• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Low-tech Bamboocha mindenféléje

A
tanuljuk meg közösen a hiszterézis kifejezés
harmadik bejegyzéséhez értünk, amely valóban megtörtént esemélyen alapuló történet lesz. (3/7)

A Bionella Csapdája

Múltkor egy Nutella alternativát vettem, ami a Bionella névre hallgat. Izgatottan nyitottam meg az üvegét, és kanalaztam egy jó nagy adagot belöle. Az első kostolás után azonban megállt a lélegzetem: nagyon furcsa íze volt, és messze nem az volt, amire számítottam. Mégis, a kezem automatikusan tovább kanalazott, mintha nem is hallgatna az izlelöbimbóim tiltásra. Ahogy ettem és ettem, egyre nyilvánvalóbb lett, hogy ez nem a várt Nutella íz. Mégis, mintha valami ördögi varázs tartotta volna fogva a kezemet, nem tudtam megállítani a kanalazást! Az üveg harmada már eltűnt, mire a tudatomra ébredtem, hogy valami nem stimmel. Ekkor végre a kezem is észrevette, hogy ez nem az igazi finomság. Undorodva néztem az egyharmadig üres üvegre, és szintúgy a kanálra, amelyen még maradt egy nyalásnyi a rossz mogyorókrémböl - undorodva lenyaltam, majd bedobtam a kanalat a mosogatógépbe.

//Nagyon bizonytalan vagyok, hogy ez a hiszterézisre egy helyes példa-e; de valószinüleg nem :D //
A történet jó. A bizonytalanságod jogos. ;)
 
Jól sejtem, hogy a háló azért van, hogy bent tartsa? 🤭
Csak mert akkor nem valami hatékony megoldás, ellenben zavarja a kilátást. 😂
Igen, azért került fel a háló, hogy amikor sötét van, vagy amikor napokig nem vagyok otthon, hogy olyankor Art ne tudjon kimenni.
Talán pár év múlva olyan helyre fogunk költözni, ahol semennyi autó sem jár: akkor majd éjjel nappal szabad kijárása lesz, és nekem sem kell a ronda hálót nézegetnem. 🙃

String meg olyan macska, hogy semmi áron sem megy ki. Eredetileg neki vettem azt a müanyag állványt, amin most a légycsapók vannak: A macskát egyáltalán nem érdekli, még akkor sem ugrik fel rá, ha jutalomfalattal csalogatom. Szereti a kinti világot figyelni, gondoltam, izgalmasabb lenne, ha közelebbröl meg magasabbról többet láthatna - Stringnek erröl más véleménye van.
Úgy szeretném megtudni a macska elötörténetét.. annyit tudok csak róla, hogy fél éves korában Francisországban az utcáról befogta egy menhely - késöbb pedig egy nö Svájcban örökbefogadta, de két év után már nem akarta - igy került hozzám.
Sokszor gondolom, hogy úgy került az utcára, hogy eltévedt, és nem talált vissza - emiatt nem mer kimenni.
Ahogy viselkedik, valószinü, hogy bántották is, és talán emiatt nem akarja elhagynia biztonságot nyújtó négy falat. - sosem fogom megtudni.
 
A thrips dolog még nem oldódott meg. Tegnap újra láttam egy felnött egyedet, ezért ma a fürdöszobába hurcoltam a monstárat hogy ismét lezuhanyozzam meg kezeljem neemolajjal.. erre ezt láttam cserép alatt:



Elvileg ezek nem veszélyesek a növényre... de azért nem szivesen látom öket. A héten felkerültek a pincéböl az ott telelö növények, az egyikböl kirohant egy százlábú: remélem, legalább az majd fogyasztja ezek a fehér izéket (németröl forditva: ugró atka a nevük).
 
A thrips dolog még nem oldódott meg. Tegnap újra láttam egy felnött egyedet, ezért ma a fürdöszobába hurcoltam a monstárat hogy ismét lezuhanyozzam meg kezeljem neemolajjal.. erre ezt láttam cserép alatt:



Elvileg ezek nem veszélyesek a növényre... de azért nem szivesen látom öket. A héten felkerültek a pincéböl az ott telelö növények, az egyikböl kirohant egy százlábú: remélem, legalább az majd fogyasztja ezek a fehér izéket (németröl forditva: ugró atka a nevük).
Pont úgy festenek, mint a trópusi ugróvillások, csak ezek gondolom egy hazai fajcsoport lehet, ugyanazzal a korhadékevő funkcióval. 🙂
 
ugróvillások, csak ezek gondolom egy hazai fajcsoport lehet,
Ezt elragadott hangszinben irtad? Küldjek neked egy kolóniát? 😅
Igen, ugy emlékszem, hogy már voltak ilyen bugrancsaim, még az elözö lakásban, a nyitott akvárium növényein. Ha nem csal az emlékezetem, azokat is ugrovillásként azonositottuk be.

