból is meglepöen kevés maradt. A nagyon nagy 3+ éves piros nöstény neot újra meg újra látom, a többit nem ismerem fel " személyesen"... mindesetre volt 1-2 citrom és narancssárga egyed, melyeket már hetek óta nem látok. A hal az amanoktól még tart: etetéskor olyan pofonokat kap az amanoktól, hogy Floppy inkább odébb szokott állni. Viszont szeretném ha ez igy is maradna, tehát ha halnak mindig lenne lehetösége egyszerübben fogyasztható kaját (=malawa) vadásznia a t amanók helyett.
Jobb lett volna, ha nem mondod meg, hogy mi lesz a malawák sorsa. Így nem tudok lájkot nyomni. :sneaky:
Bár... tudjuk, hogy ez az étel rendje...
 
Back
Oldal tetejére