Mondjuk ugy rémlik, hogy azok kisebbek voltak 🤔. Azoknak végül két - összel a lakásba kavarodott- katicabogár vetett véget
 
Ismeritek azt, amikor még nem alszotok igazán, de már mintha álmodnátok, és a gondolataitokat nem tudjátok kontrollálni?
Én már majdnem aludtam, amikor a semmiböl az a gondolat tört elö a végtelen mélységekböl, hogy "milyen is a piros mogyorós?".

Elsö éves gimnazista koromban ettem utoljára: de már akkor sem az eredetit. Volt az a botrány (hogy tényleg botrány volt-e vagy csak agyon hallgattam a multi -ellenes szüleimtöl...) hogy a nestle/kraft food felvàsárolta a piros mogyoróst.
Attól kezdve otthon azt állitották, hogy nem csak a csomagoláson de még az eredeti recepten is változtattak

Már több, mint 15 éve nem ettem piros mogyoróst, ami több, mint az életem fele. Hogy honnan került elö az a gondolat olyan intenzitással, hogy még a fél-álomból is felvert, arra valószinüleg nem fogok rájönni.
 
Ismeritek azt, amikor még nem alszotok igazán, de már mintha álmodnátok, és a gondolataitokat nem tudjátok kontrollálni?
Én már majdnem aludtam, amikor a semmiböl az a gondolat tört elö a végtelen mélységekböl, hogy "milyen is a piros mogyorós?".

Elsö éves gimnazista koromban ettem utoljára: de már akkor sem az eredetit. Volt az a botrány (hogy tényleg botrány volt-e vagy csak agyon hallgattam a multi -ellenes szüleimtöl...) hogy a nestle/kraft food felvàsárolta a piros mogyoróst.
Attól kezdve otthon azt állitották, hogy nem csak a csomagoláson de még az eredeti recepten is változtattak

Már több, mint 15 éve nem ettem piros mogyoróst, ami több, mint az életem fele. Hogy honnan került elö az a gondolat olyan intenzitással, hogy még a fél-álomból is felvert, arra valószinüleg nem fogok rájönni.
Mindig érdekes témákat dobsz be. 👍
Eredeti már semmiből sincs. A Piros mogyoróst eredetileg a Szerencsi Csokoládégyárban készítették, és legfínomabb csoki volt, amit Magyarországon lehetett kapni. Nem tudom miből csinálták, mert akkor még nem kellett felsorolni az összetevőket, de az állaga, az íze, az illata csodás volt. Most is gyártanak ott "valamit", de még küllemében sem hasonlít. Szerencs Az ízét nem ismerjük, mert a multik a mulktiktól veszik a Piros mogyoróst, amit pedig ki tudja, hogy ki- és hol állít elő?
Itt van egy link a jelenleg kapható förmedvények ízéről: Piros
No, ezek meg el sem tudom képzeni, mire olyan büszkék? Fehér csokiból Piros mogyoróst??? Agyrém!!! Székkutas
Érdekes, hogy ugyan olyan csomagolású termékről a P.O.P. Kft., egyszer azt állítja, hogy a termék Magyarországról származik, máskor pedig ugyan olyan csomagolású termékről azt állítják, hogy Szerbiában készül. Hazudnak mindig, mindenről. Nem csak ebben, mindenben. 2018
Az biztos, hogy Piros mogyorós csak egyféle volt, és nagyon fínom volt. A rendszerváltoztatás óta sokféle van, és egyik gagyibb mint a másik. Nem csokiból csinálják, hanem tortabevonóból, ami mindennek a legalja. Ez is csak egy átverés., mint bármi más, amik megtöltik az "Uniós polcokat", a bő választék látszatát keltve.
 
Utoljára módosított:
Ismeritek azt, amikor még nem alszotok igazán, de már mintha álmodnátok, és a gondolataitokat nem tudjátok kontrollálni?
Te még egész jól jártál. Nekem ilyenkor szürreálisabb gondolataim vannak. :D
Nem csokiból csinálják, hanem tortabevonóból, ami mindennek a legalja.
Az ízéről lehet vitatkozni (s mivel nem tudom megenni, tesztelni nem tudom), viszont tartalmilag csoki van benne, nem tortabevonó.

Tény amúgy, hogy van egy csomó dolog, ami rosszabb lett, mint régen. Nekem a legfájóbb dolog a műszaki cikkek romlása (ld. Hajdu mosógép, ami 1-2 javítással 30 évesen is megy vs az, amit 5 év után 2 nagyjavítást követően kukáztam). Mindemellett azért olyan ótvar rossz "csokit" azóta sem kóstoltam, mint amit ismerősök hoztak ajándékba a lengyelpiacról.
 
Te még egész jól jártál. Nekem ilyenkor szürreálisabb gondolataim vannak.
Nemrég egy hosszabban tartó stresszes idöszakom volt. Egy éjszaka a párom arra kelt, hogy a semmibe mutatva azt szajózom, hogy "jönnek a bogarak, jönnek a bogarak".
Alapvetöen nem irtózok a rovaroktor, de stressz hatására gyakran álmodok velük.

De volt még egy "jó" pár hete... Szerintem az egyik macska hajnalban kapargatta az almot, mely hatására felkeltem, de nem tudtam mozogni. Egyértelmü volt számomra, hogy a házmester bemászott az erkélyen és éppen a lakásba próbál bejutni.
Végül felébredtem, és fel tudtam ülni, elkezdtem összeszedni a gondolataimat. Arra jutottam, hogy ez csak a házmester, biztos a lötyögö törölközötartót szeretné megjavitani, ezért a biztonság tudatában visszaaludtam.😅

Az kicsit rossz ezekben a álom közbeni ébrenlétekben, hogy utólag nem tudom eldönteni, hogy mi történt meg valójában és mit álmodtam csak. A bogarakról például már régóta tudom, hogy csak "hallucinációk" mégis be szoktam nézni az ablak résébe/a matrac alá.
 
Ismeritek azt, amikor még nem alszotok igazán, de már mintha álmodnátok, és a gondolataitokat nem tudjátok kontrollálni?
Én már majdnem aludtam, amikor a semmiböl az a gondolat tört elö a végtelen mélységekböl, hogy "milyen is a piros mogyorós?".

Elsö éves gimnazista koromban ettem utoljára: de már akkor sem az eredetit. Volt az a botrány (hogy tényleg botrány volt-e vagy csak agyon hallgattam a multi -ellenes szüleimtöl...) hogy a nestle/kraft food felvàsárolta a piros mogyoróst.
Attól kezdve otthon azt állitották, hogy nem csak a csomagoláson de még az eredeti recepten is változtattak

Már több, mint 15 éve nem ettem piros mogyoróst, ami több, mint az életem fele. Hogy honnan került elö az a gondolat olyan intenzitással, hogy még a fél-álomból is felvert, arra valószinüleg nem fogok rájönni.
De jó, nem vagyok egyedül!
A rossz hírem az, hogy a kor előrehaladtával ez fokozódni fog. 🤭

Azért nem minden olyan, hogy legyinteni kell rá. Pl. a Melba csoki olyan, mint volt, és az Utasszállító csoki is nagyon szép gőzmozdonyos utazások emlékét hozza elő. (Ennél a pontnál már klaviatúrám tocsog a salivától. 🍫)

Az kicsit rossz ezekben a álom közbeni ébrenlétekben, hogy utólag nem tudom eldönteni, hogy mi történt meg valójában és mit álmodtam csak. A bogarakról például már régóta tudom, hogy csak "hallucinációk" mégis be szoktam nézni az ablak résébe/a matrac alá.

Dehogy hallucinálsz! Van efféle élményem, amit a mai napig nem tudom, hogy az álom, vagy az ébrenét oldalára állítsak.
Dokim mondta, hogy ez természetes folyamat, ami az alvás REM szakaszában jelentkezik.
 
"jönnek a bogarak, jönnek a bogarak".
Gyerekkoromban a fülem zúgott időnként ütemesen. Ilyenkor azt vizionáltam, hogy jönnek a marabuk. Katonásan, egyszerre lépve. :D
A bogarakról például már régóta tudom, hogy csak "hallucinációk" mégis be szoktam nézni az ablak résébe/a matrac alá
Anno én a matchboxokat kerestem így az ágy alatt reggelente. És sosem voltak ott. :(
 
Mi van az alaposan átmosott új növényeken, hogy az amanok egyiknél sem birják ki, hogy ne tépkedjék ki öket a talajból?!

1000033630.jpg

A másik: Vettem tápkapszulákat, melyek 4-8 héten ketesztül fokozatosan engedik ki magukból a tápanyagokat. Ti ilyenkor hogy szoktatok talajporszivozni?... Én felirtam magamnak, hogy hova kerültek be a kapszulák és probálom a következö 2 hónapban ezeket a részeket kerülni. Van jobb megoldás?
 
Back
Oldal tetejére